Дава ли малкия град предимство

От: От: Re: Дава ли малкия град предимство

Ето това показва, колко различни виждания има всеки за това къде и как иска да живее.
Значи и до утре да спорим къде е хубаво и къде не, няма да се съгласим, това явно се влияе от някакви случки или мечти които ви свързват с това място.

Защото да кажеш че Добрич е хубав град за живеене е нещо като да твърдиш че Котел е такъв или Перник :)

Аз теб не мога да те разбера.
Обясни ми, моля те.
Значи имаш къща във Велико Търновско село, нещо по морето и си търсиш и покрай София, за да не е в самия град.
Т.е. ти имаш почти всичко и не казваш къде конкретно ти харесва да живееш? В селото са селяндури. На морето си на курорт, но не можеш целогодишно. Имаш ли вариант да си някъде, където ще ти е удобно отвсякъде? Ей така, просто питам. Не че си привързан към мястото или хората.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Гледа ли китариста по битиви?
Накрая го показаха, пя песен авторска.
Колега ти е :)

Това към кого е? Знам, че не съм китаристка, но все пак ... да става дума?
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Грешно ме разбираш, за мен няма нищо по-възбуждащо от миекаща сервитьорка, освен мекаща сервитьорка с шотландско плисирано каре и чорапи над коляно, но това са си мои извращенияи да не ви занимавам с глупости...
Все пак селото в мен си иска своето и ми е трудно да го прикривам...
Та замислял ли си се за възможноста, просто ти да си един от многото които не ме разбират правилно?
Аз ако не търсех публичност, щях да се правя на велик в къщи пред жената.

Миекащо и ниекащо не ми прави голямо впечатление, когато се отпусна си пия питието. Не знам тогава ако си ходил в Родопите в селца с по няколко жители, дето като говорят даже не им се разбира как си се почуствал
 
От: От: От: Дава ли малкия град предимство

Всеки с фетишите си :) за мен е секси да се мека по североизточен маниер.
Северозападния ме стресира
а югозападния ме отблъсква - прекалено ми е вулгарен.
Югоизточния ми е поносим, но ми идва леко в повече.
Но това си е до човека и асоциациите които прави.

Миекащо и ниекащо не ми прави голямо впечатление, когато се отпусна си пия питието. Не знам тогава ако си ходил в Родопите в селца с по няколко жители, дето като говорят даже не им се разбира как си се почуствал
 
От: Дава ли малкия град предимство

Това към кого е? Знам, че не съм китаристка, но все пак ... да става дума?

Към теб беше :)
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Към теб беше :)

О! мерси. Супер е да не се чувствам неудобно. Имаш ли линк, защото не го гледах :( а определено вече ми е любопитно (въпреки че подозирам "колега" какво значи, но карай)
 
От: От: Re: Дава ли малкия град предимство

Аз теб не мога да те разбера.
Обясни ми, моля те.
Значи имаш къща във Велико Търновско село, нещо по морето и си търсиш и покрай София, за да не е в самия град.
Т.е. ти имаш почти всичко и не казваш къде конкретно ти харесва да живееш? В селото са селяндури. На морето си на курорт, но не можеш целогодишно. Имаш ли вариант да си някъде, където ще ти е удобно отвсякъде? Ей така, просто питам. Не че си привързан към мястото или хората.

ДА!
има - но нямам финансовата възможност да си го позволя.
:(
 
От: Дава ли малкия град предимство

Муууууууууууу-муууууууууууууууууууууу! Много луд ! :D Ама оня с "Аз съм дърта пияница" ме изкефи повече.
 
От: От: От: Re: Дава ли малкия град предимство

ДА!
има - но нямам финансовата възможност да си го позволя.
:(


Това е добре :)

Значи, все пак знаеш какво искаш и какво би те направило щастлив. Финансовата възможност е въпрос на време. Стискам ти палци и чакам да се похвалиш :clap:

Понякога чрез другите е ... интересно да мечтаеш и ти самия (просто си мисля на глас/клавиатура)

И не се страхувай от извънземните, човекът много добре ти отговори, че хората са по-неприятни понякога. Така че ... ей знаеш ли с какво ще те поздравя? дано обичаш Аксепт 8)

[video=youtube;FfS8Ru390dI]http://www.youtube.com/watch?v=FfS8Ru390dI[/video]
 
От: От: Дава ли малкия град предимство

Я раздуй малко :)

Ти от там ли си? Много ми харесва града и хората, честно! Повече от моя роден град.
Няма да разказвам с подробности, защото ще стане дълго. Но ... последно (знам, че ще го използвате срещу мен, но аз никога не съм отричала, че съм луда ;))

