ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

От: Re: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Стана ясно, че собственикът на телекуманикационна компания в Бургас е лидера на хакерската банда . Това мен ме впечатли много. Защо като имаш работещ бизнес правиш глупости. За пари ли? За много ли? :) Явно е за много. ;)

Ето го въпросния Иван Бъчваров:

Иван от Бургас издънил разбитата хакерска групировка

Тука е у офиса си. Ама той има вид на мутра от колкото човек работещ с компютри. Всъщност четох в статията че бил криминално проявен, сигурно той е от умните мутри дето сядат и учат програмиране и след това използват познанията си за злоупотреби.

19 снимки на SlaSerX в AHA.BG

Специалност:

- Уеб дизайн
- Графичен дизайн
- Flash
- PHP
- Администрация
- Perl/CGI
- Java
- Javascript
- C/C++
- Друго

Среден доход: 10 лв. / час


Източник:
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Нещо не ми се връзват нещата. Как хем ще е собственик на телекомуникационна компания, хем ще предлага услугите си като freelancer (аз така го разбирам това с офертата за уеб дизайн, графичен дизайн...). Също така забелязвам прекалено точно повторение на голяма част от изреченията, които уж са текстове на различни медии. Това говори за поръчкова журналистика и преписване от пресцентъра на МВР почти дословно. Странно ми е как 24 годишен човек може да е собственик на телекомуникационна в Бургас, която незнайно как се оказва във Варна (може и аз да бъркам).
Като гледам наличната информация (без тяхната гледна точка) излизат по-черни и то дявола, но все пак има много съмнителни неща в нещата, които пишат за тях.
 
Re: От: Re: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Тука е у офиса си. Ама той има вид на мутра от колкото човек работещ с компютри. Всъщност четох в статията че бил криминално проявен, сигурно той е от умните мутри дето сядат и учат програмиране и след това използват познанията си за злоупотреби.
Да, и на мен ми направи това впечатление, нищо, че бюрото му е розово. :) Тук ще стигнат до доста информация хората. :)
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Кой тоя хакер дето си прави акаунти с ника с който си предлага услугите и със същия прави зулуми? Че то който и да е тукашен детектив щеше да им разплете мрежата:) Отделно си публикували подвизите сайт:)

Че аз повече усилия полагам да се скрия от гогле да не ми свърже сайтовете и акаунтите... аз съм би хакер бе:-o
 
От: От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Кой тоя хакер дето си прави акаунти с ника с който си предлага услугите и със същия прави зулуми? Че то който и да е тукашен детектив щеше да им разплете мрежата:) Отделно си публикували подвизите сайт:)

Че аз повече усилия полагам да се скрия от гогле да не ми свърже сайтовете и акаунтите... аз съм би хакер бе:-o


Наистина много наивно от негова страна дето си прави много акаунти с един и същ ник-нейм, и то във всички форуми. Вината е негова че не е успял да вземе мерки да си прикрива следите. Ти остави, ами чак във фейсбука като му видях снощи профила и там си писал ника под реалните имена - малкото и фамилното име и от долу SlaserX. Да го знаят. Според мен това е мания за величие, биене в гърдите кой съм аз, големия "хакер" - да си изтипосаш ника във всички форуми и чак и във фейса.

Истинските хакери ( хакер е съвсем различно определение, и е погрешно използвано за кибер-престъпник, но това е съвсем друга тема ) никога не ги хващат! Един истински хакер, уважаващ себе си да бъде неприкосновен и неразкрит, той се старае да бъде колкото се може повече анонимен и скрит, във всеки форум ще е със различен ник, и никога няма да си направи профил в социална мрежа със семейните си снимки и реални имена, а този чак и ника си турил в профила на фейса. Истинските хакери правят каквото трябва, и не оставят следи. Щом са го хванали - за мен не е хакер, за мен е ламер. Много филми от Холивуд са гледали и са искали да забогатеят бързо. Ползвайте проксита, V.P.N. аз ли да ви уча ? Ама като се обърнела каруцата пътища много.

Истинските хакери дори инвестират в софтуер който да им прикрие следите, не разчитат на free proxy, а закупуват. Не си пестят парите за такива неща, защото от такава инвестиция зависи бъдещето му да не си пропилее младините по затворите. Ама така е, който не е взел мерки да се пази - го хаващат.

Всеки уважаващ себе си естествено че ще положи усилия не само GOOGLE да не му свърже акаунтите и сайтовете, ами всичко що е в глобалната интернет-мрежа. Иска се малко логическо мислене. :)
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

mIRC никога няма да умре :D друго си е да дефейснеш 100-200 сайта и да DDOS-неш няколко CS сървъра, лапетата на 15 ти се кланят като на Господ.... само да им пишеш в skype и свършват в гащите.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

mIRC никога няма да умре :D друго си е да дефейснеш 100-200 сайта и да DDOS-неш няколко CS сървъра, лапетата на 15 ти се кланят като на Господ.... само да им пишеш в skype и свършват в гащите.

