Въпроси относно: phpbb форум

MenTime

New Member
Здравейте на всички, нов съм във форума, надявам се взаимно да си бъдем полезни.
А сега по същество, колеги тормозят ме няколко въпроса, като информативно казвам, не съм специалист в тази сфера, образованието ми е инженерно и няма общо с уеб дизайн, css кодове и т.н, НО ! по стечение на обстоятелствата съм принуден да работя към момента в тази сфера и имам няколко въпроса, към компетентните лица, а именно:

1. Направих си форум на "phpbb", проблема е следния, ъплоудвам във файловия мениджър в директорията на форума в подкатегория "language", файлов пакет на Български език, до тук добре, инсталира се, папката се появява във файловия мениджър и до там, влизам в "customize" в админ панела на форума, давам на меню "language packes" и уви, няма нищо качено, проверих доста пъти, дали реално не съм объркал директорията в която качвам езика, но всичко си е както трябва, просто в мени "customize" в админ панела на форума, не фигурира качения пакетен език от мен, някакви идеи какво се случва?

2. Понеже всяка тема има лого най - отгоре, решавам, че ще го махам, следвам всички инструкции - влизам в категорията на форума, подкатегория "style", избирам папката на темата, влизам в "theme", после файл с име "colours.css", намирам .site_logo търкам го като код, после отивам в папка "images" търкам и съответната снимка с логото, отварям я за да съм сигурен, че е тя, махам я от "image" и логото остава да си стои, без промяна.
Със сигурност бъркам някъде нещо и то стабилно, моля за помощ.


Благодаря предварително


С уважение
Поздрави
 
Здравей и добре дошъл!
Тук има много добри, знаещи и можещи потребители, които с удоволствие ще Ви помогнат. ;)
 
По точка 1 трябва да се види коя версия е форума и езиковия пакет и дали са съвместими.
За точка 2 след всяка промяна в темплейтите трябва да се трие кеша за да ги видиш.
 
По точка 1 трябва да се види коя версия е форума и езиковия пакет и дали са съвместими.
За точка 2 след всяка промяна в темплейтите трябва да се трие кеша за да ги видиш.
Здравей, благодаря за отговора. Ако не представлява трудност би ли ми дал насоки :)
 
Пичаги, нека Ви усведомя до къде стигнах:

Относно: логото в темa - Успях най - сетне, по начин, какъвто го правих и вчера, като тогава нямаше резултат, а сега има, с разликата, че изчистих кеша от администраторския панел на форума. Не съм убеден, обаче, че това беше причината да станат нещата, тъй като се наложи да направя нов форум с нов адрес с две думи започнах отначало на чисто, според мен някъде нещо крашна и за това и снощи нямаше активни промени.
Към момента логото успях да го махна, като пипах по файла "colours.css", като премахнах реда отговорен за логото (познава се лесно), като веднага след това изтрих от папка "image" всички снимки на логото, ииии ВОАЛААААА ! СТАНА !
Направи ми впечеление, че не всички теми притежават такъв файл "colours.css" и реших да изтрия само логото от папката им "image", някакъв късмет, но и там се получи, като не на всички теми се получава.
Друго, което ми направи силно впечеление, писахме си на лично съобщение с един колега от форума, като му пратих линк към сайта за да се увери сам, че няма никакви промени, при отварянето му, всъщност при него имаше промени, а при мен не бяха отразени, когато отворих браузъра на инкогнито режим, видях, че и при мен има промяна, нямам идея на какво се дължи това тежко разминаване, по - компетентните, при желание ще обяснят.

Относно: Lenguage Pack
Не знам, коя версия ми е WORDPRESSA (ако кажете, къде да погледна ще ви кажа), но пробвах абсолютно всички налични файлови пакети на български език, е нито един от тях, не ми фигурира в админ панела на форума в категория "customise", качвам пакета през файловия мениджър в папката на форума в подпапка "language" разархивирвам, става виден като папка, но не ми се появява в админ панела на форума....
 
