Въпрос за WP - SEO на категории

От: Въпрос за WP - SEO на категории

ktomov,
Сега има ли грешки в кода?
Отворих изходния код, но нищо не разбрах.
Говоря за основния домейн otdihbg.com. Другия още не съм го правила.

Нещо се зарежда бавно.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Много работа свършиха хората от ICN :) и накрая получих това писмо

Здравейте,
свързваме се с Вас в следствие на проведения по-рано разговор.
Тъй като символи като € и £ няма как да бъдат записани директно в базата данни, то те се записват по следния начин:

£ за символ £
€ за символ €

Прилагам линк, от който може да видите още такива символи, и как те могат да бъдат визуализирани през HTML:

http://webdesign.about.com/od/localization/l/blhtmlcodes-cur.htm

ПП
Изглежда че техниците са на моето ниво :D
 
Re: От: Re: От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

ktomov,
Сега има ли грешки в кода?
Отворих изходния код, но нищо не разбрах.
Говоря за основния домейн otdihbg.com. Другия още не съм го правила.

Нещо се зарежда бавно.

Виждам, че си решила директно да преминеш към предложената тема.

Аз не виждам грешки в момента. Всичко работи както би трябвало да работи. Има варианти за допълнителна оптимизация и коригиране на проблемите. Драскай ако срещнеш проблем. Ще се опитам да съдействам възможно най-скоро, но предвид, че като всеки нормален човек искам да отделям време за приятели и прочие не давам гаранции, че ще е по-скоро от понеделник.

При мен се зарежда за 2.52 секунди, като големината на сайта е паднала тройно.

Screenshot from 2013-07-26 23:48:22.jpg

Много работа свършиха хората от ICN :) и накрая получих това писмо

Здравейте,
свързваме се с Вас в следствие на проведения по-рано разговор.
Тъй като символи като € и £ няма как да бъдат записани директно в базата данни, то те се записват по следния начин:

£ за символ £
€ за символ €

Прилагам линк, от който може да видите още такива символи, и как те могат да бъдат визуализирани през HTML:

http://webdesign.about.com/od/localization/l/blhtmlcodes-cur.htm

ПП
Изглежда че техниците са на моето ниво :D

Както казах в предното ми съобщение - пиши ми на ЛС данни за админ панела на сайта и cpanel и ще видя какво мога да направя :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

ktomov,
Сега има ли грешки в кода?
Отворих изходния код, но нищо не разбрах.
Говоря за основния домейн otdihbg.com. Другия още не съм го правила.

Нещо се зарежда бавно.

Виждам, че си решила директно да преминеш към предложената тема.

Аз не виждам грешки в момента. Всичко работи както би трябвало да работи. Има варианти за допълнителна оптимизация и коригиране на проблемите. Драскай ако срещнеш проблем. Ще се опитам да съдействам възможно най-скоро, но предвид, че като всеки нормален човек искам да отделям време за приятели и прочие не давам гаранции, че ще е по-скоро от понеделник.

При мен се зарежда за 2.52 секунди, като големината на сайта е паднала тройно.

http://prikachi.com/images/171/6377171y.png (долният бар)

Много работа свършиха хората от ICN :) и накрая получих това писмо

Здравейте,
свързваме се с Вас в следствие на проведения по-рано разговор.
Тъй като символи като € и £ няма как да бъдат записани директно в базата данни, то те се записват по следния начин:

£ за символ £
€ за символ €

Прилагам линк, от който може да видите още такива символи, и как те могат да бъдат визуализирани през HTML:

http://webdesign.about.com/od/localization/l/blhtmlcodes-cur.htm

ПП
Изглежда че техниците са на моето ниво :D

Както казах в предното ми съобщение - пиши ми на ЛС данни за админ панела на сайта и cpanel и ще видя какво мога да направя :)
 
Проблема на Zhivka Georgieva е решен. За съжаление не мога да похваля support отдела на ICN.

Имам нейното разрешение да публикувам последното ми лично съобщение към нея, като единствената корекция е премахването на адреса на сайта и.

Здравей!

Проблема за символите е решен от тук нататък. Наложи ми се ръчно да редактирам въпросната публикация http://*****/******/ за да въведа правилният символ, защото след корекциите ми, в базата данни все още беше запаметен старият "неизвестен" такъв"

Иначе наистина проблема се оказа в ICN и си остана там. Както писах в темата в темата ти, кодировката не беше каквато е нужна. Не мога да си обясня какво са правили цял ден от екипа, но определено не беше това, което очаквах.

В дъмпа на базата ти данни присъстваше това, което се отнася за всички колони и таблици:
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=cp1251 COLLATE=cp1251_bulgarian_ci AUTO_INCREMENT=11 ;
А трябваше да бъде така:
ENGINE=MyISAM DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_general_ci AUTO_INCREMENT=11 ;

Та както предположих в самото начало, проблема идваше от кодировката. Занапред няма защо да се притесняваш да ползваш въпросните символи, поддържат се от utf8 кодировката.

Проблем най-вероятно ще ти бъде да обиколиш всички статии за да замениш въпросителните с желаният символ.

