Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизнес.

От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ако къщата ти е голяма - отдаваш под наем, това което не ползваш и свежите пари вкарваш в бизнес. Така като те чета, никаква идея си нямаш от това как се прави бизнес, по-скоро се водиш от някаква фантазия за това колко добър разработчик на игри си. Извинявай брато, обаче ако роднитите ти, които си писал че са в чужбина, не искат да ти помогнат с пари(защото нали са били супер доволни от гурбета), явно дори и на тях не им се вярват баслословните ти идеи.
Какво като имаш идеи? Приятел, ти нямаш нужда от евро програма, а от reality check.


Да и аз това му го казах. Особено, ако намери редовни, че той няма смисъл да се занимава с нищо освен поддръжката на къщата.
Проблема, че той не знае, какво иска, той ако знаеше щеше да го направи, а не да пише едно и също.
Чака държавата да му помогне, то по неговата логика всичките трябва да чакаме!
То и аз не бих му помогнал само като прочетох първите му 3-4 поста тотално ме отказа.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

С тоя "reality check" колко са плашили най-успелите бизнесмени в света... ти никога няма да бъдеп дори посредствен с това reality check.
Аз и на 18 като казах, ще се занимавам с freelance, ще изкарвам пари от нета, всички ме плашеха с тоя прословут "reality check"

Ако къщата ти е голяма - отдаваш под наем, това което не ползваш и свежите пари вкарваш в бизнес. Така като те чета, никаква идея си нямаш от това как се прави бизнес, по-скоро се водиш от някаква фантазия за това колко добър разработчик на игри си. Извинявай брато, обаче ако роднитите ти, които си писал че са в чужбина, не искат да ти помогнат с пари(защото нали са били супер доволни от гурбета), явно дори и на тях не им се вярват баслословните ти идеи.
Какво като имаш идеи? Приятел, ти нямаш нужда от евро програма, а от reality check.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

То ти и да искаш, едва ли можеш да помогнеш... сега какво се правиш на играч.
Пари от държавата искам, за да НАЕМАМ МЛАДИ ХОРА, понеже бягат от България, а в момента нямам възможност и скоро няма да имам да правя това, кое не разбрахте :D

Да и аз това му го казах. Особено, ако намери редовни, че той няма смисъл да се занимава с нищо освен поддръжката на къщата.
Проблема, че той не знае, какво иска, той ако знаеше щеше да го направи, а не да пише едно и също.
Чака държавата да му помогне, то по неговата логика всичките трябва да чакаме!
То и аз не бих му помогнал само като прочетох първите му 3-4 поста тотално ме отказа.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Пак тоя сарказъм български... какви 1000лв на ден? Ема ако си ги заслужа, НЕКА! Ама баш 1000 :)

От къде да та знам, какво ще те прещрака!
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Намери си други метафори, аз те разбрах какво искаш да кажеш, ама точно за майка ми да не се говори как се крачела... Липсва ти много умствен багаж, ако не разбираш.

Личи си , че капацитетчето ти не е много завидно. За родното ти място една метафора - ти реши, че говорим за кръвна обида. Може и със секцио да си раждан и матафората да не важи..
Хубаво де, щом така лесно се засягаш - там където си роден, никой не ти е длъжен да ти даде идеални условия за развитие на бизнес. Тях сам ги намираш. Ако имаш топките.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

EastSide, значи да продам наследствената къща от прадядо ми на 23 години, за да прая бизнес. Това за тебе не е импотентност.
Абе продавай си всички свои имоти, къщи и вещи и ги инвестирай в няква идея, нали не си ялов.

Хората са казали, бизнес се прави с ЧУЖДИ пари. И всички успешни бизнесмени така правят... а Вие тука сте ТОП ЪФ ДА ТОП.

Колко от Вас са си продали апартаментите/къщите да гонят някви мечти, а да видим, че пак на някои много им знаят устите.

И какво като е наследствена?Разбирам че си емоционално свързан с нея, сигурно имаш приятни спомени - това е ок, обаче я помисли ти какви активи и спомени ще завещаеш на поколението си(ако имаш пряко) ,с това отбранително мислене чрез вкопчване в единствения си пасив, да ме извиняваш че по-горе съм го писал актив, мислех че поне ти е уврял мозъка да вадиш някой лев от наеми,но уви.

