Графични материали

Кои графики ти харесват най-много?

  • 1 Банер

    Votes: 6 20.0%
  • 2 Банер

    Votes: 0 0.0%
  • 3 Банер/Лого

    Votes: 6 20.0%
  • 4 Банер

    Votes: 3 10.0%
  • 5 Банер

    Votes: 0 0.0%
  • 6 Банер/Лого

    Votes: 4 13.3%
  • 7 Лого

    Votes: 1 3.3%
  • 8 Лого

    Votes: 8 26.7%
  • 9 Банер

    Votes: 2 6.7%
  • 10 Банер/Лого

    Votes: 11 36.7%
  • 11 Банер/Лого

    Votes: 2 6.7%
  • 12 Инфографика

    Votes: 11 36.7%
  • 13 Инфографика

    Votes: 15 50.0%
  • 14 Лого

    Votes: 6 20.0%
  • 15 Банер

    Votes: 3 10.0%
  • 16 Банер

    Votes: 2 6.7%
  • 17 Банер

    Votes: 4 13.3%
  • 18 Банер

    Votes: 1 3.3%
  • 19 Банер

    Votes: 2 6.7%
  • 20 Банер

    Votes: 1 3.3%
  • 21 Банер

    Votes: 1 3.3%
  • 22 Банер

    Votes: 1 3.3%
  • 23 Банер

    Votes: 1 3.3%
  • 24 Банер

    Votes: 5 16.7%

  • Общо гласове
    30
  • Poll closed .
От: Графични материали

Блинки,
Не знам от къде да почна да изброявам. Тука из форума има цяла тема за това как се правят лендинг странички, ако изобщо нашата страничка може да се впише в това определение. Успешните примери в тази посока, учат, че най-малкото не трябва да бъде толкова дълга и тясна, колкото е в момента - най-много един скрол, а ние сме на пет-шест, ако не и повече. Всъщност, не знам - може пък за момента, направеното от колежката да е само демо и после да са и други идеи в завършен вид. Това - за структурата.

Текстът: като започна с това че, мотото "Развий печеливш онлайн бизнес с нашите умения" е меко казано заблуждаващо и в реалността няма как да стане - тука във форума всички знаят защо - после минавам през фрази от типа: "Под ударите на финансовата криза и търсиш подходящ момент да си стъпиш на краката"; които са граматически и смислово неправилни, ... не знам с какво да завърша ... " Копнееш за допълнителен доход, с помощта на който да живееш прилично"

В една от инфографиките е написано: " Преди да започнете онлайн бизнес се нуждаете от уникална връзка между реалния и виртуалния свят" след този постулат, обаче няма нищо друго, което да обяснява аджеба, каква е тая уникална връзка.

Мога да продължа още доста в този дух. Моля, да не бъда разбирана погрешно - не отправям критики към авторите, защото направеното до момента е израз на гледната точка и идеите на всеки един от нас. По отделно всичко е точно, но събрани в едно, тези идеи, без да бъдат уеднаквени от към замисъл, оформление и изпълнение, представляват просто една сбирщина без логиката, нужна за конструирането на основите на един проект, имащ амбициите да помага на новобранците в бранша.

С други думи, смятам че, както беше писано някъде съвсем в началото, когато се поде инициативата, трябва да се съставят работни групи по отделните части (поне за страничката) тези групи трябва да имат отговорници, които да се координират по между си и да се направи нещо изпипано като от професионалисти.

Другият вариант е, да се оставят нещата на автопилот както до сега и каквото стане, стане. В крайна сметка, ако болшинството не е съгласно или пък си му харесва така като е, явно масово нещата са на нивото, на което са и следователно така трябва да бъде.

:|
 
От: Графични материали

Linetta е права за скролването. Но, ако оставим един скрол с една инфографика и 5-6 стимулиращи точки - ще привлечем ли вниманието на читателя (информираност)? Или да го препратим директно в подробна тема? Принципно виждам доста по-дълги странички, изпъстрени с графики, видеа и примери. Всъщност нашата страничка е дълга, заради графичните материали, но в действителност е с малко текст.

