В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154

Blinky

Owner
Здравейте.

Днес бих искал да попитам вас, уебмастърите къде бихте живяли, ако парите не са ви проблем.

Аз ще почна пръв. Представям си се в мезонет. Винаги това ми е било нещо като идеално местенце, в което бих живял. Защо ще ме попитате. Ето защо:

* голяма тераса и просторно място на нея;
* отделни етажи и стаи, едната приспособена за офис;
* гараж за колата;
* в близост до важни точки в града;
* широко и просторно.

Това е основното. Ще се радвам да чуя и вашето предпочитание.
 
От: В какво бихте живяли?

Къща и живея в къща... Много е просторно, естествено понякога изисква повече грижи.
 
От: В какво бихте живяли?

В самолет и яхта - където не може отиде едното, ще отиде другото - въпроса на чия сметка ще са на фирмата или на мое :)
 
От: В какво бихте живяли?

Круизен кораб. Лукс каюта естествено и от време на време суша, на брега на океана, диво и девствено.
 
Абе за къща и аз бих бил ЗА, но като знам как се чисти 3-стаен апартамент, май ще си остана на ниво жилище в някоя кооперация / блок. А за Друго съм оставил за каравана, яхта, и др., които не се водят популярни. ;)

Къща...някой ден, но по-скоро като вила или място за отдих. ;)
 
От: В какво бихте живяли?

В къща по мой вкус с огромен двор, заради:

- свободата;
- възможността, когато излизам от вратата да стъпя в собствения си двор, а не в общия коридор или пътя отвън;
- чистия въздух и зеленината;
- вкусните домати и редовното барбекю;
- и ред други неща;

По мое мнение си е чисто престъпление човек да живее в затворена кутийка. Ако искаш да накажеш някой го пусни в апартамент и ще видиш, че до две години човека си е изградил собствения затвор и дори му се радва.
 
Къща определено.
Заради:

- Не е нужно да се съобразявам със 100 съседа..
- ДВОР.. вадя лаптопа на двора през деня и си разцъквам с кеф
- зеленината е огромен плюс..
- Яко пържоли (както каза колегата по-горе)
- Много е яко с гостито.. викаш си компанията.. поркате.. силна музика.. и стаи бол за да спят там..

Минусите са:

- Много пара за отопление
- Много грижа за къщата
- Повечко пара за нафтичка
- По трудно достъпен си до града... Тоест абсолютно зависим от колата..

Според мен за да живееш в къща трябва да си олегнал, да имаш добро финансово състояние и да си се отдал на ракията и салатата.. :D
 
От: В какво бихте живяли?

Аз вече живея в къща и виждам, че хората, които никога не са живели така или са били в кофти къща, не разбират добре какви са предимствата и недостатъците. Къщата изисква съвсем малко повече грижи от апартамент, но за сметка на това си струва. Като правиш покрива знаеш, че е твоя, а не на още 100 човека, които са се скатали от плащането на ремонта. Същото важи за другите поддържащи дейности. Отоплението не е много пара, даже напротив. Имаш възможност да направиш по-добра изолация, защото не зависиш от комшии. Аз съм си направил най-хубавата възможна изолация и се отоплявам с климатик. Не е по-скъпо отколкото апартамент. Достъпът до града също не е проблем, защото съм на 5 километра от града. На практика не усещам по нищо, че съм извън града. Когато поискам съм там за 10-15 минути. За сметка на това въздухът е чист, не се съобразявам с комшии и мога да дъня музика по всяко време на денонощието. Имам голям двор, хубава градинка, лятна кухня, нова беседка и т.н. На практика си живея като средната класа от американските филми. Тази година даже си украсих къщата с външни светлини. За догодина смятам да ги увелича, за да стане по-впечатляващо. Инфраструктурата е перфектна и дори по-добра от градската. Телевизията взимам от сателит. Няма грижи с пътищата, вода, ток, интернет и т.н. Всичко е перфектно. Все още ми е странна известната изолация, защото не се препъвам на всяка крачка в комшии, но започвам да свиквам да живея като бял човек. Все пак цял живот съм бил в панелен апартамент.

Blinky е споменал нещо за чистенето, което не е много вярно. То е свързано с количеството хора, а не с размерите на жилището. Ако същия брой хора живеят на по-голяма площ те ще правят по-малко мръсотия. Даже в къща е по-лесно да се поддържа чистота, защото е не е проблем да изтупаш набързо нещо на двора, вместо да разтакаваш прахосмукачки наляво надясно. Да не говорим, че си направих и баня с размерите на малка стая и така е голям кеф. Много по-удобно е от тези малки кутийки в апартаментите, където не можеш да се завъртиш. Верно, че е малко по-скъпичко, но си струва отвсякъде. В крайна сметка веднъж се живее.
 
