Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизнес.

От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да пра

Тая къща от 18 годишен с каква любов си я правя, сложил съм си райграси, напрайл съм си страхотен двор, цветя, борчета и кипариси, напраих си само система за поливане.
Напраих си страхотно осветление, купих си камери, напраих хиляди ремонти вътре в къщата. Обичам я.


Ето давам ти съвет. Пусни под наем! Направи няколко обяви и с това може да живееш.
Може и в чужбина да пуснеш все ще се намери някой клиент.

Познавам човек, който с това се занимава ! :)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

От кой град си philips300?
Приятел има работа, проблема е на днешния младеж не им се работи, но това е друга тема.
Има хора и познавам, където изкарват, но това КАКВО ОБЩО ИМА ТЕМАТА!
 
От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да пра

Не искам да я деля :D ХАХАХХАХАХАХХАХА
Ето давам ти съвет. Пусни под наем! Направи няколко обяви и с това може да живееш.
Може и в чужбина да пуснеш все ще се намери някой клиент.

Познавам човек, който с това се занимава ! :)
 
От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да пра

В момента, в който реша да продам къщата, и да кажем взема 200-250 000лв чисто на ръка, аз нямам работа повече в България. Значи съм се провалил.
 
От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да пра

Тая къща от 18 годишен с каква любов си я правя, сложил съм си райграси, напрайл съм си страхотен двор, цветя, борчета и кипариси, напраих си само система за поливане.
Напраих си страхотно осветление, купих си камери, напраих хиляди ремонти вътре в къщата. Обичам я.

Обичай си я, явно ти е страст, явно е по-силна от вижданията ти за бизнес ;) ... голяма ирония аз мислих, че си от долно на наногорнище с доходи под 400 лв едвам свързва двата края - само за мизерия говори и т.н. пък то кво 350к данъчна оценка борчета кипариси .... ама карай си така напред, бизнесът не го мисли, те гадните мутри и държавата го взеха нищо не ни оставиха :cry:
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ама проблема не ми е АЗ с какво ще живея, искам ПАРИ ОТ ДЪРЖВАТА, за да направя БИЗНЕС, ЗА ДА НАЕМАМ МЛАДИ ХОРА, ДА НЕ БЯГАТ В ЧУЖБИНА!

Това искам аз, и за това е цялата тема.
 
От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да пра

Е аз казах, че още на 18 изкарах сам 30 000лв, а до 18 бях изкарал към 7000лв, понеже спечелих 3 национални и взех стипендии по 1440лв, отделно си заработвах.

Обичай си я, явно ти е страст, явно е по-силна от вижданията ти за бизнес ;) ... голяма ирония аз мислих, че си от долно на наногорнище с доходи под 400 лв едвам свързва двата края - само за мизерия говори и т.н. пък то кво 350к данъчна оценка борчета кипариси .... ама карай си така напред, бизнесът не го мисли, те гадните мутри и държавата го взеха нищо не ни оставиха :cry:
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Пич, ти си слабоумен! :)
И не искам да те обиждам - в момента с твоето авторитарно писане ТИ се мислиш за велик. - Гледам да не търся причините за провала ми, в абстрактни неща като държавата, която могат и най-изпадналите слабисти да я обвинят, тя няма как да се защити.
Близо 3 000 000 българи са се изнесли от България, всички ли са по "арабските квартали" и ядат дюнери, колко трябва да си малоумен ми кажи, за да вярваш в това? Аз не го вярвам, то е факт. Вземи самолетиима от терминала на уиз много - кеф ти париж, копенхаген, малмьо, лондон, рим, валенсия -и гледай какви изпаднали същества са масата. После си направи извод къде живеят.
2-те ми братовчедки са в Германия и са специалисти, имам познати из цял свят, които живеят един прекрасен живот. Ако имаш познати, който живеят прекрасен живот по цял свят - теб що така ти е трудно да си управиш нещата, а мрънкаш по "държавата", че и критка не приемаш.

А селската среда и на теб не е простила, като ти чета коментарите.
Държавата не била длъжна... Ми като не е длъжна, да не плащам данъци бе!С извинения, ама такива писаници най-често се виждат от хора, който данъчните им постъпления са едно голямо нищо. Трудно ти е явно да схванеш, че има 200 услуги, който получаваш от държавата за тея нищожни пари, който вкарваш в нея. И другата част на уравнението - толкото данъци вкарани - такова и качеството на услугите.

