Въпрост относно Пингвина

N1ck

Active Member
Имам един сайт (EMD) ударен на 24 Април 2012 от Пингвина.

От тогава до сега бухам здраво линкове click here, site, home .... и url .В момента тези линкове са доста повече от линковете с ключовите думи за които съм наказан.

От известно време (няколко месеца) различни вътрешни страници излизат на позиция 12-15 за главната ми ключова дума. Тя е и част от домейна.

Линкове към вътвешните страници не се трупат за сега (до колкото знам).

Според вас какво се случва с този сайт?

Как е добре да действам?

1. Оставям домейна да изтече и пия една бира за помен :)
2. Опитам се да ранкна вътрешни страници за важните кл. думи
3. 301 към нов домейн.
4. ?

uni-web

Well-Known Member
От: Въпрост относно Пингвина

EMD-тата не бяха ли от друг ъпдейт, май не бяха с пингвинариума?

Иначе, и аз имам такова наблюдение ранква ми не главната по основната страница а вътрешни класира по нея, както и по други за които се боря.

BRAIN_PAIN

Well-Known Member

Според мен е трябвало също така да бухаш линкове към вътрешните страници, както и с различни вариации на основните ключови думи, лонг тейл, бранд + лонг тайл и други такива. Може ли да споделиш кой е сайта ?

uni-web

Well-Known Member

Според мен е трябвало също така да бухаш линкове към вътрешните страници, както и с различни вариации на основните ключови думи, лонг тейл, бранд + лонг тайл и други такива. Може ли да споделиш кой е сайта ?

Аз при мен говоря, за игрите в подписа ми, за неговия не знам, но ситуацията както я описва е напълно сходна, само с тази разлика, че имам и бекове към вътрешните страници и домейна не е EMD.

Последно редактирано:

BRAIN_PAIN

Well-Known Member

При теб не мисля, че има проблем. Просто Гугъл намира за по-релевантни вътрешните ти страници. Евентуално се дължи на OnPage фактори :) Но като гледам имаш огромно количество линкове(142,918) идващи само от 23 домейна, може да поработите и над това :)

Аз при мен говоря, за игрите в подписа ми, за неговия не знам, но ситуацията както я описва е напълно сходна, само с тази разлика, че имам и бекове към вътрешните страници и домейна не е EMD.

Blinky

Owner

Ако ще се трупат линкове, си изпуснал и момента, че ако над 80-90% са само към хоума, си изглежда ненатурално линк билдване. Реално се предполага, че ако сайта е ценен и полезен, то се шерва и страници от него. Ако някой шерва статия за някоя местност, той дава точното url, а не хоума на туристическия сайт. Явно и този момент се гледа. Все пак се налага в алгоритъма потребителското поведение.

Другото, което може да е причина е ъпдейта за тези домейно с ексакт матч. Но щом си отпаднал на споментата дата, това е основната причина. Поне така мисля де.

uni-web

Well-Known Member

При теб не мисля, че има проблем. Просто Гугъл намира за по-релевантни вътрешните ти страници. Евентуално се дължи на OnPage фактори :) Но като гледам имаш огромно количество линкове(142,918) идващи само от 23 домейна, може да поработите и над това :)

Ток за връзките обаче нещо тука ти куца. :) Виж според WMS:
Общ брой връзки
1 066 891 от 240 домейна.
Като масата са си от мои си сайтове проста са големи с много страници в индекса даже още не са индексирани всички връзки, както и новите от сигурно 40+ нови директории.

