Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Тези условия и при наличие на мобилни версии ли трябва да излизат?

Да и там трябва.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Какво му е дискретното на сайта на BBC... http://prikachi.com/images/684/8275684B.jpg
Излиза на половин екран... то е направо шокиращо!

Нещата не са чак толкова зле.

Няма конкретни изисквания как да се направи това.

Но ако сте браузвали доста сте забелязали как някои големи сайтове са го направили - примерно http://bbc.com и някои други такива подобни. http://edition.cnn.com/ http://www.eurosport.com/

Изобщо не трябва да кликаш или да се съгласяваш - няма попъпи, няма нищо. Едно дискретно съобщение изскача там някъде и си седи известно време преди да се скрие, примерно.

Лошото е, че трябва да се ръчка код.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Добре, ако никой не я добави тая пущина към сайтовете си какво ще стане? Ще ме съдят ли, ще ми спрат сайта ли? Ами ако се създаде инициатива и никой не добави това чудо по сайтовете си? Що за глупост е това? Нямам думе просто. Тона е подигравка с обикновенния потребител, а и с бизнеса. Хепито е прав, как може да похабят хиляди човекочаса за това. Нелепо е. Поне да не е попъп, а да е съобщение в общите условия или нещо такова... Вече взе да се появява по сайтовете и е отвратително...

http://www.cookielaw.org/faq/#WhatifIjustignoreit

Your biggest risk may come from visitors, rather than the regulator. As they get used to seeing compliance notices, they will come to expect them, and over time may begin to think that websites that don't comply, have got something to hide.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Както казаха други - много по-добре щеше да е в страницата на условията за ползване, а не с появяващи се прозорци, които дразнят както мен, така и потребителите.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Блогър, вкараха автоматично условията, за улеснение на потребителите на CMS - а. Единствено ако има нещо различно от общите условия, трябва да се редактира.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Може ли все пак това поп-ъп прозорче да води към страницата с общи условия и политика на ползване и да има два реда с описание за тези бисквитки? Или отделна страничка специално за тях?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Тези съобщения няма да са еднократни. Аз примерно редовно си почиствам браузъра (било то ръчно или индиректно чрез ccleaner). Това означава, че ще се налага всеки ден да се съгласявам с неща които вече съм се бил съгласил...

Настроил съм си основните профили на браузърите да "забравят" всички бисквитки когато ги затворя. Много други потребители също са го направили - даже и без външни програми като ccleaner.

Флаш бисквитки браузърите ми вече не ядат, защото деинсталираш флаша.
 
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

За някоя друга буква, не е проблем, след като са ми спестили заниманието, да го правя аз. :Д

За сметка на това, така са ти го изпляскали, че не ти се вижда целия хедър + рекламата от AdSense. Нали уж според правилата им са забранени подобни форми и изкачащи прозорци, които покриват рекламните полета. Утре да не ти замине акаунта заради нещо, което самите Google са ти сложили. :lol:
 
От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

За сметка на това, така са ти го изпляскали, че не ти се вижда целия хедър + рекламата от AdSense. Нали уж според правилата им са забранени подобни форми и изкачащи прозорци, които покриват рекламните полета. Утре да не ти замине акаунта заради нещо, което самите Google са ти сложили. :lol:

Не бери грижа. :)
 
От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Не бери грижа. :)

Майтап си правя. ;) Просто е много тъпо да изкачат подобни съобщения и да ти закриват важни части от сайта.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Темата на единия сайт си има плъгин за тия кукита. Ама е във футъра, бутона за ОК е вдясно, където е чат бутона... Сега трябва да търсим друг чат или друг плъгин за кукитата...
 
От: От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Майтап си правя. ;) Просто е много тъпо да изкачат подобни съобщения и да ти закриват важни части от сайта.

Да тъпо е. В отделна страница щеше да е по-добре, но уви..
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Темата на единия сайт си има плъгин за тия кукита. Ама е във футъра, бутона за ОК е вдясно, където е чат бутона... Сега трябва да търсим друг чат или друг плъгин за кукитата...
Е ти пък, смени позицията в ляво?
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Е ти пък, смени позицията в ляво?

И над двете няма опции за избор... Където си излиза, там е. Не знам дали може, а и не ми се ще да се бърка по кода. Макар, че все пак ще питам човека, който е по тая част.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

И над двете няма опции за избор... Където си излиза, там е. Не знам дали може, а и не ми се ще да се бърка по кода. Макар, че все пак ще питам човека, който е по тая част.
Няма да бараш по кода, с малко CSS ще се получи.
Прати сайта на ЛС да го погледна.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Няма да бараш по кода, с малко CSS ще се получи.
Прати сайта на ЛС да го погледна.

Благодаря, ще кажа на човека, който се грижи за това, да погледне.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Поиграх си, докато докарам един ред код - не се извиква от външен сървър, асинхронен е и адаптиран към всяко мобилно устройство (за респонсив сайт). Взаимствах от кода, който е предоставил колегата Борисов в този пост, като свалих и едитнах леко джава файла от сайта, предлагащ безплатната услуга. Тъй като избягвам да вграждам джунджурии с външни заявки, реших да събера двата кода в един JS файл - cookies.js (поставен в директорията за скриптове в папка js).