Да разбирам, че време не остана
Няма нужда от подигравки, разбирай че не ми е останало време щом не съм писал. Не съм длъжен нали така ?
Относно: логото в темa
Вместо да си играя толкова, отивам просто и замествам СЪС СЪЩОТО име оригиналното лого - папка с изображения на темата. ако логото е в друг формат, преименувам и формата ( пак ще работи ). Стандартно - /styles/име-папка-на-тема/theme/images/
А за да не си играя с размерите, свалям логото по подразбиране и по неговите размери правя новото лого. Така не си играя с размери в CSS и да се чудя ма що хедъра ми е гигантски и т.н. Разбира се според "нуждите"

Не знам, коя версия ми е WORDPRESSA
КО?! :D:D:D Чакай сега аз зпочнах да се обърквам. Започнал си тема за PHPBB, Wordpress какво общо има в случя ?!
Версията ще видиш в админ: board statistics ... Иначе казано още като влезеш в админ на форума се вижда в първата лкява секция. Иска се някой да чете.
1685426926169.png

Език: https://www.fastcomet.com/tutorials/phpbb3/installing-languages
Ако нещо не е работело по сайта е или заради кофти инсталация ( неправилна ) или от плъгин / тема и също и от неправилна инсталация на изброените може да стане. Разбира се може иот грешни версии на нещата да е. Трябва да гледаш за коя версия сваляш теми и плъгини, за да нямаш проблеми. Решението да започнеш от начало не е грешно, защото така ще се научиш :)

Колкото до това че не виждаш промените - ЧИстенето на кеш е много полезна и не особено добре уползотворявана функция за всеки дори и боравещ с обикновени ежедневни неща на "компота" си. :) Чистиш браузър кеш, чистиш кеш на която и да е платформа и бисквитки задължително на сайта който си едитваш. На сайта преди крайната версия по принцип не е редно да се пуска Кеш опцията.


По принцип с лесно търсене в гуглуту излиза всичко. Where to see Wprdpress или Phpbb version? / Change phpbb logo / New language phpbb

Сега накрая както ми се подигра аз отделих време за да ти спестя Гугъл търсене за неща които са меко казано супер лесни. Успял си да инсталриаш платформата, 3 семпли неща те домързя да ги потърсиш в гугъл. Аз през това време измествам работата си по клиент за да отделя време и да ти помогна. Не ми се сърди ама мен никой не ми е казвал, сам си тъсех всичко, освен ако е наистина ама наистина сложно и няма никъде информация свободна. Аз си е търсех и така се научих. Да е преди 2005-та да е оскъдно всичко и да питаш във форум да се намери някой който е правил... съгласен съм ...ама не е преди 2005-та.

Поздрави и успех!
 
Последно редактирано:
Няма нужда от подигравки, разбирай че не ми е останало време щом не съм писал. Не съм длъжен нали така ?

Вместо да си играя толкова, отивам просто и замествам СЪС СЪЩОТО име оригиналното лого - папка с изображения на темата. ако логото е в друг формат, преименувам и формата ( пак ще работи ). Стандартно - /styles/име-папка-на-тема/theme/images/
А за да не си играя с размерите, свалям логото по подразбиране и по неговите размери правя новото лого. Така не си играя с размери в CSS и да се чудя ма що хедъра ми е гигантски и т.н. Разбира се според "нуждите"


КО?! :D:D:D Чакай сега аз зпочнах да се обърквам. Започнал си тема за PHPBB, Wordpress какво общо има в случя ?!
Версията ще видиш в админ: board statistics ... Иначе казано още като влезеш в админ на форума се вижда в първата лкява секция. Иска се някой да чете.
Виж файлът 29132

Език: https://www.fastcomet.com/tutorials/phpbb3/installing-languages
Ако нещо не е работело по сайта е или заради кофти инсталация ( неправилна ) или от плъгин / тема и също и от неправилна инсталация на изброените може да стане. Разбира се може иот грешни версии на нещата да е. Трябва да гледаш за коя версия сваляш теми и плъгини, за да нямаш проблеми. Решението да започнеш от начало не е грешно, защото така ще се научиш :)

Колкото до това че не виждаш промените - ЧИстенето на кеш е много полезна и не особено добре уползотворявана функция за всеки дори и боравещ с обикновени ежедневни неща на "компота" си. :) Чистиш браузър кеш, чистиш кеш на която и да е платформа и бисквитки задължително на сайта който си едитваш. На сайта преди крайната версия по принцип не е редно да се пуска Кеш опцията.


