ГЕРБ - по-малкото зло

happyslacker

New Member
Първо искам да уточня нещо важно.

Не се опитвам да правя политическа пропаганда. Не ми плащат за да критикувам или да хваля определена партия. Няма нито една партия, политиката на която да одобрявам (нито политиката, която действително са извършвали в миналото, нито политиката, която предлагат да извършват). Нито една!

За съжаление, след като няма "добра" партия, трябва да се гласува за "най-малкото зло" - партията, която предлага най-малко глупости в предизборната си програма. Какво ще се спазва и какво не - няма как да знаем предварително. Затова е логично да гласуваме за тези, които предлагат по-малко количество лоши неща в програмите си - да направим обратното (да гласуваме за някоя партия, която предлага голямо количество лоши неща, като се надяваме да не ги изпълни) е нелогично.

Предизборна програма на ГЕРБ:

Код:
http://www.gerb.bg/uf//akcenti_programa_GERB.pdf

Ако сайта на ГЕРБ е недостъпен за вас:

Код:
https://mega.co.nz/#!z9hRiZwI!O-KS6jZIC7GSgHUaCWawIjUs0AMWbJT9pJ7OinLqES4

ГЕРБ каза:
Не държавата създава икономика, заетост и доходи, те
са функция на реалния сектор. Държавата създава пра-
вилата и формира бизнес средата. Държавата е длъжна да
създава добри правила и да следи за спазването им, дър-
жавата е длъжна да поддържа добра бизнес среда, за да
може предприемачите да се чувстват сигурни и мотивирани,
да развиват бизнеса си и да правят нови инвестиции. Всички
опити държавата да създава мащабна изкуствена заетост за
сметка на данъците, събрани от гражданите, водят единстве-
но до трупане на нови задължения за бъдещите поколения.


ГЕРБ каза:
Ние няма да повишаваме данъци. За нас е водещо раз-
бирането, че свободният, образованият и информиран човек
може най-добре да вземе решение как да използва благата,
които самият той произвежда;

Не ми харесва това, че няма да намалят данъчната тежест. Обаче липсата на увеличение е по-малкото зло - други партии предлагат увеличаване на данъчното облагане (въвеждане на прогресивно облагане), което ще доведе до намаляване на постъпленията от данъци и създаване на нежелани работни места (паразити) в бизнеса с данъчното планиране и укриване на данъци.

ГЕРБ каза:
Преди да започне да помага на бизнеса държавата тряб-
ва да направи всичко възможно да не му пречи той да
се развива. В допълнение към ниските данъци ключови са
работещата съдебна система, бързата и компетентна адми-
нистрация, но най-вече – намаляване броя и олекотяване на
всички разрешителни и лицензионни режими. Чрез намаля-
ване на административната тежест върху бизнеса до голяма
степен ще се улесни стартирането и правенето на бизнес,
страната ще се превърне в по-атрактивно място за нови ин-
вестиции.

Не ми харесва това, че ще намалят наполовина всички административни срокове и регулаторни режими (вместо да ги премахнат) - така пише в брошурите им (в дългата версия не уточняват колко процента ще бъде орязването на пречките). Обаче и това е нещо - по-добре да премахнат половината пречки пред бизнеса, отколкото да създават нови или да не премахнат нито една пречка. Тоест пак се налага да избирам по-малкото зло.

Разбира се, дразни ме това, че обещават субсидии, европейско финансиране и т.н., обаче няма как - нито една партия не предлага ликвидация на ЕС и прекратяване на субсидирането. В този смисъл казвам, че избирам "най-малкто зло" - пак избирам антипазарна партия, но поне тази партия е умерено антипазарна. Докато други партии са много по-антипазарно ориентирани.

Защо няма да гласувам за ДСБ
Защо няма да гласувам за БСП

Също така не бих гласувал за: АТАКА, БСП, ДСБ, РЗС, България на Гражданите, Зелените, Либерален алианс и много други. Зелените - защото са екофашисти. Останалите - защото предлагат незаконни и антипазарни глупости. Специално внимание ще обърна на АТАКА - защото миришат на фашизъм и комунизъм.
 
Последно редактирано:
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Вие герберите вече си заминахте, сега се очаква да ви сложим ПРАНГИТЕ и можете да пускате колкото си искате такива теми.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Тука вече ме разочарова. Изобщо не искам да им чета програмата и доводите. Просто трябва да погледна назад и да видя какви са ги свършили досега, и да си направя всички изводи, които са ми нужни. Точно ти, дето те смятах за свободолюбив и интелигентен, да подкрепиш събирателния образ да комунизма, фашизма и простотията ми идва малко в повече, наистина. Да не говорим за изграждане на култ към личността и тн, баш комунистически прийоми. Боговете сигурно са полудели!
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Ще бъда много кратък по темата. Според мен по-голямо зло от партия, която е способна на такива неща не може да има!
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Това с по-малкото зло и "Имаме воля" вече се нагледахме. Или ще се променя нещо генерално или ще се лее кръв, може да ви звучи крайно, но народът вече е озверял до лудост и ако сегашните си мислят, че просто нещата ще се завъртят и всичко ще е по старому много се лъжат. Исландия е отличен пример за това, което трябва да се случи в България.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

ГЕРБ е човекът-партия. Няма ли го "човекът" - няма да я има и партията. А какво направи "човекът", респективно партията ГЕРБ?

1. Недоволен от протестите в Добрич каза: "Ако продължавате да протестирате, ще подпиша на инат".
2. Недоволен от гражданите на България, каза, че са "лош човешки материал".
3. Недоволен от пенсионерите, каза, че те са "изяли" фискалния резерв.
4. Заспа на връчването на Нобеловата награда за мир и не иска да си признае.

Мисля, че няма смисъл да изброявам повече това, което е направил.

