Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

дори и доставката да е за сметка на клиента тази такса се начислява по договор към месечната фактура на изпращача.
Благодаря за информацията колега. Това е доста куцо. Явно аз съм останал с погрешно впечатление, утре ще проверя дали е така със сигурност.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Клиентът обикновено не мисли колко струва доставката. Той подхожда емоционално и гледа цената в сайта. Винаги клиентите се кефят, когато им правиш отстъпка, а ако им правиш отстъпка чрез доставката и разбира се не им го кажеш изрично, обикновено не го забелязват. И извинявай, ама ако продам неща за няколкостотин лева цената се различава доста. Особено пък сега като махнат отстъпките, само наложеният платеж на такива практи ще ги товари доста.

Относно другото, днес изпратих първите пратки със Спиди. Супер готино е, харесва ми. Имам си и връзка с човек на нормален номер, а не 0700, дето трябва да им плащам, че им се обаждам. Пратих малка пратчица до едно село от София с наложен платеж около 50 кинта, до адрес, ами излезе ми 3,06 лв. Друга пратка от офис до офис на Спиди с наложен платеж около 100 кинта ми излезе 2,9 лв, защото от офис до офис има допълнителни 30% отстъпка! Това са цените с ддс. Така че, Еконт скоро ще берат големи ядове с тази конкуренция. За наша радост.


Когато клиентът ти подходи емоционално и види цена Х, а после види, че му е дошла цена Х+, тогава дали емоционално не взима други решения за в бъдеще?
Иначе се учудвам, че сте изненадани от тия цени, което означава, че сте плащали повече на Еконт. Какво сте правили тогава при тях до сега?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не е така. Когато клиентът се навие да купи нещо и се поддаде на емоцията, след това му казваш, че доставката му си е стандартната, зависи до къде е и ще е около едисиколко лв. Ако сложиш 10 лв. отгоре, за да покриеш доставката, разбира се че няма да го купи от теб.

Разликата в цените не беше голяма, като имаше отстъпки в Еконт. Сега обаче става голяма, а и мен не ме кефи отношението им към партньорите.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Всеки си преценява. Аз слагам твърда цена от 3.50 за провинцията (безплатна над 50 лв) и безплатна доставка за София. Не бих понесъл идеята да оставя клиента да се мъчи с ценообразуването на Еконт и да плаща повече щото живее в Горно Стърчипишково да речем.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Всеки си преценява. Аз слагам твърда цена от 3.50 за провинцията (безплатна над 50 лв) и безплатна доставка за София. Не бих понесъл идеята да оставя клиента да се мъчи с ценообразуването на Еконт и да плаща повече щото живее в Горно Стърчипишково да речем.

Слагаш за СТРАНАТА, колега, и за София. Щото с тая "провинция" да не се питаме на къде пътуват "столичани" в петък и що всяка неделя ме занимават с тяхното завръщане от родните места...:p

А иначе за цената - толкова ти се връзва според нещата, които ти пращаш. Ела да ми пратиш 4 ролки кабел на 3.50 да те видя...
Иначе врата - офис + такса наложен върху почти 1000лв при Еконт 14.80, а при Спиди същото 9.20-9.40. Знам ли, мен ми бие на 35-38% разлика....
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Или минимум 0,50лв. без ддс и не се вижда при калкулиране на товарителницата в web модула на Спиди. Тоест , дори и доставката да е за сметка на клиента тази такса се начислява по договор към месечната фактура на изпращача. Това е за ППП, при Наложения платеж не.
Пак гледам договора, има няколко опции за това кой плаща. Може би ти си избрал друга опция, при мен пише:

Платецът заплаща ПЪЛНАТА КОМИСИОННА, но не по-малко от 50 ст., ако е избран начин за превод чрез ППП - 0,5% от стойността на товарителницата.

После се изброяват другите опции и накрая пише: ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не дължи комисионна.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Всеки си преценява. Аз слагам твърда цена от 3.50 за провинцията (безплатна над 50 лв) и безплатна доставка за София. Не бих понесъл идеята да оставя клиента да се мъчи с ценообразуването на Еконт и да плаща повече щото живее в Горно Стърчипишково да речем.

Колега, всеки бизнес си върви с неговите си особености. Ела прати 5 капана за хлебарки от по 1 лев и сложи безплатна доставка. Идеята с твърда цена за доставка е примамлива, защото клиента директно знае колко ще му струва всичко.

- (минус) При наистина по-евтини пратки често се случва да си вътре.

+ (плюс) Все пак се образоваме и вече масата от потребители знаят, че може да се купува през Интернет, че има цена за доставка, че за по-малки пратки доставката е около 4-5 лв - това не е проблем, защото си ако от по-малко населено място да идеш до големия град ти е повече пари, а ако си в голям град и да се наблъскаш в задръстванията пак не е оферта. За по-големите пратки пък доставката често е безплатна.

И по темата: от две седмици работим само със Спиди. От доста време го обмислях, добре че Еконт ни "принудиха" и преминах към действие. Чувствам се по-добре сякаш. От към пари, а и както казаха по-горе имам си една мацка за търговец, в началото имаше неща за изясняване, звънкам й и всичко е ОК.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Пак гледам договора, има няколко опции за това кой плаща. Може би ти си избрал друга опция, при мен пише:

Платецът заплаща ПЪЛНАТА КОМИСИОННА, но не по-малко от 50 ст., ако е избран начин за превод чрез ППП - 0,5% от стойността на товарителницата.