Относно текста - подлежи на редакция и ще го усъвършенстваме дори в движение. Само този, който понятие си няма от интернет термини, бизнес и прочие би могъл да си каже мнението за ефекта от прочетеното в страничката (само мнение). Когато преди 4 години търсех надомна работа в интернет, попаднах на доста дълги зарибяващи странички, вдъхнаха ми доверие и съответно опитах късмета си ;)
 
Последно редактирано:
От: Графични материали

@Linetta, напълно съгласна съм с теб, че страницата не трябва да бъде дълга, нито да разтегля локуми. Целта е една, да успее да даде ясна представа къде е попаднал потребителя, като след това успее да го накара да вземе следващото действие - да се запише или да поразгледа още малко, пак с цел записване и приобщаване към нашата общност. Текста първо трябва да е лек, лесносмилаем и най-важното - да има цел и последователност. Не е нужно да е завъртян с много различни термини, графики, картинки и какво ли още не.

Аз си го представям така:

1. Заглавието на кампанията / слогана също.
2. Кратко текстово представяне какво реално представлява кампанията (съдържанието на страницата).
3. Лого на кампанията (графики, които са в началото на самата кампания).
4. Едно интро видео, което да се плейва, за да придобие и представа, като текста да е тясно свързан с това, което видеото носи като идея.
5. Препратки: към регистрационната форма с текст "стани част от нас и започни днес"; към инфографиката, която може и да е като втори пост с още текст, ако му се чете още; към успешните потребители, които са разказали за успеха; към темите, които дават идея как да се почне (стартиране с блог, как се правят пари с adsense и др. и още други такива, които няма да го хвърлят в джаза, а само ще му дадат повече полезна информация.

Ще се радвам аз да взема инициативата по подредбата на страницата, която ще представлява пост. Няма да е зле да видим какво имаме вече и да се направи, като вече се пипа по нея. ;) Какво ще кажете? ;)
 
От: Графични материали

Другият вариант е само едно зарибяващо видео с въпрос над него "Бизнес в Интернет - защо не? Една препратка (бутон) под плейъра към настоящата страничка. Нещо като ордьовър ;)
 
От: Графични материали

Идеята на Блинки ми се струва добра.
Във връзка това питам: какво ще кажете вместо бокс формата, който е в момента да се ползва "цялата" ширина на екрана, за да можем да подредим текстовете в колони, които да се съпоставят една с друга?
Относно скролването - ми то може и да е повече от едно, ама не толкова много както е в момента, но трябва да се изчисли така, че на всеки скрол да се показва нещо завършено, а не екрана да сече изречението или картинката.
Видео: общо взето никой, нищо не каза относно видеото, което направих, освен коментарите, че е дълго и за това няма да се гледа, а и че буквите са малки и трудно се чете. Както казах и преди, смятам да направя по-големи буквите и леко да го резна от към дължина, но няма да е много, защото пък ще върви много бързо и няма да може да се чете. Освен това правя второ видео по приблизителния сценарии дето го предложи Редрума - то ще е около 45 секунди и би могло да се сложи някъде в началото. По-дългото видео, напрактика дублира едно към едно част от текста, който е поместен в момента, така че този текст може да се махне изобщо и да остане видеото за гледане, от който има желание.

Блинки, ако имаш нужда от помощ за оформяне на финалните текстове - давай да помагам.
:|
 
От: Графични материали

Да, ще е хубаво да се разшири страницата, за да се помести повече инфо и да се спести скролване. Освен това може клипа да се направи по-малък и при цъкване на него да изкача един pop-up прозорец с клипа (например като в замундата, дето има бутон), само, че на нашата страницка да е thumb изображение със стрелка, тоест да си личи, че като натиснеш бутона, ще тръгва видео.

Относно информацията за финансовата криза и другите текстове - те са с цел съответния човек да припознае себе си. Ако на теб живота примерно ти е уреден, взимаш си 4-цифрената заплата и т.н., едва ли ще търсиш как да изкараш допълнително 100-200лв или как да работиш само онлайн.

И още една идея. Мисля, че ще е добре под текста, видеото и препратките, тоест най-долу на лендинг страничката да стоят логата на медийните партньори, с препрадки към техните сайтове или към статията, която са написали за кампанията.

Тоест така мисля, че ще се вдъхва повече доверие. Като се види, че има новинарски сайтове, корпоративни сайтове, портали и т.н., които застават с имената си зад кампанията, то мисля, че това също би било положително за потребителя.
 
