RealMoney

Well-Known Member
Няколко коментара вследствие на наблюденията ми в последния месец-два:

1. Все повече членове на форума са се превърнали (или са си били такива, но сега са се отпуснали) в играещи го жертви - оплакващи се мрънкачи.
2. Идеята на всяка цена да се избягват отриц. репутации довежда до това, че все повече боклучливи теми и постове се навъждат, а спамерите не спират да ги постват...
3. Забелязвам все повече хора, от гореспоменатите мрънкачи, се опитват да въведат някаква утопична "форумна коректност", като отрицателни мнения, конфликти и противоположни виждания (нормални за един публичен форум) биват категоризирани като "спам" или "хейт" независимо от истинността и валидността на тези твърдения.


Та, въпросът ми е - в политически коректен, Social Justice, не нараняващ ничии чувства, форум ли се превръща Predpriemach.com?
 
Вече отрицателна реипутация нема, така, че точка две отпада:)
И аз забелязвам отявлени спамери превърнали се в божикравички, но чак толкова новонавъдили се мрънкачи няма, тези които са си били такива си остават такива.
Не забравяй, че има платени тролове, който разнообразяват и провокират различни теми във форумите, просто са им намалили хонорара, криза човече, пренасочили са се към фейса, форумите са малко отживелица, масовия потребител е на друго място , съответно повече средства се изливат там.
 
Заглавието на темата - добре, самата тема - пълна скръб (т.е. много ниско ниво). Но аз и друго не съм очаквал от теб :rolleyes:
 
Форумни правила никой не чете, дори администраторите. Във всеки форум има тролове и анти-тролове, мрънкането е неизбежно и това е положението. Не всеки е имал ползотворно детство :)
 
Та, въпросът ми е - в политически коректен, Social Justice, не нараняващ ничии чувства, форум ли се превръща Predpriemach.com?
Блинки обеща колективна педагогика. Макар сърцето му да се къса и да кърви.
 
Заглавието на темата - добре, самата тема - пълна скръб (т.е. много ниско ниво). Но аз и друго не съм очаквал от теб :rolleyes:
Едно време не беше такъв СПАМ-ер, но всичко се променя. Сега имаш шанса - кажи ми колко кутии цигари да изпуша днес ... :D

RealMoney извинявай зя СПАМ-а, но nortrant сериозно ме дразни в последно време. Заради такива като него избягвам да пиша - само чета, но понякога не се въздържам. А едно време не беше такова момче - помня го, работила съм с него и нямаше проблем, но ... това е минало.
 
"Хейт" е по-скоро практиката когато не се съгласиш с някой в дадена тема, той после да следи в коя друга тема си писал и нарочно да спори с теб и да те храни с каквото се сети. И това го има доста често, но май не е от скоро :)

Иначе, на доста хора им е необходимо това четиво. Може би трябва да бъде вкарано като задължително в правилата :)
 
Да, явно промяната не понася добре на определени хора. Мрънкането е за това, че някои опции липсват, което е горе-долу ОК, за това, че новите неща не са това, което искат - което не знам как може да угодиш на всички, просто някои свикват, други не толкова, в крайна сметка не се умира от това. И на последно, но не по значени, защото е честно (на няколко месеца по няколко пъти), мрънкането, че форума се сдухва и качеството пада и дрън дрън...и пак ги гледам едни и същи убавци след всеки пост, който не ги кефи влизат тъпо....еми...и се трием и така. Квото си го направим просто, а да се мрънка е национален спорт тук в БГ. :)
 
Толкова години едни и същи неща се дъвчат. Нищо му няма на форума, кучето си лае, керванът си върви. Едни идват, други си отиват. Напълно нормално развитие... На който не му харесва, хваща пътя и не се занимава;) Мрънкачи и дебили имаше като се регистрирах аз, има и сега, ще има и след 5 години. Гледайте си нещата, за форума има кой да мисли, не се занимавайте с глупости, че докато го правите, хората милиони направиха :)
 
Не знам, ама аз забелязвам, че след редизайна пазарът е много слаб. Няма нови теми. Старите са все едни и същи до болка познати услуги и стоки. Никой не предлага нещо ново, различно, качествено. Никой не изкарва нищо ново. Клиентелата намаля. До скоро го отдавах на лятото ама и то мина... А и идва периода в който хората отварят най-много кесиите - Коледа и Нова Година.
 
Не съм забелязал такова нещо, защото като дам на нови теми всеки ден, доста светят с префиксове. ;)

Това, което се предлага зависи и от търсенето. Възможно ли е и да няма някакво активно търсене, макар че си върви гледам. Нямаме нищо против да пълните пазара. :) То и за това е тук все пак. :)
 
Едно време не беше такъв СПАМ-ер, но всичко се променя. Сега имаш шанса - кажи ми колко кутии цигари да изпуша днес ... :D

RealMoney извинявай зя СПАМ-а, но nortrant сериозно ме дразни в последно време. Заради такива като него избягвам да пиша - само чета, но понякога не се въздържам. А едно време не беше такова момче - помня го, работила съм с него и нямаше проблем, но ... това е минало.

Проблема явно е в теб, щом може нещо такова (интернет драскане) да те дразни. Цигарите не помагат ли? :D
 
Всички тук си имат своите странности, но е важно и да си ги търпим все пак, нали?

Ще има ли още хора, които ще си кажат какво им е на сърце. ;) Няма да се учудя ако се продължи с изливането на откровения, но ще трябва да се научим да съжителстваме заедно, ако все още някой не го е разбрал това. :)
 
Не знам, ама аз забелязвам, че след редизайна пазарът е много слаб. Няма нови теми. Старите са все едни и същи до болка познати услуги и стоки. Никой не предлага нещо ново, различно, качествено. Никой не изкарва нищо ново. Клиентелата намаля. До скоро го отдавах на лятото ама и то мина... А и идва периода в който хората отварят най-много кесиите - Коледа и Нова Година.

Макар и рядко, има хубави, качествени оферти в пазара. Но проблема е, че хората от форума не ги харесват, защото им се виждат много скъпи. Те не могат да си позволят качеството, което се предлага. Все пак да не забравяме приказката - високото грозде е кисело!
 

Горе