А колкото до икономическата програма на ГЕРБ, ето един коментар на Каролев за част от икономическата програма на ГЕРБ:

Програмата на ГЕРБ страда от концептуално различни, но структурно подобни слабости. Тъй като малкият и среден бизнес във Видин е загубил около 5 хиляди работни места през последните 4 години, на ГЕРБ явно им е неудобно да говорят за него и продължават фокуса си върху инфраструктурните проекти. Във Видин, обаче, като че ли леко са „пресолили манджата“. Да се обещава икономическо възстановяване на областта вследствие на разклонение на Южен Поток, което ще бъде реализирано най-рано след около 10-15 години, строеж на летище (от къде за къде?) и междуселски пътища е прекалено нереалистично.

Коментара е от тук.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

@happyslacker - сигурен съм, че не си толкова тъп, че да вярваш в написаните неща.


Личи си, че правиш платена пропаганда в момента. Спри се, че се излагаш.
 
С толкова огромен ръст безработица!
С огромен ръст фалити на фирми!
С огромно ограничение към свобода на словото!
С никакво увеличение на пенсиите и заплатите!
С измисления си асфалт, който не става за ташак!
С измислените си псевдо-примиери!
С диктата си..

Гласувайте за герб хахаха :lol:
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

@happyslacker - сигурен съм, че не си толкова тъп, че да вярваш в написаните неща.


Личи си, че правиш платена пропаганда в момента. Спри се, че се излагаш.

Тук 99.9% от дейните лица се имат за много интелигентни, така че не виждам каква агитация може да има, всред хора, които разбират от политика и хора, които вече са изградили мнение.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Аз не бих гласувал за зло, колкото и малко да е.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Реално погледнато ГЕРБ се оказва не най-малкото, а най-голямото зло. Търпяхме ги достатъчно, но дойде време и Бойко го удари тока. Дори да не беше тока, има толкова неща, от които все нещо щеше да го удари и да го свали от власт. Мизерията я виждаме всички, а тези, които се занимават с бизнес, болшинството се ослушват да не станат жертва на поредния героичен епизод на МВР Пикчърс.
Червените се пъчат с Орешарски, но се мъчат да пробутат АЕЦ Белене отново. За мен не е лява партия такава, която говори на хората за "чуждестранни инвестиции" (казано с по-прости думи, пробутване на чуждестранни корпорации на пазара, които да изнасят капиталите ни навън).
За ДПС отдавна се знае как си добиват повечето гласоподаватели и как се стараят винаги да има деление на мнозинство и малцинства. Такова деление не трябва да има и не трябва да се толерира.
Та точно тези трите партии аз ги намирам за най-голямото зло.

В белия списък на партии съм си записал само две за момента. Едната от двете е с голям превес, защото предлага по-сериозни идеи, докато за другите поне е сигурно, че са честни, макар да нямат точни идеи.

За първи път реших да си направя списък с комичните партии. За момента съм записал две - РЗС и България на селяните.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Групировката герб на подсъдимата скамейка

Калина Илиева беше осъдена на 3 години условно

Божидар Нанев обвинен, че е ощетил държавата с 2,4млн. лв. през 2009г., сключвайки неизгодни сделки с фирмата “РОШ-България” за доставяне на ваксини против грип

Мирослав Найденов е разследван от ОЛАФ и прокуратурата за източване на пари от евро-програма “Храна за бедните”.

Цветан Цветанов е обвиняем за незаконните подслушвания

Борисов – Кокинов му носи документи от прокуратурата на гости в Банкя

Искра Фидосова ще бъде обвинена за пране на пари

Не гласувайте за престъпници
 
От: От: ГЕРБ - по-малкото зло

За първи път реших да си направя списък с комичните партии. За момента съм записал две - РЗС и България на селяните.

РЗС не са просто комична партия - те са траги-комична. Невероятно слаб лидер, който се върти в политическия климат като ветропоказател. Самото му излъчване не ми вдъхва никакъв респект, напротив винаги ми става смешно, когато го слушам да се пъчи и да коментира някакви "невероятни" разкрития и обещания.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Отказах се да чета след - За съжаление, след като няма "добра" партия, трябва да се гласува за "най-малкото зло"
Това са пълни глупости!! Търпете още и не правете нищо.. Като чета такива изказвания откачам!
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Отказах се да чета след - За съжаление, след като няма "добра" партия, трябва да се гласува за "най-малкото зло"
Това са пълни глупости!! Търпете още и не правете нищо.. Като чета такива изказвания откачам!
А ти какво правиш, освен че откачаш? Аз също не съм съгласен, че като няма добра алтернатива, трябва да се избере най-малко лошата. Явно трябва да се търси друг начин, за да има добра, а не да се подкрепя това, което не е както трябва.
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Написах нещо подобно в друга тема, ама да си го кажа и тук.:)

ГЕРБ е партията, която тотално опразни България и прати милиони на гурбет - гласувайте пак за нея,
ако не искате да си видите скоро роднините и приятелите!
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

е за това сме на тоя хал :lol: щял да гласува за по малкото зло шшшш аз не искам зло за моята родина бе
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Дано не дойдат само комунистите, че ще видите тогава какво е зло, като ви дигнат данъците , за да плащат белене и на баба ви Пенка съседката пенсията.
Дано нямаме шанс да го разберем това.......
Аз не гласувам за ГЕРБ, аз гласувам за единствените, които могат да бият БСП-то
 
От: ГЕРБ - по-малкото зло

Аз не гласувам страхувайки се от плашила. Не избирам партия, която считам за зло. Гласувам за тези, които считам, че могат да направят нещо хубаво за България. Гласувайте и вие така! Кой колко добра преценка за качествен политически материал има ще разберем максимум след 4 години.
 

Горе