Въпрос за WP - SEO на категории

От: Въпрос за WP

Мисля, че вече е готов. Сложих категории, вместо страници, но ключовите думи на категориите не мога да ги оптимизирам да излизат при търсене. Ползвам плъгина all in one seo, но там не видях мета тагове за категориите. Не, че е голям проблем, 5 - 6 думи са, но все пак, ако мога да ги оптимизирам ще е добре.
Имате ли някакви идеи?
 
От: Въпрос за WP

Мерси за плъгина!
Да не влизам непрекъснато в Тихо или в Аналистик, за да видя какъв е трафика.
 
От: Въпрос за WP

Здравейте,
Искам да сложа поддомейн на основния сайт и този поддомейн да е категория на основния.
Например основния сайт е otdihbg.com. В него да има категория Хотели Велинград, която да е линкната към поддомейна
velingrad.otdihbg.com. В поддомейна пък да има линк към основния сайт в категорията.
Не знам дали го разбрахте. И аз трудно разбирам какво трябва да направя.
Ето подобна страница.
В общи линии искам да предлагам оферти на всички туристически агенции, които предлагат афилиейт програми.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Виж това видео:

[video=youtube;GwGC-_KH0jY]http://www.youtube.com/watch?v=GwGC-_KH0jY[/video]

Реално ти е нужно мултисайтове които да формираш в мрежа, за да е максимално подредено. Може да се изнесат на събдомейни, което го задаваш при всяко една създаване на индивидуален сайт. Ако има нещо, свиркай да помагаме. ;)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Blinky,
Опитвам се да следвам инструкциите от клипа, но нещо май запецнах.
Копирах кода в wp-config.php в събдомейна velingrad.otdihbg.com, но като отворих настройките в панела нямаше мрежа. Да ни би да трябва да се копира кода в основния домейн - otdihbg.com?
Малко ме е страх да пипам там, да не направя някоя простотия и после да не мога да върна старото положение.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Всичко по видеото е направено, така ли? Ако е така, ще видя още с какво да ти помогна, защото реално трябва веднага да тръгне. Има вероятност и малко нещата да не захапят от първи път, но с всичко е така. Кажи ми до къде си стигнала, за да видя къде да ровя и аз. ;)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Влязох в поддомейна velingrad.otdihbg.com, после намерих configa и добавих кода. След това влязах в контролния панел на поддомейна, но нямаше промяна.
2.jpg1.jpg
До тук стигнах.
Аз съм голяма бяла птица.:cry:
Трябваше да отворя инструменти, а не настройки. Имам мрежа. Сега продължавам да се боря!

Само не разбрах къде трябва да е сървъра - основния домейн или поддомейна?
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Имаш нали? В настройките има - там трябва да се види. Кажи, ако пак се сблъскаш с нещо. :)

Имай предвид, че после всеки поддомейн се редактира индивидуален, като отделен сайт. Просто - ще имаш дроп-даум меню, което ще ти отваря всеки сайт - и може да избира от листа. :) Ще ти се получи добре. После ще ти кажа едно типче, което малко го правят - настройките на някой SEO плъгин - махаш всичко - от всякъде - за да може само с плъгина да оперираш, като го слагаш на всеки микросайт. Много хора правят грешката да слагат плъгина, но в същото време да не мислят, че трябва да изключат някои други настройки от мейн менюто, за да може да не се мешат нещата по различните сайтове. Така ще имаш и една добра оптимизация.

Примерно:

velingrad.otdihbg.com - да не нещо омазано като Почивки във Велингад - хотел ХХХХ | otdihbg.com - последното не ти е нужно.

Най-правилния татъл изглежда така: Почивка в хотел ХХХ - Велинград. Велнград в тази секция (поддомейн) ще ти е константа, освен ако решиш, че не е нужно. ;)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Успях да се справя!
Сега имам друго питане.
Как да прехвърля темата в velingrad.otdihbg, заедно с всички категории, които сочат към otdihbg.com и как да линкна публикация в velingrad.otdihbg към основния домейн?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Няма ли да стане с копиране на темата в съответния поддомейн? Все едно си е отделен блог. Така се третира. Кои публикации искаш да линкваш към основния сайт? Нещо не разбрах. То нали поддомейна velingrad.otdihbg реално си и блог-сайт, който е индивидуален за Велинград? Но като цяло използвай менюто, което може да се прави къстам, за да вържеш поддомейните. ;)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Темата я копирах, но тя е гола. Не се прехвърлят категориите от основния домейн.
Виж как са го направили тук. Категория Хотели сочи към основния домейн, категория Оферти пък сочи към поддомейн. Това сигурно трябва да стане с редирект?
В общи линии искам да направя нещо подобно. На основния домейн да имам категории, които да сочат към поддомейните. А в поддомейните категориите да са същите като в основния домейн и да сочат към него.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Реално, ако си добра с базата данни, може да създадеш и за този поддомейн, като пренесеш и там всичко. Моят съвет е да си наредиш всичко на нова, като реално така знаеш кое как е на всеки поддомейн.

