Въпрос за Данък върху доходите на физически лица

Нищо нямам на мое име :) да я еба и държавата :) една фирма имах само. После винаги стоя в сенките. Догодина всичко прехвърлям на братята роми и отивам на Бали Бали
Какъв човек си ти бе пич. Дано има повече като теб, че ние тук в нашия еконт говориме за нещастниците нап и всеки се стресира от тия тъпи писма. Тия нещастници дерат дребните риби, а големите си ебат курвите и си пушат пурите от 500 евро броя
 
Какво толкова се притеснявате не Ви разбирам... Отивате в Еконт и за 15лв вадите една справка за всички получени парични преводи по ЕГН за 2017 и 2016-та, ако резултата е над 10 000лв годишно отивате и подавате декларация(срокът е до края на април за ФЛ) и спите спокойно. Дори сега да не Ви барнали, ще стигнат и до Вас в крайна сметка. НАП отлага, но не забравя. Така, че спрете са си правите илюзии.
 
Евала брат! Друго не знам какво да напиша от всичко, което си преживял

Живота е математика :) всички ме заплашваха със секви врътки :) на всички им казвах:

- Не моеме барнете :) изберете доброволно да давам колкото искам аз или си прочетете закона:

1. Повече от 1 запор не може да имам :) НАП са с предимство. Не го знаех :) но получих уведомително писмо,хихик боли ме…
2. Давност има - ако премина в сивата и не са ме уведомили :) но е излишно и безмислено.
3. Въпреки всичко ДСК ми отпускат 10 000 лв стоков кредит. Обичам я тая държава :)
4. Жена ми има бетон акаунт :) - ако на мен не дават на жена ми всеки дава :)

5. Любим покемон ми е ЧСИ - щели да описват имущество. Нищо нямам на мое име :) нарочно съм в сенките. Длъжни са да уведомят истинския собственик. Той подава една молба и описа отпада :)

Никой не може да ме пипне :)
 
Какво толкова се притеснявате не Ви разбирам... Отивате в Еконт и за 15лв вадите една справка за всички получени парични преводи по ЕГН за 2017 и 2016-та, ако резултата е над 10 000лв годишно отивате и подавате декларация(срокът е до края на април за ФЛ) и спите спокойно. Дори сега да не Ви барнали, ще стигнат и до Вас в крайна сметка. НАП отлага, но не забравя. Така, че спрете са си правите илюзии.
Абе пич, как така вадиш си от еконт справка, за чи хуй да го вадиме, като тия от нап имат същото и се знае ОБОРОТА, как на основание купил съм след това съм продал да искат данък. От общия ОБОРОТ съм си продал дрехи, гуми, джанти, катализатор, и тн лично мои вещи за 5000лв, а общия ми оборот е 10 000 лв защо да им давам 1500лв в случая? Имам и разходи за 4000лв покупки?
 
Какъв човек си ти бе пич. Дано има повече като теб, че ние тук в нашия еконт говориме за нещастниците нап и всеки се стресира от тия тъпи писма. Тия нещастници дерат дребните риби, а големите си ебат курвите и си пушат пурите от 500 евро броя

DSK Bank 07/03/2018 08:00. Postapili sa: 241.08 BGN po smetka 0000000001034233 (pensia) ot NOI.

От държавата само взимам… нищо не ми е дала освен пари… а аз исках нормална работа. Но на инвалиди нищо никой не дава. Ебах им майката и станах Търговец. Онлайн. Офлайн. Всичко вече над 12 години :) купих си пералната с Надя от един сезон мартеници.

Инвестирах 60 лв. Купих перална за 580 лв.
 
НАП ежемесечно иска справки и годишно,също от всички куриерски фирми. Следете оборотите си :) до 45 000 лв и сменете акаунта :)
 
Жена ми рева 10м пъти щом видя първата призовка :) фирмата бе на нейно име :) сега вече 3-5 фирма и се свиква :) няма сълзи само мачкай или симроб на всички…

Борбата е цял живот… не правете бизнеса си зависим от нещо, което ако изчезне умирате с него!
 
