Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Като сте събрани фирми, кой излиза за подател? Изобщо как става всичко, дайте повече инфо.
За Еконт използвам базар.бг, но там е само 20% отстъпката. 30% звучи по-добре. :mrgreen:
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Като сте събрани фирми, кой излиза за подател? Изобщо как става всичко, дайте повече инфо.
За Еконт използвам базар.бг, но там е само 20% отстъпката. 30% звучи по-добре. :mrgreen:

Ще разбутат и olx и базар не се тревожи :wink:
Прочети добре първия пост. Там всичко е описано.

Ако проявиш интерес... ЛС.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Привет, всеки си има договор с еконт и след това още един договор за групови отстъпки пак с еконт, с който вливате в групата. Подготвяте си пратките от профила ви в еконт както до сега и си излиза вашата фирма като подател, както и фактурата си е на вашата фирма. Отстъпките се изчисляват в края на месеца. Явно и от еконт не са още наясно, защото все още няма фактура за март на груповите ми фирми. Търся сероизни колеги по възможност с над 150-200 пратки на месец. Не ми се разправя, ако някой не си плати фактурата. Само сериозни колеги фирми с онлайн магазини. Пишете ми на лично колко пратки имате, за да изпратя моя телефон и да обсъдим възможностите. Благодаря, на всички съм отговорила днес.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Отстъпките се изчисляват в края на месеца.
Какво означава това? Нали клиентът плаща доставката когато получи пратката, как така отстъпката от куриерската и пощенската услуга се изчисляват в края на месеца?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Какво означава това? Нали клиентът плаща доставката когато получи пратката, как така отстъпката от куриерската и пощенската услуга се изчисляват в края на месеца?

Колега, тези дето им изчисляват отстъпките в края на месеца са от тези дето искат да лапкат комисионната, а не да я дават на клиентите си. Май титуляра по договора ще взема % от пратките на останалите рибоци:"...Търся сероизни колеги по възможност с над 150-200 пратки на месец..." директно води към този извод
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Колега, тези дето им изчисляват отстъпките в края на месеца са от тези дето искат да лапкат комисионната, а не да я дават на клиентите си. Май титуляра по договора ще взема % от пратките на останалите рибоци:"...Търся сероизни колеги по възможност с над 150-200 пратки на месец..." директно води към този извод
Аз понеже съм балък и гледам да печеля от нещата, които продавам, а не от куриерската услуга, хич и не се сетих за този вариант.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Колеги, еконт изчислява отстъпката на база оборот. Така че я изчислява и начисляват в края на месеца сега. Предния договор ми беше пратка за пратка. И те все още не са наясно какво правят и как ще е. Глупави коментари за "лапкане" са непрофесионални. Все пак има е безплатна доставка за клиента и всеки има различна фирмена политика и различни кампании. 30% е максимума на еконт. Не съм предлагала по-малко. Не печеля от вас, за това и искам само сериозни партньори, а не да съм падар на стадо мрънкащи и недоволни като последните двама. Изключително ми е неприятна подобна неетична практика в този форум. Гледаш да помогнеш и пак виновен. Моля идиоти да не ми пишат.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

. Така че я изчислява и начисляват в края на месеца сега.
Т.е. какво плаща клиента, когато клиента плаща доставката? Отстъпката се калкулира на база оборот и се договаря за период от 3 месеца. Какво имаш предвид с това начисляване, дай конкретен пример, моля.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Колеги ! Отстъпката се базира на оборота но не и на наложение платеж ! Това значава, че трябва да натрупате сума от транспортни разходи за да имате отстъпка ! Критерии за отстъпката е предходния месец. Това поне ми обясниха преди половин час в офис на Еконт в Пловдив.

Извън темата ...
Понеже някой спомена по-горе ОЛъХъ, те са собственост на иМаг !

Извод: търсете друг куриер ( поне аз така ще направя ).
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Аз като получих инфо за новите отстъпки пишеш (по помен), че отстъпката на текущия/следващия месец ще се формира от направения ми оборот до сега. Тоест За всеки следващ месец ще се начислява отстъпка спрямо оборота за предходния. Или поне аз така го разбрах като го четох.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Що изобщо клиентите ви плащат доставката?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Е добре, това е нормално, но не можеш да оставиш клиента да има различна цена за доставка според мястото, в което живее. Слагаш си твърда цена за доставка в цената на стоката и се оправяш отделно с куриера.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Е добре, това е нормално, но не можеш да оставиш клиента да има различна цена за доставка според мястото, в което живее. Слагаш си твърда цена за доставка в цената на стоката и се оправяш отделно с куриера.
И защо да не може? Услугата на куриера няма нищо общо с това което предлагаш ти, като търговец. Т.е. ти искаш изкуствено да си товариш цената? Доста голямо безумие.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Това е твоята гледна точка. Клиентът гледа неговата си - колко струва всичко и не го брига коя част е твоя, коя за доставка. И когато всеки път, за всяко място доставката е различна, това е доста кофти към клиента. Не че не може, може, разбира се...

Не разбрах как точно си товаря цената - крайната цена на продукта ми е Х, в другия случай малко под, малко над Х, ма пак толкова..
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Клиентът обикновено не мисли колко струва доставката. Той подхожда емоционално и гледа цената в сайта. Винаги клиентите се кефят, когато им правиш отстъпка, а ако им правиш отстъпка чрез доставката и разбира се не им го кажеш изрично, обикновено не го забелязват. И извинявай, ама ако продам неща за няколкостотин лева цената се различава доста. Особено пък сега като махнат отстъпките, само наложеният платеж на такива практи ще ги товари доста.

Относно другото, днес изпратих първите пратки със Спиди. Супер готино е, харесва ми. Имам си и връзка с човек на нормален номер, а не 0700, дето трябва да им плащам, че им се обаждам. Пратих малка пратчица до едно село от София с наложен платеж около 50 кинта, до адрес, ами излезе ми 3,06 лв. Друга пратка от офис до офис на Спиди с наложен платеж около 100 кинта ми излезе 2,9 лв, защото от офис до офис има допълнителни 30% отстъпка! Това са цените с ддс. Така че, Еконт скоро ще берат големи ядове с тази конкуренция. За наша радост.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Redrum, ще споделиш ли какъв процент ти е отстъпката на Спиди и колко пратки трябва да изпращаш на месец за него?
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не мога да кажа процента отстъпка, защото там ми дадоха готови цени за различните услуги, към които се начислява такса гориво и прочее. Но,

от офис до офис има допълнителни 30% отстъпка - готин начин да създадат работа на франчайза.

Таксата за изплащане на ппп е 0,5%.

Пратките, за които съм говорил за 200/месец. Но договорът не е обвързан с брой практи, а аз съм им обяснил, че след дълга работа с ЕКОНТ и дресиране на клиентите да използват тази куриерска фирма, няма да мога веднага да генерирам такъв брой пратки.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Таксата за изплащане на ппп е 0,5%.

Или минимум 0,50лв. без ддс и не се вижда при калкулиране на товарителницата в web модула на Спиди. Тоест , дори и доставката да е за сметка на клиента тази такса се начислява по договор към месечната фактура на изпращача. Това е за ППП, при Наложения платеж не.
 
От: Групови отстъпки от куриерски услуги на Eконт

Не мога да кажа процента отстъпка, защото там ми дадоха готови цени за различните услуги, към които се начислява такса гориво и прочее.

Ясно. :)
 

Горе