После се изброяват другите опции и накрая пише: ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не дължи комисионна.

И при мен е този член от договора, но той е за наложен платеж при мен. Сега им звънях и ми отговориха, че на този етап винаги възложителя плаща комисионната за ППП.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Лъжат те нещо. Ето точно както казва договорът:

Чл.12.6.2
ПЛАТЕЦЪТ НА КУРИЕРСКАТА УСЛУГА заплаща пълната комисиона, но не по-малко от
0.50 лв. за всяка пратка, в размер на:
- ако е избран начин за изплащане на суми от наложен платеж съгласно чл. 12.5.1:
 0,5% от стойността на наложения платеж по товарителница
- ако е избран начин за изплащане на суми от наложен платеж съгласно чл. 12.5.2:
 1% от стойността на наложения платеж по товарителница, но не по-малко
от 1.50лв.
- ако е избран начин за изплащане на суми от наложен платеж съгласно чл. 12.5.3:
 1% от стойността на наложения платеж по товарителница
ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ не дължи комисиона.

Обадих се и питах мениджърката, и тя ми потвърди.

Чл.12.5.1 ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ изплаща на ВЪЗЛОЖИТЕЛЯ събраните суми от наложен
платеж по банков път.

Но си прав, че е за НП, а не ППП. Аз ги смятам за едно, защото при ЕКОНТ няма разлика. Сега ще се обадя да питам пак. :)

Пак говорих, казаха ми, че това за НП и ППП е идентично.
 
Последно редактирано:
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Последно, погледнах си товарителниците от вчера. Тия от Спиди мънкаха, но накрая излезе че са ме подвели. Кокович, имам да те черпя много. Явно ще пускат касови бележки :)
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Да, и аз като си погледнах описа по месечната фактура и ми светна :) .......
Също така и услугата им 3-5-8 не може да се пуска по договор а ако е за сметка на изпращача да се плати в брой при пращането на пратката. Отговора от Спиди е, че тази услуга по принцип е за частни клиенти.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Да, и аз като си погледнах описа по месечната фактура и ми светна :) .......
Също така и услугата им 3-5-8 не може да се пуска по договор а ако е за сметка на изпращача да се плати в брой при пращането на пратката. Отговора от Спиди е, че тази услуга по принцип е за частни клиенти.
За мен не е проблем да пускам касови бележки, но е малоумие да ми начисляват тая такса на мен и да ми твъдят друго. Издъниха се тука, добре че е форума и респективно ти. На всичкото отгоре нищо не мога да видя от тяхната услуга в товарителницата, което е адското малоумие. Тоя от Спиди ми вика, за какво ми било да виждам колко плащал клиента, след като не съм го плащал аз. Разбира се, вероятно трябва да мятам боб, за да мога да информирам клиента колко ще му излезе доставката :) Всеки си има минуси, тук поне компенсират с добри цени. Сега пращам идентични пратки със Спиди и Еконт - разликата е 4-5 лв. :shock:
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

За мен не е проблем да пускам касови бележки, но е малоумие да ми начисляват тая такса на мен и да ми твъдят друго. Издъниха се тука, добре че е форума и респективно ти. На всичкото отгоре нищо не мога да видя от тяхната услуга в товарителницата, което е адското малоумие. Тоя от Спиди ми вика, за какво ми било да виждам колко плащал клиента, след като не съм го плащал аз. Разбира се, вероятно трябва да мятам боб, за да мога да информирам клиента колко ще му излезе доставката :) Всеки си има минуси, тук поне компенсират с добри цени. Сега пращам идентични пратки със Спиди и Еконт - разликата е 4-5 лв. :shock:

Когато се приготвя товарителницата, виждаш колко е цената за доставката. Ти как ги приготвяш, @redrum?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Когато се приготвя товарителницата, виждаш колко е цената за доставката. Ти как ги приготвяш, @redrum?
А след като си я направил, има ли начин да се види тази информация? Не ги приготвям аз...
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

А след като си я направил, има ли начин да се види тази информация? Не ги приготвям аз...

Видях да се виждат сумите само в модула на Спиди в бек офиса на магазина. Другаде май ги няма.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

НП и ППП при Спиди са 2 различни неща. Стандартно подписват за НП (в това число и по банка). За ППП има допълнителни декларации за произход на парите, анекс, минава се одобрение през 2 отдела и едва тогава е достъпна услугата.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Да, това е ясно. Вече си ги пускам с бележки и като НП, не ми трябва ППП. Ще се наложи сигурно да сторнирам бележки понякога, но ще го преживея.

Спиди мачкат откъм цени:

Пратка София - Сл. бряг офис - адрес - експресна с наложен платеж 110 лв. От петък за събота, цена 4.10 лв. със Спиди. :twisted:
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Тоя Еконт верно ви е изнасилвал, щом това те впечатлява.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Мен не, ама клиентите яко ги е изнасилвал. Но така е доста по-добре за клиентите, усещам ги как се кефят и въобще не се противят толкова много за Спиди. Е, има някои които си държат на еконт-а, но това си е до време и дресировка.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Нещо не схващам позицията ти. Не мислиш ли, че в случая, ти и клиентите сте от една и съща страна, и високата цена на доставка ви вреди еднакво? Тук прозира някакво схващане (не само при теб), че ти си продаваш стоката, натам кво става с нея - доставка, колко струва, как се доставя, си е проблем на клиента. Ти само си продаваш..
 

Горе