В колко часа си лягате и колко часа спите?

От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Заспивам всяка вечер към 2 и ставам точно в 9:30.. Не си навивам часовника..просто като си отворя очите винаги е между 9:23 и 9:35... Странно , но факт.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Аз нямам точен режим на спане. Най-честите варианти са два. В единия лягам между 22:00 и 00:00., а в другия карам до сутринта вероятно до 06:00. Случват се и други варианти, като да речем лягане в 17:00-18:00. Спането гледам да го нацеля да е към 8 часа, но често пада и до 6. Когато съм на зор мога да спя по-малко като време или повече пъти на по-малки порции. Второто се случва когато трябва през някакви периоди от време (няколко часа) да правя нещо. Този вариант е не много приятен, но е по-добре отколкото съвсем да не спиш в тези промеждутъци.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Спя средно около 6-7 часа. Ставам около 6-6:30. Тренировка, душ и газ към бачкане.
Пътувам доста по командировки и тогава гледам да спя където намеря - по летищата, в самолета, по време на пътуването - ако някой друг шофира. Понякога часовата разлика скапва яко. Като бях по-млад едвам издържах да не заспя на съвещанията и семинарите :) , дори да съм спал поне 7 часа през нощта. Сега ми е по-лесно. Използвам една техника за разсънване, когато кафето не помага - търка се небцето с езика, докато ти стане гъдел. Бях го прочел в някаква книга за източни техники и поне при мен работи, освен ако не съм дроб.
Най-тежко е когато имаш бебе. Бебето в комбинация със стрес и напрегнато ежедневие те превръщат в зомби. Така се зомбираш, че почваш да се чувстваш все едно си в казармата и бичиш нон-стоп караул - същото е. Но въпреки нощните ставания, никога не съм спал в друга стая. Жените и те душа носят и е хубаво да ги отмениш за някое нощно хранене.
Като младеж съм работил и на смени - 1 седмица 1-ва, една втора и една нощна. Съсипващо е за биологичният часовник. С недоспиването не може да се свикне. Издържаш до време.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Спя средно около 6-7 часа. Ставам около 6-6:30. Тренировка, душ и газ към бачкане.
Пътувам доста по командировки и тогава гледам да спя където намеря - по летищата, в самолета, по време на пътуването - ако някой друг шофира. Понякога часовата разлика скапва яко. Като бях по-млад едвам издържах да не заспя на съвещанията и семинарите :) , дори да съм спал поне 7 часа през нощта. Сега ми е по-лесно. Използвам една техника за разсънване, когато кафето не помага - търка се небцето с езика, докато ти стане гъдел. Бях го прочел в някаква книга за източни техники и поне при мен работи, освен ако не съм дроб.
Най-тежко е когато имаш бебе. Бебето в комбинация със стрес и напрегнато ежедневие те превръщат в зомби. Така се зомбираш, че почваш да се чувстваш все едно си в казармата и бичиш нон-стоп караул - същото е. Но въпреки нощните ставания, никога не съм спал в друга стая. Жените и те душа носят и е хубаво да ги отмениш за някое нощно хранене.
Като младеж съм работил и на смени - 1 седмица 1-ва, една втора и една нощна. Съсипващо е за биологичният часовник. С недоспиването не може да се свикне. Издържаш до време.

Ще го пробвам т'ва с небцето :D
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Ще го пробвам т'ва с небцето :D
Мога да изнеса лекция на тема, как да не заспим по време на срещи! :)
Ако протокола на срещата го позволява, можеш да се пробва с дъвка. Дискретното дъвчене разсънва. Може да е тотална селяния, но работи.
Но от всички пробвани техники, най-ефективната я научих на един семинар от една мацка седяща до мен, дето работи за конкуренцията :). Собствения глас разсънва! Дори няколко думи са достатъчни. Ако можеш да се включиш в дискусията, определено ще се ободриш.
Иначе след 2-ро кафе, просто няма смисъл да пиеш. По-добре един чай.
Друго важно е, когато имаш важни срещи, не се тъпчи с храна. Колкото по-малко хапваш, толкова по-бодър си. Обяда направо може да се пропусне, но по-добре да хапнеш съвсем малко, колкото да чувстваш лек глад.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Собствения глас разсънва!

Това да, действа ... донякаде. Най-ефективното което съм виждал е как на една продължителна презентация с късния следобед когато хората бяха почти задрямали презентиращия се качи на масата и продължи да говори. Всички се оцъклихме :)
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Лягам си късно, просто защото правя всичко вечер (четене, превеждане, учене). Обичам да си поспивам, така че може и до 9-10 часа да откарам. :-o
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

старая се да спя пне по 8 часа
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Различно, но главно след 00:00 / 01:00 и ставам в 7 сутринта. Събота и неделя си наваксвам също и аз.. :mrgreen: Супер трудно ми е ставането сутрин :confused:
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

От 23:00 до 08:00 - 09:00. Важно е и качеството на съня, не го забравяйте! Преди си лягах най-късно в 22:00 до 06:00 - 07:00 и се чувствах доста по-добре.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Заспивам около полунощ и ставам в 7:00.

През почивни дни спя до късно, за да се възстановя. В редки случаи правя и следобедна дрямка - зарежда ме с енергия и креативност.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Ха тази съм я пропуснал...

Остава да пуснете и тема с кой си лягате :lol:

Поздрав за затъжилите се за мени :rolleyes:
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Аз лявам към 02:30- 03:00 и свавам в 06:30 всяка сутрин :) Малко е ама се свиква.
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

От 23:00 до 08:00 - 09:00. Важно е и качеството на съня, не го забравяйте! Преди си лягах най-късно в 22:00 до 06:00 - 07:00 и се чувствах доста по-добре.

Напълно съм съгласен с колегата, аз също преди лягах 22:00 - 23:00 и ставах сам в 6:30 - 7:00 и бях супер бодър, сега лягам към 2:00 - 3:00 и ставам към 9:30 - 10:00 и се чувствам смазан...
 
От: В колко часа си лягате и колко часа спите?

Тези дни си лягам към 4-5 , че се пише код :D
 
Всяка вечер, включително и тази сядам на компютъра с надеждата да си легна преди 00:34
 
Преди две години открих, че 7-8 часа сън, в комбинация с подходящ режим (лягане по едно и също време), могат да ме накарат да се чувствам чудесно - заредена с енергия и напълно отпочинала. Следователно съм и много по-продуктивна. Затова се стремя да си лягам около 22-23 часа и ставам не по-късно от 6.30.
 
Всяка вечер, включително и тази сядам на компютъра с надеждата да си легна преди 00:34
Говорими ми мръсно. Същият номер се опитвам да направя всяка вечер и отлита до към 1. Дори в някои случаи отива до към 2, а имам един хюмън будилник, който ме буди точно в 7. Демек има няма 6 часа ако събера се радвам много. А и нормалното за моя организъм, предполагам и за повечето работещи хора, които искат да са в кондиция, е да имат добър сън в рамките на 6-8 часа. Ако спя повече ставам пихтия, както важи и същото ако е по-малко. Да, отспиваш си уикенда, но реално и тогава не се предполага да ти е на 6 всичко - все пак организма почива и е редно да му го дадеш, ако всеки ден от седмицата си бил на пълна пара.
 
При мен процесът е съвсем естествен - ако ставам всяка сутрин в 6 часа, ми се доспива около 23 часа. Когато организмът си изгради режим, дори няма нужда от аларма сутрин. Въпросът е в това да не се насилваш да стоиш до 2-3, а да послушаш тялото си :) Което не може да се случи, ако имаш много, много работа естествено....
 

Горе