Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

явно са направили анализ с колко им е паднала кликаемостта по рекламите след въвеждането на снимките :)
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

явно са направили анализ с колко им е паднала кликаемостта по рекламите след въвеждането на снимките :)


като знам как момичетата търсят масово от изображения, нищо чудно :D
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Аз мисля, че Google прекаляват с експериментите. Хубаво е, че се стремят да повишат качеството на търсачката, но нека не забравят, че без собствениците на сайтове са пълна нула, т.е няма какво да предлагат. Няма да е зле малко или много да следват някакъв план, а не през една седмица да се чудят каква щуротия да измислят.

Иначе по темата: махането на снимката е ок, защото наистина се злоупотребява и не отразява качеството на сайта/автора. Да не говорим, че се използват масово фалшиви профили. От гледна точка на CTR не е нормално само заради по-лъскава (разголена, шарена, красива жена) снимка, сайт на 8 място да получава повече кликове от такъв на 4 (който примерно не е счел за необходимо да се вкара авторство).
 
То така се върви към иновациите - проба-грешка. Но определено мисля, че го махат поради причини свързани с наиграване. :) Някак по-симпатично е линк с картинка, отколкото гол линк. Решението беше и на техните продукти и спонсорирани реклами да сложат картинки в страни, но за голяма цигания става дума тук вече. :)
 
От: Re: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

То така се върви към иновациите - проба-грешка. Но определено мисля, че го махат поради причини свързани с наиграване. :) Някак по-симпатично е линк с картинка, отколкото гол линк. Решението беше и на техните продукти и спонсорирани реклами да сложат картинки в страни, но за голяма цигания става дума тук вече. :)

не само - тогава веднага щяха да си личат, че са реклами и пак щеше да има отлив от цъкания. гошо върви смело напред - да не се различават максимално рекламите от органика (тоя умрелия фон не случайно е толкова убит :) ... по спомен, че откакто сложих адблокер съм се родил :))
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Те да си махнат простотията в снимките, дето я надумкаха юзъра само в гугъл да си ги гледа, пък тогава да махат тези неща. Имам сумати и търсения в които излизам на челни в снимки обаче само по един двама човека да са дошли направо на сайта да видят. От тея няма по-нагли гадини.
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

При търсене на кирилица не виждам това нововъведение.
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Няма изцяло да изчезне, но ще трябва много силен сайт и авторитетен автор за да се появи.
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

В последно време имам чувството, че мат пръц просто е решил да съсипе гиганта гугъл от вътре, но явно са много кухи лейки и така и не се осъзнаха. Бинг ги обвиниха в едно интервю преди първата панда за спам, те се насраха с глупостите, а бинг и яху си действат както си трябва.
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Със снимките на авторите определено CTR-а е по-висок. Според мен промяната е цел да се подобрят кликовете върху рекламите.
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Със снимките на авторите определено CTR-а е по-висок. Според мен промяната е цел да се подобрят кликовете върху рекламите.


амойто мнение е за да не ни плащат долари
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Няма изцяло да изчезне, но ще трябва много силен сайт и авторитетен автор за да се появи.

В момента изцяло са премахнати снимките. Сега проверих няколко поста на доста авторитетни автори/сайтове и дори техните не ги показва. Обаче SERP-а е много по-добре така
 
Re: От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

В момента изцяло са премахнати снимките. Сега проверих няколко поста на доста авторитетни автори/сайтове и дори техните не ги показва. Обаче SERP-а е много по-добре така
Официално е викаш вече? Те ъпдейта го почват от чужбина и после идва към нас, но ако е нещо в кога, което важи за всички - още по-лесно се случват нещата. ;)
 
От: Re: От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Официално е викаш вече? Те ъпдейта го почват от чужбина и после идва към нас, но ако е нещо в кога, което важи за всички - още по-лесно се случват нещата. ;)

Ами гледах няколко по-солидни сайта, примерно searchengineland, които са много гъсти с google, авторите си им вади само имената в serp-a. За Бг не виждам също снимки, единствено резултатите, които вади като публикации от кръговете в Google +, показва снимките, но това мисля ще си остане така.
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

No more снимки в серпа вече. :)

Така е най-добре.

Сега вече авторите могат да слагат и други снимки в G+ (като профилна снимка), на които може и да не им се вижда "фейса. По-рано, това се репортваше, но сега не виждам причина, след като снимките няма да се появяват в Google Search. :roll:
 
От: От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Ейййййййййй умирам от кеф когато стари съфорумци се завърнат.
Иначе гошко в момента не представлява нищо сутринта запуснах едно търсене, и резултата беше фрапиращ 2 страници за в-бокса :lol:
Ето и демо версия на "перфектния гугъл"
No more снимки в серпа вече. :)

Така е най-добре.
 
От: От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

Хайде сега сравнете и серпа с яхуто , и после нямали сме траафик https://search.yahoo.com/search;_yl...=0&b=1&xa=8h_01_RYKdHyfl78K0fuYw--,1404229565 :lol:
Ейййййййййй умирам от кеф когато стари съфорумци се завърнат.
Иначе гошко в момента не представлява нищо сутринта запуснах едно търсене, и резултата беше фрапиращ 2 страници за в-бокса :lol:
Ето и демо версия на "перфектния гугъл"
 
От: Гугъл ще премахне снимката на авторството от SERP

uni винаги се кефя много от про-гууглето коментарите ти, защото са искрени:) и разбира се правилни, но какво да се прави...
 

Горе