ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Много ми се иска БГ майките да започнат да носят имидж на интернет предприемачки.

И на мен ми се иска, но колкото повече чета тук, толкова повече разбирам защо още не сме такива... Всичко ми се струва твърде неясно и сложно, пълно с термини, чиито обяснения не разбирам :cry:
Досега всичко по блога правих интуитивно, без да прочета нито ред и нещата някак се получаваха. А в момента, като се опитвам да действам според съвети, упътвания и т.н. само се обърквам и започвам да се чувствам все по-руса с всеки прочетен ред :lol:
Не се отказвам обаче. Ще се боря до последно да направя всичко както трябва.
За един месец ( преди толкова време пуснах блога да е видим за търсачките и го показах за пръв път на когото и да било) имам 61 последователи и над 8000 посещения. Фейсбук страницата към блога събра над 80 последователя (само 34 от тях са мои приятели от преди това) за по-малко от седмица, без да съм я публикувала някъде другаде, освен еднократно в личния си ФБ профил.
Това малко ли е, много ли е... идея си нямам :?
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Ако мислиш,че имаш потенциал с блога си,много хора от тук могат да ти спретнат перфектна визия и функционалност. Просто се иска лека ивестиция,не става дума за много пари..
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Досега всичко по блога правих интуитивно, без да прочета нито ред и нещата някак се получаваха. А в момента, като се опитвам да действам според съвети, упътвания и т.н. само се обърквам и започвам да се чувствам все по-руса с всеки прочетен ред :lol:
Не се отказвам обаче. Ще се боря до последно да направя всичко както трябва.
Продължавай все така. Вярвай на интуицията си!
И моя сайт бе по-добре в някои отношения, преди да се заровя тук. Изучи само техническите изисквания за добър сайт. За да може да е удобно на търсачките. Не се хвърляй в разни схеми за супер сайт - най-вероятно ще сбъркаш. Прави това, което ти иде отвътре.
Нищо не пречи да се чувстваш все по-руса. И да действаш като чернокоса.
 
Re: От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

За един месец ( преди толкова време пуснах блога да е видим за търсачките и го показах за пръв път на когото и да било) имам 61 последователи и над 8000 посещения. Фейсбук страницата към блога събра над 80 последователя (само 34 от тях са мои приятели от преди това) за по-малко от седмица, без да съм я публикувала някъде другаде, освен еднократно в личния си ФБ профил.
Това малко ли е, много ли е... идея си нямам :?

Всичко с времето си, нали така се казваше. И изнеси си тези профили на блога, нека хората видят, че имаш последователи. Така и на страницата ще й увеличиш броя. ;)
 
От: Re: От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамита

Всичко с времето си, нали така се казваше. И изнеси си тези профили на блога, нека хората видят, че имаш последователи. Така и на страницата ще й увеличиш броя. ;)

Сложих ги отдавна :) И Туитър си направих снощи, но изобщо не мога да разбера какъв е смисъла от него и изобщо ползва ли го някой в България, ама нека има за разкош.
Също успях и да си разкарам лентата на Блогър и си включих Google Analytics. За второто разбрах тук и много ме е яд, че не знаех по-рано, че има такова чудо. Доста стимулиращо е да го поглеждам през няколко часа :lol:
 
Re: От: Re: От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Ма

Сложих ги отдавна :) И Туитър си направих снощи, но изобщо не мога да разбера какъв е смисъла от него и изобщо ползва ли го някой в България, ама нека има за разкош.
Също успях и да си разкарам лентата на Блогър и си включих Google Analytics. За второто разбрах тук и много ме е яд, че не знаех по-рано, че има такова чудо. Доста стимулиращо е да го поглеждам през няколко часа :lol:
Да, за твоята аудитория Туитър едва ли би бил добра опция. Като цяло фейсбоок е достатъчен. Но може да аднеш едно социално бутонче на туитър, ей така, да се знае, ако някой има профил, че може и там да те следи. Виж тук за фав иконки - http://www.favicon.cc/ . Мисля, че ще намериш нещо тематично за блога си. :)

