Гугъл спря да показва сайта в търсачка

an1val

Member
Здравейте. Направих си сайт, който тръгна да се индексира в гугъл много добре. В webmaster tools-а показваше по 2000 импресии и 200 клика на ден. Всичко беше ОК до преди около 20 дни, когато изведнъж рязко импресиите паднаха на 100 а кликовете на 20. Важно е да кажа, че домейна е нов. Сайта не е в blacklist-а на гугъл вече проверих. При някое от търсенията показва няколко страници, които са имали повече импресии но до там.

Някакви идеи и препоръки? :)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Най вероятно си прекалил с оптимизацията
Това е най честата причина
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

За първи път чувам някой да се ориентира по WMT и някакъв тул, дето никой не го знае какъв е:)

Виж на аналитика какво става и пиши тука. Ако и там има спад на посещенията, тогава е проблем. Също си виж позициите в СЕРП


Подозирам, че досега си нямал посещения и се кефиш на данните от ВМТ и сега като показва някакви щуротии ти се струва, че има проблем:) Бил ли си някога на позиции, които ти носят трафик? Реален.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Следиш си посещенията с WMT :shock: ? Ако не си следил позициите си по основните кл. думи, няма как да разбереш има ли проблем или не. Все пак, в WMT има една опциийка, макар и не дотам точна - виж най търсените думи, по които си имал кликове каква средна позиция са имали преди и след "спада". И крайно време е да си сложиш нормален брояч
 
Имай в предвид, че Google обича да дава малко сила на новите сайтове (домейни) и после да ги връща реално на реалните си позиции, следвайки логиката - оптимизация, тръст ранк. Няма място за тревога. Все пак ще се съгласиш, че не може да бутнеш сайтове, седящи на първите места с години, с нов, освен ако не са отделени големи бюджети за това. Продължавай си с white оптимизацията и трупането на съдържание, социалния маркетиинг и доработките на сайта си, а защо не и реклама тук-таме, и скоро ще започнеш по-убедително да се катериш нагоре по резултатите. ;) Естествено, тук е момента да спомена да не прекаляваш. Все пак мръсните игри лесно започнаха да се надушват от Google, чрез зоопарка. :)

Имах подобен случай, но с изключение на първата част - първоначалния добър ранкинг. Та, оптимизираше, правеше съдържание, подреждаше се всичко логично, нямаше за какво да се закачи даже и критик от класа на Евгени Минчев. И какво? 3-4 месеца нищо. Викам си, това е само едно нещо - домейна е нов, сайта също, просто по-тромаво го минава Google, а и не му е от най-важните (все още) в нишата. Не след дълго (след 6тия месец) незнайно как, сайта започна да дава признаци на живот. Нищо, че последните 1-2 месеца не се правеше оптимизация. И сега е на доста добри позиции. Реално говоря може би за еднакви ситуации тук. За това, не скачай много от рано в дълбокото. И тук важи правилото, че хубавите неща стават бавно. ;)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

@kuzmanin а как мога да излезна от това? Иначе да всичко съм гледал да е спазвано.

@biaaro гледам по аналитикса но забелязах че WMT връща много странни данни изведнъж. Има спад и на двете места. Сайта е на по-малко от 2 месеца. Първите 15 дни тръгна добре защото имаше уникално съдържание и няколко по-интересни статии, с които бях изпреварил и конкуренцията и имах по 250-300 посещения. Сега гледам хората влизат с директен трафик по 100 посещения на ден едни и същи хора.

@Blinky ясно значи да си чакам. А ако вдигна посещенията с реклама да кажем по 4000-5000 уникални на ден ще започна ли да се качвам нагоре по-бързо и да не чакам тези 6 месеца? :)
 
Re: От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

@Blinky ясно значи да си чакам. А ако вдигна посещенията с реклама да кажем по 4000-5000 уникални на ден ще започна ли да се качвам нагоре по-бързо и да не чакам тези 6 месеца? :)
Поизчакай малко, но не спирай работа, нито за момента. ;)

Ако направиш бранд позициониране някъде, може да помогнеш за натуралното ти позициониране в Google. Спор няма. ;)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

А ако рекламирам в сайт, който не се индексира от гугъл (сайт изискващ регистрация) и само трупам посещения? Това минус ли е или плюс?
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Днеска пак някакъв ъпдейт пуснаха и много е зле положението поне при мен, незнам дали някой го усетил и тука.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Здравейте. Направих си сайт, който тръгна да се индексира в гугъл много добре. В webmaster tools-а показваше по 2000 импресии и 200 клика на ден. Всичко беше ОК до преди около 20 дни, когато изведнъж рязко импресиите паднаха на 100 а кликовете на 20. Важно е да кажа, че домейна е нов. Сайта не е в blacklist-а на гугъл вече проверих. При някое от търсенията показва няколко страници, които са имали повече импресии но до там.