Вграден е не в хедъра, а преди затварящият се таг </body>:
HTML:
<!-- Start Cookie Script -->
    <script src="js/cookies.js" async></script>
<!-- End Cookie Script /-->

Това е кода, намиращ се в горния файл и минимизиран според изискванията на Google Speed:
Код:
function initBar(){var e=document.createElement("div");e.id=data[0].ID,e.innerHTML="<style>#"+data[1].ID+" :hover{ background-color:"+data[1].HOVER+"!important; float:left; text-decoration:underline;}#"+data[0].ID+" p{text-align:left;color:#777;font-size:14px;line-height:19px;padding:0;margin:0;}</style><p>"+data[0].SHORT_TEXT_PRIVACY_DESCRIPTION+'</p><a onclick="setCookieBar()" href="javascript:void(0);" style="'+data[2].STYLE+'" id="'+data[2].ID+'">'+data[2].TEXT+'</a><a style="'+data[1].STYLE+'" id="'+data[1].ID+'" href="'+data[1].LINK+'">'+data[1].TEXT+"</a>",e.setAttribute("style",data[0].STYLE),document.getElementsByTagName("body")[0].appendChild(e)}function checkCookieBar(){var e=getCookie("privacy_policy_confirmation");""!=e||initBar()}function setCookieBar(){var e=new Date;e.setTime(e.getTime()+31536e6),document.cookie="privacy_policy_confirmation=1; expires="+e.toGMTString()+"; path=/",document.getElementById(data[0].ID).remove()}function getCookie(e){for(var a=e+"=",o=document.cookie.split(";"),t=0;t<o.length;t++){for(var i=o[t];" "==i.charAt(0);)i=i.substring(1);if(0==i.indexOf(a))return i.substring(a.length,i.length)}return""}var pageLang="bg",langTranslate={bg:["Този сайт използва услуги от Google за анализ на трафика и други трети страни, които запазват свои собствени бисквитки. Осведомете се как използват бисквитките за предоставяне на услугите си.","Още информация","Разбрах","/privacy-policy-page"]},cookieStyle=[{ID:"cookie-bar",SHORT_TEXT_PRIVACY_DESCRIPTION:langTranslate[pageLang][0],STYLE:"bottom:5px;left:5px;background:#f3f3f3;padding:13px;max-width:300px;position:fixed;z-index:9999;border:solid 1px #888;box-sizing:border-box"},{ID:"cookie-button",LINK:langTranslate[pageLang][3],TEXT:langTranslate[pageLang][1],HOVER:"rgb(236, 236, 236)",STYLE:"text-decoration:none;padding:7px; background:#888;border-radius: 2px 2px 2px 2px;-moz-border-radius: 2px 2px 2px 2px;-webkit-border-radius: 2px 2px 2px 2px;float:left;cursor:pointer;color:#fff;margin:9px 5px 9px 0"},{ID:"cookie-ok-button",TEXT:langTranslate[pageLang][2],STYLE:"text-decoration:none;padding:7px 19px; background:#ff9900;border-radius: 2px 2px 2px 2px;-moz-border-radius: 2px 2px 2px 2px;-webkit-border-radius: 2px 2px 2px 2px;float:right;cursor:pointer;color:#fff;margin:9px 0"}],data=cookieStyle;window.onload=checkCookieBar();

Ако решите да го използвате, можете да го копирате, редактирате в Notepad++ (оформление: UTF-8 без BOM ) и именувате под друго или същото име. В случай, че изберете различно име, трябва да го замените и в скрипта: <script src="js/novoime.js" async></script>

Можете да промените съдържанието според услугите, които използва сайта ви.

Съобщението, което се визуализира на сайта ми (линка в цитата) е:
Този сайт използва услуги от Google за анализ на трафика и други трети страни, които запазват свои собствени бисквитки. Информирайте се как използват бисквитките за предоставяне на услугите си. Повече информация | Разбрах

Тук отново си играх да създам отделна страница, като описвам услугите, които сайта ми използва от трети страни - аналитикс, форма за коментари, социални бутони и т. н.

Ако има и други колеги с експерименти, нека постнат примери и да намерим най-подходящите решения за не натоварващ код.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: wsar
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

https://silktide.com/tools/cookie-consent/
Елементарно за внедряване.
На мобилното е адаптивен.
Аз вече имплементирах във моето порфолио :)
Ако някой има затруднение или недостатъчно знание, ще подам ръката.
 
Последно редактирано:
От: От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

https://silktide.com/tools/cookie-consent/
Елементарно за внедряване и стой добре.
На мобилното също стой добре.
Аз вече имплементирах във моето порфолио :)
Ако някой има затруднение или недостатъчно знание, ще подам ръката.

Намери някой да ти напише текста.
 
От: Гугъл с нови правила за собствениците на сайтове срок 30 - ти септември

Абе хора, никой няма да тръгне да ви съди сайтовете за подобна простотия, що се занимавате зорлем с безполезни глупости :(
 

Горе