Въпроси за сайт и афилиейт

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте , работя повече от месец върху един Html сайт с който мисля да стартирам/пробвам афилиейт бизнеса , знанията ми са доста скромни и използвам безплатен тимплейт , нишата е Здраве.
Този сайт е планиран като безплатно интернет списание в което споделям съвети с здравна насоченост както и статии написани от мен касаещи всекидневието и проблемите на обществото. Сайта е англоезичен , скоро ще платя за домеин и хост , още не съм избрал афилиейт програма но и това ще направя. Въпросите ми към вас са има ли шанс да пробия с подобен сайт "списание" и като за началното SEO освен събмит по директории , форумни подписи , скайп и фейсбук инциятиви за докарване на трафик и опити за link exchange за таргетиран такъв какво още мога да направя Безплатно смисъл на ясно съм с PPC възможностите Adwords и т.н. но искам да стартирам без да влагам капитал освен този който ще вложа за домеин и хост.
Съжалявам че пиша толкова много въпроси (дано да ми обърнете внимание) но искам да попитам за т.нар. Black SEO счита ли се за такова от търсачките ако платя на PTC сайт поне импресии ще има , също проблем ли е ако направя като вметка нещо от сорта "ако ви харесва нашият сайт и искате да разменим линкове ТУК (Линк) и форма за контакт или нещо от сорта.
И последният ми въпрос глупаво ли ще е ако съм обявил в началната страници About us че списанието ще се обновява на три седмици (предполагам че това е голям период от време) но пък толкова мога да отделя защото работя , благодаря предварително на отговорилите.

p.s.

Искам и да попитам за бисквитките какво означава това че са за някакъв определен период , не мога да разбера смисъл след като изтече този период да речем 1 месец примерно какво се случва ?
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за сайт и афилиейт

По въпроса за бисквитките - за да не губиш комисионни трябва да избереш такава афилиейт програма, която да позволява да си направиш сайт на твой домейн, където клиента да прави поръчката (и комисионната ти да не зависи от бисквитките!). Вместо да пращаш клиента към сайт на афилиейт програмата (напр. купи-хапчета.ком/?id=твоетоID) и да разчиташ, че потребителя няма да си затрие бисквитките, ще е по-добре да ги пращаш към твоя домейн (напр. купи-хапчета-сега.ком).

На много компютри браузърите са настроени да трият бисквитките при всяко затваряне на браузъра. В този случай, ако някой купи нещо след като затвори браузъра и го отвори пак, няма да получиш комисионна (ако сайта не е на твой домейн).

Афилиейт програми, които позволяват да имаш сайт на собствен домейн (и ти дават безплатни шаблони!) са CashBurners и CrocMint (CrocMint даже ще ти напишат уникално съдържание безплатно!). При WorldNiche ти позволяват собствени сайтове само за някои продукти.

Вероятно много хора няма да се съгласят, но мнението ми е, че с афилиейт програми, които не разрешават да имаш продуктов сайт на собствен домейн, няма смисъл да се занимаваме (поради загубите на комисионни заради липсващи бисквитки).

За да спестиш пари за домейни може да направиш така, че сайтовете за различните продукти да са на поддомейни върху основния домейн. Например:

увеличаване-на-инструмента.билкови-хапчета.ком
вдигане-на-самолета.билкови-хапчета.ком
отслабване.билкови-хапчета.ком
големи-бомби.билкови-хапчета.ком
ревюта-на-продукти.билкови-хапчета.ком

Обаче от домейни не е много разумно да се икономисва, ако разчиташ на White Hat SEO...

Не разчитай на PTC, защото хората там не се интересуват от продуктите - само щракат като роботи.

AdWords също не ти препоръчвам без да си изчел няколкостотин килобайта текст по въпроса. Пробвал съм - изгубих пари.
 
Последно редактирано:
От: Въпроси за сайт и афилиейт

Много ти благодаря за отговорите , значи ако съм разбрал правилно и да речем че съм си купил домейн тези бисквитки не ме засягат (съжалявам ако не съм разбрал правилно) на мене идеята ми е не да пестя от каквото и да било , аз пари за домейн имам , сега събирам и за хост , предлагат ми годишен за 120 лв. но нямам такива пари за това в момента ще видя. Мерси отново!
 
Re: От: Въпроси за сайт и афилиейт

значи ако съм разбрал правилно и да речем че съм си купил домейн тези бисквитки не ме засягат (съжалявам ако не съм разбрал правилно)
Правилно си разбрал.