Поздрави,
Красен

За клиентите на ICN, понеже вярвам, че ще имате проблеми .. защото аз самият имах такъв първоначално - след като инсталирате wordpressа при създадена база данни или чрез фантастико следвайте следните стъпки:
1) Влизате в phpmyadmin
2) Кликвате на линка за експортиране
3) Копирате си базата на десктопа - върху нея ще работим, тази която е смъкната в папка Downloads да си седи като fail safe :)
4) Отваряте базата от десктопа ви с инструмент като notepad++/Geany (в моя случай - най-удобно ми е под линукс)
5) Натискате Ctrl + H (отваря ви се екрана за search and replace)
6) В първото поле въвеждате CHARSET=cp1251, а във второто CHARSET=utf8 и след това натискате - при мен е In document, забравих как беше в NP++, предполагам Replace in document
7) В първото поле въвеждате cp1251_bulgarian_ci, а във второто utf8_general_ci и следвате горните стъпки.
8) Запаметявате базата
9) Влизате в phpmyadmin и в лявата колона избирате базата. В дясно маркирате всички елементи и от drop down менюто избирате drop. Това ще ви изтрие досегашната база, така че не го правете ако нямате бекъп!
10) Натискате на бутона Import - добавяте редактираната база от десктопа ви.

Воала, вече имате база работеща под UTF8, а не под отживялата 1251 кодировка :)
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Искам да изкажа своята огромна благодарност към Красен (ktomov)
 
Re: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Искам да изкажа своята огромна благодарност към Красен (ktomov)

Както ти писах - няма за какво да ми благодариш на мен, от теб се очаква да се отблагодариш на форума и потребителите му в един или друг период от време, нищо повече :)
Днес аз ти помогнах, утре ти ще помогнеш на някой .. и те така ще се развият нещата :beer:
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

По повод това, което казах преди няколко поста, че основната статия в otdihbg се е вдигнала с около 10 позиции...
Става нещо странно и не знам аз ли не съм направила всичко както трябва или Гугъл пак се е развилнял.
Преди да сменя темата на основния домейн, статията отиде от 35 място на 12, след като направих субдомейна. Бях сложила един линк към началната страница на otdigbg и в менюто отстрани линк към тази статия. После смених темата в основния домейн, статията се върна пак на 35 място. Вчера смених линка от субдомейна, който сочеше към началната страница на основния домейн и на негово място сложих към статията. Днес отново има промяна в резултатите, статията е на 13 място.
Нещо не мога да разбера откъде идва този денс на статията.

ПП:
Преди малко пак проверих, статията сега е на 32 място.
Да не би това да идва от Google +?
Защото като вляза например в ad sense или ad word ми се отваря и акаунта в Гугъл. После излизам от профила, но може би има някакъв кеш.
Май статията реално е мръднала с 3 позиции напред.
Въпреки, че сега съм се логнала в Гуегъл и статията си стои на 32 място.
 
Последно редактирано:
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Не гледай гугъл през 5 минути, а се съсредоточи над останалите части от оптимизирането. Трябва да минат поне една-две седмици (в повечето случаи - месеци), за да добиеш представа реално къде се позиционираш.

Влез в Google Webmaser Tools, разучи го, направи каквото те съветва, виж дали те е индексирал, виж какви грешки е намерил и т.н.

Когато проверяваш класирането и натиснеш на твоя линк, кеш-а на браузъра запомня този избор и ако пак направиш търсене (без да си изчистила този кеш), страницата ти ще се покаже на по-предни позиции и линк-а ще е в лилаво, вместо обичайното синьо.
 
От: От: Въпрос за WP - SEO на категории

Не гледай гугъл през 5 минути, а се съсредоточи над останалите части от оптимизирането. Трябва да минат поне една-две седмици (в повечето случаи - месеци), за да добиеш представа реално къде се позиционираш.

Влез в Google Webmaser Tools, разучи го, направи каквото те съветва, виж дали те е индексирал, виж какви грешки е намерил и т.н.

Когато проверяваш класирането и натиснеш на твоя линк, кеш-а на браузъра запомня този избор и ако пак направиш търсене (без да си изчистила този кеш), страницата ти ще се покаже на по-предни позиции и линк-а ще е в лилаво, вместо обичайното синьо.

Разбрах!
И аз си мислех, че има някакъв кеш от страна на Гугъл.
В Уеб администратори страницата е индексирана и не дава да има някакви грешки. Явно си трябва време.
Предполагам като си осигуря още линкове от други събдомейни, ще се позиционирам по-добре.
Не съм много наясно, но ми се струва, че Гугъл взима събдомейна и като външен сайт и като папка на основния.

Според тестовете, които направих досега един външен линк от събдомейна и два вътрешни от основния домейн ме вдигнаха с две-три позиции напред.

Може ли да провериш при теб къде излиза почивка Велинград? Сайта е otdihbg.com
 
Ползвай инкогнито мода на браузъра (в хром е комбинация от клавишите ctrl+shift+n). Така няма да ти се пазят нито временни файлове, нито ще си логната където и да е било.

При мен си на втора страница, 3то място.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Да, и при мен излиза така с Инкогнито.
Намерих един инструмент, който показва дали в момента няма пуснат в действие някой алгоритъм. За днес няма данни, но вчера скалата е в червено. Май това танцуване не е от кеша.
Ето за това говоря.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Няма отърване от мен!
Ползвам инструкциите от клипчето за субдомейни. Искам да направя този път категория, например site.com/uslugi. Но не знам как да го направя.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Няма отърване от мен!
Ползвам инструкциите от клипчето за субдомейни. Искам да направя този път категория, например site.com/uslugi. Но не знам как да го направя.

Защо просто не пробваш блога, на който си стъпила. За какво ти е тук мултиблогинг? Така де, блог-мрежа? Не ти ли върши работа, само като добавиш нова категория? Иначе, ако съм те разбрал правилно, говорим за директория, в която да инсталираш друг блог.
 
От: Въпрос за WP - SEO на категории

Защо просто не пробваш блога, на който си стъпила. За какво ти е тук мултиблогинг? Така де, блог-мрежа? Не ти ли върши работа, само като добавиш нова категория? Иначе, ако съм те разбрал правилно, говорим за директория, в която да инсталираш друг блог.
Да, искам да инсталирам блог като категория на основния сайт.
 

Горе