Дава ли малкия град предимство

От: Дава ли малкия град предимство

Долни Богров ли, Горни ли - са заводски зони. Не е много готино за живеене вече.

Така е. Аз имам приятел в Долни Лозен с къща и му беше много добре, а иначе кореняк софиянец и с жена си и детето с маршрутки пътуваха по направленията- съответно работа и училище.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Като наближи сезона може да се организираме, аз не съм баш предприемач, ама заради черпалъка ще стана :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Я, да ви озвуча малко темата :)

Една жена, която обожавам! И музиката и пеенето й! Поздрав за всички предприемачи 8)

[video=youtube;hB4pgRkCM5E]http://www.youtube.com/watch?v=hB4pgRkCM5E[/video]
 
От: Дава ли малкия град предимство

В орешака помня как ме ядоха бълхи и ме успокояваха там местните да не ми пука че съм щял да свикна, те вече не им обръщали внимание :)

Абе то в Орешака малко не е хубаво с тия гейове попове, бълхи туй онуй...другаде ще ви водя аз :D
 
От: Re: Дава ли малкия град предимство

Велико Търново и Бургас са най-добрите градове за живеене у нас. Или казано с друго думи, някое местенце около тези градове. Аз съм твърдо за Търново. Ако и бизнес имаше, там щяхме да сме. ;)

Аз си купих имот в селце до велико търново, само бледолики са и няма проблеми засега.
Но са си ЕБАСИ СЕЛЯНДУРИТЕЕЕЕЕЕЕЕ
Смятай чак аз да ги призная за селяни...
Малко е порутена къщурата стара, няма време сга да я мисля, но хората са истински селяни.
Запомнете едно нещо от опит ви гоказвам.
Ако не искате да си хабите нервите със селски тъпотии, си вземете къща в курортна зона, където хотата отиват да се забавляват и а се веселят,
по-добре да ти блъска музиката от купоните и да ти пречи да спиш, отколкото да отидеш да се завреш в самото село и покрай теб да са само местни, завижат, еснафи са, злобни са, бедни са. Не ти трябват такива съседи.

За всичко ти си им виновен иимпречи това че си щастлив :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Кебапчета има всеки ден, нон-стоп 24/7/365, ама трябва да се внимава в манастира да не някой поп да вкара някоя оферта за вечерта :D Все пак, ако има непукисти плащат добре чичките, има един през 3 месеца си сменя колата, ама през вечер е в манастира :D
 
От: Дава ли малкия град предимство

Еми, мъжете да му мислят, жените са в безопасност, що се отнася до евентуалния сондаж :lol:
 
От: Re: Дава ли малкия град предимство

Аз си купих имот в селце до велико търново, само бледолики са и няма проблеми засега.
Но са си ЕБАСИ СЕЛЯНДУРИТЕЕЕЕЕЕЕЕ
Смятай чак аз да ги призная за селяни...
Малко е порутена къщурата стара, няма време сга да я мисля, но хората са истински селяни.
Запомнете едно нещо от опит ви гоказвам.
Ако не искате да си хабите нервите със селски тъпотии, си вземете къща в курортна зона, където хотата отиват да се забавляват и а се веселят,
по-добре да ти блъска музиката от купоните и да ти пречи да спиш, отколкото да отидеш да се завреш в самото село и покрай теб да са само местни, завижат, еснафи са, злобни са, бедни са. Не ти трябват такива съседи.

За всичко ти си им виновен иимпречи това че си щастлив :)

ти сигурен ли си, че знаеш какво искаш
 
Re: От: Re: Дава ли малкия град предимство

Аз си купих имот в селце до велико търново, само бледолики са и няма проблеми засега.
Но са си ЕБАСИ СЕЛЯНДУРИТЕЕЕЕЕЕЕЕ
Смятай чак аз да ги призная за селяни...
Малко е порутена къщурата стара, няма време сга да я мисля, но хората са истински селяни.
Запомнете едно нещо от опит ви гоказвам.
Ако не искате да си хабите нервите със селски тъпотии, си вземете къща в курортна зона, където хотата отиват да се забавляват и а се веселят,
по-добре да ти блъска музиката от купоните и да ти пречи да спиш, отколкото да отидеш да се завреш в самото село и покрай теб да са само местни, завижат, еснафи са, злобни са, бедни са. Не ти трябват такива съседи.

За всичко ти си им виновен иимпречи това че си щастлив :)
Те навсякъде са селендури, брат. :) Поне тези, които не са имали нормален контакт с малко по-хора от тях. Не знам кое е това село, в което си взел, но аз говоря за някое малко по-цивилизовано. То и в панелките ги има злобари, но какво от това. Те си мразят по дифолт. Ако им се намери работа, няма да имат време за глупости. ;)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Да не обидя Амун, но ми се струва, че се е издигнал в очите на слепите и си вярва като пророк. Ходил съм в къщи за гости в затънтени местенца с красива природа, ходил съм и на хотели с различни звезди в реномирани курорти, но навсякъде съм се чувствал добре. Може би защото не се взимам на сериозно и се отнасям свойски, не знам, но определено ми харесва по усамотените и селски райони за почивка, а местния говор не ме дразни, а напротив даже и аз го усвоявам след едно напиване :beer:
 
От: Re: Дава ли малкия град предимство

Велико Търново и Бургас са най-добрите градове за живеене у нас. Или казано с друго думи, някое местенце около тези градове. Аз съм твърдо за Търново. Ако и бизнес имаше, там щяхме да сме. ;)

Добрич - четвърти
Най-спрелия град за живеене. :) Спенс пееше в една песен: "В тази държава или си беден, или къде да си похарчиш парите - няма..."
Е, тука положението е точно такова. Обаче пък е супер спокойния град, всичко се знае, центъра е на максимум 30 мин. пеш от всяка точка на града, барове и кафенета на всеки 10 метра. Имотите и стоките евтини. Водата най-скъпа в цяла България, но за сметка на това почти всеки ден спира. :D
И все пак е хубав град. За онлайн бизнес е перфектен. Предимство от гледна точка на бизнес - не, даже дърпа назад. От гледна точка на живот, лично за мен, е в пъти по-удачен вариант от София, Пловдив или Варна...
P.S. Не искам между-градски войни :D просто ме подтискат големите и забързани градове.
 
