Градът на селяните

От: Градът на селяните

А такива пък колко ги обичам с генерализациите!
Аз познавам много деца на здраво свързани родители, които са повече от невъзпитани и грубияни. Както и такива на разделени, които пък са възпитани. Защо самото съжителство на родителите да има значение, а не възпитанието и културата на всеки един поотделно. Мислиш ли, че ти, ако имаш "проста" жена от село (не като обида- такава със средно образование, послушна, домакиня, гледа ти децата, ти си изкарваш кинтите и си живеете щастливо и семейно) но ти самият си нервен, избухлив, агресивен към нея, как точно децата ти, които слушат и гледат това ще се възпитат на толеранс контрол и зрялост?/не казвам, че жена ти е проста/- както и обратното.
Моето дете например никога не е чуло от мен цинична дума. Аз самата изпитвам ... кортикарии като чуя някой да псува! Редовно съм правила забележки на баща ми като се е изпускал. Защото това е невъзпитано! Това е грозно! По-добре излай, отколкото да наредиш гнусни думи като псувня.
И ме викат в училище, че моето дете използва лоши думи! Как така? От къде ги научи бе мамо? Ми как от къде? От Филип, от Крисо ... Сульо Пульо... ама как така? Мен чувал ли си ме да ги употребявам? не! ми тогава, ти защо ги употребяваш? защото и другите ги използват ...
Съгласна съм за средата, в която се развиваш, но не и за глупостите на психолозите. те това ще ти кажат естествено. За да даваш кинти и да ти набиват канчето колко си виновен и не се справяш. Но то това не е двустранен и ограничен процес майка-дете-баща, а е многостранен.

В повечето случаи е така, не винаги. Като цяло децата усещат липсата на родител или ако има напрежение в отношенията им. Това им тежи и ги кара да правят неща, които в противен случай не биха направили. Лошите думи могат да се чуят навсякъде и децата обичат да ги използват, защото са "забранени". Тук обаче, не говорим за деца, а за големи хора, които се държат просташки. Всяко дете като порасне се осъзнава и става отговорен и възпитан човек, но е много вероятно да стане и точно обратното. Ценностите се възпитават в детството. Много е трудно голям и изградил се човек, да започне да превъзпитава ценностната си система. В повечето случаи тези хора въобще не го смятат за проблем и не мислят, че трябва да се променят.
 
От: Градът на селяните

Също да уточня, че имам много приятели и близки живеещи по/в провинцията и са ми добри приятели и близки, без да са нахални и напористи или невъзпитани, както и доста софиянци с повече от отблъскващо просташко и свинско държание. Така или иначе е видима разликата и винаги може да се квалифицира една или друга група от къде е и какво си носи от там от където е.

ехх @Cassiopeia, никой не го казва това... разбира се, че възпитанието не зависи от това дали си от провинцията или столицата
но вместо да коментираме темата която са ти дали, дай да обсъдим нещо друго?

забеляза ли, че опцията за коментар под статията е неактивна? слагам 100 лв. че не си
айде вече знаеш, че е неактивна - давам ти шанс да се отсрамиш! - кажи защо са го направили

малко жокери
1 - виж посещенията на статията
2 - сравни ги с няколко други
3 - виж споделянията на статията във ФБ
4 - изпълни отново т.2 само че със броя лайкове
5 - помисли колко малоумни и недосетливи хора има които ще започнат по форуми и социални мрежи да филосовстват тази тема
6 - мъж пише в женски сайт на тематика, на тема която и жена можеше да пише
7 - може да пишеш на Симо на мейла на НетИнфо - на всички автори може да пишеш на един и същи мейл - според теб това нормално ли е? и кой чете?

може да напиша още няколко точки, но това са важните неща..пък и не искам да те натоварвам (въпреки това се притеснявам...като предпазна мярка - давай си поне 10 мин почивка за отделните точки :) )

после защо не върви
еми как да върви като хората са прости и се хващат на номера от началото на века?
 
От: Градът на селяните

Защо да е безпредметна? Преди известно време някой като отвори тема за бизнесът и предприемачеството в малкия и големия град всичко беше оки.

Просто защото не си познала в кой форум да обсъждаш подобни теми :)
Не знам дали си забелязала, но от всички коментиращи темата (прегледах набързо - може да съм пропуснал!) няма един който да те подкрепя/да се съгласи със статията.
Прави си изводите към каква таргет група е предназначена :) (не си виновна, че си жена)

да сравняваш подобни статии със теми в които се обсъжда къде какъв бизнес може да се развие...не знам как да го определя...в шок съм :)
 
От: Градът на селяните

Норти обясни ми го по-простичко. Моля те. Представи си, че съм любимата ти сестра-блондинка и имам нужда да ме убедиш, къде съм сгрешила и какво не е трябвало да правя.
Мерси предварително.