Последно редактирано:
От: В какво бихте живяли?

Всеки цъка братко къщи, мезоните пфф.
Аз искам в Палат колега, забравил си да го сложиш.:)
 
От: В какво бихте живяли?

Готина тема. За мен, малко, ама наистина малко жилище близо до работа, парк, транспорт, барове, с парко место. После, къща на до 1 час в много чисто село (без индустрия, каквато и да е, в миналото или сега) органично селко стопанство наоколо може.

Така човек може да работи яко, и да бяга често, когато може на село. Проблемът е в логистиката малко, т.е. кое млеко в кой хладилник кога свърши. .. но всяка мечта с проблемите си
 
От: В какво бихте живяли?

Къща близо да центъра на града, че съм мързелив.
Обичам да слушам музика доста силно и не ми е кеф комшията да идва и да ми казва, че пепелника му подскачал по масата :twisted:
 
От: В какво бихте живяли?

Живял съм и в апартамент, живея и в къща...но моят отговор е яхта :)
Яхта, защото това предполага (поне според мен), че стигна ли до там, то вече със сигурност ще съм забравил дребните грижи по работата, магазини, оптимизации и всякакви други лежерни дела по набавяне на средства за по-добър живот. Или поне живота на яхта го свързвам с повече свобода, каквато нямам в момента, но за която работя усилено ;)
 
Blinky е споменал нещо за чистенето, което не е много вярно. То е свързано с количеството хора, а не с размерите на жилището. Ако същия брой хора живеят на по-голяма площ те ще правят по-малко мръсотия. Даже в къща е по-лесно да се поддържа чистота, защото е не е проблем да изтупаш набързо нещо на двора, вместо да разтакаваш прахосмукачки наляво надясно. Да не говорим, че си направих и баня с размерите на малка стая и така е голям кеф. Много по-удобно е от тези малки кутийки в апартаментите, където не можеш да се завъртиш. Верно, че е малко по-скъпичко, но си струва отвсякъде. В крайна сметка веднъж се живее.
От това, което виждам в една къща винаги има нещо за оправяне. Няма грам покой. Това с излизането на верандата за пиене на кафе и разтоварване е рядък момент, който след и преди него е свързан с някаква работа по къщата. Особено ако се простира на голяма квадратура.

Е, ако ще е къща да е къща. ;) Голяма баня, просторна трапезария и спалните да не са 1 на 1 метър. :) За мен определено мезонета е нещо компромисно, а и е близо да цивилизацията. Мен много ме убива мисълта, че за един хляб трябва да изпътувам няколко километра. ;)
 
От: В какво бихте живяли?

От това, което виждам в една къща винаги има нещо за оправяне. Няма грам покой. Това с излизането на верандата за пиене на кафе и разтоварване е рядък момент, който след и преди него е свързан с някаква работа по къщата. Особено ако се простира на голяма квадратура.

Е, ако ще е къща да е къща. ;) Голяма баня, просторна трапезария и спалните да не са 1 на 1 метър. :) За мен определено мезонета е нещо компромисно, а и е близо да цивилизацията. Мен много ме убива мисълта, че за един хляб трябва да изпътувам няколко километра. ;)
И аз да съм ти съсед и да надуя AC/DC ? Ама яката, кво праим?
 
В какво бихте живяли? - Къща, мезонет, апартамент, яхта, каравана

И аз да съм ти съсед и да надуя AC/DC ? Ама яката, кво праим?

Е, не си чак човек, с който не можем да се разберем. А и няма да имаш проблем само с мен. Да беше нещо Linkin Park, Godsmack. :)

Ама и къщата е така. Ако някой реши да ти направи сечено, прави една кочина в двора си и ето ти. Мисля, че е по-зле от рок по сред нощ. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Бил съм под-наем и хазяина полицай. В позволеното време музиката на макс (лапешка работа) съседите ни намразиха, но и гък не могат да ти кажат.
Затова ако един ден имам пари никога няма да си купя апартамент. Но всеки с вижданията си.
 
Имам един приятел, който го прави много умно. Зимата в София, в апартамента. Лятото на къщата, в краен квартал на София - Банкя. Това е добра система. Но пак е тегаво докато стигнеш до града. ;) И аз ако имам пари бих си купил къща, но ми е опция №2 след някой апартамент-мезонет. Ако щеш и под наем някой ден, ако толкова ти писне. ;)
 

Горе