Глоба от Германия

go6o78

Member
Току що получих някакво писмо по пощата с някаква глоба от Германия
Ако може някой да помогне за какво става въпрос
Криво ляво преведох, че е за отстраняване на някава злополука (с гоогле транслейт) но нямам никакви пътивания в чужбина или може би съм си гои превел неправилно


П.п май съм пуснал темата в грешния раздел, ако може някой модератор да я премести
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    72.2 KB · Преглеждания: 166
  • 2.jpg
    2.jpg
    74.2 KB · Преглеждания: 113
От: Глоба от Германия

Най-вероятно някой е дал твоя адрес.
След като твърдш, че не си пътувал, откъде ще ти имат адреса?
 
От: Глоба от Германия

глобата за напускане на ПТП 500 евра
глоба за въпросното ПТП 70 евра

ако няма плащане до 30,07 може да последва заповед за задържане за 25 дни под стража

и сметка по която да се плати
 
От: Глоба от Германия

въобще ходил ли си някога в Германия?
в писмото присъства ли твоето име? а някакви други лични данни
 
От: Глоба от Германия

никога не съм ходил. Къде трябва да сигнализирам за кражба на данни. Има разлика в името ми, но понякога така се регистрирам в някой сайтове (и някой е гепил данните, или пък е съвпадение), но пък адреса е моя.

Или да пасувам след като не е моето име, но пък утре въпросния "крадец" може да зпоупотреби с нещо друго след като има част от данните ми
 
От: Глоба от Германия

Като не си ходил въобще там какво се притесняваш, нали имаш приятели, роднини, които могат да докажат примерно на въпросната дата къде си бил?
 
От: Глоба от Германия

Като не си ходил въобще там какво се притесняваш, нали имаш приятели, роднини, които могат да докажат примерно на въпросната дата къде си бил?
Освен това на всяко ГКПП има автоматизирана система, която записва кой кога преминава през границата. Ако трябва да установяваш обстоятелства около това, че не си напускал страната можеш да изискаш такава справка. В Германия със сигурност също имат такава система.
 
От: Глоба от Германия

глобата за напускане на ПТП 500 евра
глоба за въпросното ПТП 70 евра

ако няма плащане до 30,07 може да последва заповед за задържане за 25 дни под стража

и сметка по която да се плати

Може би не е лоша идея да запознаеш МВР, че някой се разхожда в Германия с документи като твоите.
След като е ПТП, полицията е съставила протокол. И едва ли е взела данни на участник само по неговите думи.
 
От: Глоба от Германия

След като това не е реалното ти име, а е име, с което си се регистрирал в сайтове трябва да се замислиш, дали това не е измама. Има ли някакъв начин да се провери до колко е достоверен?
 
От: Глоба от Германия

Единия вариант е някоя кола,която все още се води на твое име да е направила ПТП и да е избягала,а другия вариант е да си получил SCAM в хартиен вариант.
 
От: Глоба от Германия

След като това не е реалното ти име, а е име, с което си се регистрирал в сайтове трябва да се замислиш, дали това не е измама. Има ли някакъв начин да се провери до колко е достоверен?

сметката е вярна

http://www.justiz.sachsen.de/jvagr/content/610.htm
Landesjustizkasse Chemnitz
Kreditinstitut: Bundesbank Chemnitz
IBAN: DE56870000000087001500
BIC-Nummer: MARKDEF1870
 
От: Глоба от Германия

доколкото мога да видя е имало дело на 15,10,2013
 
От: Глоба от Германия

варианти много, ние може само да гадаем , но плика ако е с различен цвят от бяло направо бягай при някой адвокат ;)
 
От: Глоба от Германия

И телефона на прокурора е верен. Май утре ще се ходи при шефа на Кат. Иначе относно адреса си го пиша в много малко сайтове предимно рекламни или афилиейт мрежи. Не вярва ми се да е от там взет. Но някъде има измама. Кола на мое име нямам и никога не съм имал.
 
От: Глоба от Германия

Пиши една жалба в полицията срещу неизвестен извършител за кражба на самоличност или измама (не си сигурен, че писмото е истинско; това, че банковите сметки и телефоните съвпадат не гарантира това). Може също така да отидеш при някой, който разбира немски да ти преведе какво точно пише в този документ.
 
От: Глоба от Германия

Вуйчо ми получи подобно писмо за глоба от Германия. Ставаше въпрос за превишение на скоростта мисля. В другата ми къща е. Утре, мисля че ще мога да го снимам и плика, и самото писмо и ще ти го пратя да видиш.
 
От: Глоба от Германия

Кола нямаш и не си ходил в Германия. Нека те докажат, че си извършил ПТП. А кой е подател?
 
От: Глоба от Германия

подател е поркурор Гьорлиц ( Пише само в писмото, на плика няма такива данни)
иначе на плика на писмото по
някаква причина пише и Прага и
Холандия
 

Прикачени файлове

  • IMG_20140805_123558.jpg
    IMG_20140805_123558.jpg
    62.2 KB · Преглеждания: 69
От: Глоба от Германия

Кола нямаш и не си ходил в Германия. Нека те докажат, че

Това е най-малкия проблем.
Утре може да му дойде писмо, че дължи 50 000 евро кредит.
 

Горе