Въпрост относно Пингвина

N1ck

Active Member
Имам един сайт (EMD) ударен на 24 Април 2012 от Пингвина.

От тогава до сега бухам здраво линкове click here, site, home .... и url .В момента тези линкове са доста повече от линковете с ключовите думи за които съм наказан.

От известно време (няколко месеца) различни вътрешни страници излизат на позиция 12-15 за главната ми ключова дума. Тя е и част от домейна.

Линкове към вътвешните страници не се трупат за сега (до колкото знам).

Според вас какво се случва с този сайт?

Как е добре да действам?

1. Оставям домейна да изтече и пия една бира за помен :)
2. Опитам се да ранкна вътрешни страници за важните кл. думи
3. 301 към нов домейн.
4. ?
 
От: Въпрост относно Пингвина

EMD-тата не бяха ли от друг ъпдейт, май не бяха с пингвинариума?

Иначе, и аз имам такова наблюдение ранква ми не главната по основната страница а вътрешни класира по нея, както и по други за които се боря.
 
От: Въпрост относно Пингвина

Според мен е трябвало също така да бухаш линкове към вътрешните страници, както и с различни вариации на основните ключови думи, лонг тейл, бранд + лонг тайл и други такива. Може ли да споделиш кой е сайта ?
 
От: Въпрост относно Пингвина

Според мен е трябвало също така да бухаш линкове към вътрешните страници, както и с различни вариации на основните ключови думи, лонг тейл, бранд + лонг тайл и други такива. Може ли да споделиш кой е сайта ?

Аз при мен говоря, за игрите в подписа ми, за неговия не знам, но ситуацията както я описва е напълно сходна, само с тази разлика, че имам и бекове към вътрешните страници и домейна не е EMD.
 
Последно редактирано:
От: Въпрост относно Пингвина

При теб не мисля, че има проблем. Просто Гугъл намира за по-релевантни вътрешните ти страници. Евентуално се дължи на OnPage фактори :) Но като гледам имаш огромно количество линкове(142,918) идващи само от 23 домейна, може да поработите и над това :)



Аз при мен говоря, за игрите в подписа ми, за неговия не знам, но ситуацията както я описва е напълно сходна, само с тази разлика, че имам и бекове към вътрешните страници и домейна не е EMD.
 
От: Въпрост относно Пингвина

Ако ще се трупат линкове, си изпуснал и момента, че ако над 80-90% са само към хоума, си изглежда ненатурално линк билдване. Реално се предполага, че ако сайта е ценен и полезен, то се шерва и страници от него. Ако някой шерва статия за някоя местност, той дава точното url, а не хоума на туристическия сайт. Явно и този момент се гледа. Все пак се налага в алгоритъма потребителското поведение.

Другото, което може да е причина е ъпдейта за тези домейно с ексакт матч. Но щом си отпаднал на споментата дата, това е основната причина. Поне така мисля де.
 
От: Въпрост относно Пингвина

При теб не мисля, че има проблем. Просто Гугъл намира за по-релевантни вътрешните ти страници. Евентуално се дължи на OnPage фактори :) Но като гледам имаш огромно количество линкове(142,918) идващи само от 23 домейна, може да поработите и над това :)

Ток за връзките обаче нещо тука ти куца. :) Виж според WMS:
Общ брой връзки
1 066 891 от 240 домейна.
Като масата са си от мои си сайтове проста са големи с много страници в индекса даже още не са индексирани всички връзки, както и новите от сигурно 40+ нови директории.

