ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Нормално е сега по празниците секви поръчват,кой се напил пък забравил или размислил:), други ей така просто за кеф,аз имах един случай един ме навива навива видиш ли да му пратя обувки да си ги премери човека само и да ми ги върне ако не му харесали,ама да му изпратя от няколко модела и няколко номера,ай сиктир бе ходи у мола, абе има секви идиоти в белите държави може да е нормално ама тук с нашия манталитет тва може да ти излезне през носа,ама нема начин клиента на първо място няма как
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Нормално е сега по празниците секви поръчват,кой се напил пък забравил или размислил:), други ей така просто за кеф,аз имах един случай един ме навива навива видиш ли да му пратя обувки да си ги премери човека само и да ми ги върне ако не му харесали,ама да му изпратя от няколко модела и няколко номера,ай сиктир бе ходи у мола, абе има секви идиоти в белите държави може да е нормално ама тук с нашия манталитет тва може да ти излезне през носа,ама нема начин клиента на първо място няма как


Да при мен се е случвало няколко пъти И аз се шашкам, но се оказа че някакви фирми предлгатподобно нещо.
Идват на място и ти.Предлагат да.си избереш...
така че.не е луд оня с баницата а другия :)
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Е да ама аз като повечето онлайн магазини в БГ бацам с доставчик,а не поддържам наличност както е нормално:) и нали се сещаш за ква разправия става въпрос, а тва да си поръча някой обувки от Долно Чепърчане и аз да запаля буса пълен с 40 чифта примерно ми се струва меко казан идиотско, но борбъта за ранъта кво ли не прави и кви ли идеи не ражда:)
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Е да ама аз като повечето онлайн магазини в БГ бацам с доставчик,а не поддържам наличност както е нормално:) и нали се сещаш за ква разправия става въпрос, а тва да си поръча някой обувки от Долно Чепърчане и аз да запаля буса пълен с 40 чифта примерно ми се струва меко казан идиотско, но борбъта за ранъта кво ли не прави и кви ли идеи не ражда:)

Погрешно.си ме.разбрал, аз също такива ги пращам в аптеката за хапчета, но разбрах че има фирми които го предлагат затова и тези са се научили че може всичко и наглеят. В крайна сметка от пуста борба за клиенти Ще.започнат и вазелин да ползват.

Сигурно го Правят Всъщност по кексшоповете. нали са Модерни Клипчета хау то Юз.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Да де аз говорех за тези които го правят,че палят буса и заминават поне така си ги представям:mrgreen:,което си е лудост един вид,ако има такива екземпляри,аз лично не съм чувал дай линк да дойдат да премеря няколко чифта чорапи и да им ги върна:)
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Преди няколко месеца колега си купи маратонки от онлайн магазин. Донесоха в офиса ни няколко чифта с номера да пробва кои ще му станат. Видях с очите си. Но не знам кой магазин е.

Иначе му залепнаха първите, които мери :).
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Това е идея за бизнес план за по-платежоспособните и големи магазини, тип SportsDirect.

Иначе като се срещнете в офиса, може да го питаш за си провери е-поща да види кой е бил тоя онлайн магазин все пак и каква е процедурата за поръчване на „няколко чифта“ било от маратонки, дрехи или др. Навярно натрупан брой поръчки, лоялност/коректност и подобни, не random unknown first time buyer.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Преди няколко месеца колега си купи маратонки от онлайн магазин. Донесоха в офиса ни няколко чифта с номера да пробва кои ще му станат. Видях с очите си. Но не знам кой магазин е.

Иначе му залепнаха първите, които мери :).
Задължително да питаш кой е магазина, че да пробвам и аз 10-на чифта
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Ще го питам, но със сигурност няма точки, лоялност и прочие. Мисля за първи път пазарува от там.

ЧНГ, нека всички сме здрави, весели и засмени :) това е най-важното :).
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Питах колегата за магазина с маратонките, но каза, че не си го спомня. Обадил им се по телефона и така е поръчал. Като се върне от отпуската си, ще го помоля да се порови в нета и да го намери. Тогава пак ще пиша кой е.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Вероятно онлайн магазина е изпратил маратонките с новата услуга на Еконт за преглед, тест и избор, при която си избираш чифта, който ти пасва и другите ги връщаш. Така че нищо чудно все повече клиенти да изискват тази услуга, когато се касае за дрехи и обувки.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

…което авт. не значи, че е знак в правилната посока, а в посока ГЛЕЗОТИЯ към страна на клиента, който продължава да бъде глезен, използвайки услугата „Наложен платеж“, несъществуваща или ползваща се ултра мега рядко другаде. Т.е. първо, че той е НАУЧЕН постоянно, неограничено и повсеместно да се възползва и използва нея, а сега и тепърва НАУЧАВАНЕ на 2-ро ниво в йерархията – стоката да му се носи до вратата и видиш ли той да обувал, обличал, разбирал и т.н., нещо междусъседската етажна площадка да се превръща в междусъседски етажен МОЛ или магазинерник/куриеро-предмето-носител и подобни фрази :shock:!??