А това е според majesticseo:

FireShot Pro Screen Capture #129 - 'Site Explorer Results - Summary - Majestic SEO' - www_majest.jpg

А за онпейджа не знам погледни аз съм си играл доста по него, но всеки бърка по някога, ако има нещо ще се коригира.
Въпроса при мен е че както си вървеше по главната ключова ключовата "Игри" и беше влезнал и в топ 100 и се качваше изведнъж го хвърли в трета глуха, както и същото се случи и с други няколко ключови на които бяхме почнали да правим външна оптимизация.
И сега точно по тези думи класира вътрешни или други подобни страници вместо тези които се оптимизират и си имат и pr. и доста добри и качествени линкове, не ззнам може проблема да е че се линквм от моите си сайтове ама какво да не мога да си рекламирам сайтовете от моите си сайтове ли, а и всички мои от които съм си пуснал линковете са или в хедъра или в менюто.
Сега му съм ядосан много и дупчим по 5 нови статии на ден, да видим какво ще стане, а съдържание се добавя маса количество дневно поне по 3-4 новини, и 20-30 нови игри, ама на може би защото сайта няма още и година не знам вече и аз, направо полудявам с него. Като сравнявам с някои други имаме по-добри показатели от доста от тях (като изключим броя на страниците в индекса де).

N1ck

Active Member

Да, може след Пингвина да има и други ъпдейти които да са оказват влияние. Много е вероятно точно това. Аз винаги съм поддържал идеята, че няма смисъл да се възстановява ударен сайт, много по-добре е да се почне на чисто.

Ще опитам да направя нова вътрешна страница и да я ранкна по основната ключова дума с малко линкове към нея. През това време ще натрупам и малко линкове къ другите вътрешни страници. Ще споделя резултата след месец :)

nikolaicho

Active Member

Имам един сайт (EMD) ударен на 24 Април 2012 от Пингвина.

От тогава до сега бухам здраво линкове click here, site, home .... и url .В момента тези линкове са доста повече от линковете с ключовите думи за които съм наказан.

От известно време (няколко месеца) различни вътрешни страници излизат на позиция 12-15 за главната ми ключова дума. Тя е и част от домейна.

Линкове към вътвешните страници не се трупат за сега (до колкото знам).

Според вас какво се случва с този сайт?

Как е добре да действам?

1. Оставям домейна да изтече и пия една бира за помен :)
2. Опитам се да ранкна вътрешни страници за важните кл. думи
3. 301 към нов домейн.
4. ?

Определено се ориентирай към линкбилдинг на вътрешните страници, а също така освен разводняване на линковете, обърни внимание и на това да разводниш платформите. Т.е. линковете да не са само от форуми или само от букмарк сайтове.

Ако решиш да почваш с нов домейн, не пренасочвай стария, защото с 301 ще пренесеш наказанието на новия домейн. Просто на индекса на стария домейн напиши, че сайтът се е преместил и сложи линк към новия.

N1ck

Active Member

Ако решиш да почваш с нов домейн, не пренасочвай стария, защото с 301 ще пренесеш наказанието на новия домейн. Просто на индекса на стария домейн напиши, че сайтът се е преместил и сложи линк към новия.

Благодаря!

Това с 301 на мен не ми е ясно. Чел съм различни твърдения, но е добре да се сподели опит а не хипотези.

В BHW има един който твърди, че така си изкарва сайтовете. Може и да лъже. Скоро реших да опитам - регистрирах нов домейн, сложих малко качественно съдържание, и 301 от стар домейн с хиляди линкове който беше в топ 3 по много думи. За сега новият е никъде...

azsum

Active Member

Redirect 301 предава изцяло наказанието, ако искаш да не предаде наказанието може с Canonical Redirect, но като цяло ти си ударен от пингвина много трудно се оправя, ако не толкова наложен бранд си вземи нов домейн да си спестиш главоболията

N1ck

Active Member

Redirect 301 предава изцяло наказанието

Това твое предположение ли е на база личен опит или си го прочел някъде? Може ли линк към източника, ако си го прочел?

Благодаря!

uni-web

Well-Known Member

А, от кога Canonical, може да се ползва за редирект, на цял сайт? Аз поне не знам такова чудо.

azsum

Active Member

Редиректвал съм с 301 наказан сайт от пингвина и мога да кажа че предаде изцяло наказанието с Canonical съм пробвал пак наказан сайт и поне не предаде наказанието, поне аз това съм пробвал и това се получи, предполагам че и някой др. от форума пробвал и може да сподели

Горе