То хубаво си имаш 5000лв от лични вещи, но като ти видят и другата търговийка, много ясно че никакви разходи няма да ти признаят. Въпросът вече не е дали ще ви хванат, а кога ще стане то. И сега викаш кво... няма да им плащам данък. А като те засекат 500лв глобичка + данъка и в крайна сметка така или иначе ще платиш. Или ти мислиш цял живот да работиш на минимална заплата и да нямаш никога кола или имот, че да не могат да ги запорират. Уж правите пари, а само с мишкарски изпълнения се занимавате. И един акъл от мен - не се доверявайте толкова много на жените. От опит казвам!
И как реши, че няма да прознаят разход, знаеш ли изобщо какъв е и по какъв начин го доказвам разход, не знаеш да. Много професори защитаващи нап
 
То хубаво си имаш 5000лв от лични вещи, но като ти видят и другата търговийка, много ясно че никакви разходи няма да ти признаят. Въпросът вече не е дали ще ви хванат, а кога ще стане то. И сега викаш кво... няма да им плащам данък. А като те засекат 500лв глобичка + данъка и в крайна сметка така или иначе ще платиш. Или ти мислиш цял живот да работиш на минимална заплата и да нямаш никога кола или имот, че да не могат да ги запорират. Уж правите пари, а само с мишкарски изпълнения се занимавате. И един акъл от мен - не се доверявайте толкова много на жените. От опит казвам!

Ще отида да работя извън държавата България и по давност ще отпадне всичко.

Но тая клизма не е за всеки… като се върна - наемам адвокат и подавам дело да отпадне иска по давност защото съм бил в Африка за 13 години и никой не ме е уведомил. И като се върнах не мога да тегля заем - защото не са ме премахнали от регистъра.

Адвоката ми завежда дело за служебно премахване от регистъра.
 
Тея дет искат заеми, лизинги, кредити също имат права :)
 
И забравете тая глупост:

- Жена ми изтеглила кредит от 120 000 евро и аз после ставам наследник на нейните глупости и обратното.

Тоа филм вече го нема :) никога не го е имало. Всеки наследник на лайна - има срок да подаде опровержение срещу случващото се и лайната отпадат…
 
Ще прехвърля собственоста ако я имам на роднина. По-тежка тежест има продажбата… давам на майка ми кеш 90 000 купува моето чрез банков превод… тя подписва нотариален договор за заем от мен - аз декларирам доход… и майка ми изкупува всичко от мен. А аз обеднях…
 
Като зооманяка има страшно много хора! Работят аут оф да систем и никой нищо не може да им направи. Имам познат, който работи със стотици хиляди, десетки дела, обжалвания, запри, искове, каквото се сетиш, човека си бачка с милиони на гърба и не му пука. Истината е че много големи топки се иска за това и да си си сложил главата в торбата. Не е за всеки....
 
Те са две приложения 2 и 3 ... попълних тази с 15% данък ... сега забравих кое отбдвете кое беше
Може ли да споделиш по-подробна информация, коя декларация се попълва и как точно, че аз не съм чувал така ФЛ да декларира доходи по този начин като фирма с приходи и разходи?
Аз нямам писмо, но имам някои наложени отделно извън фирмите от 2017-та и си мисля сега до края на април да ги декларирам превантивно, да не се занимавам догодина с глупости, та да знам като отида при счетоводителката какво да и кажа, горе-долу да я ориентирам, че това все пак е някаква нова практика?
 
Ами някъде по-горе бях написал ... когато си ФЛ плащаш 15% на брутната сума която в моя случай беше от наложен платеж ... Когато си фирма плащаш 10% от чистата печалба ... така ми казаха в НАП ... и така ме накараха да си попълня декларацията .
 
А каква декларация попълни точно, мен това ми е интересно, номер нещо?
Как се декларират тези доходи в срок легално, без глоба?
 
Една счетоводителка ми я попълни ... ако я подадеш в срок (края на март) няма глоби ... ако закъснееш те глобяват 50лв (поне при мен беше така)
Не би трябвало да е края на март, а края на април - за ФЛ тогава е срока.
 

Горе