Гепиха ми телефона

Twis7

Active Member
Днес през деня изглежда са ми гепили смартфончето в градския, нямам си на идея как е станало. Сега се събуждам, телефон йок. Имам инсталиран касперски. от anti theft имам адреса на гадината, даже и сим картата е сменил. Въпроса ми е да се занимавам ли с тиквениците от полицията или да ходя да се разправям лично ? Полицията, ще ми върнат ли веднага телефона ? Някой попадал ли е в подобна ситуация?
 
От: Гепиха ми телефона

Днес през деня изглежда са ми гепили смартфончето в градския, нямам си на идея как е станало. Сега се събуждам, телефон йок. Имам инсталиран касперски. от anti theft имам адреса на гадината, даже и сим картата е сменил. Въпроса ми е да се занимавам ли с тиквениците от полицията или да ходя да се разправям лично ? Полицията, ще ми върнат ли веднага телефона ? Някой попадал ли е в подобна ситуация?

Няма да ти го върнат веднага. Води се дело и т.н. и около 1-2 години в най добрия случай ще ти седи телефона като доказателство. Саморазправата също не е оферта защото накрая крадеца може теб да съди.... А бе общо взето и в двата случая е кофти случка.
 
От: Гепиха ми телефона

Според мене отиди лично, а ако откаже да ти го върне го заплаши с полиция. Не вярвам да е толкова нагъл, и да не ти го върне. Пък може и да не са ти го откраднали, а да си го изпуснал някъде.
 
От: Гепиха ми телефона

Не отивай сам и бъди учтив :) Ти си в студентски, нали? Там ли е телефона или в някой друг квартал?
 
От: Гепиха ми телефона

По закон, който го е намерил, ако е изгубен, е длъжен в 7 дневен срок да го върне на собственика, а ако не знае кой е собственика, в същия седем дневен срок трябва да го предаде в полицията. Щом знаеш къде се намира телефона, отиди в полицията и им кажи. По принцип не ги издирват, но ако им дадеш насока къде се намира, трябва да ти съдействат.
 
От: Гепиха ми телефона

По закон, който го е намерил, ако е изгубен, е длъжен в 7 дневен срок да го върне на собственика, а ако не знае кой е собственика, в същия седем дневен срок трябва да го предаде в полицията. Щом знаеш къде се намира телефона, отиди в полицията и им кажи. По принцип не ги издирват, но ако им дадеш насока къде се намира, трябва да ти съдействат.

Къде го видя тоя закон. 99.9% съм сигурен, че няма как да има такъв закон.
 
От: Гепиха ми телефона

Взимай няколко едри дружки и му отиди на гости на гадината. Чупете няколко пръста, пък да видим ще краде ли пак. Не чакай на полицията. В България на тях не може да се разчита, освен ако нямаш познати там.
 
От: Гепиха ми телефона

Къде го видя тоя закон. 99.9% съм сигурен, че няма как да има такъв закон.
Има го - чл.207 от НК. Преди няколко месеца и аз изгубих телефон и тогава се заинтересувах как седят нещата.
 
От: Гепиха ми телефона

По закон, който го е намерил, ако е изгубен, е длъжен в 7 дневен срок да го върне на собственика, а ако не знае кой е собственика, в същия седем дневен срок трябва да го предаде в полицията. Щом знаеш къде се намира телефона, отиди в полицията и им кажи. По принцип не ги издирват, но ако им дадеш насока къде се намира, трябва да ти съдействат.
То, това е само по закон, реалността за жалост е друга. Никой няма да върне добреизглеждащ смартфон, особено с качени на него интересни неща, даже и антивирус. В полицията е загубена кауза, но е редно поне да го обявиш, защото ако случайно (много голяма случайност) го открият някъде, ще може да претендираш за него.

Ако знаеш кой е и къде е е идея по-лесно. Предупреди полицията и си набави доказателствата, че наистина е твоя собственост - разписки, фактури, гаранция и т.н. Не знам дали варианта с мутренските изпълнения ще е удачен, защото може да ви навлече неприятности, особено ако има и свидетели. :)
 
От: Гепиха ми телефона

То, това е само по закон, реалността за жалост е друга. Никой няма да върне добреизглеждащ смартфон, особено с качени на него интересни неща, даже и антивирус. В полицията е загубена кауза, но е редно поне да го обявиш, защото ако случайно (много голяма случайност) го открият някъде, ще може да претендираш за него.

Ако знаеш кой е и къде е е идея по-лесно. Предупреди полицията и си набави доказателствата, че наистина е твоя собственост - разписки, фактури, гаранция и т.н. Не знам дали варианта с мутренските изпълнения ще е удачен, защото може да ви навлече неприятности, особено ако има и свидетели. :)
Да, когато изгубих моя и отидох в полицията ми казаха, че не ги издирват, освен ако не е изчезнал при тежко престъпление - убийство, грабеж, изнасилване и т.н. Обаче ми казаха, ако разбера къде е, да им се обадя, ще отидат да го вземат и ще повдигнат обвинение на основание чл. 207 от НК.
 