Ето какво направи - след като си направиш домейна (главният), после разположиш поддомейните, започни да правиш къстам менюта - като линкваш едно към друго. Така ще се подредят напълно правилно и без много болка. Но отдели 5-10 мин. да си в пълна концентрация, защото ако са повече от 2-3 поддомейна - може лесно да се омажат нещата. Виж по този метод дали е ОК, ако не, ще мислим. Но това е логиката на мултинетуърка. ;)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Blinky,
Имаш голяма почерпка!
Стана с къстъм менютата. Ще прехвърля всичко и ще пиша какво съм сътворила. И да погледнеш после, да си кажеш мнението!
А да знаеш някой плъгин за sitemap, който поддържа мултисайтове?
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Винаги става с къстам. :) Златното правило на WP-a e, не пипай кода, преди да пипнеш от админа. :)

После го пусни да видим какво може да донагласим. Ще го нафърфоркаме добре блогчето, сори, блогчетата. :) Мда, направо потърси така и виж с най-големия рейтинг, какво излиза. Но мисля си, че така се казваше. Ох, за мулти....хм, ще видя и ще ти кажа, озадачи ме. :)

Виж този - WordPress SEO by Yoast, като имай едно на предвид:

If you have multiple blogs, setting up plugins like this one on all of them might seem like a daunting task. Except that it's not, because what you can do is simple: you set up the plugin once. You then export your settings and simply import them on all your other sites. It's that simple!

Това, ако се спази, ще се получи добре.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Blinky,
Ето това сътворих:
http://velingrad.otdihbg.com/
В субдомейна всички категории водят към основния домейн, а от основния има страница, която води до субдомейна.
От основния категория Места за отдих в България има под категория, която сочи към субдомейна.
Незнам само дали съм на прав път - линковете към афилиейт програмите в субдомейна ги сложих нофолоу, а в първата оферта на Грабо, линка го направих със скрипт. Кое е по-добро?
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Видях, нека го плесна, за да мога и визуално да покажа някои неща:

otdih.jpg

Виж как се вижда на 15.6 инча, както и това, което съм оградил е превод. Другото ще го чистим пак. Видях как си ги направила. А защо няма изнесена изцяло категорията Велингран? Или ти искаш само определени страници от нея? Защото тя може да ти представлява реално - За града, забележителности, места за посещения и плес - оферти. :) Мисля, че трябва да им продадеш мястото също, освен хотела. :) Ама това са си само мои размисли. :)

За линковете, ОК са си така, но както ти написах, мисля че може да се направи нещо по-така, преди директни продажби. Но е занимавка де. :)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Видях, нека го плесна, за да мога и визуално да покажа някои неща:

Виж файлът 6975

Виж как се вижда на 15.6 инча, както и това, което съм оградил е превод. Другото ще го чистим пак. Видях как си ги направила. А защо няма изнесена изцяло категорията Велингран? Или ти искаш само определени страници от нея? Защото тя може да ти представлява реално - За града, забележителности, места за посещения и плес - оферти. :) Мисля, че трябва да им продадеш мястото също, освен хотела. :) Ама това са си само мои размисли. :)

За линковете, ОК са си така, но както ти написах, мисля че може да се направи нещо по-така, преди директни продажби. Но е занимавка де. :)

В интерес на истината, не съм го мислила за за мобилни устройства. Май ще трябва да му сложа нещо да излиза нормално и на таблет.
За категорията си прав - ще видя как да я направя.
А за линковете на офертите скрипт ли да са или ноуфолоу?
Не ми пречи, ще се занимавам, стига да излязат думите с висока конкуренция в топ 5.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Аз съм през палтоп, това не е таблет. От 10 инача на долу са на-честите резолюции за табетите.

Ако може да са нофолул ще е супер. Все пак не е задължително да им пренасят линк джус, а и не им е нужен, при положение, че оферта след месец или по-малко, мое да не е активна. Иначе за да стъпиш на конкуренцията, ще трябва да предложиш нещо в повече не само оферти, както се вика, ако имаш път натам, хващаш апарата и прави едно клипче, което да си е за твои нужди. Винаги съм се възхищавал на хората с такива сайтове - атракции, туризъм, екскурзии, защото за да направиш добър материал, трябва да си там и да го създадеш. Не, че и за другите неща не е така, но тук е друго определено. :)

С няколко такива материали и добре направени текстове, мисля че скоро си при конкурентите. Не искам да го казвам, но съм длъжен - моделът на успения бизнес е не да продава, а да дава нещо на потребителя, а ако той го хареса, ще купи и нещо от вас. Преди няколко дни ми хареса нещо - седях си на едва витрина за сладолед, не ми се ядеше толкова много, но нали се сещате - нещо цветно докато се разхождаш из сивите улици и се спрях. После се загледах във витрината и видях един странен на цвят и вид (за мен) сладолед - жълт с някакви късчета плодове, доста свежо изглеждаше. Продавачката дойде със заредена вече лъжица от него и ми даде да опитам. Дори не казах нищо. След това се сещате, купих си. Не защото се чувствах задължен, а защото наистина си заслужаваше.

Поуката е това, което казах - дай нещо фри и после им селни. Ще видиш, че ще се получи по-добре така. А преди време, и беше прав, Кори беше казал, че хората не влизат да купят, като начална идея, а да получат информация. И да, аз като гледам за екскурзии, първо се образовам къде е най-добре, ако ми се ходи на планина и какво има на мястото (жената обича да гледа забележителности).
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Хахаха, много ме радва темата - от как да направя блог нетуърк, до концепция за продажба на екскурзии. Тази тема е направо за шер. :)

И между другото, с такова писане като твоето, няма начин да не направиш добър блог и да предадеш емоцията така, както ще я изживееш, отивайки на съответните места. Естествено може да почнеш леко, като се сетиш за местата, на които си била, както и в бъдеще където ходиш, ще взимаш с теб компа и камерата/апарата. Както се вика покрай приятното и малко работа. :)
 

Горе