Въпрос за ctrl+C ctrl+V

waldes

Well-Known Member
Чудя се дали има начин да се копират няколко текста едновременно и да се paste на друго място. Kласическия метод ctrl+C ctrl+V позволява да се copy/paste само по един текст:)
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

Има, но трябва да си сложиш някаква допълнителна програма - знам че има такива, но не съм тествал.
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

трябва да се търси някаква програма за клипборд ми се струва ?
и най-вероятно ще се добавят още клавишни комбинации...
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

Здравейте,
Опитайте -след като маркирате първият текст не пускайте двата клавиша, а маркирайте с мишката вторият текст. Така и двата са маркирани и могат да се пейстнат.
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

Здравейте,
Опитайте -след като маркирате първият текст не пускайте двата клавиша, а маркирайте с мишката вторият текст. Така и двата са маркирани и могат да се пейстнат.

Това е добро решение и си работи, аз си го ползвам редовно когато ми се наложи да копирам повече от един абзац в даден текст. Проблема идва в това, че ако се случи текста да е по-дълъг и сте забравили какво сте маркирали преди това без да искате натискате левия бутон на мишката и маркираните абзаци се размаркират и пак отново се налага да маркирате.

Всъщност доколкото знам това е и една от функциите на ctrl+C - да може едновременно да се маркира и копира повече от един абзац от даден текст!
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

Ако текста е в един документ натискаш Ctrl и маркираш текстовете и после "копиране" ..
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

А не става ли бързо комбо контрол C и в нотепада пейст накрая ctrl A и C после пейст адски бързо става всичко поне така знаеш кво копваш щото при мулти компинг можеш да забравиш нещо и айде от начало или не си искал това да копенеш и т.н
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

А не става ли бързо комбо контрол C и в нотепада пейст накрая ctrl A и C после пейст адски бързо става всичко поне така знаеш кво копваш щото при мулти компинг можеш да забравиш нещо и айде от начало или не си искал това да копенеш и т.н

Имах друго на предвид.
Примерно имаме 3 различни текста в 3 различни документа/сайта:

1.Бяла топка
2.Черна топка
3.Синя топка

Мисълта ми е, дали могат се запаметят едновременно и трите текста, но да се paste по отделно, в зависимост от настройките на шорткейс.

Например всичките се запаметяват с ctrl+C, но първия текст се пейства с ctrl+V, втория с ctrl+Т, третия с ctrl+А и т.н.
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

Ето така се прави:

4922l.jpg
 
От: Въпрос за ctrl+C ctrl+V

Да разбрах, но мисля с ноте пада няма ти е пак зле не се сешам за алатернатива но ако има трябва търси clipboard manager или от сорта

Имах друго на предвид.
Примерно имаме 3 различни текста в 3 различни документа/сайта:

1.Бяла топка
2.Черна топка
3.Синя топка

Мисълта ми е, дали могат се запаметят едновременно и трите текста, но да се paste по отделно, в зависимост от настройките на шорткейс.

Например всичките се запаметяват с ctrl+C, но първия текст се пейства с ctrl+V, втория с ctrl+Т, третия с ctrl+А и т.н.
 

Горе