От: Графични материали

Фифи, яко правиш шест цифрена сума на месец, акъла ти ще е да използваш интернет, за да изкараш още толкова или още една четирицифрена сума на месец, а защо не и по на горе. Никой изкарвящ 3К няма да седне, за да си загуби времето, заради 200 лева. Няма логика, той ще седне минимум за още 1000k лева. Все пак като си го сметнеш, не е рентабилно.

Друго се има в предвид за допълнителен доход. За едни е едно, за други друго. Зависи от възприятията. Имаше един пич тук. Дано е сред нас. Правеше по няколко хилки, малките де и питаше дали може да си докарва още, да може, зависи на какво ниво си и какво искаш. ;)

Определено всички медийни партньори ще присъстват. Така ще стане ясно и какви силни хора влизат при нас. ;) Все пак ще се учат от доста големи специалисти в областа.


Да, не само доверие, но и благодарност. Когато са част такава инициатива, тогава и по друг начин се гледа на тях. ;) Ще се радвам да им се повиши положителния имидж.
 
От: Графични материали

Не знам, това за допълнителното заплащане го казвам така, защото имам много познати, които ме карат да ги уча как да си изкарат пари и реално се интересуват от малки сумици, въпреки, че част от приятелите ми получават към 2+ хилки, но има и такива, които се радват и на 200лв, примерно допълнително на месец.

Но е факт, че има много хора, които все още не разбират потенциала на интернет и това, че С 0лв бюджет или с една минимална заплата бюджет, човек може да печели четири, че и пет цифрени суми на месец. Въпроса е да се научи от какво могат да се изкарват и естествено ЗНАНИЯТА, защото когато се спомене за учене, половината окапват като круши. Това не го разбирам - честно! Но го казвам от опит. :)
 
От: Графични материали

Не забравяйте и забавния аспект на нещата ;) не всичко е пари ... макар, това последното, да минава за изтъркана фраза на имащите
 
От: Графични материали

Копи/пейст: ow.ly/m0zKU и давайте мнения за новата визия на страничката.

Може да се добавят и медийните партньори, но не им е мястото тук - целта е читателят да се присъедини към нас, а не да го препращаме към други сайтове. Единственият вариант е да поставя логотата долу, без връзка към сайтовете им. Изчистих текста на Фифи, може да се вмъкне отново, но смятам че ще стане пак дълга и широка... Инфографиката се уголемява при поставяне на курсора върху нея - свързана е с линк към оригиналното изображение. Ще напасна дизайна на шер бутоните (доста ярки ми се струват) и call action бутона.

И логото остава да го поставим с прозрачен фон.
 
От: Графични материали

Добре е станало. Ще уголемя Инфографиката и текстовете в нея, а искам и логото, ако има начин векторно ... искам да го добавя в Инфографиката..
 
От: От: Графични материали

Векторизирах го
Малките букви леко им се промени стилът.

http://rapidshare.com/files/788478091/logo.eps

Петя страничката стана много готина. Стегната и чиста

Благодаря ти! Зове ме работа навън и като се върна ще пиша на колежката за редактирано лого - не се съгласихме слоганът да е "Стани предприемач - работи за себе си"?
 
От: Графични материали

You must spread some Reputation around before giving it to Linetta again.

Закова го! Много ми харесва браво. Кратко ясно и четливо. :beer:
 
От: Графични материали

Благодаря на всички за репчетата :|

Ще почакам до утре, евентуално за повече мнения и после ще го донаглася и ще го дам на админите да го качат някъде. Нямам проблеми и да стои на мая акаунт във Вимео, разбира се.
 
От: Графични материали

Благодаря на всички за репчетата :|

Ще почакам до утре, евентуално за повече мнения и после ще го донаглася и ще го дам на админите да го качат някъде. Нямам проблеми и да стои на мая акаунт във Вимео, разбира се.

Може ли и на мен да го прехвърлиш? Искам да си го кача в профила, че много ме кефи, пък и малко реклама (ако нямаш ти или някой друг нещо против, де...) :)
 
От: Графични материали

Може ли и на мен да го прехвърлиш? Искам да си го кача в профила, че много ме кефи, пък и малко реклама (ако нямаш ти или някой друг нещо против, де...) :)

Няма никакъв проблем.
Който иска клипчето да ми прати мейл на лично. :)
 

Горе