Няма как да правиш бизнес с чужди пари, като нито имаш опит с бизнес, нито си се доказал като спец в нещо. До тук единствено сълзи, самосъжаление и плюене по държавата.

Много е просто - Решаваш какво искаш да правиш, намираш канали на финансиране(може ипотека на къщата) или от наеми, правиш си РЕАЛНА сметка кое колко и защо и почваш.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Покажи какво си правил, какво можеш. Много глупости изписа, но така и не видяхме. Чак се изхвърли,че млади хора ще наемаш. Човек говорещ колко обича къщата си, райграса, поливната система и камерите никога няма да стане предприемач, а най-много да вземе пари от ДЪРЖАВАТА, за да си поддържа къщурката.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

То ти и да искаш, едва ли можеш да помогнеш... сега какво се правиш на играч.
Пари от държавата искам, за да НАЕМАМ МЛАДИ ХОРА, понеже бягат от България, а в момента нямам възможност и скоро няма да имам да правя това, кое не разбрахте :D


Хубаво бягай тогава, по тази логика къщата след 10-15 години е съборетина.
Все пак нали разправеше, че няма да се връщаш ^^^^
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Покажи какво си правил, какво можеш. Много глупости изписа, но така и не видяхме. Чак се изхвърли,че млади хора ще наемаш. Човек говорещ колко обича къщата си, райграса, поливната система и камерите никога няма да стане предприемач, а най-много да вземе пари от ДЪРЖАВАТА, за да си поддържа къщурката.

Тотално омаза темата, а и няма нищо общо, което пише..... В момента иска внимание, аааааа и го намира, но до кога :ѝ
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Радвам се, че си специалист по този тип хора. Ама и ВИЕ тука, предприемачите, като ви гледам злобните коментари, как ме нападнахте, едва ли сте толкова предприемачи, колкото форумни писарушки.

"ДАЙТЕ ДА ВИДИМ КО ПРАЙШ" "ПОКАЖИ НИ", и по каква причина, така и така няма да получа това, което искам, някои от ВАС ли ще ми даде 20-30 000лв?

Ясно е... получих отговор на моя фунтаментален въпрос... а в момента само се закаче, докато не се изпсуваме... е, не е ли така?

Покажи какво си правил, какво можеш. Много глупости изписа, но така и не видяхме. Чак се изхвърли,че млади хора ще наемаш. Човек говорещ колко обича къщата си, райграса, поливната система и камерите никога няма да стане предприемач, а най-много да вземе пари от ДЪРЖАВАТА, за да си поддържа къщурката.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Хубаво бягай тогава, по тази логика къщата след 10-15 години е съборетина.
Все пак нали разправеше, че няма да се връщаш ^^^^

Ако продам къщата и замина, ще направя всичко възможно да успея там да... е и ако останалите ми приятели(2-3 останаха от 30 - другите са в чужбина) не избягат. Нямам какво да правя тук.
А в София да не говорим, там по-голяма селяния няма. 1 200 000 човека изтървани от селата са се набухали да се правят на граждани, клошари, мизерия, мръсотия, не се диша въздуха, чалготеки, наркомани - знам, виждал съм ги.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

"ДАЙТЕ ДА ВИДИМ КО ПРАЙШ" "ПОКАЖИ НИ", и по каква причина, така и така няма да получа това, което искам, някои от ВАС ли ще ми даде 20-30 000лв?

Безнадежден случай си, момче.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Темата беше приключена, докато не видях коментара с разкрачените крака на майка ми - е много ясно, че ще стане мазало... аз се чудя НЯМА ЛИ админ да я затрие тая тема?
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Намери си други метафори, аз те разбрах какво искаш да кажеш, ама точно за майка ми да не се говори как се крачела... Липсва ти много умствен багаж, ако не разбираш.

Ми стегни си пичия мозък, след като разбираш. Какво си почнал да мрънкаш само "държава", "уаа-уаа". :mad:

Покажи какво можеш. Не на нас, a на света.
www.kickstarter.com
www.indiegogo.com
В тея сайтове сложи едно демо, покажи си играта. Свържи се с съмишленици - има предостатъчно млади и прогресивни хора, който ще се навият да помогнат с графичен дизайн, от теб кода.
Нямал си самртфони да тестваш игрите, ми кфо ти дреме? Трябва ти само за ios с iPhone и андроид при самсунг да вървят игрите. in-app purchases идват 90% от тея двете. Въобще няма смисъл да се заниамваш с хуйвей, уиндос телефончетата и подобни.

