Въпрос за ниша

Здравейте на всички :)

Чисто нов съм във форума, за това ако съм публикувал не където трябва, моля да бъда извинен.
Въпроса ми е следния :
Имам ли право да създам сайт (блог), в който да пиша за неща забранени от закона.Да обяснявам как се извършват,какви инструменти ви трябват и такива неща.Няма да казвам за какво става въпрос ... но няма да говоря за убийства хаха :)

Благодаря ви предварително :)
 
От: Въпрос за ниша

Здравейте на всички :)

Чисто нов съм във форума, за това ако съм публикувал не където трябва, моля да бъда извинен.
Въпроса ми е следния :
Имам ли право да създам сайт (блог), в който да пиша за неща забранени от закона.Да обяснявам как се извършват,какви инструменти ви трябват и такива неща.Няма да казвам за какво става въпрос ... но няма да говоря за убийства хаха :)

Благодаря ви предварително :)

Само да поясним:

- ще правиш блог тип криминален роман
- ще правиш ръководство за серийни убийци

В първия случай може да описваш, във втория пак може... докато не те хванат.

Естествено, че ти ма няма да пишеш за такива работи нали? Ти ще пишеш нещо далеч по-невинно? Примерно нещо свързано със земеделие? И по конкретно на един фураж с хуууубави разпеееееерени пет листа като листо на кестен ама пък по-нащърбено като коприва? А? Или бъркам? Сподели де, не ни дръж в напрежение. Знаеш ли може още тук да ти налее някой акъл в главата преди да стигнеш до Районното.
 
  • Like
Реакции: ivok
От: Въпрос за ниша

Чакай де :) Защо да стигам до районното.Горе-долу за това става въпрос.Искам просто да пиша за начини на отглеждане и обработка на разни такива работи... Та кажи сега имам ли такова право или не ?Не става въпрос аз да отглеждам а да пиша за тея работи ;)
 
От: Въпрос за ниша

По принцип можеш, напрактика не се знае къде е границата, в която ще сметнат, че си прекалил вече. Което може да се каже - недей, ако не искаш да имаш проблеми. Не знам за какво е, но каквото ни е полицеско тук, може и да бъдеш погрешно разтълкуван. Виждал ли си някъде такова нещо? В коя държава е? Как се развива? Разучи повечено, но от сега съм леко скептичен.
 
От: Въпрос за ниша

Хаха, искаш ли помощ? Знам как се прави бомба със закъснител(сериозно). Ще пишем как се меси мат'риала за C4, как трябва да се отглежда тревата, как се сглобява снайпер M1 Garand и т.н. :D
 
От: Въпрос за ниша

Е неможе ли просто да отговорите като ви пита някой АКО знаете ?Без плоски шеги и подигравки ... Незнам - Питам, нали за това е тоя форум ?
Инече съм виждал такова нещо, във формата на форум (с много мнения и регистрирани потребители) и то в България.
Но ... едно е форум(анонимни потребители и прочие), друго е това което искам.
Благодаря все пак на човека, който прие сериозно въпроса ми ;)
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за ниша

В нашата милиционерска държава ще станеш за мезе на някоя ПР акция. Тука закона не важи - първо влизат бият те и после гледат да ли си виновен(викат му установено в процеса на разследването). Да не говорим, че такъв тип контент зор ще намериш с какво да го монетизираш. :)
 
От: Въпрос за ниша

... но няма да говоря за убийства хаха :)
недей, вече си имаме BTV новини, Nova TV новини. не се хаби, големите вече са взели нишата. баце да не четем някъде за теб?

ето ти креативно хрумване - пиши за нещо близко до това, но по-нормално и ненаказуемо.
 
Re: От: Въпрос за ниша

В нашата милиционерска държава ще станеш за мезе на някоя ПР акция. Тука закона не важи - първо влизат бият те и после гледат да ли си виновен(викат му установено в процеса на разследването). Да не говорим, че такъв тип контент зор ще намериш с какво да го монетизираш. :)

Абсолютно съм съгласен. ЯК може да закопае още някоя нисша, заради "разпространяване на фалшификати".
 
От: Въпрос за ниша

Направи сайт, ориентиран за ИЗВЪН България. Тук само ядове ще си имаш. От една страна, законии и бюрокрация, от друга познати, завистници и т.н. Ето ти пример как да монетизираш "зелената билка" : клик
 
От: Въпрос за ниша

Някои продават книги и не ми е известно да са им правили проблеми. Все още в Конституцията пише, че имаме свобода на словото.

На Amazon.com също има такива книги.

Сигурен ли си, че заслужаваш да ти се дават безплатни съвети? Ти какво направи за да промениш глупавите закони? Смятам, че това безумие "войната с наркотиците" трябва да се прекрати. Защото тази "война с наркотиците" нанася повече щети от самите наркотици!

Забраните не решават проблемите, а създават нови.
 

Горе