Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизнес.

От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

При европроект, ако не знаеш, се изисква да опишеш за какво са ти парите, иска се да ги оползотвориш по начина, по който си ги описал, нали така?
Обаче не ти търсят сметка, после какво ще правиш с продукцията. Идеята на европроектите е да подпомогне малкия и средния бизнес, да му даде начален тласък.
Ако някои бизнесмен иска да ме спонсорира, то той няма да ми даде такива условия, ще иска процент от печалбата, а ако процента не е този, които си обещал, най-вероятно ще има неустойки. Така си мисля.

Европроекта е по-безобиден... така знам.
 
От: От: От: От: От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иск

Добре БЕЕЕЕЕ, REAL MONEY!
Това дали съм физическо или юридическо лице НЕ Е ПРОБЛЕМ, ти какво си чел досега?
Проблема е, че позволяват да правиш проекти само ако си от САЩ и още малко на брой държави - БЪЛГАРИЯ, НЕ Е ОТ ТЯХ!


Ама никой не чете вече:

—You are creating a project in your own name, or on behalf of a registered legal entity with which you are affiliated.

Отваряш ЕООД за 500лв. и готово.

Да не говорим и за тази опция:

—If running your project as an individual, the linked bank account must belong to the person who verified their identity for YOUR project.


Опции бол, желание нулево! :)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Бизнеса тръгва от юридически лица. Подпомагането на малкия и среден бизнес, ясно говори че ви е необходима фирма.
Напълно сме наясно на договорите и кредитните линии за инвестиции и спонсорство.
Аз не мога да ви спонсорирам с такива пари, но мога да ви дам начало с този сайт kickstarter, като ви регистрирам като юридическо лице и ви извършвам плащанията.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

При физическо лице, свободна професия данъците са мнооого по-малки, само се подава данъчна декларация накрая на годината.
Проблема не ми е дали съм физ или юр лице, проблема е гражданството.
А отвъд това, трябва:

1. Да намеря начин да направя регистрация с МОЕТО ИМЕ, като физ. лице;
2. Да изготвя потенциален проект, на базова основа(и това стига), за които има ниша - да проуча кое се търси, за кое се харчат пари - имам на идея;
3. За изготовката на проекта(щом искам 50 000USD) ми трябват няколко месеца;
4. След като е изготвен трябва да се направи силна рекламна акция, за да го видят възможно най-много хора - там проектите са безброй.
5. Трябва да се измислят пакетите при дарение - какво ще получават дарителите, ако е нещо материално(тениска, диск, книга и т.н.) как ще го пратя примерно до САЩ и колко ще струва;
6. СЛЕД КАТО се съберат даренията(има фиксирано и плаващо плащане) трябва реално проекта да бъде завършен, и всичко обещано на дарителите да бъде изпълнено.

Чел съм много на тази тема, смятам да го направя някой ден, като приемат и България като една от тези държави, от които можеш да се регистрираш.
Обаче тук както пишете, наистина сте неподготвени, не знаете процедурите и стъпките, да не говорим, че всяка една от точките е трудна за изпълнение.
Смятам да го направя някой ден, в момента нямам физическото време и нямам и опцията да го направя легално, ако въобще има нелегален начин.

Бизнеса тръгва от юридически лица. Подпомагането на малкия и среден бизнес, ясно говори че ви е необходима фирма.
Напълно сме наясно на договорите и кредитните линии за инвестиции и спонсорство.
Аз не мога да ви спонсорирам с такива пари, но мога да ви дам начало с този сайт kickstarter, като ви регистрирам като юридическо лице и ви извършвам плащанията.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

За жалост, нищо в тоя живот не става лесно. Сам съм се убедил след толкова години опит като freelancer.
Единственото, което може би става лесно е да си мутричка и да въртиш схеми, което на думи звучи лесно, а на практика сигурно мамата си трака.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Разглеждам сайта и виждам че има доста юридически лица. Не ви разбирам защо ви е името, винаги може да го напишете след описанието на проекта ви. Данъците са неизбежни, дори и като физическо лице.
Ако проявявате желание, може да ми пишете, ще ви дам достъп до сайта с юридическо лице от Англия.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

А между другото, сега видях, че имам червени точки, и цъкнах горе вляво да видя за какво са(нов съм във форума)... видях, че това са точки за "репутация".

Под точките за репутация имам следните коментари:
1. Стой си в мизерия;
2. Low iq;
3. яваш

Не мога да повярвам, че човек, който се води "предприемач", ще каже на едно 23 годишно момче(въпреки, че съм 1.92, 100 кила, здрав мъж, съм младичък), което все пак се мъчи да направи нещо тук, в България, на фона на наркомани, чалга клубове, мутри, фирми фантоми, кражби на ДДС - "Стой си в мизерия" и "Low iq"... това е пародия.