Тоя MIRC го ползвам още от 1999 г. включително и до днес. Скайпа си е скайп, ама мирка си е класика за мен. Има доста дълга история. Създаден е много отдавна от US-армия още много преди да излезе първия WINDOWS още когато се е работело с UNIX ! Предназначен е за обмен на информация. За това си има там частни канали в които можеш да отидеш само с invite, можеш да изхвърлиш с постоянен бан някой от канала, поддържа криптиране на информация в личен чат и т.н. По късно през 1995 г. го модифицират за WINDOWS и става чат за развлечение.

За мен това е глупост да повреждам сайтове и да DDOS-вам каквито и да са сървъри. Защо да правя вреди на хората които са вложили къртовски труд да изградят сайта си, да го поддържат, ъпдейтват, индексират, а аз да им го повреждам ? Като знам особено какъв труд е това, съдя по себе си защото аз се занимавам и с уеб дизайн освен администрация на сървъри и знам за какво става въпрос. Да се бъхтиш да изградиш сайт близо месец, като всеки ден си блъскал по 12 h най малко, и накрая някакво си недорасло лайно само за 2 мин. ти го поврежда. Е да вярно че си има бекъпи, ама не е там работата. Бих си използвал уменията в нещо полезно, ама не и да правя вреди на хората и да печеля врагове. За мен това са комплексари които мислят че по този начин печелят популярност, ама накрая им идват неканените униформени гости и им щракват белезниците. И после другите им виновни. Никой не може да ти направи това което сам не си направиш.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Фирмата на SlaSerX се казва СКАЙНЕТ 2011 ЕООД :) и си е от Бургас преди това беше с друго име.. Но в крайна сметка всички са си на вън и дори не им повдигнаха обвинение ;)
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Фирмата на SlaSerX се казва СКАЙНЕТ 2011 ЕООД :) и си е от Бургас преди това беше с друго име.. Но в крайна сметка всички са си на вън и дори не им повдигнаха обвинение ;)
Че за какво им е обвинение? Нали са си направили пиар акцията, а за всякакви изземвания (т.е. каквото са му задигнали) няма правен ред за получаване на обезщетение, т.е. никой не носи отговорност за това.
 
Re: От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Че за какво им е обвинение? Нали са си направили пиар акцията, а за всякакви изземвания (т.е. каквото са му задигнали) няма правен ред за получаване на обезщетение, т.е. никой не носи отговорност за това.
Мислех си съвсем същото, но пак щеше да е просто казване на очевидното и нищо повече. :)
 
От: Re: От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Мислех си съвсем същото, но пак щеше да е просто казване на очевидното и нищо повече. :)
Сега като се замислих това си е супер бизнес. Учиш за ченге. Като завършиш гледаш да се намърдаш на по-висока служба (с подмазване, естествено), но и на по-дребна службица става. След това по време на "патрулиране" гледаш да се запознаеш с по-мутренски настроени бизнесмени и съвсем случайно им намекваш как конкуренцията им ще "работи" без компютри (в съвремието трудно се намира фирма независеща от компютри). После може да се споразумеете и така правиш нов вид бизнес - поръчков саботаж.
Като се замисля, това би бил много доходоносен бизнес. Как Дянков е пропуснал да обложи с данък този допълнителен милиционерски доход?
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

А защо нищо не казват и за фирмата му в Англия мисля беше AirLAN там също предоставя интернет в един от големите градове.. И как може човек на 25-26години да е дръпнал толкова на пред
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

PR ... Все пак избори идват. Всяко чудо за три дни, както с почти всичко в България.
 
От: Re: От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Сега като се замислих това си е супер бизнес. Учиш за ченге. Като завършиш гледаш да се намърдаш на по-висока служба (с подмазване, естествено), но и на по-дребна службица става. След това по време на "патрулиране" гледаш да се запознаеш с по-мутренски настроени бизнесмени и съвсем случайно им намекваш как конкуренцията им ще "работи" без компютри (в съвремието трудно се намира фирма независеща от компютри). После може да се споразумеете и така правиш нов вид бизнес - поръчков саботаж.
Като се замисля, това би бил много доходоносен бизнес. Как Дянков е пропуснал да обложи с данък този допълнителен милиционерски доход?

Да това си е голяма далавера. Ставаш ченге, и ти плащат да саботираш тоя и оня. :wink: Абе преди около 1 година имаше предаване по нова телевизия как полицаи и митничари имат луксозни палати и коли. Сигурно са спестявали от закуските. :) Но наистина Дянков голям пропуск има за това че не е обложил с данък този милиционерски доход.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Разбира се, че подмазването е от най-голямо значение за издигането и запазването на топли местенца в държавните служби. Нали ловецът на Vbox ъплоудъри винаги гледа да се снима със снимката на Бойко Борисов в кабинета си. Винаги държи да я има в кадър. Чак може да му се доповръща на човек от такива плазмодии.
 

Горе