От: Re: Дава ли малкия град предимство

Добрич - четвърти
Най-спрелия град за живеене. :) Спенс пееше в една песен: "В тази държава или си беден, или къде да си похарчиш парите - няма..."
Е, тука положението е точно такова. Обаче пък е супер спокойния град, всичко се знае, центъра е на максимум 30 мин. пеш от всяка точка на града, барове и кафенета на всеки 10 метра. Имотите и стоките евтини. Водата най-скъпа в цяла България, но за сметка на това почти всеки ден спира. :D
И все пак е хубав град. За онлайн бизнес е перфектен. Предимство от гледна точка на бизнес - не, даже дърпа назад. От гледна точка на живот, лично за мен, е в пъти по-удачен вариант от София, Пловдив или Варна...
P.S. Не искам между-градски войни :D просто ме подтискат големите и забързани градове.

Е! сега. Подтискат те. Кой където е свикнал ;)

На мен ми стана много интересно как се разви темата, въпреки предполагаеми претенции отново на автора, но се разбра много за мнението на хората, къде и как живеят, защо им харесва или напротив. Това е много информативно.

А иначе, ако насоката по-подмолна и манипулативна е, за разграничаване на столица и провинция, няма смисъл, всеки си знае предимствата и недостатъците.
Аз, ако никога не бях стъпвала в София и си бях останала в Ямбол, едва ли щях да пожелая, да дойда да живея тук при всичките предимства, които биха ми предложили или принц с бял кон дори.
Но понякога като свикнеш, наистина е различно.
Не че подценяваш останалите по-спокойни и удобни места, а просто не живееш там и са ти далечни. Това е в общи линии.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Добре де, къде е центъра на България? В Габрово ли или Търново? Центъра пак е добре
 
От: Дава ли малкия град предимство

Грешно ме разбираш, за мен няма нищо по-възбуждащо от миекаща сервитьорка, освен мекаща сервитьорка с шотландско плисирано каре и чорапи над коляно, но това са си мои извращенияи да не ви занимавам с глупости...
Все пак селото в мен си иска своето и ми е трудно да го прикривам...
Та замислял ли си се за възможноста, просто ти да си един от многото които не ме разбират правилно?
Аз ако не търсех публичност, щях да се правя на велик в къщи пред жената.


Да не обидя Амун, но ми се струва, че се е издигнал в очите на слепите и си вярва като пророк. Ходил съм в къщи за гости в затънтени местенца с красива природа, ходил съм и на хотели с различни звезди в реномирани курорти, но навсякъде съм се чувствал добре. Може би защото не се взимам на сериозно и се отнасям свойски, не знам, но определено ми харесва по усамотените и селски райони за почивка, а местния говор не ме дразни, а напротив даже и аз го усвоявам след едно напиване :beer:
 
От: Дава ли малкия град предимство

Ааа, в Добрич е култово, обаче за 1-2 дни, иначе много пусто. С бившия ми ходихме там преди няколко години, на път за Балчик - лято, жива душа няма по улиците, освен някви заблудени като нас, обаче щяха да отварят Мол. Снимахме се, имаше един соц-музей (училищен), и ни разрешиха да облечем униформите и се правихме на пионерчета ли, на комсомолчета ли - нещо от сорта. Още един много як музей за птиците в Добруджа и още един по-археологически има. Имаше и такъв етно-комплекс, леко подобен на Етъра. И дискотеки има.
 
От: Дава ли малкия град предимство

Добре де, къде е центъра на България? В Габрово ли или Търново? Центъра пак е добре

Няма значение. Важното е с кой си ;) и дали можеш да си прекараш добре с него/нея/тях 8)

В Добрич не съм била, но във Велико Търново, Смолян, Сливен, Русе, Варна и т.н. като съм си прекарвала незабравимо, какво значение има центърът?!
А, Казанлък, колко харесвам ... не е истина! И какви незабравими спомени имам... :beer:
 
От: Re: Дава ли малкия град предимство

И все пак е хубав град. За онлайн бизнес е перфектен. Предимство от гледна точка на бизнес - не, даже дърпа назад. От гледна точка на живот, лично за мен, е в пъти по-удачен вариант от София, Пловдив или Варна...

Ето това показва, колко различни виждания има всеки за това къде и как иска да живее.
Значи и до утре да спорим къде е хубаво и къде не, няма да се съгласим, това явно се влияе от някакви случки или мечти които ви свързват с това място.

Защото да кажеш че Добрич е хубав град за живеене е нещо като да твърдиш че Котел е такъв или Перник :)
 
От: Дава ли малкия град предимство

ха-ха, аз тъкмо си помисля, че сте отишли да ... спите и изведнъж! Изненада! Две мнения наведнъж :twisted: много е приятно ... да имаш компания :) Обичам го този форум! 8)
 
От: Дава ли малкия град предимство

Гледа ли китариста по битиви?
Накрая го показаха, пя песен авторска.
Колега ти е :)
 

Горе