Ти според мене си глупавия, ако плащаш данъци и не очакваш НИЩО от държавата. Здравеопазване, образование, полиция, пожарна, аварии, помощи за инвалиди, социални, подръжкана инфраструктура, тец, вик са само една стотна от нещата, който получаваш. Сега ще роптаеш - ама искам качество като по филмите за щатитие - ми не става, с такъв матр'ял - мрънкащ с ниски постъпления - толкова.

Като си извикаш хора да ти правят ремонт у Вас, искаш касова бележка за всяко едно нещо, и договор - същото трябва да става и с нашите данъци. Никой не казва, че няма корупция. Има и тя е проблем, но не можеш да виниш държавата за каквото и да било. Тоест- можеш, ама това ще е едно мрънкане в безкрайноста. Ще постигнеш - нищо. Продуктивно ли е за един предприемач токова мислене? Ти си знаеш.

Ама К'ВО ми се правиш на велик ве, мой?! Кога ще се върнат тия 2 500 000 млади предимно хора в България, а? Не е моя работа, нито ме интересува кой, къде ходи. Да ходят да мизерстват в арабския квартал и да правят оборота на cheap-ass фризера в азда и толкова.

А миграция има - в моя район скоро се очаква да настанят 10 000 бежанци, понеже по селата около града ми нямало хора. Градът ми не е от най-малките води се 100-110 000 души.
ВИЕ, КОИТО СТЕ СЕ затворили във София, Варна, Бургас и Пловдив сте в черупка, а НЕ ние в "провинцията", ГРАМ не знаете какво става тук и не Ви интересува... ама то т'ва ще си е и Ваш проблем, скоро като ни сменят имената и станем граждани на Турция, разбира се образно казано, ама на там върви.
Ти гледаш значи по новините как цигани убиват баби с брадви, онова младо момче дето го убиха 50 мангала пред очите на 2 полицая, и ти си викаш "Ко' ма ебе, държавата не ми е длъжна, да са опраят там".
Не ме интресува, много, много какво се случва там. Новини не гледам, понеже са изпълнени с идиотщини за масите, на който им е така потребност, да гледат негативни новини (кфот търсенето-такова и предлагането) и да се самосъжаляват, защото са такива нищожества и единственото им щастие е да гледат мизерията на другите.

Ама писал си писал си, ама сам се възхищаваш на писаното си, бе човек... е бива ли толкова да си заблуден?
Аз като казвам, че САМ се оправям от 18 годишен, дори и преди това, НАБЛЯГАМ НА САМ, понеже САМ съм търсил клиенти, САМ съм вършел работата, САМ съм си плащал данъците, Не във фирма или с шеф или колектив... САМ!
Колко хора познаваш, които почват САМИ, БЕЗ ПОМОЩ бизнес на 18 години? Т'ва, че ми ходиш на работа на заплата прави ли те самостоятелен - НЕ, зависиш изцяло от шефа си, който зависи от клиенти и пазар. Отново кофти средата на населеното място си личи - това САМ„ го изкарваш като нещо хубаво. Да ама не е. Големите успехи се получават в колектив.

И К'ВО ми разправяш глупости не разбирам, не виждаш ли реалността, бе мой... ама иде ми да ти тресна една по калпака ЕЙ! Ела да видиш как се опраят хора с по 2 деца с 200лв на месец, умни и работни хора, и тогава се прави на ВЕЛИК. Ходи се гръмни с умните и работни хора, разполагащи с 200 лева на месец. Е да, ама няма да идат, да се гръмнат, щото и за пищов нямат пари. Тея далеч не са нито умни, нито работни. Просто бедни - финансово и душевно. Тъпи и прости - то си личи как светът ги оценява - 90 еврона месец.

Ти ако беше роден в "град-село"(по твоите думи) ДАЛИ нямаше да си безделник, ВЕ ЕЙ, МОЙ!... дали нямаше да си се обезверил мноооого отдавна. Аз съм роден в град-село. С трезва преценка, като всеки нормален човек взех решението да си търся щастието другаде. Бяха 3 реда сълзи,3 реда сополи, но човешката миграция си е в природата ни.

Ма живейте си в "градовете-държави", 1 200 000 души от 5 - 6 000 000(бас държа че сме по скоро 5 000 000) са в София... всичко останало е замряло, освен още 2-3 острова.

Ето казвам ти, в моя район 50 на 100 са турци от ТУРЦИЯ и не знаят български, 20 на 100 са цигани, и 30 на 100 са българи. Оня ден пътувам и влизам в един хранителен магазин и искам едни цигари - продавачката ми казва "Кажи ми на турски и ще ти дам"...