По принцип с лесно търсене в гуглуту излиза всичко. Where to see Wprdpress или Phpbb version? / Change phpbb logo / New language phpbb

Сега накрая както ми се подигра аз отделих време за да ти спестя Гугъл търсене за неща които са меко казано супер лесни. Успял си да инсталриаш платформата, 3 семпли неща те домързя да ги потърсиш в гугъл. Аз през това време измествам работата си по клиент за да отделя време и да ти помогна. Не ми се сърди ама мен никой не ми е казвал, сам си тъсех всичко, освен ако е наистина ама наистина сложно и няма никъде информация свободна. Аз си е търсех и така се научих. Да е преди 2005-та да е оскъдно всичко и да питаш във форум да се намери някой който е правил... съгласен съм ...ама не е преди 2005-та.

Поздрави и успех!
Здравей,
На първо място бих желал да се извиня публично, тъй като поста ми беше доста дълъг, но явно лошата връзка с интернет направи положението салата, тъй като доста пъти ми даваше грешка, уж публикувах отговор, после го нямаше, днес виждам, че е едно изречение, а аз написах ферман, без значение, поднасям наистина искрени извинения в никакъв случай, не се подигравам, нито заяждам, дори напротив приятно ми е да общувам с приятени и интелигентни хора за това отново, прощавай не съм искал да прозвуча така.
Та по темата, благодаря ти за изчерпателния отговор и насоки, спазих всичко и всичко стана и беше супер относно логотата, но проблема с езика остава, правя всичко стъпка по стъпка, както си ми написал, но уви, ето тази папка, която е посочена "language packs", при мен я няма, има всички други, които са менютата, но това меню го няма при мен.
Инсталирах всичко стъпка по стъпка, както трябва, но в админ панела на форума в "SYSTEM" нямам такава директория.. идеи?
Инсталирах езика и в public_html, като директно го ънрарнах там, пробвах да го направя и в категорията на форума в главната, в "style", общо взето навсякъде, но така и пакета не фигурира в админ панела, пак ще се повторя, нямам такава папка, която е посочена на скрийншота.
Искам да използвам момента да благодаря на всички Ви за отделеното време и съвети за мен са особенно ценни, малко съм припрян, като се вземе, че съм самоук, просто ми е салата в главата за което се извинявам, вероятно е въпросите ми да са на ниво "малоумник", но все някой трябва да ти обясни, желание да има само човек.
И отново едно голямо извинение към СЕО, лятото идва, ще трябва да ми прости за една каса бира, няма къде да иде :))

С уважение
Поздрави,
 

Прикачени файлове

  • lang_3.png
    lang_3.png
    32 KB · Преглеждания: 6
Приема се. :)
Моля те виж точната версия на Phpbb и я сподели тук, или направи скрийншот на началната в админ панела за да знам какво да пиша по-нататък.
Заповядай.
Благодаря ти.
 

Прикачени файлове

  • Screenshot 2023-05-31 at 00-47-10 ACP index.png
    Screenshot 2023-05-31 at 00-47-10 ACP index.png
    139.4 KB · Преглеждания: 10
Така. Можеш да идваш и в този форум тука дялкаме въпроси относно проблеми с phpbb - https://phpbb-bg.info/forums/
А иначе би трябвало тази версия да стане - https://www.phpbb.com/customise/db/download/174116?sid=d8f0a0b5d4eeb4b57c5e8863290acc24

Това е езика, опитай с този архив.

Стъпките са същите:
Step 1: Download a Language Pack. Step 2: Upload the Language Pack on your website. Step 3: Access the Language Packs Management page.

П.С. не знам как качваш езика, но качваш през FTP РАЗАРХИВИРАНА ПАПКА с името на езика, а не с името на пакета, демек папката bg да влезе там където е en и bulgarian 3-3-0 нещо такова беше по спомен. Папката с езиците е в руут / Languages

След като направиш това изчистваш кеш на форума ( картинката долу ), чистиш всекви кешове и влизаш пак да видиш дали езика е там. Трябва да се появи няма начин
1685492382453.png
 
Така. Можеш да идваш и в този форум тука дялкаме въпроси относно проблеми с phpbb - https://phpbb-bg.info/forums/
А иначе би трябвало тази версия да стане - https://www.phpbb.com/customise/db/download/174116?sid=d8f0a0b5d4eeb4b57c5e8863290acc24

Това е езика, опитай с този архив.