Направи си го пушка, така, че да не ти се иска да му теглиш Х-а като го гледаш. ;) Аа, да, ако нямаш все още, сложи си и бутони (на социалните мрежи) за споделяне - за всеки пост. ;) Ще улесниш потребителите, ако искат да го споделят в мрежите, в които имат акаунти. Ще ти подскажа, че тук в момента най-известни са:

1. Facebook
2. Twitter
3. Linkedin
4. Google +
5. Svejo.net

Дано се позадържиш, най-малкото, за се научиш да си правиш готини блогове и да ги развиваш силно. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Наслагала съм бутони де що се сетих :lol: В Туитър просто ще туитвам линк към всяка нова публикация с въведение от 1-2 изречения и снимка. По същия начин процедирам и с Фейсбук страницата.
За Свежо и за Linkedin (това даже за пръв път го чувам) нямам и сега ще ги добавя. Благодаря за съветите.
От 01.30 снощи до момента, според Google Analytic имам 57 уникални посещения, 23% от които са на връщащи се потребители. Сигурно е много малко, но за мен е доста повече отколкото очаквах и съм доволна. Докато не ги докарам до 1000 посещения няма да мирясам :twisted:
Ако някой е склонен да помогне с безплатни съвети (личния ми доход последния месец е в размер на цели $9 :lol: и за момента няма как да си позволя платени) това е блогът - addrisblog.blogspot.com
 
Последно редактирано:
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте :)
Нека още една мама се включи във вашите редици. Също така активен потребител на "кравешкия" форум, особено в частта му за евтино пазаруване. Също така насочваща се към онлайн-работата. Засега с преводи, иска ми се също така и с писане на статии, но обмислям идеята. Имам блог на съвсем ниско ниво на развитие, който обаче след прочетеното тук, ще трябва да издигна на по-високо равнище. Трябва да обмисля правилната му концепция, т.е. какви теми да се разискват в него. Засега има само няколко поста. Радвам се, че попаднах на форума :D Поради количеството термини все още гледам малко объркано :oops:, но се надявам скоро нещата да се променят и да мога да представя блога си :)
 
Добре дошла и ти пожелавам приятен престой тук. Надявам се все повече като теб да станат част от нас и да подобрим статистиката или поне да я преравним с тази на САЩ, където над 50% от хората там, занимаващи се с интернет печелене са домакини. Майки или просто домакини. Вярвам, че това ще се промени, защото условията са на лице и всичко е до нас.

А относно термините, няма от какво да се стряскаш. След по-малко от месец, максимум два, всичко ще ти стане ясно даже ще започнеш да участваш в теми, които са на едно, както каза ти, по-високо ниво. И аз се радвам, че си с нас и ти пожелавам успехи и знай, че може да разчиташ на нашата помощ и винаги ще намерим време да ти помогнем. Това е дъха на форма, който поддържаме през годините - помогни, за да ти помогнат.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Поради количеството термини все още гледам малко объркано :oops:,
Ти изчакай Куулайс да ти напише нещо - тогава вече наистина ще гледаш много объркано... ;)
Успех!
 
От: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Ти изчакай Куулайс да ти напише нещо - тогава вече наистина ще гледаш много объркано... ;)
Успех!

Да да :lol:Винаги ми е писал все важни и полезни неща, ама по колко време ми отнема, по някой път да му схвана идеята и замисъла не е истина,а има такива постове които дори не разбирам,затова с по дългите се отказвам да се боря по някой път :D
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Благодаря за посрещането. Ще разчитам на Вашата помощ :)
 
Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Благодаря за посрещането. Ще разчитам на Вашата помощ :)
Моля, може да разчиташ на помощта ни.