А това е според majesticseo:

FireShot Pro Screen Capture #129 - 'Site Explorer Results - Summary - Majestic SEO' - www_majest.jpg

А за онпейджа не знам погледни аз съм си играл доста по него, но всеки бърка по някога, ако има нещо ще се коригира.
Въпроса при мен е че както си вървеше по главната ключова ключовата "Игри" и беше влезнал и в топ 100 и се качваше изведнъж го хвърли в трета глуха, както и същото се случи и с други няколко ключови на които бяхме почнали да правим външна оптимизация.
И сега точно по тези думи класира вътрешни или други подобни страници вместо тези които се оптимизират и си имат и pr. и доста добри и качествени линкове, не ззнам може проблема да е че се линквм от моите си сайтове ама какво да не мога да си рекламирам сайтовете от моите си сайтове ли, а и всички мои от които съм си пуснал линковете са или в хедъра или в менюто.
Сега му съм ядосан много и дупчим по 5 нови статии на ден, да видим какво ще стане, а съдържание се добавя маса количество дневно поне по 3-4 новини, и 20-30 нови игри, ама на може би защото сайта няма още и година не знам вече и аз, направо полудявам с него. Като сравнявам с някои други имаме по-добри показатели от доста от тях (като изключим броя на страниците в индекса де).
 
От: Въпрост относно Пингвина

Да, може след Пингвина да има и други ъпдейти които да са оказват влияние. Много е вероятно точно това. Аз винаги съм поддържал идеята, че няма смисъл да се възстановява ударен сайт, много по-добре е да се почне на чисто.

Ще опитам да направя нова вътрешна страница и да я ранкна по основната ключова дума с малко линкове към нея. През това време ще натрупам и малко линкове къ другите вътрешни страници. Ще споделя резултата след месец :)
 
От: Въпрост относно Пингвина

Имам един сайт (EMD) ударен на 24 Април 2012 от Пингвина.

От тогава до сега бухам здраво линкове click here, site, home .... и url .В момента тези линкове са доста повече от линковете с ключовите думи за които съм наказан.

От известно време (няколко месеца) различни вътрешни страници излизат на позиция 12-15 за главната ми ключова дума. Тя е и част от домейна.

Линкове към вътвешните страници не се трупат за сега (до колкото знам).

Според вас какво се случва с този сайт?

Как е добре да действам?

1. Оставям домейна да изтече и пия една бира за помен :)
2. Опитам се да ранкна вътрешни страници за важните кл. думи
3. 301 към нов домейн.
4. ?

Определено се ориентирай към линкбилдинг на вътрешните страници, а също така освен разводняване на линковете, обърни внимание и на това да разводниш платформите. Т.е. линковете да не са само от форуми или само от букмарк сайтове.

Ако решиш да почваш с нов домейн, не пренасочвай стария, защото с 301 ще пренесеш наказанието на новия домейн. Просто на индекса на стария домейн напиши, че сайтът се е преместил и сложи линк към новия.
 
От: Въпрост относно Пингвина

Ако решиш да почваш с нов домейн, не пренасочвай стария, защото с 301 ще пренесеш наказанието на новия домейн. Просто на индекса на стария домейн напиши, че сайтът се е преместил и сложи линк към новия.

Благодаря!

Това с 301 на мен не ми е ясно. Чел съм различни твърдения, но е добре да се сподели опит а не хипотези.

В BHW има един който твърди, че така си изкарва сайтовете. Може и да лъже. Скоро реших да опитам - регистрирах нов домейн, сложих малко качественно съдържание, и 301 от стар домейн с хиляди линкове който беше в топ 3 по много думи. За сега новият е никъде...
 
От: Въпрост относно Пингвина

Redirect 301 предава изцяло наказанието, ако искаш да не предаде наказанието може с Canonical Redirect, но като цяло ти си ударен от пингвина много трудно се оправя, ако не толкова наложен бранд си вземи нов домейн да си спестиш главоболията
 
От: Въпрост относно Пингвина

Redirect 301 предава изцяло наказанието

Това твое предположение ли е на база личен опит или си го прочел някъде? Може ли линк към източника, ако си го прочел?

Благодаря!
 
От: Въпрост относно Пингвина

А, от кога Canonical, може да се ползва за редирект, на цял сайт? Аз поне не знам такова чудо.
 
От: Въпрост относно Пингвина

Редиректвал съм с 301 наказан сайт от пингвина и мога да кажа че предаде изцяло наказанието с Canonical съм пробвал пак наказан сайт и поне не предаде наказанието, поне аз това съм пробвал и това се получи, предполагам че и някой др. от форума пробвал и може да сподели
 

Горе