Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Здравейте.
Днес си поиграх с тази страница:
http://xn--b1amgyd9f.com/Viskyar's Peper.html
Поиграх си в техническия смисъл на думата. Нямаше title на снимките, нямаше Н2 и Н3 тагове. Увеличих density и matches на текста спрямо description и keywords.
Молбата ми е, ако някой има желание и възможност, да анализира и каже докъде съм я докарал. Насоки и препоръки - какво още да пипна.
Знам, че % на текста спрямо кода е малък - какъв % да гоня? Страницата е тип каталог, а не статия, но винаги може нещо да се промени.
Благодаря.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Според мен можеш да сложиш и 1-2 изходящи линка например на "органично земеделие". Ако е правилно включи и "еко" - еко зеленчуци/еко чушки и т.н. Може и да удариш един strong на имената на биологичните единици. Може и някакви булети да сложиш пред имената.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Това няма да помогне за оптимизацията, но ако направиш картинката на фона черно-бяла снимките ще се откроят доста по-добре.
 
От пръв поглед бих казал повечко текст трябва :)

Иначе за бърз анализ ползвам един плъгин за хром / мозила www.seoquake.com
генерира ей такива неща с обяснения за начинаещи
Виж файлът вискяр.pdf

както и доста други благинки и е много удобно безплатно иснтрументче :)


Важно!!!

1. да не седи нон стоп включен че ще ти блокират ипто от много заявки особено като търсиш в гугъл и проучваш конкуренцията

Screenshot from 2012-11-14 22:06:47.png

2 Аз нали съм параноя при мен е инсталиран на резервния браузър не на основния...
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Поолял си се с ключовите думи.

Колко е баунс рейта на тая страница м/у другото?
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Според мен можеш да сложиш и 1-2 изходящи линка например на "органично земеделие". Ако е правилно включи и "еко" - еко зеленчуци/еко чушки и т.н. Може и да удариш един strong на имената на биологичните единици. Може и някакви булети да сложиш пред имената.

Не съм съгласен, но все пак това си е мое мнение.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

... можеш да сложиш и 1-2 изходящи линка...
Може и да удариш един strong на имената на биологичните единици.

strong-а, мисля, е по-подходящ при статии. По-скоро, се чудех за Н6 таг, или Н5. Но ще станат много на брой.
За изходящи връзки на по-късен етап. Искам да видя ефекта от днешното човъркане.
Това няма да помогне за оптимизацията, но ако направиш картинката на фона черно-бяла снимките ще се откроят доста по-добре.
Знам го, но... пуста цветност! Ще сваля насищането на фона - нещо такова. Все пак това са творби от май месец миналата година - два месеца преди това знаех само, че HTML е някакъв език. :rolleyes: Иначе трябва на всички сегашни страници да го сменя в черно-бяло.
Принципно, ще добавям CMS - сега се боря с концепцията на системата. Нещо не ми се получават идеите. Или аз немога да разбера философията на системата, или исканията ми са прекомерни.
И тези страници - сегашните HTML, ще намалят днешното си значение за сайта.
Виж файлът 5023

Важно!!!

1. да не седи нон стоп включен че ще ти блокират ипто от много заявки особено като търсиш в гугъл и проучваш конкуренцията

Виж файлът 5024

2 Аз нали съм параноя при мен е инсталиран на резервния браузър не на основния...
pdf-а ще го анализирам утре, като го преведа. Видях в него неща, за които не сам и чувал. За останалото - :beer:
Поолял си се с ключовите думи.

Колко е баунс рейта на тая страница м/у другото?
Стъкмистика. Ключовите думи бяха по-малко. Но за да направя по-добри числа от анализа, ги вдигнах. Ще го мисля за оправяне.
Баунс рейта вероятно е висок - не съм задавал страницата самостоятелно в ГА.