А за идеята, ако ме видите мен в началото, какви ги писах. Но след някой друг хиляден пост ми се изглади словореда. Важното е да предадеш информацията смилаемо. Ако не, и тук ще си помагаме. :)

Дано още мамчета се присъединят към нас, за да можем да насочим знанията си и енергията си в тази посока. Тая надежда, че те могат да променят бг нета (а защо не и световния), от към приходи и развитие. ;)
 
От: Re: От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Тая надежда, че те могат да променят бг нета (а защо не и световния), от към приходи и развитие. ;)

Напълно възможно с малко повече постоянство. В крайна сметка жените независимо мамита ли са или все още не имат следните предимства и слабости, които могат да се превърнат във висша сила, ако те самите пожелаят, йее:

- харчат многоооо повече;

- в повечето домакинства именно жените решават точно какво трябва да се купи и в болшинството от случаите жените взимат крайното решение дори за почивката;

- жените се манипулират много по-лесно, достатъчно е да зарибите нейната приятелка,... тази си купила нещо, онази си купила нещо и така, пък и с тези интернет групи стават изключително верни фенове, които се множат сякаш от нищото...;

- жените имат нужда от повече "консумативи", за които не щадят пари;

- жените подаряват повече и по-скъпи подаръци, няма значение има ли празник или няма :);

- жените висят повече в социалните мрежи, фейсбук и дрън дрън, това е свързано с тяхното естествено споделяне, ей от такова предимство има нужда един бизнес. Тогава и най-неизвестния продукт може да стане супер известен само благодарение на нейната живото поддържаща функция - споделянето и то не просто споделянето, а споделянето на точното място;

- жените се забавляват повече и се интересуват повече от хората, затова около тях винаги има и други жени, а често и не само жени;

- жените много лесно убеждават мъжете за нещо;

Ето ако една жена започне свой онлайн бизнес само благодарение на горепосочените характеристики дори няма да се нуждае да разбира от сео...или пък от каквото и да е, нали винаги ще има добронамерени мъже да помогнат с каквото трябва в началото.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могад да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте и от мен! Чудех се къде да си задам въпроса и така се обърках, че реших да попитам тук, че поне съм "мамче":))) Така...ще си правя сайт за местни новини и информация (става въпрос за една община в БГ). Работила съм няколко години в една от най-големите информационни агенции у нас, проблем откъм новинарската част нямам...оттам нататък, обаче всичко ми е мъгла. Сайтът ще се изработи от професионалисти, сама абсурд да се справя! ама хора, моля ви, не ми се смейте на въпроса, ама....след като сайтът е готов, това значи ли, че вече мога да вписвам в него? В смисъл, аз ще си имам хостинг, домейн и админ система и това е, така ли? Само да вметна - не го правя само за да печеля, естествено ще се опитам да изкарвам някакви доходи, но това ми е страст, искам да се занимавам с това...
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Да, ще можеш. И може да споделиш тук какви цени ще ти кажат тези професионалисти. Напоследък виждам фрапиращи цени за нещо, което прилича на нищо.
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравей и от мен и добре си ни дошла тук. Пожелавам ти приятен престой и успехи в бъдеще. Сега по темата. Можеш веднага да започнеш с пълненето му. И тък като ще ти го изградят професионалисти, искам да ти дам няколко неща, който да им зададеш, защото трябва да получиш добър продукт, ако искаш да продаваш директна реклама, която ще ти е и най-преоритетната задача, ставайки дума за медиен сайт. Може да се преговаря даже с местния бизнес от региона. Ето нещо, което е хубаво да изивкваш при изграждането на сайта:

1. Избери си бранд цветове и лого. Придържай се към по-тесен кръг от цветово разнообразие. Препоръчвам не повече от 4.
2. Добре си измисли категориите, подкатегориите и страниците. Разположението им също има значение.
3. Помисли добре за рекламните площи. Лично препоръчвам да не са повече от 6, даже аз ограничавам и по на долу. support.google.com/adsense/bin/answer.py?hl=en&answer=185666 . Също така гледай да е и центриран добре сайта, за да може да продаваш и бекграунд. Другите материали са изцяло по твоя инициатива - PR материали, рекламни статии, анкети, инфо новини и т.н.
4. Съобразете всичко по структурата и дизайна да е SEO friendly.
5. Помислете задълбително за мобилна весрия, риспонсив дизайн или апликейшън
6. Да има възможност за добавяне на допълнителни елементи, като лайф таблица за валути в секция бизнес, прогнози за времето в хедъра или в отделна секция, бюлетин, часовници, лента с минаващи горещи новини и т.н.
7. Организирайте сайта, като вземете под внимание стандарните за този тип сайтове неща, като под снимките да има малка рамка, описваща я, място за дискусии (коментари) под статията, галерии, ако снимковия материал е голям, социални шер битони и др.
8. Дизайнът да е максимално изчистен и улеснен от към графични изцепки. Все пак говорим за медиен сайт, а не за адвенчър гейм.
9. Добре измесени връзки, логически сложени по страниците.
10. CMS, който да позвопява не само пълненето с новини, но и да дава свобода и за много други операции - местене на кутии, пренареждане и обособяването на категории, визуялизацията на елементи (анкети, слайдове, последни коментари, актуални личности, статистики за деня или друго и т.н.) по определени страници на сайта или главната.

