Гей парада в София

От: Гей парада в София

Не, няма - спокойно! Тоя тип изкуство и аз не го разбирам. ;)

Да си призная честно, скоро спорих с мой близък човек, относно секс сцените в новия сериал на брат/сестра (вече) Уашовски - Sense8. Да, гей сцените бяха грубо преекспонирани. В сериала имаше и хетеро-двойки, но между тях видяхме само по някоя изстрадала целувка. Виж гей двойките правеха секс във всеки епизод, като сцените бяха от порядъка на поне 5 минути - доста натурални, та чак преекспонирани.
Ужас, как може в 21-ви век да има толкова ретроградни хора. Заради такива като тебе има гей паради! :lol:
 
От: Гей парада в София

Ужас, как може в 21-ви век да има толкова ретроградни хора. Заради такива като тебе има гей паради! :lol:

Така е! Няма да бягам от отговорност, като тебе - приемам упрека. ;)
 
От: Гей парада в София

Гледам, че темата е малко старичка вече, но имам мнение по въпроса с хомосексуалността. Първо - мисля, че това натрапване на еднополовите отношения и опитът да се накарат хората да ги считат за нещо едва ли не нормално, е отвратително. Това не е нормално и няма как и да бъде! И второ - поне според моите наблюдения, хомосексуализмът е психологичен проблем. Имах един приятел, с който се познавахме от детската градина. В неговото семейство бащата просто не фигурираше като родител. Не че ги беше напуснал, но самото отношение на бащата към сина беше като към чуждо дете и грижата и възпитанието за моят приятел падаше само и еденствено върху майката. Тя беше авторитетът. Въпросният приятел само с нея общуваше у дома, както казах, бащата все едно не живееше с тях. Считам, че голяма роля за обърканата сексуалност на някои хора се дължи на сбъркан семеен модел. Когато родителите си изпълняват нормално задълженията към детето, за мен вероятността да се обърка нещо по нататък от сексуална гледна точка е по-малко вероятно, отколкото ако нещо с отношенията в семейството не е съвсем както трябва.
 
От: Гей парада в София

Считам, че голяма роля за обърканата сексуалност на някои хора се дължи на сбъркан семеен модел.

Ако се направи анкета сред жените с объркана сексуалност, 9 от 10 ще кажат, че "всички мъже са боклуци" и затова са станали такива. Лошото е, че не се замислят колко малоумно им е оправданието (или причината).
 
От: Гей парада в София

Ако се направи анкета сред жените с объркана сексуалност, 9 от 10 ще кажат, че "всички мъже са боклуци" и затова са станали такива. Лошото е, че не се замислят колко малоумно им е оправданието (или причината).

Да предполагаш някаква глупост, след което да й опонираш е леко шизофренично, Норт. :)

Гарантирам ти, че нито една лесбийка или много малко от тях ще отговорят по този начин. Най-вероятно ще отговорят: ''защото жените ме привличат сексуално, а мъжете не'' и това е най-нормалният отговор в техния случай. Хомосексуализмът е просто вид сексуалност, а тя, както всяко сексуално влечение се дължи на много по-дълбоки неща. Социалните причини са много повърхностно обяснение на явлението.
 
От: Гей парада в София

Според теб какви са причините за увредената психика?
 
От: Гей парада в София

Според теб какви са причините за увредената психика?

Вътрешни. ;)
 
От: Гей парада в София

Гарантирам ти, че нито една лесбийка или много малко от тях ще отговорят по този начин. Най-вероятно ще отговорят: ''защото жените ме привличат сексуално, а мъжете не'' и това е най-нормалният отговор в техния случай. Хомосексуализмът е просто вид сексуалност, а тя, както всяко сексуално влечение се дължи на много по-дълбоки неща. Социалните причини са много повърхностно обяснение на явлението.
А защо приемаш един вид алтернативна сексуалност, а други не? Това е въпроса, на който трябва да си отговориш ;)
 
От: Гей парада в София

Гледам, че темата е малко старичка вече, но имам мнение по въпроса с хомосексуалността. Първо - мисля, че това натрапване на еднополовите отношения и опитът да се накарат хората да ги считат за нещо едва ли не нормално, е отвратително. Това не е нормално и няма как и да бъде! И второ - поне според моите наблюдения, хомосексуализмът е психологичен проблем. Имах един приятел, с който се познавахме от детската градина. В неговото семейство бащата просто не фигурираше като родител. Не че ги беше напуснал, но самото отношение на бащата към сина беше като към чуждо дете и грижата и възпитанието за моят приятел падаше само и еденствено върху майката. Тя беше авторитетът. Въпросният приятел само с нея общуваше у дома, както казах, бащата все едно не живееше с тях. Считам, че голяма роля за обърканата сексуалност на някои хора се дължи на сбъркан семеен модел. Когато родителите си изпълняват нормално задълженията към детето, за мен вероятността да се обърка нещо по нататък от сексуална гледна точка е по-малко вероятно, отколкото ако нещо с отношенията в семейството не е съвсем както трябва.
Вярно мнение, добре дошла в темата :)
 
От: Гей парада в София

Вътрешни. ;)

ок, значи външния фактор няма да пречи за лечението.
Да се надяваме, че след време медицината ще се е развила достатъчно в тази така сложна материя, че да предложи бързо лечение.
Аз вярвам, че след време всеки психологичеки проблем ще може да се лекува, защото той е само в мислите ни.
Сравнявам го с анорексията (само не казвай и тук, че причините са вътрешни). Това също е заболяване на психическа основа. Резултатите от него обаче са видими, а болестта при гейовете протича без видими отражения (освен ако не включим невъзможността по никакъв начин да създадат поколение...сигурно затова се е наложило мнението, че е НЕнормално?
 
