Гърция напуска Европата!Следва България!

От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Европейския съюз ще клекне пред исканията на Цапрас после следва Подемос, след това италиано мафиото и накрая сме ние от фронта за освобождение ни от ЕК "Булгаро Идиото" България

Видя, колко клекна Шойбле и Меркел :D, Ципрас толкова клекна, че вече почнаха антиправителствените протести в добавка трусове в партията. Не разбрахте ли какво ви писах преди време, ЕЗ и ЕЦБ са създали чутовен буфер и приказките на Меркел и Оланд са само цирк, трябва ни Гърция в ЕЗ, Гърция е толкова нищожна от БВП, че ако не са дотациите от тройката, никъде нямаше да ги видим в цифрите ... Цирка е пълен запада говори с добри думи към Гърция, като знаят че всеки момент могат да им дръпнат шалтера ако Ципрас беше решил го вади голям, А Ципрас само хули западна евртопа, като в същото време му е пределно ясно, че няма да е този, който ще върне драхмата и лази в краката на Меркел и ко. Ей къде отидоха истиниските комунисти, а не такива комуно-фурнаджийкиски лопати - много хора, разчитахме на Ципраса и безРИЗА, за да докара евтини гастат байтери, да ми цъкат доматената градина ...
 
От: От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

голем си песимист!
Моли се Гърция да напусне и ние да ги последваме ,че откакто се намираме в ЕС България доста загуби и безработицата се увеличи.Сега от 10 човека 7 са безработа от които 4 са пенсионери.Младите работят назапад и кихат за техните пенсионни фондове .Балами ли са немците само миналата година са приели нови емигранти 400 хиляди

коментар от сайт:
"Просто се чудя - кога най-сетне на швабите ще им уврат тиквите, че ЗАГУБИТЕ ИМ щЕ СА МНОГО ПО-МАЛКИ АКО ИЗРИТАТ ГЪРЦИЯ ОТ ЕВРОЗОНАТА, отколкото ако до безкрайност плащат разходите на НАГЛИТЕ ГЪРчОЛЯ!!!
И още - гадно е да гледаш как на гърците им ОПРОщАВАТ МИЛИАРДИ, а ние си плащаме дългове и лихви, а лицемерите от ЕС ни БРОЯТ СТОТИНКИТЕ И ХАПКИТЕ!!! "

Хайде пак мантрата ЕС ти виновен, странно хората бягат в ЕС именно щото редица неща не са уредени, именно заради нашите дупедавци. ЕС виновен, но пък всички отиват към ЕС, а още преди ЕС около милион и половина БГ-та бяха избягали ...
Точно обратното но е нужен акъл да разбереш, че немците успяха да шитнат токсичният дълг на Гърция за последните няколко години, ако ги оставеше да правят едно и също до 1 година ЕЗ фалира от раз, в момента ЕЦБ тотално се пречупи и създава 1 трилион евров буфер ще го минем през инфлация, така че познай кой ще го удари :) всички нека да фалира и да връща драхмата буфера е на лице, при фалит ще действа назидателно за всички от PIGS-a и отвъд ...
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Да не забравяме името 'европа' че е от гръцката митология, а пък ти казвам, че аз не съм болен от ЕУ, така че ако се разпадне даже ще се почуствам по-добре бих казал
Защото ми се види всичкото това европейско е изкуствено, ама пък гръцкия дълг си е натурален, както и българската емиграция, как да не съм песимист ми кажи
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Да не забравяме името 'европа' че е от гръцката митология, а пък ти казвам, че аз не съм болен от ЕУ, така че ако се разпадне даже ще се почуствам по-добре бих казал
Защото ми се види всичкото това европейско е изкуствено, ама пък гръцкия дълг си е натурален, както и българската емиграция, как да не съм песимист ми кажи

именно достъгнал си до истината
всичко европейско е изкуствено!

КАжете ми и ти blackout8, какво става ,а ко Меркел се ядоса и пусне Гърция и ги махне от ЕЗ.

Замислям се като са толкова мързеливи, защо не ги изритат от ЕС , а се опитват все да дърпат заеми някой може ли дами отговори?

1 Вариант Гърция остава в ЕЗ - отговор последици?
2 Вариант Гърция излиза от ЕЗ - отговор последици?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Гърция, ще е аут от ЕЗ за десетилетия напред, еврото ще се срините подобаващо, но голяма част от това ще е предварително калкулирано в цената, цялата банкова система на Гърция ще рухне от раз, после и икономиката, Гърция ще си остане в ЕС. Не ги изритаха до есента на 2014 вече няма проблем за ЕЗ и най-вече Германия и Франция - това и ти казах имат огромен арсенал за действие. При фалит на Гърция за много кратко време ще се проличи какво е да си член на ЕЗ и другите ще си мислят за кого гласуват и дали няма си плащат и да реформират. Ципрас и безРИЗА, няма да са тези които ще го направят това Гърция да напусне ЕЗ. А и до края на година ще имат пак нови избори.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Няма да ги пуснат, парите правят чудеса и с най-големите фантазьори
Ципрас ще омекне отвсякъде, ще има протести и ще го свалят, ама пак същото, Европа е като митологично чудовище, което си изяжда децата, и е най-опасно за малките деца като БГ и РУ
Всичко се стича по европейски като голяма фуния в икономиките на големите от ЕС, малките са обречени и ще гангренясат или ще се превърнат в апендикс като Гърция
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Значи Гърция излиза от ЕЗ, от Ес, от Еврото и всичко европейско.Става самостоятелна с граници и драхма.Ще фалира пак на ли?
Гърция остава в ЕЗ, ЕС и еврото е валута - Ще фалира пак нали?