Някакви идеи и препоръки? :)

Сайта блог ли е или концептуален - онлайн магазин, фирмен сайт и т.н.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

да, големият ъпдейт е потвърден, ще видим как и кога ще удари тук. Като гледам вече някои са си изпатили.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Тотално се *сраха с последния ъпдейт нямам думи. Когато търся нещо напоследък много често ми излиза анти бот защита.
 
Re: От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Тотално се *сраха с последния ъпдейт нямам думи. Когато търся нещо напоследък много често ми излиза анти бот защита.

Да, ъпдейта в края на миналия месец мина без никаква жалост за доста сайтове. Като чета колко хора го "хвалят", започвам да си мисля, че все повече Google не играе с webmaster-ите. Е така е, следват се други интереси и корпоративни политики. Не искам да съм лош пророк, но скоро сигурно ще има и още, защото Нокия са собственици вече на Майкрософт, което за Google означава само едно - конкуренцията расте. :)

Едно е хубаво на тези ъпдейти (но все тази, като не ти върши работа), че прогнозиращите инструменти тотално няма как да ти кажат нещо. Както и човешките очаквания. Правиш правилното и се надяваш да не олетиш. :) Така де, всичко което е написано при тях.
 
От: Re: От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Да, ъпдейта в края на миналия месец мина без никаква жалост за доста сайтове. Като чета колко хора го "хвалят", започвам да си мисля, че все повече Google не играе с webmaster-ите. Е така е, следват се други интереси и корпоративни политики. Не искам да съм лош пророк, но скоро сигурно ще има и още, защото Нокия са собственици вече на Майкрософт, което за Google означава само едно - конкуренцията расте. :)

Едно е хубаво на тези ъпдейти (но все тази, като не ти върши работа), че прогнозиращите инструменти тотално няма как да ти кажат нещо. Както и човешките очаквания. Правиш правилното и се надяваш да не олетиш. :) Така де, всичко което е написано при тях.

При мен подмина сайт на 2 години който до сега не беше видяло такова чудо. В други сайтове четох че има и сайтове които са 6,7 годишни така че гугъл се опитва да разруши всичко наред.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Не, просто иска да ни накара да си плащаме :wink:

Много малко сайтове ще ги подмине брадвата...това вече е тенденция. Само супер полезни, некомерсиални и така да се каже - обществени сайтове ще могат да се радват на някакъв що-годе приличен индекс, без да е необходимо да си цакат за което :)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Уляха се тотално направо ми иде да продавам всичко и стига с тоя онлайн. Хостингите ти бичат лимити да им плащаш повече, тея те режат постоянно с някви глупости, и дори и да правиш всичко по правилата им пак нищо не върви.
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Много хора се отказват тотално от всякакъв ОНЛАЙН бизнес.... те нещата буквално смърдят вече :? Заебват се сайтове, изоставят се читави домейни, рекламата е в разруха...никак добре не са нещата. А успоредно с това се вдигат цени, критерии, изисквания... Идеята май май наистина е пазара да се движи така както се движи и офлайн бизнеса (утопичният свободен пазар на блекито)
 
От: Гугъл спря да показва сайта в търсачка

Уляха се тотално направо ми иде да продавам всичко и стига с тоя онлайн. Хостингите ти бичат лимити да им плащаш повече, тея те режат постоянно с някви глупости, и дори и да правиш всичко по правилата им пак нищо не върви.


Ха ха... ще се сетиш ти:) Аз направих това още преди една година и не съжалявам... Няколкото сайта дето си оставих не ги е барнала чумицата.

В дългосрочен план блекхетърите, дето толкова ги нареждахме тука, излязоха прави. Тактиката ебеш и бяга е най печеливша в момента. Да развиваш голям проект не си е работа, защото тея дебили решават нещо, връщат те в първи клас и оставаш без нищо.

Общо взето си е*ало майката:)
 

Горе