" А за чужбина - сто на сто ще се минеш, ако отидеш да си слуга в арабския квартал, за подаяния, но май е по-добре така, повече хора да видят цената на 700-те паунда под дюшека и един път за винаги да схванат концепцията, че качеството на живот се определя от безкрайно много фактори, където номиналната стойност на паричките под дюшека е несъществена. "
Как може да си толкова арогантен не знам, нашите хора от ДОБРО ли са избягали там, дори да работят така?
Аве ти, човек, си аутист, казвам ти. Така, така. Ходят там в мизерията, живеят по 3-ма в една стая, делят квартири с всякаква сган, и заделят едни дребни пари. Това прави масата. Интересното е, че пичия им мозък не схваща, че ако в София живеят така 10 говеда в квартира за 350лв/месец- пак ще имат по-добър стандарт.

Не ми пиши за великите си мисли, ТОЧНО заради хора като ТЕБ нашата държава е такава - да знаеш :) Заради тия дето мислят само за себе си, а всички други са "мишки", "безделници", "пропадняци" и т.н. Ти си по-зле, и ще свършиш много по-зле от тия "безделници", за които говориш - виждал съм много като теб, ся се чудят къде да се скрият от срам, щото навремето са се правили на господари. Малко сме но-кънекшен? Ракията на гладно не прощава, май, май?

Ти каза: " където майка ти си е разкрачила краката и те е родила преди 23-4 години "... т'ва ако ми го кажеш в лицето, си край :) Това някаква закана ли е?
Интернет мишок си ти, нищо друго :) Не намираш ли за странно, че това изречение си противоречи с първото?

Спирам да пиша, че налазиха троловете, псевдоинтелектуалци.

Много съм те надценил. Личи си, че си кофти парче и нищо не става от теб. Много мрънкане, пък като ти кажат истината, която не е много, много красива в очите - ти взе да се засягаш, да заплашваш. Страх да го хване човек, от теб, САМИЯ. Малко извън темата - да не си фен на Атака? И също така - дядо ти с висшето от полша - чий го търси в тая тема?

Общо - взето - решихме го, заминаваш за англия, да живееш в арабския, в 13-квадрата стая, може да я делиш с някой си друг бежанец и да богатееш с паундове под дюшека(задължително втора ръка). Там дано намериш по-добра ДЪРЖАВАТА. Сигурен съм, че живееш един изключително пълноценен живот. В най-лошия случай ще си теглиш въжето, понеже си се запътил към англия, рая на всякаква цветна сган, пък ти доста негативно си насочен към турците, ромите и подобни. В лАндАнА -рязани барони ще са ти хазяйте, да знаеш от сега ;)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Човек, ти направо ме разби.
Отдавна не се бях смял така на импотентостта на някои с актив 350к(ако е истина).
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Добре бе, аз ако работя за 400лв на месец и съм от Горно нанадолнище, или там както каза, ще пиша ли, че искам 20-30-50 000 спонсориране за разработка на игри?
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Твоя така наречен "актив" е къщата на ПРАДЯДО МИ! Кой съм аз да я продавам с идеята за бизнес, който може да се провали... да я профукам ли?

Човек, ти направо ме разби.
Отдавна не се бях смял така на импотентостта на някои с актив 350к(ако е истина).
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

"Много съм те надценил. Личи си, че си кофти парче и нищо не става от теб. Много мрънкане, пък като ти кажат истината, която не е много, много красива в очите - ти взе да се засягаш, да заплашваш. Страх да го хване човек, от теб, САМИЯ. Малко извън темата - да не си фен на Атака? И също така - дядо ти с висшето от полша - чий го търси в тая тема?

Общо - взето - решихме го, заминаваш за англия, да живееш в арабския, в 13-квадрата стая, може да я делиш с някой си друг бежанец и да богатееш с паундове под дюшека(задължително втора ръка). Там дано намериш по-добра ДЪРЖАВАТА. Сигурен съм, че живееш един изключително пълноценен живот. В най-лошия случай ще си теглиш въжето, понеже си се запътил към англия, рая на всякаква цветна сган, пък ти доста негативно си насочен към турците, ромите и подобни. В лАндАнА -рязани барони ще са ти хазяйте, да знаеш от сега "

От опит го знаеш нали... колко рязани барони са ти били хазяй на теб... ама ай тука не е мястото да ми казваш... съжалявам ама :)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Като почнеш да говориш как моята майка си разкрачвала краката, какво очакваш :D Май ти много си се надценил, бая.
Пиши каквото искаш, започваш ми с най-долните писаници, и ся продължаваш да се правиш на герой.
 