Пита се в задачата , кой път с вазелин или без вазелин да изберат!
 
От: От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Значи Гърция излиза от ЕЗ, от Ес, от Еврото и всичко европейско.Става самостоятелна с граници и драхма.Ще фалира пак на ли?
Гърция остава в ЕЗ, ЕС и еврото е валута - Ще фалира пак нали?

Пита се в задачата , кой път с вазелин или без вазелин да изберат!

Вратите на Евразийския съюз+ BRICS са отворени за всяка страна, която иска да напусне ЕС или не иска да се присъедини към него. С БВП в момента 43% от световния и с тенденция за нарастване, до 2020г. ще имат 50+% от световния БВП. Светът не се върти около ЕС. Дори имам очаквания, че и Турция ще се присъедини към него в следващите няколко години.Най-лесно е Гърция да каже "ЧАО" на ЕС и да откаже да плаща дълга си. Има кой да и даде нов, да инвестира в нея и да и развие икономиката.Китайците са трудолюбив народ... ;)
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Гърция отдавна е фалирала и само вазелинЕС я спасява от сериозни търкания
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Гърция отдавна е фалирала и само вазелинЕС я спасява от сериозни търкания

добре де що да спасяват фалирала държава се замислям
или да вземе да и дадат още дългове това е целта
става революция идва Фидел Сипарис и превзема Акропола
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

добре де що да спасяват фалирала държава се замислям
или да вземе да и дадат още дългове това е целта
става революция идва Фидел Сипарис и превзема Акропола

Защото 2010 ако не бяха ги спасили немската и френската банкова система фалираше от раз - силно задлъжняла и с експозиции към гръцки ДЦК, ако Гърция фалираше тези ДЦК щяха да са с никва стойност и да изяде капитала на банките в Германия и Франция, това щеше да ги направи неплатежоспобни стил КТБ и от там домино ефекта от фалити.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Защото 2010 ако не бяха ги спасили немската и френската банкова система фалираше от раз - силно задлъжняла и с експозиции към гръцки ДЦК, ако Гърция фалираше тези ДЦК щяха да са с никва стойност и да изяде капитала на банките в Германия и Франция, това щеше да ги направи неплатежоспобни стил КТБ и от там домино ефекта от фалити.

аха вързали са гащите си, взеха си вече ДЦК такали?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

аха вързали са гащите си, взеха си вече ДЦК такали?

Шитанаха каквото могат, за другото си имаме ЕЦБ с печатница.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Абе в крайна сметка гледам Гърция не напуска ЕС.

Блейк, да те питам, мислиш ли, че може да има 20-30% срив на пазарите, без да има валутна криза или при следващия срив шанса за валутна криза е над 80%?
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

blackout8 имам мноо кредити, ,дали скоро в България ще стане , като през 1997
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Абе в крайна сметка гледам Гърция не напуска ЕС.

Блейк, да те питам, мислиш ли, че може да има 20-30% срив на пазарите, без да има валутна криза или при следващия срив шанса за валутна криза е над 80%?

Шанса за валутен спад е по-голям от срив на пазарите, смятам говориш за глобалните, като цяло всичко в Европа ще е по начервено, но няма да говорим за сривове - виж ако говорим за Италия или Испания или след време за Франция, вече си говорим за системен риск. Не смятам, че Гърция ще доведе до този риск, ще има трусове, но няма да е като 2010 - този път за щастие на едни и за нещастие на други ЕЦБ вече е кредитор от последна инстанция с базука от 1 трилион кредитна линия - в момента докато говорим сигурно изкупуват гръцки ДЦК от западните ЕС банки
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

blackout8 имам мноо кредити, ,дали скоро в България ще стане , като през 1997

Е ако стане, за жалост ще опереш пешкира ако ти фалира банката. Стил 97-та далавери няма да стават, ако това ти е мисълта.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Е ако стане, за жалост ще опереш пешкира ако ти фалира банката. Стил 97-та далавери няма да стават, ако това ти е мисълта.

Мда ще се емигрира
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Шанса за валутен спад е по-голям от срив на пазарите, смятам говориш за глобалните, като цяло всичко в Европа ще е по начервено, но няма да говорим за сривове - виж ако говорим за Италия или Испания или след време за Франция, вече си говорим за системен риск. Не смятам, че Гърция ще доведе до този риск, ще има трусове, но няма да е като 2010 - този път за щастие на едни и за нещастие на други ЕЦБ вече е кредитор от последна инстанция с базука от 1 трилион кредитна линия - в момента докато говорим сигурно изкупуват гръцки ДЦК от западните ЕС банки

Имах предвид за долара и СнП 500 по-скоро. Не толкова дали Гърция ще е причината.
 
От: Гърция напуска Европата!Следва България!

Имах предвид за долара и СнП 500 по-скоро. Не толкова дали Гърция ще е причината.

Ще паднат и те няколко дни до седмици ще има несигурност, пазарите ще са нервни и като цяло ще се бяга към кеша. А това, което визираш, ще се срини при други причини - долара, ще е причината в последната фаза сме преди да се инфлира, но друга тема е това.
 

Горе