Гепиха ми телефона - откраднат телефон

Да, когато изгубих моя и отидох в полицията ми казаха, че не ги издирват, освен ако не е изчезнал при тежко престъпление - убийство, грабеж, изнасилване и т.н. Обаче ми казаха, ако разбера къде е, да им се обадя, ще отидат да го вземат и ще повдигнат обвинение на основание чл. 207 от НК.
Да, в такива случаи се случва да ти го върнат. Но да тръгнат да питат, да търсят, да го имат даже в предвид, рядкост голяма е.

А нямаха ли новите смартфони проследяващи? Да се знае от коя клетка е говорено последно. Аз така знам, че ги плащат джепчийте. Естествено, някой си го хакват, но до този момент се стига, ако си много опитен в тази област. Или това е само на филмите. Бях чувал, че го има като опция, за това питам. ;)
 
От: Гепиха ми телефона

От полицията и да го вземат, кой знае колко време ще го държат после при тях. Аз бих отишъл с няколко човека и лично да си го взема, ще се опитам да е културно, доколкото е възможно.
 
От: Гепиха ми телефона

От полицията и да го вземат, кой знае колко време ще го държат после при тях. Аз бих отишъл с няколко човека и лично да си го взема, ще се опитам да е културно, доколкото е възможно.

Каква култура - един здрав бой, "па" да видим ще пипа ли пак "дека му неа" работа :lol: Да ходи да ни съди после :roll:
 
Re: Гепиха ми телефона - откраднат телефон

Да, в такива случаи се случва да ти го върнат. Но да тръгнат да питат, да търсят, да го имат даже в предвид, рядкост голяма е.

А нямаха ли новите смартфони проследяващи? Да се знае от коя клетка е говорено последно. Аз така знам, че ги плащат джепчийте. Естествено, някой си го хакват, но до този момент се стига, ако си много опитен в тази област. Или това е само на филмите. Бях чувал, че го има като опция, за това питам. ;)

Ама тои си написа повечето антивируси (касперски не съм ползвал) но лукаут го има) за телефон позволяват да му активира гпс-а отдалечено и да си видиш къде ти е телефона... това ако не го ресетнат....

https://www.lookout.com/features/missing-device

с това може да си следиш и децата къде са :)
 
Re: От: Гепиха ми телефона

Каква култура - един здрав бой, "па" да видим ще пипа ли пак "дека му неа" работа :lol: Да ходи да ни съди после :roll:

Ами ако набиеш коректен купувач?
 
От: Re: От: Гепиха ми телефона

Ами ако набиеш коректен купувач?

И как този коректен купувач се е сдобил с телефона ти толкова бързо? Ако се е минало време, ок, може да задавате въпроси преди да биете. Но пак, щом телефона е там, няма документи с него, няма нищо. За мен си е виновен. Това не е нещо, която струва 50лв. Има смартфони, които минават 1500. Обикновено с покупката идват и документи, ако ще за 10лв да е. Ако няма документи, вината си е негова.
 
е нали в студентски е изчезнал там бързо се разшитват и всичко се купува и продава в общежитията...

аз затова съм против по-големите дисплей от 3.5 да малко по удобни са спестяваш секунди като си вършиш работа... ама не може да го сложиш в нормално тесни дънки и да може да седнеш/ клекнеш и трябва да го държиш в якето или да го вадиш по маси (телефона)
 
От: Re: Гепиха ми телефона

или да го вадиш по маси (телефона)
:lol: хахаха made my day

Това е така, но както казах с покупката идва документ. Ако няма документ, все ми е тая как се е сдобил с моя телефон. Ще яде бой и поне ще каже от къде го е купил. Виновен е.
 
От: Гепиха ми телефона

Ваденето по маси е класика. Прави се само при познато заведение, познати на масата и около нея, както и при добър имидж на заведението. Като бяхме с другия админ на 8ми декември, в една механа на един чифлик, аз нямах притеснение и си стоеше доста време на масата. В един момент го прибрах, че започнаха бутилките да не се държат на основата си, ако ме разбирате.

Аз смятам, че поне 70% вероятност има да е в някоя заложна. Оня сигурно си има телефон, пък и не му се рискува. Кинта за празниците ще му е нужна.
 
От: Гепиха ми телефона

Първо трябва да отидеш до полицията - Това е задължително щото явно до сега не си го правил. Задължително е защото трябва сам да се убедиш за какво става въпрос там та друг път и да не ти минава през акъл да ходиш на такива места и да питаш за тях.

Ако имаш документи за телефона отиди на адреса и помоли да ти го върнат - вероятността е малка това да се случи но не пречи да опиташ.
 

Горе