Сигурно има и други, но за да се разпишат още и по-подробно някои, трябва да има и по-детайлна информация за сайта. Колкото по-добре разписано ти е заданието, толкова по-добро ще е изпълнението. Иначе, както каза Иво, те нека са си специалисти. ;)

Успехи и казвай с какво можем да ти бъдем полезни ние. :)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Blinky, Благодаря, че си отделил време да ми разясниш всичко това! Наистина благодаря! В сайта ще разчитам най-вече на реклами от местни фирми - с това е свързан и другият ми въпрос. Повечето от тези фирми, на които ще разчитам нямат...оф, даже незнам как се казва(извинете отново)..банер може би?! Предложете ми фирма, която изработва такива реклами и всъщност тази услуга скъпа ли е? Да речем, имам един познат, който веднага е готов да рекламира "пътна помощ"...иска да пише "Денонощна пътна помощ" и телефон на едно средно каренце (Боже, колко смешно обяснявам)...към кого да се обърна? за колко време става и ориентировъчна цена?
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравей, няма нищо. Пак заповядай. Банерите не са никакъв проблем, както се вика, ако имат кампании с добър бюджет и ти може да им направиш банери, като тук може да поръчаш на дизайнерите. Разгледай тази секция тук - Freelance Jobs & Projects. Може да разгледаш колегите какви цени искат. Възможно е да имаш секция от сайта, в която да имаш нещо като представяне на фирмите под формата на каталог (ревю на услугите и самата фирма). ;)

Ако си забелязала във вестници и списанията - има си няколко формата, това влиза с пълна сила и в уеба, даже е по-атрактивно. Това са: карета, цели статии, банери, разположени добре лога, малки обяви. Тук имаш обаче повече свобода, възможно е да слагаш видея, които да са рекламни, имиджови, информационни; по желание на клиента да му брандираш някоя анкета - нещо като питане за бранда или продукта на фирмата с реални резултати; брандиране на секция (спорт, политика) и други. Зависи какъв формат продаваш на рекламодателите си. За целта също така ще е нужно да си обособиш страница, в която да опишеш какви рекламни формати предлагаш, какви пари струва всеки един от тях, графично изобразяване на форматите, статистики за трафика на сайта, гледай да го имаш и в pdf формат за изтегляне и кратка презентация на информационния ти сайт. Това е в общи линии. В началото ще почнеш с малко реклама, поради факта, че и не си популярна и трафика не е много голям. Но това ще е до време. след набиране на популярност, ти диктуваш правилата, защото ще си много известна медия в областта. Има и други съвети, които ще получиш, но това е след като почнеш с развитието на сайта. ;)
 
От: ДА! Работещите от Вкъщи Мамчета Могат да Успеят Онлайн. За Мамитата!

Здравейте. И аз съм майка, която се опитва да изкарва някой лев от вкъщи. До момента не се оплаквам. Прилични парички си вадя от статии, но естествено реших така да се каже да се развия- като направих сайт. Без инвестиции обаче, не става. Трябват си пари и това е. Тук термините наистина са ужасно много и започнах все повече да се обърквам. А иначе, повярвайте ми сигурна съм, че имате много последователи благодарение на тази тема. Няма човек, на който да не съм казала за този сайт и не съм пратила при Вас. Благодаря ви, следя с интерес и надявам се някой ден да мога и аз да давам съвети....
 

Горе