В какво бихте живяли?

Къде бихте живели?

  • Къща

    Votes: 118 76.6%
  • Мезонет

    Votes: 13 8.4%
  • Гарсонйера

    Votes: 0 0.0%
  • 2,3,4-стаен апартамент

    Votes: 11 7.1%
  • Друго - Какво?

    Votes: 2 1.3%
  • Яхта

    Votes: 7 4.5%
  • Каравана

    Votes: 3 1.9%

  • Общо гласове
    154
От: В какво бихте живяли?

Ако наистина не отчитаме парите като проблем, няма да се разсърдя на нещо такова:
2.-Leopolda-flickr-pmo.jpg

Пък Blinky да си живее в мезонета :)
 
защото не са живяли никога в къща или имат спомени от преди навлизането на изолациите

ако анкетата беше мултивот щях да гласувам


Аз незнам за някой известен богаташ който да живее в апартамент Дори Доналд Тръм който има собствени небостъргачи кръстени на него живее грубо 2/3 от времето в къщи :)

therealdeal.com/closings/donald-trump/

You live here in Trump Tower. What other homes do you have?
I have a home in Bedford, NY; I have a home in Palm Beach, Fla. I have homes in other locations, but I generally split my time between Bedford, Palm Beach and Manhattan.
 
От: В какво бихте живяли?

Задължително искам като сляза по чехли на първия етаж да мога да ям прясно изпечени кроасани на Шанз-Елизе, докато преглаждам пресата и си пия кафето... Лошото е че там няма да има басейн с минерална вода, което го прави един обикновен временен апартамент, в който ще работя... иначе местоживеенето ми е неразривно свързано с топла вода..
 
От: В какво бихте живяли?

Аз също бих щивял в къща.

Чист въздух
Не се съобразява човек със съседи
Лятото си е кеф на сянка в беседката
Преставям си япоколо 200-250 квадрата на 2 етажа. На първи етаж голям хол с трапезария, на втори етаж стая за офис, стая за кино, стая за фитнес и 2 спални. Голяма веранда, остъклена, за да мога и през зимата да си пие сутрин кафето навън, но на топло :)
 
От: В какво бихте живяли?

Къща!

Изисквания: Да няма римляни и да има хубав път до най-близкия голям град.

Изпълнение: Невъзможно...
 
Re: От: В какво бихте живяли?

Ако наистина не отчитаме парите като проблем, няма да се разсърдя на нещо такова:
2.-Leopolda-flickr-pmo.jpg

Пък Blinky да си живее в мезонета :)
Еее, за такова имение....бих сменил мезонета. :) В този случай сигурно ще се намери и някой друг $ за чистачи. ;)

На мен ми дай голяма тераса, магазин на две преки и нет.
 
От: Re: От: В какво бихте живяли?

магазин на две преки
И това го пише онлайн предприемач! :mrgreen:
 
Re: От: Re: От: В какво бихте живяли?

И това го пише онлайн предприемач! :mrgreen:
Че кой да го пише. Ценя времето си. Кат пък загубя два часа от живота си, за да отида да си купя кафе или уеб
:)
 
От: Re: От: Re: От: В какво бихте живяли?

Че кой да го пише. Ценя времето си. Кат пък загубя два часа от живота си, за да отида да си купя кафе или уеб
:)

Че ти да не ходиш всеки ден да си купуваш кафе? Да си "купуваш уеб" за сега не го разгадавам какво ще рече. :oops:
 
От: От: Re: От: Re: От: В какво бихте живяли?

Че ти да не ходиш всеки ден да си купуваш кафе? Да си "купуваш уеб" за сега не го разгадавам какво ще рече. :oops:
В превод от пернишки уеб == хляб
 
От: В какво бихте живяли?

Апартамент става, ако съседите са ти читави или поне не си в блок със 100 такива. 2 апартамента на етаж е приемливо, по-централно в Сф. Живял съм в къща и ако наистина е яка къщата просто не виждам как някой би избрал апартамента, освен ако не е някой мезонет с хипер екстрите ;)
 
От: В какво бихте живяли?