От: От: Гей парада в София

Вярно мнение, добре дошла в темата :)

Благодаря ти redrum! :) Просто споделям свое наблюдение по въпроса, тъй като бях близка с този човек и знаех как стоят нещата в семейството. Винаги има някаква причина за да се случва или да не се случва нещо. Явно при неговия случай, вината беше в родителите.
 
От: От: Гей парада в София

а болестта при гейовете протича без видими отражения
Като изключим СПИН.
 
От: Гей парада в София

А защо приемаш един вид алтернативна сексуалност, а други не? Това е въпроса, на който трябва да си отговориш ;)

Защото тази алтернативна сексуалност не пречи нито на мен, нито на някой друг. Когато се прави по взаимно съгласие, разбира се. :)

Аз, за разлика от вас съм приела, че в живота има неща, които винаги ще съществуват, независимо дали ми харесват или не. И пак за ралика от вас се ядосвам само на тези, които ме касаят пряко.

Кой с кого и как ще прави секс по взаимно съгласие ми е последната грижа в живота.
Мен ме дразни, когато хората се бият, а не, когато се чукат. ;)
 
От: Гей парада в София

Защото тази алтернативна сексуалност не пречи нито на мен, нито на някой друг. Когато се прави по взаимно съгласие, разбира се. :)

Аз, за разлика от вас съм приела, че в живота има неща, които винаги ще съществуват, независимо дали ми харесват или не. И пак за ралика от вас се ядосвам само на тези, които ме касаят пряко.

Кой с кого и как ще прави секс по взаимно съгласие ми е последната грижа в живота.
Мен ме дразни, когато хората се бият, а не, когато се чукат. ;)
Ами, значи си човек без принципна позиция. На мен ми пречат и не приемам никакви отклонения, които сега е модерно да се наричат "алтернативни". Пречат ми за моя свят. Дали ще са двама мъже или някой ще си е*е майката, все тая. Не приемам много неща, без значение дали са сексуални или не и без значение дали хората ги правят доброволно, или не. В живота има всякакви неща, но не е нужно апатично да ги приемаш. Човек те прави именно светогледа ти, иначе си просто една овчица :) А пък те дразнело хората като се бият :lol: Аз примерно го правя доброволно, постоянно ходя насинен. Знаеш ли какъв кеф е да умираш от болка, но да я превъзмогнеш и да не спреш :lol:
 
От: Гей парада в София

Мога да разбера атеисти, които подкрепят хомотата и това да имат семейства (абе пак в голяма степен не мога :) Но християни да подкрепят нещо, което Бог е създал така, че да не може да има семейство ( да се опложда ). След като Бог е създал така човеците, всяко приемане на противното е грях.



п.с. Също ме радват хора, които са против ГМО-тата но в същото време одобряват ГМО семейства и сексуалности.
 
От: От: Гей парада в София

Аз примерно го правя доброволно, постоянно ходя насинен. Знаеш ли какъв кеф е да умираш от болка, но да я превъзмогнеш и да не спреш :lol:

И това е вид отклонение от нормата, което не ми пречи. ;)

Ако някой те пребива против волята ти ще ми пречи и ще реагирам някак (както мога), но щом ти е кеф - коя съм аз, че да те лишавам от удоволствие?

Виждаш ли огромната разлика в мисленето ни?
Принципната позиция трябва да има тежест, за да се наричаш принципен. Когато просто мразиш и искаш да моделираш света и хората според своите виждания си е мрънкачество и деспотизъм. Нещо, като глезените деца - ''не искам Гошко да си играе в пясъкааааа''.... Виждал ли си такива деца? Много са досадни, нали? Нам мен ми е идвало да пребия някое такова. :)
 
От: Гей парада в София

"Мен ме дразни, когато хората се бият, а не, когато се чукат."

А не те ли дразнят тези които едновременно бият и чукат? :beer:
 
От: Гей парада в София

"Мен ме дразни, когато хората се бият, а не, когато се чукат."

А не те ли дразнят тези които едновременно бият и чукат? :beer:

Дразнят ме, разбира се, но само когато на бития не му е приятно, затова споменах няколко пъти фразата ''по взаимно съгласие''. ;) Когато на бития му е кеф, че го бият - не ми пука. Не го разбирам, но не ми влиза в работата да го разбирам.
 

Горе