Или сте в пубертета още, или в критическата. Нямам обяснение, как големи мъже се държат по този начин.
После ми говорете как нашето поколение било зле.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Ще Ви имам впредвид. Тези дни ще Ви пиша. Това не става от днес за утре.
Разглеждам сайта и виждам че има доста юридически лица. Не ви разбирам защо ви е името, винаги може да го напишете след описанието на проекта ви. Данъците са неизбежни, дори и като физическо лице.
Ако проявявате желание, може да ми пишете, ще ви дам достъп до сайта с юридическо лице от Англия.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Бая злоба се изля в тая тема. Споко свикнал съм :)
Слабите налитат на силните на куп, знам.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Слабите ти дадоха не една идея, даже един тип се нави да те "спонсорира' с кикстартъра. Ти си прекаленно нагъл и прост, за да го оцениш.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Може да си младичък, но аз като някой с повечко стаж по форумите ще ти кажа, че във всеки форум хората са едни и същи - леко или тежко заядливи. Когато някой не им харесва, отговарят едно такова в стил "Ти явно си тъп, да беше направил еди какво си". Уж дават някакъв отговор по темата, ама през пръстите и все едно си им изял пастичката. Аз често имам пререкания с форумци, щото се нервя на такова тиквено отношение. В тази тема обаче и ти не си мериш писаниците, така че май си си заслужил червените неща, които аз честно казано не знам какви са :D

Въпреки всичко, от всички отговори по темата можеш да събереш всеобщото мнение :)
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Пак сте много ербап с тия червени точки върху новорегистриран юзър :)

Мене ми идва да цъкна по 1 на всички дето са изсрали по много текст в 1 пост.
И това ми било предприемачи, че някои и за ефективност даже ми говорят и незнамсикво...

ПП: Мисля, че се сещам коя е къщата.

ПП2: Гейм дев форумите са пълни с умиращи от глад девове. От САЩ, УК, Германия, Франция, и т.н. Няма особени причини в България да е по-добре. Пък и то в случая не виждам държавата какво общо има...
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

С наглите - нагъл. С простите - прост.

Писал съм да ми трият профила, абсолютно безцелно триене на епидермис и за Вас, и за мен.

Слабите ти дадоха не една идея, даже един тип се нави да те "спонсорира' с кикстартъра. Ти си прекаленно нагъл и прост, за да го оцениш.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

А така - давай, трий. И всичко, защото държавата не раздава бонуси, за да може росомаха да си седи там, ***** 23-4 години.
Ужас и безумие - каква е тая държава!?
 
Последно редактирано от модератор:
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Аз не мисля, че държавата ви е виновна. Повечето искат от държавата, но не си дават сметка, какво са направили те за държавата. Аз лично съм участвал в митинга преди повече от 25 години с надеждата за промяна. След него митинг, хората останаха с очакване за промяната, докато не дойде следващия по времето на Жан Виденовската зима. От тогава нататък, всички спряха да си търсят правата и да искат промяна.
Когато държавата се нуждае от младите, повечето ги няма. Не може човек, който дори и не отива да гласува, да стои и да задава въпроси какво иска държавата да направи за него.
Младите трябва първо да помогнат на тази държава и после да искат.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Обобщение на темата - емоционален и лабилен човек винящ другите за личните си неуспехи и най-вече способността да вземе действие и поеме риск.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

@n.kolev, Тук не си прав, определено. Наскоро, когато група хора раздаваха торби с храна на възрастни хора, които не могат да си позволят тоя "лукс", един от репортажите беше с дядо, ветеран от войната, с десетки значки, тънещ в мизерия и нищета. Самият жест го трогна до сълзи и той каза, че толкова много е дал за държавата, а тя един залък не му е дала.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

^ Тук не си прав, определено. Наскоро, когато група хора раздаваха торби с храна на възрастни хора, които не могат да си позволят тоя "лукс", един от репортажите беше с дядо, ветеран от войната, с десетки значки, тънещ в мизерия и нищета. Самият жест го трогна до сълзи и той каза, че толкова много е дал за държавата, а тя един залък не му е дала.

Аз също го гледах. Нали разбирате че такъв човек няма как да излезе и да си търси правата, затова младите трябва да поддържат държавата. Именно, че от бездействието на младото общество, такива хора като този дядо и всички останали ще страдат, а бъдещето поколение ще бъде още по зле.
Младото общество не трябва да подпомага по този начин възрастните хора, а да тласка държавата която ще подпомогне всички и млади и стари.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Болшинството от младото общество е по чалготеките, движещо телесни форми под такта на малоумната чалга, ти очакваш да се поддържа държава, вместо да се поддържа чашката и глътката? Щом има чалготечка, някой мазньо, който да поддържа циганските песни живи, друго не ни трябва.
 
От: Въпрос за финансиране, старт-ъп програми от млад човек, които иска да прави бизне

Аз не смятам, че търсене на права би довело до някъде. Според автора - в правата му влиза държавата да му даде едни 25-30 бона, за да си наеме работници, да си купи техника и да си направи някакво студио?! Той е недоволен от държавата, понеже тя не му подсигурява тия неща.
Хубаво - дадохме не една идея.
Някой искаше портфолио - автора директно го отеба - "кфи сте вие, че да ви давам портфолио".
Дадох идея за крауд-фъндинг сайтовете - той реши да отдели време за 15 поста отностно как точно не става, при усоловие, че и аз и още 3-ма му обясниха, че начини има.
Идея получи - да търси съмишленици - не, той искал сам да прави всичко. - Как ще стане?

Отделно не искал да прави проект, понеже отнемало много време и усилия. Искал евро-пари, от който никой да не му търси сметка, както самия той каза - някфи македонци взели пари и зачезнали за македония и поживо-поздраво.
Та каква по-точно държава очакваме, да се развие с такова общество? Общество, за което думата сам е гордост? Индивиди, който при наличие на 3 решения - търсят оправдание под дърво и камък?

И на всичкото отгоре - индивиди, който искат да живеят където им е кеф, да живеят в къща с не знам колко стаи, с двор, райграс, кучета, камери и какво ли още не - и да са недоволни? В същото време да им се заминава за чужбина, където ще живеят в арабския квартал, в барака с поляци, пакистанци, румънци и подобни.. Значи - в чужденция могат да правят жертви, а в България - не, България им е длъжна на тепсия да им даде нещо?
 

Горе