В къща, ама баш селска къща. Не ми трябва никакъв лукс. В такава къща съм живял първите си 7 години и после като отидох да уча в града започнах да живея в хипер луксозни апартаменти, ама мен това не ме грее колко е лукса. Друго си е на село с печката с дървата. Ех спомени. :)
 
Че ти да не ходиш всеки ден да си купуваш кафе? Да си "купуваш уеб" за сега не го разгадавам какво ще рече. :oops:

Един път е уеб, друг кафе, четвърти аспирин. Дадох пример с два продукта, но реално излиза какво ли не. :)
 
От: В какво бихте живяли?

Къща! Разбира се на село или в покрайнините.
Плюсове много ..
Като си помисля за апартамент (жилище в кооперация, блок) се сещам за пилетата във фермите как са наслагани в клетки една до друга ..
 
От: В какво бихте живяли?

Един път е уеб, друг кафе, четвърти аспирин. Дадох пример с два продукта, но реално излиза какво ли не. :)

Не знам защо всички софиянци мислите, че да живееш в къща задължително трябва да е на края на света(на края на София :mrgreen:), къщата е някаква порутена селска постройка и наоколо само вълци и мечки се разхождат. :D

В повечето градове(за София не знам как е) може да бъде и в някой баровски квартал и даже почти на центъра след като парите не са опция. Въпреки, че на центъра било къща или апартамент е малко смотано. Обикновено в какъвто и да е квартал има малки магазинчета за уеб и кафе ако зариташ много.

Отделно една къща дори и в краен квартал може да бъде в пъти по луксозна, от който и да е мезонет в центъра на София.

Аз съм в къща, в градът е и покрай мен има магазини колкото щеш, но дори да няма с милиция да ме карат не отивам в апартамент ако е за постоянно. :)
 
Ако не е на тихо местенце, около природа, все тази че си в къща, ако около теб има кръчма, бакалия, а недай си Боже и някой с добитък. :) Аз пък ми е странно, как повечето мислят, че къща значи имение или палат. Виж вила може да се класира в общата картинка. :)

Баба ми има къща в покрайнините на малък град и се различава много от вилата, ка която ходих тези дни. И двете са къщи, но разлика огромна. Имаче и апартамент може да е също по-луксозен от която и да е къща.
Но няма как да наредиш двайсет автомобила в мезонет. :)
Да, като гледале крипс, са само къщи
 
От: В какво бихте живяли?

В апартамент си зависим:общи разходи,съобразяване със съседи от горе от долу,общи решения на входа,за панелка невъзможност да прекратиш брака с топлофикация,ако реша примерно да си сложа соларни панели на покрива трябва да питам съседите,апартамента е като кооперативна собственост хем е твой хем не до там,ами земята под блока,ако недай си боже падне оставаш на улицата,а къща ше си построя нова,ако нямам кинти и барака ше си дигна на двора:),къщата ти дава повече свобода,къщата е нещо естествно по-близо до природата.
Апартаментите са измислени за пестене на пространство и създават страшно много зависимост,каквато е целта,колкото по-зависими толкова по-добре:)
Та в тоя ред на мисли ако ще да е най-луксозния пак си остава апартаментт демек деля пространство,нерви,собственост и пари с комшиите:mrgreen:
 
Последно редактирано:
Апартамент, да. Но мезонет, съмняваме да е от този тип - да е между етажи, обикновено е предпоследен и последен. А мизерници колкото искаш. Не са само в блоковете и кооперациите, и като съседи в къщи се срещат.

С апартамент си по-зависим, няма спор. Но ако съседите са бастуни, то няма значение къде живееш, все ще е кофти. Аз разчитам на това, че съседите ще са разбрани. Ако не, следващата оферта. И така.
 

Горе