Дали до след 6 месеца ще имаме лични карти с чип?

Blinky

Owner
Аз само да попитам дали това наистина ще се случи, защото много го дъвкаха това.


Как го виждате, че и да гласуваме, освен, че ще можем да я използваме да се оторизираме електронно. :)
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Време беше. Ама гледай ся либетарианеца ( AseasRoa )
ако прочете темата, ще стане мазало, Тя и нандито разни статии пускаше за чипиране, АсеаРоа и той в кови темата за чипиране говореше, абе има шанс темата да стане на сеир :D
 
Време беше. Ама гледай ся либетарианеца ( AseasRoa )
ако прочете темата, ще стане мазало, Тя и нандито разни статии пускаше за чипиране, абе има шанс темата да стане на сеир :D
Че ни чипосват ли? :) Хахаха, не мисля, че е друга бира това. Но да, ако сложат и по един GPS в тия чипове и Game over. Ако можем и да ги използваме като ел. подпис, направо няма да има еквивалент това.
 
Че ни чипосват ли? :) Хахаха, не мисля, че е друга бира това. Но да, ако сложат и по един GPS в тия чипове и Game over. Ако можем и да ги използваме като ел. подпис, направо няма да има еквивалент това.

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/premahvat-sinite-taloni-kam-shofyorskite-knizhki

а кога ще махнат новоизмисления стикер с размер на пощенска картичка от предното стъкло????
- Няма да е зле и тая простотия да се махне, като талона, пък то всеки знае, че талон никога не се дава когато ти го искат полицаи. Та същото като с талона - могат да чукнат и да видят веднага дали имаш или нямаш, не да си облепваш колата заради това, че някоя печатница е взела поръчка за 20 години напред да работи и принтира стикери.


едит: Талона...
 
Последно редактирано:
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/premahvat-sinite-taloni-kam-shofyorskite-knizhki


- Няма да е зле и тая простотия да се махне, като талона, пък то всеки знае, че талон никога не се дава когато ти го искат полицаи. Та същото като с талона - могат да чукнат и да видят веднага дали имаш или нямаш, не да си облепваш колата заради това, че някоя печатница е взела поръчка за 20 години напред да работи и принтира стикери.
Нали има SMS-и, които нямат опция за половин час. :)
 
Дано само не ни задължат да сменяме другите лични карти, че моята ще си я взема между коледа и нова година и ще е с 10 години давност, чип не ми трябва
 
Няма как да стане това за такъв кратък период от време, пълни глупости. Нека да мине 1 години управление и ще видим какво от записаните неща е изпълнено. Да не говорим, че едва ли точно това в момента е основен приоритет на повечето хора.
 
Тези лични карти само за не ваксинирани ли ще са ?
Хахаха, няма общо с ваксините. Има общо по-скоро с това да пренасят информация в тях, както и най-вероятно да са някакъв тип ел. подпис на човека, дано да са го помислили това, но може би е, защото мислят да се ползват за ел. гласуване. Според мен това е доста сериозен ангажимент към начинанието.
 
може би е, защото мислят да се ползват за ел. гласуване.
Може би ще е за гласуване + още нещо дребно за което се сетят. За електронен подпис не вярвам, понеже ще губят пари. Сега един път плащаш за флашката и после годишен абонамент ;)
 
Може би ще е за гласуване + още нещо дребно за което се сетят. За електронен подпис не вярвам, понеже ще губят пари. Сега един път плащаш за флашката и после годишен абонамент ;)
Ел. Подпис колкото да удостовери, че си ти някъде, с някакъв четец. Не знам, но ще е оферта. Иначе, те и картата могат да я направят с абонамент да е Ел. Подпис. :)
 
Чух, че една от идеите е за по лесно гласуване за различни референдуми. На мен лично не ми се вярва да дадат толкова права на хората за взимане на решения, но ще видим :)
 
Чух, че една от идеите е за по лесно гласуване за различни референдуми. На мен лично не ми се вярва да дадат толкова права на хората за взимане на решения, но ще видим :)
Че то по нищо не се различава от до сега как манипулират нещата с купуването. Просто един у махалата събира картите на хората, като им плаща за това, и гласува от тяхно име. Както е като да им ги дадат на ръка, само където се избягва да се трупат пред урните или машините. :) На практика не виждам разлика, ако става дума за злоупотреби. :)
 
Че то по нищо не се различава от до сега как манипулират нещата с купуването. Просто един у махалата събира картите на хората, като им плаща за това, и гласува от тяхно име. Както е като да им ги дадат на ръка, само където се избягва да се трупат пред урните или машините. :) На практика не виждам разлика, ако става дума за злоупотреби. :)
Да, но с лимит 3 гласували на ИП и работата заспива.
100% съм за КЕП в чипа на ЛК. С 10 г. срок и включн в цената на ЛК сега.
 
Според мен и това с личните карти и чиповете са пълни глупости време е вече за съвсем нещо ново... слагат по един чип под кожата с твоето ЕГН и навсякъде където влизаш автоматично да е разпознаят системите готово хахаха няма мърдане..
 
с този ще е така буташ личната като все едно буташ картата в банкомата и излиза пред оператора всичко налично за теб.. къде си ходил къде живееш колко ракии пиеш, колко пъти си карал колата пиян, къде какви пари си платил всяква информация за теб ще е на едно място
 
.. слагат по един чип под кожата с твоето ЕГН и навсякъде където влизаш автоматично да е разпознаят системите готово хахаха няма мърдане..
Това го има от 100 години, даже може да плащаш безконтактно
 

Горе