Ако админите предценят могат да я преместят в Коша като толкова безполезна за бизнеса с профили и сайтове.

Нали не ме караш, да ти изброя всички останали заглавия на много по-ненужни и безполезни за теб самия теми?

Ако се чувстваш косвено обиден от темата, извинявай.

Останалото следя с интерес да науча от теб :)
 
От: Градът на селяните

Норти обясни ми го по-простичко. Моля те. Представи си, че съм любимата ти сестра-блондинка и имам нужда да ме убедиш, къде съм сгрешила и какво не е трябвало да правя.
Мерси предварително.

Ако админите предценят могат да я преместят в Коша като толкова безполезна за бизнеса с профили и сайтове.

Нали не ме караш, да ти изброя всички останали заглавия на много по-ненужни и безполезни за теб самия теми?

Ако се чувстваш косвено обиден от темата, извинявай.

Останалото следя с интерес да науча от теб :)

Добра си е темата, защото като цяло има общо с форума. Той е за предприемачи, които в много от случаите работят с клиенти. Тези клиенти са с различен характер и се държат по различен начин, за това е добре да се коментира поведението им. Все пак трябва да знаем как да говорим и да се държим с тях, а за тази цел е добре да сме наясно защо се държат по начин, който често ни е непонятен.
 
От: Градът на селяните

няма да ти обяснявам нищо, дори да си ми сестра
щом до този момент не си разбрала...най-важното е здравето, нали знаеш :beer:

не съм обиден, яд ме е че манипулират хората толкова лесно, ако бяха положили малко труд - нямаше да се обаждам!

извинявай ако си се почувствала обидена от мнението ми..то не е към теб, а към всички които са толкова лесно манипулируеми
щях да напиша същото, дори автори на настоящата тема да бяха Блинки/Кулайс :lol:

Добра си е темата, защото като цяло има общо с форума. Той е за предприемачи, които в много от случаите работят с клиенти. Тези клиенти са с различен характер и се държат по различен начин, за това е добре да се коментира поведението им. Все пак трябва да знаем как да говорим и да се държим с тях, а за тази цел е добре да сме наясно защо се държат по начин, който често ни е непонятен.

то и темата на Далас за хемороидите е полезна..но отиде в небитието
 
От: Градът на селяните

Добре де. Аз сериозно искам да ми обясниш това за манипулацията. Така наистина ще се чувствам по-спокойна и полезна (с твоя помощ) за форума и хората.
Прочетох точките. Но не схванах ... кой е лошия?

п.п. благодаря ти mvmrik
 
От: Градът на селяните

Добре де. Аз сериозно искам да ми обясниш това за манипулацията. Така наистина ще се чувствам по-спокойна и полезна (с твоя помощ) за форума и хората.
Прочетох точките. Но не схванах ... кой е лошия?

п.п. благодаря ти mvmrik

Статията е евтина, манипулативна, писана от некадърен журналист или нарочно я е писал така не знам целта, на която е вирусен маркетинг на сайта.

Съга по ясну лий?:mrgreen:
 
От: Градът на селяните

Добре, нека е така. да обсъждаме качествата на статията и защо е написана?

Обяснете ми манипулативността й какво цели?

След като не е отворена за коментари, значи ми обяснявате, че идеята е да се разпространи по повече форуми като тема и линк и така да се популяризира сайта. Добре, до тук схванах.

Ако сега махна линка, ще има ли проблем, и форумът да не е ощетен както и потребителите, да се набутват и да кликат на сайта?

И накрая, защо да е "евтина"?
 
От: Градът на селяните

Добре де. Аз сериозно искам да ми обясниш това за манипулацията. Така наистина ще се чувствам по-спокойна и полезна (с твоя помощ) за форума и хората.
Прочетох точките. Но не схванах ... кой е лошия?

кой е лошия ли? извинявай, но тук не става въпрос за детски приказки
дори детето ти да псува - то не влага същия умисъл както ако ти го правеше. така че не го вини

Относно манипулацията:
Темата на статията поражда разделение. 100 човека в тази тема ти казаха, че възпитанието НЕ зависи от това дали си роден в провинцията или в София. т.е. - статията НЕ е коректна.
От тук идва въпроса: защо тогава е написана? със ясното съзнание, че е такава ли е написа? На втория въпроса - Да.