В Казанлък имам много добра приятелка. Тя живееше в София допреди няколко години, но поради стечение на обстоятелствата си се прибра там.
И една вечер сънувах сън с един човек. Случайно поглеждам и виждам, че ще свирят в Казанлък.
Обаждам й се- идвам! Тя щастлива, НО се оказва че не се знае къде е този "клуб" където ще свирят. Разпитва местните журналисти и даже резервира места и за други хора да дойдат с нас. Взимам си автобусчето и хем беше зимата, но някакво прекрасно време, кацам в Казанлък. Красиво-украсен център с лампички и елхи, все едно си в приказка. Хотела ви- централния- страшно ми хареса - като архитектура, а таксиметровия шофьор ми и обясни кога е правен от кой, по австрийски проект. И така нататък.
Човекът, заради когото беше цялата мисия, като ме видя ... не мога да ти опиша изненадата му! Но беше много радостен меко казано.
И имате много красиви жени между другото.
С някакви други хора се запознахме местни- единият беше станал тъкмо баща и ни черпи наред. Другия ни уговаряше на другия ден да ни води в някаква известна местност на шкембе и бира, ама го отложихме за следващия път и ... така. Никога няма да забравя тази вечер.
А пък преди години, работех в Театъра на армията- това средата-края на `90-те като бях студентка. Ти може и да не си бил роден ;) И тогава нали имате Чудомирови празници. И театърът гостува там с постановки. Превоза е от театъра. И ние се метнахме с останалите актьори и състав и след постановките а и преди това по кръчмите. Това е в общи линии. Слабост ми е. Тази приятелка скоро има рожден ден и може да намина да я видя :)

Но и по-горе казах, че за малко време и с приятели е чудно, за по-дълго съм си свикнала в София и си я/го харесвам :)
 
Последно редактирано:
От: Дава ли малкия град предимство

Радвам се, че си си изкарала добре тук и си имала късмета да срещнеш добра приятелка. Колкото до жените, всеки ще каже че в неговият окръг са най-хубавите, затова няма да споря, но съм на твоето мнение. Доста са на обратното мнение, че тук сме по-скоро злобни, завистливи и гадни хора, които ще ти гледат сеира, но не биха ти помогнали. Но и това е дълга тема, а хора всякакви навсякъде. Моята идея бе да го вметна в класацията на темата, защото има предпоставки да бъде в нея, с всички свои плюсове и минуси. Мерси! :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Радвам се, че си си изкарала добре тук и си имала късмета да срещнеш добра приятелка. Колкото до жените, всеки ще каже че в неговият окръг са най-хубавите, затова няма да споря, но съм на твоето мнение. Доста са на обратното мнение, че тук сме по-скоро злобни, завистливи и гадни хора, които ще ти гледат сеира, но не биха ти помогнали. Но и това е дълга тема, а хора всякакви навсякъде. Моята идея бе да го вметна в класацията на темата, защото има предпоставки да бъде в нея, с всички свои плюсове и минуси. Мерси! :)

Не знам за другите хора и не знам, дали защото ... как да кажа, просто спомените и преживяванията ми са хубави от там, но аз не съм лицемерна. Наистина ми харесва и града, и хората.
За жените- аз съм ценителка, така да се каже- и винаги се възхищавам, почти като мъж, на хубави жени. Съвсем чисто като артист, ако бях, да ги нарисувам или снимам. И при положение, че аз съм чувала за Ямбол както отбелязваш ти подобни неща, от Ямбол все пак познавам доста жени, но истински красиви, по които да се захласнеш, не се сещам. А в Казанлък, колко човека да сме били в клуба? - към петдесетина примерно. Имаше поне ПЕТ яки мацки, от които вярвай, дори ревнувах малко ;) но пък с конкуренция е по-интересно 8) особено като си печеливш/ата накрая (хи-хи, циганката се гътна, че за това) :twisted:
Може ти пиша, ако реша да минавам натам и не си прекалено срамежлив ;)
Хубав ден ти желая иначе :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Както прецениш, стига да не съм ангажиран с нещо наистина важно или да не съм извън града, ще намеря време.
Ето малко повод за разхождане на други желаещи - Фестивал на розата 2014. Към 20 май всички цигани от България идват да панаира (прави се паралелно), така че е весело.. Някои се оплакваха, че не намирали кебапчета. :D

Подочух, че през месец май тази година от някаква европейска асоциация, авто клуб ли, или не зная точно какво, ще организират първото по рода си в България шоу на висш пилотаж със състезателни коли в градска обстановка. До колко е вярно, не зная, защото няма официална информация, освен на тяхна уеб страница (която не съм виждал, чакам да ми предоставят адреса й). Не става въпрос за гонки по улиците, а демонстрация на красиви изпълнения, дрифтове и др. от чужденци. Пак повтарям, може да са ме заблудили с тази информация, тъй като не съм компетентен по темата.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Аз мисля лятото да идвам, към юни месец, за мотосъбора на язовира. Иначе тия истории с моми в народни носии и гюлове нещо не ме привличат. Но градското рали звучи интересно. Ако научиш повече подробности, пиши.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Пак съм разбрал наполовина, естествено. Ставало дума за т.н. Gimkhana (Гимхана), което щяло да се провежда за пръв път в България. Ще го има и в други градове - http://bfas.bg/championship/category/gimkhana-muje
Аз мисля лятото да идвам, към юни месец, за мотосъбора на язовира. Иначе тия истории с моми в народни носии и гюлове нещо не ме привличат. Но градското рали звучи интересно. Ако научиш повече подробности, пиши.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Пак съм разбрал наполовина, естествено. Ставало дума за т.н. Gimkhana (Гимхана), което щяло да се провежда за пръв път в България. Ще го има и в други градове - http://bfas.bg/championship/category/gimkhana-muje


