Гугъл официално обяви чистка

От: Гугъл официално обяви чистка

Ако върнат ъпдейта, това ще е първият върнат ъпдейт. В съобщениято им се казва, че са правили тестове, които са дали доста добри резултати... Много търсения не са засегнати и е нормално при нововъведения да има гафове...

Според мен всеки трябва да диверсифицира добре и да не разчита само на най-голямата търсачка... От всичко по малко....
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Страно при мен има подобрение на резултата.

Наистина сега трябва изчакаме отмине бурята и си направим правилните изводи, а Гошо че е про за нас е все едно да кажеш че държавта е про народа си. Вчера и аз си мислих че целта е на такива мешене, е да се стимулират адурдса - щото видиш ли взимаш един добър сео спец и те вдига на челните позиции, това са преки загуби на гошо т.е.е нереализирани печалби/пропуснати ползи и т.н.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ако върнат ъпдейта, това ще е първият върнат ъпдейт. В съобщениято им се казва, че са правили тестове, които са дали доста добри резултати... Много търсения не са засегнати и е нормално при нововъведения да има гафове...

Според мен всеки трябва да диверсифицира добре и да не разчита само на най-голямата търсачка... От всичко по малко....

Определено не трябва да се разчита само Г, но докато се правят сайтове и оптимизира за тях ще е така. Те са си монополисти към момента и могат да си го позволят.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Ето и коментар от уариора

One of my best sites jut got hit today. So much for "Write good content" It was 100% niche focused. 100% custom content. Well written quality. No warnings from google and no explanation. Sites that are above it, a lot of them are crap.

Oh well. Time to figure out what the new game is.

Нещо много неясноти има и май оплакващите се са повече от доволните
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Дано да се промени, че ...
погледнах си в аналитика и на един сайт, който е изцяло с уникален контент, никакви блек техники не съм ползвал и хоп влизанията от Г са се занулили, и се питам защо по дяволите да се хвърля труд за нещо, което няма да бъде оценено
Я там набивай ауто блогове и да ти е мирна главата :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Напълно е възможно сега гледам на първите места са онлайн магазини с тройни цени дето и да рекламират няма кой да купи от тях - и единственият начин е да скочиш в платеното
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Абе едва ли гугъл са клекнали пред adwords-а им, гледам наистина много хора се оплакват и по другите форуми, интересно... Според мен до няколко дни ще се оправят нещата, няма как да не се забележи от google staff
 
От: Гугъл официално обяви чистка

За първи път откакто се занимавам с интернет и мен ме засяга подобна простотия. Сайтове, които са били абсолютни лидери в нишите си ги е заряло на кучето у гъза. Това не може да е вярно .... никога не съм прилагал никакви спам техники за сериозните си сайтове, никога. И като гледам какви лидери са на предни позиции .... най-големия спамер, дето оптимизираше с безмислен контент и оспами света излязал на чело:) Бах мааааму викам на тая простотия.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Имам два три такива празни блога трябва да видя може пък да са избили рибата :)
 
Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Абе едва ли гугъл са клекнали пред adwords-а им, гледам наистина много хора се оплакват и по другите форуми, интересно... Според мен до няколко дни ще се оправят нещата, няма как да не се забележи от google staff
Абе и аз имам тази тайна надежда и дано се случи. Нещо не е наред така сякаш. :)

И онези двете спящи красавици - Bing & Yahoo. И те милите, ако се събудят може да накарат Google да се замисли за простотията, която прави всеки път. Има негативни настроения, че вече ще се цака повечко - AdWords. Нищо, че по конференциите се дрънка как да се прави оптимизация. Реално, това ще е новото, кой направил реклама, направил, време е за кеша. :)

Хубаво е, че последно време повече се говори за Facebook отколкото за Google, което пак е сигнал, че едните не са много интересни, особено с последните си издънки. :)
 
От: Re: От: Гугъл официално обяви чистка

И онези двете спящи красавици - Bing & Yahoo. И те милите, ако се събудят може да накарат Google да се замисли за простотията, която прави всеки път.

От твоите уста в божите уши или по-скоро в ушите на Gbog. :)
 
От: Re: От: Гугъл официално обяви чистка

Абе и аз имам тази тайна надежда и дано се случи. Нещо не е наред така сякаш. :)

И онези двете спящи красавици - Bing & Yahoo. И те милите, ако се събудят може да накарат Google да се замисли за простотията, която прави всеки път. Има негативни настроения, че вече ще се цака повечко - AdWords. Нищо, че по конференциите се дрънка как да се прави оптимизация. Реално, това ще е новото, кой направил реклама, направил, време е за кеша. :)

Хубаво е, че последно време повече се говори за Facebook отколкото за Google, което пак е сигнал, че едните не са много интересни, особено с последните си издънки. :)

В тази връзка що в пазара не мога да си намеря ваучери за продаване - не ги ли продават вече или има някаква забрана дето да съм пропуснал :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Монопола мачка и за пореден път доказва, че не му дреме какво съдържание вади нагоре. Важното е да е по-некачествено за да може юзерите да цъкат по Adwords рекламите.
 
Re: От: Re: От: Гугъл официално обяви чистка

В тази връзка що в пазара не мога да си намеря ваучери за продаване - не ги ли продават вече или има някаква забрана дето да съм пропуснал :)
Какви ваучери? За Гугъл ли. За другите не съм чувал да има скоро. за Гугъл бяха зарибявката, която може да е изтекла. Но все има. Идеята им е да хванат куцо и сакато за клиенти. Сега се сещам, че преди този и няколко предишни падна ъпдейта, бяха заляли нета с купони и ваучери и то за по $100. Сега почват да ги монетеризират и избиват. Явно ги е яд, че и поредните счетоводни анализи на Apple са с нов връх и са решили да го раздават и те алчни. :)

абе и другите 2ма големци не са много добре. Последните новини около тях бяха, че Yahoo съкращава около 20К служители, а Facebook се дърпа от Microfost и ще прави собствена търсачка в сайта си. Като цяло не им е лесно и на тях. ;) Та ние очакваме Google да са кротки. И те милите драпат. :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Един съвет към всички дето са им паднали сайтовете и не са били особено читави от към СЕО техники - В никакъв случай не бързайте да сваляте линкове за които имате подозрение че са ви удавили - Гошо само това чака някой да си признае

Вече има един дето не му издържаха нервите - Пуснах тема че купувам ваучер :)
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Един съвет към всички дето са им паднали сайтовете и не са били особено читави от към СЕО техники - В никакъв случай не бързайте да сваляте линкове за които имате подозрение че са ви удавили - Гошо само това чака някой да си признае

Това е задължително. Освен, че ще си признаете, покрай вас може да изгорят и тези сайтове, които са налинкнати от там.
 
От: Гугъл официално обяви чистка

Бях си планирал разни работи за днеска, сега ме е страх да барна каквото и да било. Давам си почивка за една седмица, белким се пооправят нещата ... ама надали:)
 
един от фирмените флагмани е поизчезнал от топ 10 позиции... а беше със сериозно близко до уаит наликване... ама една от сателитките му с 5 статии и един събмит в 800 социалки е на 14 позиция (поне така я виждам аз)

или тайната на новия алгоритъм е че опростиха сеото... 5 статии 800 социалки и чакате :D само се чудя дали да не му изшляпа още социалки за първа страница да илзезе :D
 

Горе