Данък Уикенд

От: От: Данък Уикенд

Някои може да са избрали герб, други не сме, ама простотията трябва да я търпим всички.
От огромния процент безмислени теми напоследък в този форум, тази е по-скоро сред интересните такива, жалко, че малко хора го разбират.

Интересно ти кой си избрал: Мишо, Бостан, Дудука, ФронтЗаСпасениеНаБойко или някоя друга която дори не е могла да прехвърли прага? :D
 
От: От: Данък Уикенд

От огромния процент безмислени теми напоследък в този форум, тази е по-скоро сред интересните такива, жалко, че малко хора го разбират.

Така е. Но да не забравяме, че и предприемачите в този форум са малко. Изключително малоумно предложение, което не знам какво цели. А относно 5000 лева. Ще трябва да се пускат три фактури вместо една.

Тук е въпросът да попитаме - какво стана с милиардите откраднати от КТБ? Какво става с делян пеевски?

Важно е да има данък колиба, барака, ливада и уикенд.
Малоумниците озлобяват и малкото останали съвестни предприемачи. Аз не съм един от тях - признавам си. След ограбването на КТБ - реших да използвам всички законови средства да давам възможно най-малко на тази държава, която се опитва да унищожи бизнесът ми от момента в който съм го започнал.
 
От: От: Данък Уикенд

Така е. Но да не забравяме, че и предприемачите в този форум са малко. Изключително малоумно предложение, което не знам какво цели. А относно 5000 лева. Ще трябва да се пускат три фактури вместо една.

Тук е въпросът да попитаме - какво стана с милиардите откраднати от КТБ? Какво става с делян пеевски?

Важно е да има данък колиба, барака, ливада и уикенд.
Малоумниците озлобяват и малкото останали съвестни предприемачи. Аз не съм един от тях - признавам си. След ограбването на КТБ - реших да използвам всички законови средства да давам възможно най-малко на тази държава, която се опитва да унищожи бизнесът ми от момента в който съм го започнал.

Ще благодаря, че още хора оценят темата ми. Тя не е просто за Политиката, а за решение, което пряко касае бизнеса и предприемачите, особено по-дребните. Не спират затрудненията, увеличават се.

И не бива виновниците да се разделят на отделните партии. Всяко правителство дълбае надолу и надолу. Едно не е направило нещо за дребния и среден бизнес.
 
Да, освен фондове от Европа, които даже не са техни пари, а ако са кадърни си взимат...ама така и се взимат. Нищо не правят, защото не им плаща малкия и средния бизнес директно. Иначе са комисионна милите, че малки заплати взимат, а много са се раздали с работа. :)
 
От: Данък Уикенд

Отново удар по малкия и среден бизнес. Добре че не приеха прогресивния данък, че тогава я фтасвахме тотално. Никой не натиска за контрол на големите производители, например на алкохол и цигари. Там данъчните измами са в пъти по-големи от сервиза на бай Георги примерно, който бачка и събота. Защо там не се въвеждат по-строги мерки, а се удря по малкия бизнес за пореден път? Май всички знаем, защо...
 
От: Данък Уикенд

Отново удар по малкия и среден бизнес. Добре че не приеха прогресивния данък, че тогава я фтасвахме тотално. Никой не натиска за контрол на големите производители, например на алкохол и цигари. Там данъчните измами са в пъти по-големи от сервиза на бай Георги примерно, който бачка и събота. Защо там не се въвеждат по-строги мерки, а се удря по малкия бизнес за пореден път? Май всички знаем, защо...
Реформи брат, нали това искаше ;)
 
От: Данък Уикенд

Да, добра новина. И вероятно тази тема тук а и други обсъждания в интернет пространството все пак са повлияли по някакъв начин.

Отново пише как в Швеция и други развити страни правили еди си какво за определянето кое как се ползва за служебни цели. Обаче не гледат много други неща как са в Швеция... пътища, здравеопазване, образование...
 
От: Данък Уикенд

Данък уикенд падна, слава богу. А аз като балък, се бях забързал да взема нова баничарка. :confused: По-добре така, иначе какво - баничарката ще излезе с 3 бона по-скъпа, айде не...
 
От: Данък Уикенд

Междувременно, какво се случва:
Иво Божков (Yvo Bojkov)
преди 21 часа · Sofia ·

Днес, на редовно заседание, СОС прие предложението да се пренасочат и изхарчат за 30 дена 5 милиона лева неизхарчени инвестиции от планирания бюджет. Обяснението беше, че тези пари ще отидат за събиране на листата в София и чистота. Това са допълнителни 166 000 лв на ден (извън планираните) за събиране на листа и чистота! Аз гласувах против, както и всички извън ГЕРБ, но мина благодарение на Атака и ВМРО. Заключенията оставям на вас...
 
От: Данък Уикенд

Кво стана бе, реформаторити?!
 

Горе