Да, но във вашия град е на моя рожден ден 8) което ще е направо двоен повод да се почерпим ;)
Нищо че аз ще плащам, но ти пък ще ми купиш цвете по повода :)
И е събота- чудно, просто!
Сделка или не?
 
От: Дава ли малкия град предимство

Абе вие май не сте го яли дебелия с липсата на лекари, че говорите, че ставало в малките градове
Колко малък град е Карлово според вас, налага ни се и отиваме в спешната помощ. Там една туркиня на максимум 25 години, напарфюмирана, нагримирана, квото и кажеш вика да ти бия един течен аналгин инжекция. Жена ми цял живот е продавала медицинска апаратура и и вика, абе имам пневмония, почти съм сигурна, той и мъжа ми е с пневмония, направи ми една снимка, Тая вика ми няма нужда бе, пий квото пие мъжа ти. ?!?!?
Жена ми я отсвирва, отива и си прави снимка по собствено желание, плаща си я. Снимката я носи рентеноложката и вика момиче, какво да ти кажа.., Жената вика ми това е крупозна пневмония. И рентгеноложката, която е старо куче - към 55, вика по говора разбрах, че не си от тук, от къде си? И жена ми ивка от софия- яя направо на колата и мъжа ти да те закара там във Военна Болница примерно, че тука тея ще те изпуснат.......
Та ако е детето ви?
А като трябва да го пратиш в селското училище с тъпанарите? кво правим?

И аз като вас си мислех, че ще е много гот на вилата и на ден 4ти изтрещях, верно абсолютно спокойствие- имаме 2метров дувар от всякъде, че преди това все някой се намираше да идва да ни заговаря и досажда... Но по цял ден нищо, като си свикнал на динамичен живот е пагубно за мен. Трябва средата да те ръчка да се развиваш, а не обратното- да ти пречи
 
От: Дава ли малкия град предимство

Абе вие май не сте го яли дебелия с липсата на лекари, че говорите, че ставало в малките градове
Колко малък град е Карлово според вас, налага ни се и отиваме в спешната помощ. Там една туркиня на максимум 25 години, напарфюмирана, нагримирана, квото и кажеш вика да ти бия един течен аналгин инжекция. Жена ми цял живот е продавала медицинска апаратура и и вика, абе имам пневмония, почти съм сигурна, той и мъжа ми е с пневмония, направи ми една снимка, Тая вика ми няма нужда бе, пий квото пие мъжа ти. ?!?!?
Жена ми я отсвирва, отива и си прави снимка по собствено желание, плаща си я. Снимката я носи рентеноложката и вика момиче, какво да ти кажа.., Жената вика ми това е крупозна пневмония. И рентгеноложката, която е старо куче - към 55, вика по говора разбрах, че не си от тук, от къде си? И жена ми ивка от софия- яя направо на колата и мъжа ти да те закара там във Военна Болница примерно, че тука тея ще те изпуснат.......
Та ако е детето ви?
А като трябва да го пратиш в селското училище с тъпанарите? кво правим?

И аз като вас си мислех, че ще е много гот на вилата и на ден 4ти изтрещях, верно абсолютно спокойствие- имаме 2метров дувар от всякъде, че преди това все някой се намираше да идва да ни заговаря и досажда... Но по цял ден нищо, като си свикнал на динамичен живот е пагубно за мен. Трябва средата да те ръчка да се развиваш, а не обратното- да ти пречи

Малкия град е само да идеш за няколко дни да си гледаш кефа. Поне за сега е абсурдно да се живее на подобни места в БГ
 
От: Дава ли малкия град предимство

Както и да прозвучи, дори носталгично, навремето малките градове бяха много по-добре. Дори и селата. Но вече е в миналото това и само някои добри социолози и историци вероятно ще анализират причините и следствията.

Сещам се като падна последния сняг и даваха по някакви помашки села в Родопите как имат едно магазинче и хляба добре, че си го правят. Но брашното като свърши и всичко ти е блокирано, а пък за родилки и усложнения други да не говорим.

Така се сещам една люта зима като се бях прибрала за Коледа и тогава за наобратно към София ... лели с едно смешно рено, хубаво гумите Мишлинки, но няма път и дойдаха батковците с танковите и ние след тях в колонка, докато излезем до магистралата. Прибирали сме се 12 часа! Но сега вече като няма танкове не рискувам :twisted: само като е топло.
 

Горе