Платформи има безкрай - покажи на себе си, че можеш.
И ето една мотивация: http://www.winbeta.org/news/microsoft-lost-engineers-google-over-housing-dispute
Тея пичове очевидно са добри, та за да ги привлекът, гугъл са им отворили специално офис на майната си. Ти може да си следващия. Не ти е нужна държава.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Радвам се, че си специалист по този тип хора. Ама и ВИЕ тука, предприемачите, като ви гледам злобните коментари, как ме нападнахте, едва ли сте толкова предприемачи, колкото форумни писарушки.

"ДАЙТЕ ДА ВИДИМ КО ПРАЙШ" "ПОКАЖИ НИ", и по каква причина, така и така няма да получа това, което искам, някои от ВАС ли ще ми даде 20-30 000лв?

Ясно е... получих отговор на моя фунтаментален въпрос... а в момента само се закаче, докато не се изпсуваме... е, не е ли така?

Не си падам по залози, обаче бих заложил срещу теб да направиш нещо значимо изобщо в живота.
Самата ти ментална настройка, както и разбра половината форум ТИ ПРЕЧАТ да направиш стъпка към ПРОМЯНА.
Продавай къщата, не е за теб.
 
От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави б

Ся защо се обаждаш неподготвен... сигурен ли си, че kickstarter приема проекти от Българи, или трябва да покажеш national ID card, US citizenship?
Сигурен ли си, или пишеш неподготвен?

Ми стегни си пичия мозък, след като разбираш. Какво си почнал да мрънкаш само "държава", "уаа-уаа". :mad:

Покажи какво можеш. Не на нас, a на света.
www.kickstarter.com
www.indiegogo.com
В тея сайтове сложи едно демо, покажи си играта. Свържи се с съмишленици - има предостатъчно млади и прогресивни хора, който ще се навият да помогнат с графичен дизайн, от теб кода.
Нямал си самртфони да тестваш игрите, ми кфо ти дреме? Трябва ти само за ios с iPhone и андроид при самсунг да вървят игрите. in-app purchases идват 90% от тея двете. Въобще няма смисъл да се заниамваш с хуйвей, уиндос телефончетата и подобни.

Платформи има безкрай - покажи на себе си, че можеш.
И ето една мотивация: http://www.winbeta.org/news/microsoft-lost-engineers-google-over-housing-dispute
Тея пичове очевидно са добри, та за да ги привлекът, гугъл са им отворили специално офис на майната си. Ти може да си следващия. Не ти е нужна държава.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ти ли си човека, които определя кое е ЗНАЧИМО и НЕЗНАЧИМО в живота?

Не си падам по залози, обаче бих заложил срещу теб да направиш нещо значимо изобщо в живота.
Самата ти ментална настройка, както и разбра половината форум ТИ ПРЕЧАТ да направиш стъпка към ПРОМЯНА.
Продавай къщата, не е за теб.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ти ли си човека, които определя кое е ЗНАЧИМО и НЕЗНАЧИМО в живота?

Не, райграса, поливната система и кипарисите са значими в живота неща, не ги слушай! Успял си!:|
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Толкова ли си заслепен, толкова ли са ти набутали в главата, че чужбина е цвете за мирисане.Както тук, така и там има + и -.
Както ти, така и аз имам познати, които са почнали от нулата, за да стигнат до успех, но като гледам как разсъждаваш ще си едни от тези,
които на първия месец ще се прибрал в България и ще мрънка колко му е жесток живота,
а и ще си продал къщата и ще нямаш нито един ЛЕВ в джоба, накрая да не си от тези хора, където са стигнали до клошарство,наркомания и др.
Мрънкаш, че те обиждаме, а ти самия не се осъзнаваш, какво правиш..... ! Спирам, че ми загуби от времето ;)
Все пак и аз се занимавам с проекти в интернет и се боря за нещо, но твоето самочувствие е до НЕБЕСАТА.

Успех ти пожелавам, тъй като, какво съм анализирал винаги е станало, дано не стигнеш дъното!
 

Горе