Стъпките са същите:
Step 1: Download a Language Pack. Step 2: Upload the Language Pack on your website. Step 3: Access the Language Packs Management page.

П.С. не знам как качваш езика, но качваш през FTP РАЗАРХИВИРАНА ПАПКА с името на езика, а не с името на пакета, демек папката bg да влезе там където е en и bulgarian 3-3-0 нещо такова беше по спомен. Папката с езиците е в руут / Languages

След като направиш това изчистваш кеш на форума ( картинката долу ), чистиш всекви кешове и влизаш пак да видиш дали езика е там. Трябва да се появи няма начин
Виж файлът 29152
Така, на първо място, ще кажа, ТИ СИ СТРАХОТЕН !
На второ място - всичко се получи, точно в стъпките както си написал, обяснил си го перфектно.
Грешката ми беше следната, разархивирал съм самия пакет на езика (bulgarian_3_3_0.zip) в директория "language", в тази категория има папка "en", която всъщност е на англо пакета и от мен просто се е искало да взема папка "bg" от bulgarian_3_3_0.zip и да я сложа в директорията в която е папка "en", а именно в директория "language", но само папката "bg" не файловете от целия български езиков пакет.
Сега, като се замисля, изглежда толкова логично и дори бих казал, никак трудно стига да мислиш, самоче ... на 30г. не ми е дошъл акъла, не го и чакам вече :D, или имаш логична мисъл или нямаш това е, средно положение няма :))
Искрени благодарности към CEO.БГ, бъди много здрав, ще се радвам да общуваме за напред, беше много, ама много полезен, направих си регистрация във форума, който си ми разцъкал до скоро.

П.С забелязвам, че промените каквито и да са, дали по дизайн, дали по настройки се отразяват доста по - късно при мен, когато съм с администраторския акаунт, излезна ли от него или ако влезна в инкогнито режим пак извън админ акаунта промените отново са видни, и когато минат да кажем, четири часа, стават видни и с админ акаунта, като се има в предвид, че чистя кеша.

Успех !
С уважение
Поздрави
 
Последно редактирано:
Радвам се, че съм помогнал :) Да предположих точно това че си направил с езика :) Няма страшно всички се учим, в различни време израстваме и по различен начин сме "конфигурирани" така да се каже да мислим. Дълга тема.
Да, това както ти казах е вероятно кеша в браузъра ти и ако е зададено да се чисти на определени часове за това и тогава виждаш промените. Не знам от къде, може и в httaccess файла, може и в настройки, това вече няма как да ти кажа, но е от там :)
В него форум има полезни неща по тази тема и май е единствения бг форум само за phpbb. Разбира се ще си комуникираме.

Поздрави и успех пожелавам :)
 
Радвам се, че съм помогнал :) Да предположих точно това че си направил с езика :) Няма страшно всички се учим, в различни време израстваме и по различен начин сме "конфигурирани" така да се каже да мислим. Дълга тема.
Да, това както ти казах е вероятно кеша в браузъра ти и ако е зададено да се чисти на определени часове за това и тогава виждаш промените. Не знам от къде, може и в httaccess файла, може и в настройки, това вече няма как да ти кажа, но е от там :)
В него форум има полезни неща по тази тема и май е единствения бг форум само за phpbb. Разбира се ще си комуникираме.

Поздрави и успех пожелавам :)
Много истински ! Адмирации, благодаря много отново, страшно умен и интелигентен човек, нека повече от тези лица да има :))
Ок, ще го следя със сигурност, защото научавам много нови и полезни неща от грамотни хора.
Със сигурност, ще ми излезнат още къси въпроси (относно, настройки, лога и прочие) до два дни, ще се радвам, ако е удобно да ти ги задам на смс или, ако кажеш и в phpbb форума за да се дискутира и там.

Благодаря отново.
Всичко хубаво желая
 
Нека си остане отворена. Така, ако и други имат питания по темата, да се включат в вече съществуваща. ;)
Да, има.
phpBB, който е бил онлайн може, ли да се промени структурата на пермалинковете по директории, или директория за да се пусне на локалхост.
 

Горе