От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да пра

Тая къща от 18 годишен с каква любов си я правя, сложил съм си райграси, напрайл съм си страхотен двор, цветя, борчета и кипариси, напраих си само система за поливане.
Напраих си страхотно осветление, купих си камери, напраих хиляди ремонти вътре в къщата. Обичам я.

Да се чете - "Очевидно, набих сума ти пари за тоя дето духа, след като сега мрънкам и се оплаквам, че не мога да поддържам стандарта, който искам..."

Буковски е казал: "Намери нещо което обичаш и го остави да те убие" . Е ти явно си го намерил това нещо - къща...

От сантименталността и носталгията няма да се измъкнеш НИКОГА! Ще си носиш кръста (къщата) и това ще е. Успяват мобилните, приспособимите, тези готови да рискуват, за да постигнат нещо повече от райграс и камери.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Изпрати ни няколко игри да ги видим. То къщи, то заплата ти, то семейното ти положение с няколко повторения, а не разбрах ГЛАВНАТА цел, която искаш.
ИСКАШ нещо, а пък не показваш, как ще накараш един спонсор да вложи в нещо, което не го вижда!
Утре сигурно ще искаш по 1000 лв на ден, тъй като теч имаш в къщата ! СМЕШНО!

Ти направo мe разбиваш отвсякъде! Честно казано "АЗ НЕ ЗНАМ КАКВО ИСКАМ, ама го ИСКАМ" :D
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ако къщата ти е голяма - отдаваш под наем, това което не ползваш и свежите пари вкарваш в бизнес. Така като те чета, никаква идея си нямаш от това как се прави бизнес, по-скоро се водиш от някаква фантазия за това колко добър разработчик на игри си. Извинявай брато, обаче ако роднитите ти, които си писал че са в чужбина, не искат да ти помогнат с пари(защото нали са били супер доволни от гурбета), явно дори и на тях не им се вярват баслословните ти идеи.
Какво като имаш идеи? Приятел, ти нямаш нужда от евро програма, а от reality check.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

EastSide, значи да продам наследствената къща от прадядо ми на 23 години, за да прая бизнес. Това за тебе не е импотентност.
Абе продавай си всички свои имоти, къщи и вещи и ги инвестирай в няква идея, нали не си ялов.

Хората са казали, бизнес се прави с ЧУЖДИ пари. И всички успешни бизнесмени така правят... а Вие тука сте ТОП ЪФ ДА ТОП.

Колко от Вас са си продали апартаментите/къщите да гонят някви мечти, а да видим, че пак на някои много им знаят устите.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Като почнеш да говориш как моята майка си разкрачвала краката, какво очакваш :D Май ти много си се надценил, бая.
Пиши каквото искаш, започваш ми с най-долните писаници, и ся продължаваш да се правиш на герой.

Личи си , че капацитетчето ти не е много завидно. За родното ти място една метафора - ти реши, че говорим за кръвна обида. Може и със секцио да си раждан и матафората да не важи..
Хубаво де, щом така лесно се засягаш - там където си роден, никой не ти е длъжен да ти даде идеални условия за развитие на бизнес. Тях сам ги намираш. Ако имаш топките.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Пак тоя сарказъм български... какви 1000лв на ден? Ема ако си ги заслужа, НЕКА! Ама баш 1000 :)

Изпрати ни няколко игри да ги видим. То къщи, то заплата ти, то семейното ти положение с няколко повторения, а не разбрах ГЛАВНАТА цел, която искаш.
ИСКАШ нещо, а пък не показваш, как ще накараш един спонсор да вложи в нещо, което не го вижда!
Утре сигурно ще искаш по 1000 лв на ден, тъй като теч имаш в къщата ! СМЕШНО!

Ти направo мe разбиваш отвсякъде! Честно казано "АЗ НЕ ЗНАМ КАКВО ИСКАМ, ама го ИСКАМ" :D
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

EastSide, значи да продам наследствената къща от прадядо ми на 23 години, за да прая бизнес. Това за тебе не е импотентност.
Абе продавай си всички свои имоти, къщи и вещи и ги инвестирай в няква идея, нали не си ялов.

Хората са казали, бизнес се прави с ЧУЖДИ пари. И всички успешни бизнесмени така правят... а Вие тука сте ТОП ЪФ ДА ТОП.

Колко от Вас са си продали апартаментите/къщите да гонят някви мечти, а да видим, че пак на някои много им знаят устите.

Безнадежден случай! Живей си къщата, набивай още пари по нея и бъди щастлив (освен когато мрънкаш по форумите за да искаш пари за ремионти, техника и офисче и т.н.)!

Толкова много глупости изписа, но така и не видяхме какво можеш да правиш.
 

Горе