За първия въпрос - за трафик разбира се. Ти ще споделиш с твоите приятелКИ тази статия - те ще я прочетат и споделят. Ще бъдат облъчени от реклами на Авон (каквато се върти в момента) и всякакви други химии с които се боядисвате и шпакловате. Част от парите получени от тази чужда компания отиват в джоба на престъпници. Друга част отиват за рекламни кампании на техни продукти - примерно последната такава е на Сутрешния блок на НоваТВ (нова тв и нетинфо са на един собственик) както и многото .бг домейни от типа на (заблуден.бг, манипулиран.бг) и т.н. Рекламират НоваТВ - получават пари и от Партиите за да ги рекламират и възхваляват.
На практика какво се получи - пари от лесно манипулируемите отиват в големите медии и рекламират дадена политическа партия - после защо все стари лица се сменят?

Сериозна медия НИКОГА не би дискутирала тема каквато Ти искаш да дискутираме чрез тази тема. Трябва да се запиташ - ЗАЩО?

Ако си видяла статистиката за посещения/споделяния - трябваше да ти светне лампичката, че със качествена и полезна статия те никога не биха постигнали същия резултат.
Въпреки, че имат един от най-посещаваните сайтове в България (авб поща) - те повече от 5-6к посещения ан една статия не може да постигнат.
Опцията за коментари е неактивна - файда от тези коментари в сайта няма да има (особено за тази статия - на другите статии може да коментираш. При тази статия един коментар е много ценен - по-добре да бъде направен извън сайта защото се доведе още много потребители. А ако можеше да оставиш коментар под статията - повечето биха го направили и да забрвят за нея след 10сек - т.е. няма да споделят статията, нито да се върнат да четат отговорите на нейния коментар.). По-добре е **** (айде да не използвам определение) да споделят статията във ФБ и форуми :)


п.п. Съжалявам, извинявам се на останалите, това не е подценяване, трябваше да използвам най-елементарния пример за да съм сигурен, че ще бъде разбран от всички.


п.п. благодаря ти mvmrik

а това беше за да покажеш, че мнението на един потребител може да се приеме за подкрепа в твоя полза :oops:
голямо постижение! дано се появи поне още едно :(

Ако сега махна линка, ще има ли проблем, и форумът да не е ощетен както и потребителите, да се набутват и да кликат на сайта?
Аз не се набутвам дори да я отворя. Ти вече си се набутала и ще бъдеш набутвана още много пъти. Утре ще напишат друга статия - ти пак ще я споделиш. Няма спасение, сорри.

И накрая, защо да е "евтина"?

Защото е лесна за написване и резултата е сигурен. За полезна и качествена статия се искат СПЕЦИАЛИСТИ - а те не са евтини.
 
От: Градът на селяните

Аз, малко се бъркам!!!

Като съм от Първомай, и с отношението ми и приказките ми, това прави ли ме селянин?
 
От: Градът на селяните

Аз, малко се бъркам!!!

Като съм от Първомай, и с отношението ми и приказките ми, това прави ли ме селянин?

Гражданин си, спокойно. Първомай е град :)
 
От: Градът на селяните

Аз, малко се бъркам!!!

Като съм от Първомай, и с отношението ми и приказките ми, това прави ли ме селянин?

Аз не мога да ти отговоря, защото не те познавам лично. Но вероятно и ти самият може да си прецениш, и кое ти харесва повече като поведение и държание :) независимо от къде си. А че в София се насъбраха доста ... диви родом от другаде, си е неоспорим факт.
 
От: Градът на селяните

Не трябва да се използва думата ''селянин'' като обдидно обръщение, но уви, тази дума вече е еквивалент на обида:). Честно казано, най-големите ''селяни'' се наблюдават в столицата, защото този град действа като магнит и привлича всякакви надъхани и необразовани люде от всички краища на страната, готови на крайности за да препечелят някой и друг лев. В тъй наречените провинциални градове*, хората са далеч по-човечни, така да се изразя, няма я злобата, завистта и двуличието като цяло. Тези градове са далеч по-чисти от вонящата ни столица и инфраструктурата им е общо взето в хармония с населението:). Просто трябва на кормилото на държавата да застанат едни 100-на качествени политически личности, които да впрегнат способностите си за това, за което са наети и гледаме как за едни два мандата страната от деградираща пасмина от население се превръща в любима дестинация за отдих ворлдвайд.
Нещата са относително прости, но само на думи, обачее...
 