аз пари за домейн имам , сега събирам и за хост , предлагат ми годишен за 120 лв. но нямам такива пари за това в момента ще видя.
Погледни хостинг пакетите на GoDaddy - под 60 долара излиза на година Economy хостинг плана, сигурно и някой купон ще можеш да използваш за 10-15-20% отстъпка при разплащането.

Ако възнамеряваш да хостваш повече проекти - HostGator (за повече информация на ЛС).
 
От: Въпроси за сайт и афилиейт

SSH_ON благодаря ти за информацията , ще видя какво да направя малко по-трудно става от гледна точка на времето но скоро мисля че всичко ще е ок дори ако може ще пусна линк тук да кажете въобще струва ли си да продължавам с афилиейт или да сложа адсенс вече имам известен опит с него , но не съм доволен.
Благодаря на хората писали по темата ми.
 
От: Въпроси за сайт и афилиейт

Можеш да ползваш безплатен хостинг! Сериозните афилиейт програми ще ти дадат хостинг за без пари, ако го ползваш за промотиране на техни продукти.

Можеш да ползваш само безплатен хостинг в случай, че в един и същи сайт не промотираш продукти на различни афилиейт програми. Това значи, че ще имаш повече пари за домейни, а това е добре, ако ще се занимаваш с White/Gray Hat SEO.

Домейните ти препоръчвам да ги купуваш от GoDaddy с купон (следи текущите промоции). Ще ти трябва дебитна/кредитна карта - при промоциите не може да се ползва PayPal (явно са им много солени тарифите и за малки суми не им е изгодно).

Разбира се да ползваш платен хостинг си има редица предимства - можеш с много голяма скорост да добавяш домейни/субдомейни и да имаш сайтове, промотиращи на едно място продукти на различни афилиейт програми.
 
От: Въпроси за сайт и афилиейт

Happyslacker да то на мене идеята ми беше да промотирам продукти от различни аффилиейт програми , питах тук в форума и ми казаха че няма проблем в един сайт да се обединят продукти от различни програми. Точно заради това си мисля за платен хост , някъде тук четох че има опция за шест месечен такъв и излиза към 20-30$ не помня точно , което за старт е добра цена но не знам дали наистина има такива предложения. Аз имам дебитна карта Виза електрон от ЦКБ и с нея мисля да си платя в GoDaddy за домейн пак тук се консултирах и разбрах че ще се получи , лошото е че при мене нещата се получават много на бързо а така не бива. Сайтът ми има още няколко малки неща за доизкусуряване , пиша на Html и много хора ми казват че ще е добре да му сложа форма за регистрация user и pass не знам обаче как да я напиша , айде за Php е друго ама там съм слаб ... Като заключение мога само да кажа че съм малко объркан но благодарение на вашата помощ която ми оказвате вероятно ще се справя , после SEO и други техники за привличане на трафик като основната ми цел е той да е таргетиран но осъзнавам факта колко трудно ще е ... Дано всичко това да е за добро , не мисля само от към пари ами и за приноса ми към хора от този форум , вероятно размяна на реферални линкове а защо не и на реални такива с цел таргетиран трафик.
 
От: Въпроси за сайт и афилиейт

Защо пишеш на HTML? Има си Wordpress и други удобни платформи...

Има и евтини варианти за хостинг - 1dollar-webhosting.com.

Виж и тази тема:
Предлагам безплатен хостинг (не знам дали офертата е още валидна).
 
да а и все още начинаещите успяват да направят най-бързо първата си продажба като ползват блогспот и блогват за даден продукт или ниша впоследствие блога може да го ползваш за сателит за някои по голям сайт а урдпрес е най бързият вариянт (лично го намирам за един от най-удачните) за собствен домеин и хостинг....
 
От: Въпроси за сайт и афилиейт

Еми по принцип не е задължително, но на практика е хубаво. Колкото по-адванс са знанията, толкова повече може да засилиш дадени елемента. Като определено контента е един от водещите, и по-специално това да представиш инфото така че потребителя да разбере, че това е решението за него. Следват продажби. ;)

И въобще не мисля, че почваш неподготвен, даже напротив - прави го, не е нещо, което ще те спъне. Може да не развие максималния потенциял, но и за там има време. ;) А разочарованието е базирано на това и какво очакваш де. :)
 

Горе