Да обсъдим работата в чужбина.

От: Да обсъдим работата в чужбина.

Писна ми да ти обяснявам, като на идиот - имам си хора, но трудно се намират хора, които да стават за нещо. Нормално е, държавата ни се обезлюдява, образованието е скапано и всякакъв бизнес тук изпитва глад за нормални и способни кадри. Нормалните и способни хора не се оплакват от липса на работа и ако искат да емигрират някъде не го правят по финансови причини.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Писна ми да ти обяснявам, като на идиот - имам си хора, но трудно се намират хора, които да стават за нещо.
Вярно. Тия нормалните - трудно намират работодатели, дето могат да им осигурят стандарт над клошарския.
Нормално е, държавата ни се обезлюдява, образованието е скапано и всякакъв бизнес тук изпитва глад за нормални и способни кадри.
Да, защото нормалните и способни кадри отиват за едни 65 К паунда и нагоре. Годишно и брутно, успокой се!
Нормалните и способни хора не се оплакват от липса на работа и ако искат да емигрират някъде не го правят по финансови причини.
Аха, не само. Ама финансовите са основния стимул.
Много си прав за това, че няма нормален, дето не може да си намери работа. Аз лично не познавам такъв.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

отиват за едни 65 К паунда и нагоре
Халюцинираш ;) Такава заплата може да вземе само някой НЕнормален и много способен човек. Кои са тия професии, които са толкова високо заплатени, щото с едно търсене на гугъл и ми излязоха финансови анализатори, генерални директори и пилоти на самолет.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Халюцинираш ;) Такава заплата може да вземе само някой НЕнормален и много способен човек. Кои са тия професии, които са толкова високо заплатени, щото с едно търсене на гугъл и ми излязоха финансови анализатори, генерални директори и пилоти на самолет.
За програмисти.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

За повечето хора все още има значение къде работят в България, Лондон или Джибути. Въпреки че има световен пазар на повече стоки - нефт, зърно, злато и т.н. труда и времето на хората се оценява все още различно в различните части на света. Това е временно и ще се промени. Само най - ниско квалифицирания труд ще се оценява различно. В България все още има ниши, в които може да се развиеш...
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Не искам да спорим, нито ми се търси в момента.
Това е средна заплата, да речем с 3-4 години стаж.
Извади данъците, и си направи сметка дали може да платиш тия пари на някой с единия английски - и НЯКАКЪВ стаж!
Аз знам дали можеш, ти си направи сметка, за себе си. Te ти нормална горна граница. Забележи, че е дневна ставка!
I sent you a message yesterday but never heard back from you. My client is in need of an English-speaking Java Architect to work for the EU Commissions office in Brussels – start date is ASAP. - 800 days contract - EUR 395.00-432.00 p/day - 6+ Years Java/web experience required - Knowledge of Oracle database - Knowledge of Ant and/or Maven
If you know anybody who may be interested or are interested yourself, it would be great to discuss this position in more detail over the phone. Please let me know what times you are available for a short phone call and on which number I can best reach you on?
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Халюцинираш ;) Такава заплата може да вземе само някой НЕнормален и много способен човек. Кои са тия професии, които са толкова високо заплатени, щото с едно търсене на гугъл и ми излязоха финансови анализатори, генерални директори и пилоти на самолет.

Подкрепям на 100%! В Бг АДСКИ трудно се намират кадърни хора. Всички мечтаят да си стоят на компа и да си щракат по фейса и да си им тече заплата 1,500 лева без да правят нищо.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Извади данъците, и си направи сметка дали може да платиш тия пари на някой с единия английски - и НЯКАКЪВ стаж!
Аз съм в тъговията и рекламата. При нас заплатите не са такива, защото не се създава продукт. Това не можеш да схванеш ти - ще ти платят толкова пари, ако можеш да им изкараш два пъти повече ;)
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Аз съм в тъговията и рекламата. При нас заплатите не са такива, защото не се създава продукт. Това не можеш да схванеш ти - ще ти платят толкова пари, ако можеш да им изкараш два пъти повече ;)
Хем не си в моята област, хем ми обясняваш аз какво не мога да схвана.
Това, дето цитирах горе ми дойде като предложение в LinkedIn.
Не, не съм кандидатствал, опитът си не го оценявам в горната граница.
Ти лично какво имаш да ми обясняваш тука? Бачкай по 15 часа дневно, и чакай да забогатееш :lol:
Дано си намериш балък да ти бачка на половината пари на неграмотен сириец. Щото всеки от БГ може да си хване самолетчето, и да се направи на арабел. Ще изкарва двойно, ще има подслон, храна и интернет, без да бачка.
 
Всичко е въпрос на пари. За да ти дам 2000лв заплата, ти трябва да изкарваш 8.

2000 за теб.
2000 за държавата.
2000 за фирмата.
2000 за мен.

Ако ти изкарваш 2000лв и получаваш заплата от 2000 просто не си ми необходим.

И предвид спора за заплатите - смятам, че в БГ с 24 000лв годишно би живял в пъти по-добре отколкото в UK с 40 000 паунда например.
 