От: Градът на селяните

В момента, надали мога да определя каквото и да е, но това е друга тема. Все-пак мерси за думите ти!
Аз не мога да ти отговоря, защото не те познавам лично. Но вероятно и ти самият може да си прецениш, и кое ти харесва повече като поведение и държание :) независимо от къде си. А че в София се насъбраха доста ... диви родом от другаде, си е неоспорим факт.
 
От: Градът на селяните

Просто трябва на кормилото на държавата да застанат едни 100-на качествени политически личности, които да впрегнат способностите си за това, за което са наети и гледаме как за едни два мандата страната от деградираща пасмина от население се превръща в любима дестинация за отдих ворлдвайд.
Нещата са относително прости, но само на думи, обачее...

Не е толкова просто...
пред това трябва да убедиш хора като @Cassiopeia да не спонсорират политически зависими ТВ (знам, че това се отнася за повечето - затова може да започнем с тези които са прикрити).
НоваТВ е скъпа телевизия (заради хора като @Cassiopeia) - освен партия с много пари - кой друг може да я купи?
а парите на тези партии откъде са? а ако са качествени, защо трябва да купуват телевизии?
 
От: Градът на селяните

Мммммм, аз и ремайнда сме прикрити, ей те уцели джакпота, ама има и още ти и бърнчо + биоз и още неколко сте си в силата, не ме карай само да ти напомням мненията какъв беше и какъв стана :p
Не е толкова просто...
пред това трябва да убедиш хора като @Cassiopeia да не спонсорират политически зависими ТВ (знам, че това се отнася за повечето - затова може да започнем с тези които са прикрити).
НоваТВ е скъпа телевизия (заради хора като @Cassiopeia) - освен партия с много пари - кой друг може да я купи?
а парите на тези партии откъде са? а ако са качествени, защо трябва да купуват телевизии?
 
От: Градът на селяните

В голямата картинка , България се превръща в държавата на селяните. Просто защото всичко по-интелигентно се изнася в чужбина заради по-хубавите заплати.

Гледам че намесихте вече партийни зависимости та да благодарим заедно на това на партията , с най-голям принос за това (управлявала е най-много години след 89) - БСП
Благодарим ти БСП , че изгони младите и умните от родината им !
 
От: Градът на селяните

Не е толкова просто...
пред това трябва да убедиш хора като @Cassiopeia да не спонсорират политически зависими ТВ (знам, че това се отнася за повечето - затова може да започнем с тези които са прикрити).
НоваТВ е скъпа телевизия (заради хора като @Cassiopeia) - освен партия с много пари - кой друг може да я купи?
а парите на тези партии откъде са? а ако са качествени, защо трябва да купуват телевизии?


Норти, това са сериозни обвинения, а дори не разбирам в какво точно.
Че имам достъп до Интернет и цъкам върху определени линкове? Или че за първи път си позволявам да постна тема с източник-линк и станах веднага предводител на злобилите, които целят да разрушат държавата, а с нея и всички живеещи в нея...
Докажи, че:
-съм спонсорирала (ужас! аз нямам тока да си платя и интернета, телевизиите ще спонсорирам- дори и косвено като потребител нито гледам нито съм вътре в бизнеса (ви) със статии) политически зависими ТВ. Изброй начините, ако е така, да спра да ги спонсорирам! Щом не е добро!
- как точно съм направила с крехкото си мозъче "НОва Тв" скъпа?
- че подкрепям партия с много пари?

И накрая има нещо сбъркано в логиката ти. Парите са от спонсори. Нормално е като си платя за нещо да ми се продаде и да е за мен. В случая с нематериалните активи, не става само с "благодаря ви за алтруизма. Това е за благото на народа". Купувайки медия/телевизия определена партия не го прави, за да манипулира само, а за да е "в играта с милионите". Схващаш ли? Като при покера. Или ти казваш, че така не е хубаво и трябва да се пренапише библията, конституцията и "Война и мир"?
 
От: Градът на селяните

Мммммм, аз и ремайнда сме прикрити, ей те уцели джакпота, ама има и още ти и бърнчо + биоз и още неколко сте си в силата, не ме карай само да ти напомням мненията какъв беше и какъв стана :p

офф, пак трябва да ти обяснявам
докато бсп бяха в 10та глуха аз не предполагах, че ще използват деня за размисъл за такава жестока манипулация
признай си, че никога не са печелили избори като Герб..пък за втори път не може и да си мечтаеш

аз не крия, че когато става въпрос за БСП или ГЕРБ, избирам вторите
въпреки, че и двете партии са ЕДНАКВИ - единствената разлика е, че БСП са много нагли - казват, че са наследници на БКП - но тя е забранена

в горния пост говорех за медиите
 

Горе