Ползвах този анализатор - http://www.cy-pr.com/tools/analyzer/

Благодарности на всички!
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

тага се затваря така <br />
Прав си. Но имам впечатление, че както и да го напиша, браузъра ме поправя.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Прав си. Но имам впечатление, че както и да го напиша, браузъра ме поправя.[/QUOT]

Мисля, че трябва да оправиш <br />, светка в червено при мен - ще се оправи и body-то верижно ;)

br.png
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Като начало е хубаво да се смени домейна с gradina-viskqr или нещо подобно - viskqr.bg - тая кирилица е отвратителна.
А да не се лъжем - сайта прилича, като че ли е правен от 12 годишен.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Много малко текст! 1920 думи в сайта, 913 уникални, средно 112 думи на страница от които 53,71 уникални.

Трябва да увеличиш съдържанието на поне 350-500 думи на страница.

Ако е визуален каталог, то има съвсем прилични безплатни темплейти.

Алана е прав. Направи промяна. Идеята е хубава и уникална, но сайта не изглежда надежден.

Сайтовете са като градините. Ако са чисти и подредени на хората им е приятно да ги посещават.
 
От: От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Като начало е хубаво да се смени домейна с gradina-viskqr или нещо подобно - viskqr.bg - тая кирилица е отвратителна.
А да не се лъжем - сайта прилича, като че ли е правен от 12 годишен.

viskqr - тая шльокавица е отвратителна! Правилното е viskyar - това почти всеки по света ще го прочете правилно, докато първото само "българин" ще съумее да го прочете.
.bg - патриотизма ми увехна като седяла на сергия цяла седмица марула, когато видях цените. И отношението. Не смятам да хрантутя разни дерибеи - не виждам причина, която да ме вдъхнови за подобна постъпка! Скоро някой бе дал справка за цените - само на Куба и Тринидад и Тобаго са по-скъпи от .бг!
Градина в домейна е добро решение - имам го като поддомейн, ще се развива.
На 12 години правех летящи самолети в Двореца на пионерите, даже нейде имам и грамота от състезание. ;)

@Sash888 - ще има и повече от 500 думи на страница - http://xn--b1amgyd9f.blogspot.com/. (Така и не ми е ясно защо се слага тази кльомба пред псевдонима, когато се обръщаш към някого?)
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Хе, по пипер от седма страница вчера, вече съм на пета.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Може да ползваш това примерно да нагласиш приличен вид:
Twitter Bootstrap.

Наскоро скалъпих една страничка с него - за около час някъде заприлича на нещо.
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Вискяре, шапка ти свалям за мерака, ама що си разваляш земеделските чудеса с тоз тъй наречен сайт. Слагай един УП и върти мотиката - в случая е повече от ясно, кое ти се отдава повече.:beer:
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Може да ползваш това примерно да нагласиш приличен вид:
Twitter Bootstrap.

След десет секунден преглед: Караш ме да сменя класа, класната, че даже и училището!

Харесва ми! :roll:
 
От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Според мен можеш да сложиш и 1-2 изходящи линка например на "органично земеделие". Ако е правилно включи и "еко" - еко зеленчуци/еко чушки и т.н.

Привет, къде бъркам?

Според мен с това бъркаш. Не съм привърженик на идеята, която много "seo гурута" препоръчват - линк към авторитетен сайт, тип Уикипедия, за да се видело, че сайта бил сериозен, не бил спамилка и всякакви такива... .

Въобще няма нужда от това. Никакви изходящи линкове, които са поставени с такава цел. Линкове само и единствено към неговия сайт (т.е. вътрешни връзки), ако е направил блогове на други системи и иска да ги покаже (Уордпрес, Блогспот и т.н.) или се договори с някой друг, който има сайт на същата тематика и разменят линкове.
 
От: От: Градина Вискяр - Пипер от Вискяр. Анализ.

Принципно, ще добавям CMS - сега се боря с концепцията на системата. Нещо не ми се получават идеите. Или аз немога да разбера философията на системата, или исканията ми са прекомерни.
И тези страници - сегашните HTML, ще намалят днешното си значение за сайта.

Според тотално трябва да промениш визията. Какъв е СМS-а който ти създава проблеми?
 

Горе