Днеска едните, утре другите частници куриери, и в други ден вече всички имащи подобна услуга, за да не останат по-назад и да губят клиентела. Съответно и още по-бързо фалиране на Български пощи с още по-голяма загуба.

Вече спедиторите (ще) се превръщат в молодитори. 'Ало'Ало? Альо?

:shock:
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Вероятно онлайн магазина е изпратил маратонките с новата услуга на Еконт за преглед...
О, не. Един спретнат младеж с една малка колица :) слезе с 3-4 кутии и така. Беше си от магазина.

Честно казано аз не бих се купил (и не съм) обувки, маратонки и дрехи онлайн, ако не мога да меря. Във всеки магазин ми излизат различен номер обувки и дрехи. Просто не става без да премеря.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Има си съответният чалъм (пиниз, трик) за целта. Отива се, мери се, гледа се марката, записва се европейския/британския/американския номер (снимка или две са достатъчни през телефона). Може и модела, ако ще се закупува точно него. И през нета се поръчва същото, същия мерен номер.

Важно е да се знае, че има разлика между Adidas / Nike номерцата, макар и минимални, пак си ги има. Т.е. 44 например при едната марка не отговаря на 44 на другата марка. За това се мери пак да речем 44-ти Adidas – става, точно, all fine = може да се поръчка от същия номер каквито и да е било други модели, пак Adidas. Същото и при Nike, там може 44,5 да отговаря на 44. И пак всичките обувки/маратонки с 44,5 да се пазарят всякакви модели от нета (за предпочитане от West Europe, че тези от East Europe са принципно 2-рото качество стока, макар и идващи от едни и същи фабрики, и заводи; същото важи и за техниката, например сокоизтисквачки, дом. уреди, перални и др. – по-високата гаранция, както и по-качествен арсенал от артикули, и качество на използваните материали за изработката, пак ясно къде).

Откъм скъпарски обувки (200+), там вече пак посещение на специализирания магазин, предлагащ модели от същата марка, мерене. Аха, тоя става, записва се номера и марката. Намира се в нета марката и де-що купища други модели, и вече може да се поръчка от избрания (мерен) размер от същата марка.

Отделно на ръка, че съм засичал така фалшива менте стока от Турция, и то Adidas в МОЛ в техния „верифициран“ уж магазин. В нета после никъде ги нямаше същите модели и артикулажи, само в Турция из TR сайтове, мхм, ясно…
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Аз от октомври 2013 съм с такива общи условия.Срещу закона не ритам,че ще ме нарита!:lol:
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Аз от октомври 2013 съм с такива общи условия.Срещу закона не ритам,че ще ме нарита!:lol:


Откога влизат в сила?
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Забавно :lol:, можеш да си направиш труда да дадеш линк към шести пост за преглед, вместо да напишеш датата, юни 2014. :wink:
спокойно, не си на работа, отпусни малко.

#6 пост може да се прегледа.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

Официален вестник на Европейския съюз: ДИРЕКТИВИ:

14 стр.:


Извадка от оригиналът отново, не статия, не random link, не преразказ, не общи приказки. А директивите се приемат от страните-членки задължително и се изпълняват. Дали ще са описани в първия PDF тук в скоро време или до 12-ти юни, е все тая. Факт е, че влизат в сила от 13.06.2014 (197 days to go).

Надявам се, че сте се „upgrade“-нали вече. Поне тези, които имат онлайн и офлайн магазини. Че иначе на 364-тия ден ще може да се предяви връщане.

Ако не упоменеш Withdrawal правата на клиентите, то срокът авт. се удължава от 14 дни на ЕДНА ГОДИНА.
 
От: ВръщаТ покупка от нета до 14 дни без обяснение

От няколко дни исках да намеря тази тема, че помня, че беше дал линкове към европейските директиви, даже мислех да ти пиша лично, че не помня къде бях чел това ти мнение! Сякаш ми прочете мислите! Благодаря още веднъж. :beer:
 

Горе