  • Like
Реакции: KA7
От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

Всичко е въпрос на пари. За да ти дам 2000лв заплата, ти трябва да изкарваш 8.

2000 за теб.
2000 за държавата.
2000 за фирмата.
2000 за мен.

Ако ти изкарваш 2000лв и получаваш заплата от 2000 просто не си ми необходим.

И предвид спора за заплатите - смятам, че в БГ с 24 000лв годишно би живял в пъти по-добре отколкото в UK с 40 000 паунда например.
Сметката е 1 към 3. Трябва да изкарваш 3 пъти повече, не 4.
Успокой се, няма да дойда да кандидатствам при теб!
И предвид спора за заплатите - смятам, че в БГ с 24 000лв годишно би живял в пъти по-добре отколкото в UK с 40 000 паунда например.
Зависи. Цитираш доходи на неук бачкатор. Такъв тук рядко взема тия пари ако е на заплата.
 
От: От: Да обсъдим работата в чужбина.

Ти лично какво имаш да ми обясняваш тука? Бачкай по 15 часа дневно, и чакай да забогатееш :lol:
Имам достатъчно пари, за да си определям какво да правя. Докато ти си наемник :) И бачкам не по 15, а по повече понякога и ми е кеф, защото бачкам за себе си.

И предвид спора за заплатите - смятам, че в БГ с 24 000лв годишно би живял в пъти по-добре отколкото в UK с 40 000 паунда например.


Факт.
 
Всеки ползва различна философия. А защо реши, че това е покана?

Просто исках да стане дискусия и докато всеки показа някакви доводи, ти се държиш като нещо средно между малко дете и неориентирана мома, почти бакалавър, трети курс в УНСС - "не сте прави, не сте прави", "аз мога", "ама мен ме не щат".
 
От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

Всеки ползва различна философия. А защо реши, че това е покана?

Просто исках да стане дискусия и докато всеки показа някакви доводи, ти се държиш като нещо средно между малко дете и неориентирана мома, почти бакалавър, трети курс в УНСС - "не сте прави, не сте прави", "аз мога", "ама мен ме не щат".
Както и да е.
Какво имам да обсъждам с http://razbirach.com/ в подписа си? Няма начин да се срещнем в реалния живот! Пък вие си бълнувайте за опашката бачкери пред офиса си. Ако го имате!
 
От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

И предвид спора за заплатите - смятам, че в БГ с 24 000лв годишно би живял

В Русе и Варна ги дават на всякъде тия пари на куцо и сакато, но народа инат не ги ще, вика ще ходя да мия тоалетни в енглиш. ;)
 
От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

В Русе и Варна ги дават на всякъде тия пари на куцо и сакато, но народа инат не ги ще, вика ще ходя да мия тоалетни в енглиш. ;)
Викаш, че 2 бона на месец са непостижими заплати в Русе или Варна?
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

бе то да се работи не си е работа навсякъде :D
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Вярно е, че бизнесът не може да намери кадри. Вече няколко души ми разказаха как предлагат 1000-2000 лв. НЕТО в малък град и няма кой да работи. Просто като отидат и видят, че се работи (8ч работен ден) и се отказват и отиват да бачкат за 400-500 лв. някаква рехава работа...

В провинцията останаха само мързеливци. В чужбина отидоха тези, които искат пари, нищо че ще мият чинии. Поне е за достатъчно пари. Забелязал съм, че са големи комплексари, щото като се върнат, вместо да вложат парите си в нещо смислено, те си купуват джипове, дето ги карат 3 месеца, докато не се върнат пак да бачкат в Англия.

В БГ съм забелязал, че живот има основно в София. Заплатите рядко са под 800лв. Евентуално държавните служители взимат по-малко. А за програмисти - колкото поискаш получаваш. Стига да го можеш.
И да... като махнеш осигуровките в БГ е 700-800лв. максимални. И 5к да взимаш все са 800лв.
В Англия съм чувал чутовни осигуровки и данъци. Така, че тия 50к лири - 120к лева... като им махнеш 40-50% не са нещо кой знае колко по-добре. При все, че си някакъв смешен чужденец, плащаш 1000 лири за наем и консумативи, а като отидеш в клуб и оставиш половин заплата. Не знам. Зависи от приоритетите и възгледите.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Аз давам за пример ремонта, който правя на едно жилище в град с над 50 000 души. Не много малък, ма не и голям град. Ми няма майстори. Казваш му - направи го както аз искам, топ качество, а аз ще ти платя колкото кажеш. Ку*ец. На никой не му се работи, вече 4-5 майстора сменихме. Като го видиш, че си прави каквото си иска и му кажеш, подвива опашката и бяга. Свикнали са джаста-праста отгоре и да бягат. Като им изискаш качество, на никой не му се занимава. По принцип тоя синдром е общовалиден за всичко според мен. Имам подобен опит и с програмисти. Имам подобен опит и със служители. Всеки иска, но не иска да даде.
 

Горе