Да обсъдим работата в чужбина.

От: Re: От: От: От: Да обсъдим работата в чужбина.

Би ли написал тук една от обявите си за работа?
Обявите са шаблонни, ние търсим (по принцип, в момента не) администратори на онлайн магазин/продавач консултант/. Изискванията са - работно ниво на английски език, добра грамотност, комуникативност, нормална компютърна грамотност, техническа грамотност и богата обща култура. Да може да прави товарителници и да знае какво е еконт, спиди, дчл. Да може да говори по телефона с клиенти, сиреч да има опит в продажбите. За подобна позиция се изисква средно образование според мен, но явно средното по мое време е давало повече знания :)
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

В София преди 2 години пусках обява за познат 700лв чиста начална заплата за продавач - Получиха се над 150 СВ-та
Миналата година при същите условия се получиха - 50 СВ-та
Преди месец пусках пак получиха се само - 10 СВ-та

Реално за да привлечеш читави хора в София за продавачи трябва да предложиш начална заплата поне 1000лв

Пак за същият човек пусках обява за Мениджър на магазин с изискване за чужд език с начална заплата 1400лв - Получиха се 24 много добри СВ-та

Извода е че в БГ все още могат да се намерят читави хора но и срещу и по високо заплащане, а както казах и в началото взимате ли над 1000лв и не сте много ценни специалисти хич не ви и трябва да тръгвате за чужбина
Продавач в офлайн или в онлайн магазин?
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Продавач в офлайн или в онлайн магазин?

Офлайн + Онлайн - Реално от кандидатите не се изискваше никакъв натрупан опит от фирмата им предоставят обучение - Иска се елементарна компютърна грамотност и желание за работа - Както си установил това е изключително трудна задача
 
Съгласен съм с вас - не останаха читави хора за работа в БГ.
Ама това говори ли ви къде са всички читави - извън БГ.
Тука (почти) всички изказали се НЕ СА били извън БГ, ама са били чули от ЕЖК колко било зле. В ЮК познавам от анестезеолози през зъболекари и зъботехници до чистачки и строители. Т.е от всякакви породи. Няма човек, който да не се е оправил за 1-2 години и сега да е с доста приличен доход в ЮК. С възможност да си купува каквото си иска тук + да ходи на 2-3 (4) почивки годишно - в БГ и не само. 90% от тях си купиха и къщи = плащат и ипотеки (на 1-2% лихва /колко е в БГ?/)

Или както е казал мъдрия - милярди мухи не могат да са сгрешили - яжте лайна.
 
От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

Съгласен съм с вас - не останаха читави хора за работа в БГ.
Ама това говори ли ви къде са всички читави - извън БГ.
Тука (почти) всички изказали се НЕ СА били извън БГ, ама са били чули от ЕЖК колко било зле. В ЮК познавам от анестезеолози през зъболекари и зъботехници до чистачки и строители. Т.е от всякакви породи. Няма човек, който да не се е оправил за 1-2 години и сега да е с доста приличен доход в ЮК. С възможност да си купува каквото си иска тук + да ходи на 2-3 (4) почивки годишно - в БГ и не само. 90% от тях си купиха и къщи = плащат и ипотеки (на 1-2% лихва /колко е в БГ?/)

Или както е казал мъдрия - милярди мухи не могат да са сгрешили - яжте лайна.

Като изключим некадърните и мързеливи хора тия никъде не могат да се оправят няма значение дали тука или в чужбина а и най интересното само реват колко било тежко вънка и каква мизерия и искали да се приберат. Не може цял живот да си царица на мопа и кофата а да искаш да живееш в дворец , трябва и да наблегнеш върху себе си.

Да допълня - кой не би искал да живее в родината си и сред приятели ? Държавата да се взе в ръце - да се открият привлекателни работни места с добро заплащане в малките градове, да се подобри стандарта на живот. България не е само София и Пловдив.

Познавам сумата хора, които бачкаха в малки градове за по 500 лева, къде по тежък труд къде по лек но за 500 лева и вече са вънка и са добре. Април месец изпратих една позната мед сестра бачкаше за 550 чисти по 12 часа смени в отделение. Сега е в Германия до Швейцарската граница и взема чисти около 2200 -2300 евро пак като сестра.
 
Последно редактирано:
Re: От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

Като изключим некадърните и мързеливи хора тия никъде не могат да се оправят няма значение дали тука или в чужбина а и най интересното само реват колко било тежко вънка и каква мизерия и искали да се приберат. Не може цял живот да си царица на мопа и кофата а да искаш да живееш в дворец , трябва и да наблегнеш върху себе си.

Подкрепям на 100%. Много ми е смешно като чуя как някой където тук удря нон стоп на камък ще си оправи живота като заминел в чужбина. Голям смях ме напъва. И винаги държавата и хората са му виновни, че е люзър.

Да, тия които отиват с покана и предложения съм ок. Но иначе ми е странно. ;) Или с много добър занаят.
 
Кво значи мързелив? Да не иска да работи изобщо ли?

В чужбина живота така е уреден, че ако бачкаш каквото и да е (дори на минимална) можеш да живееш прилично = да си покриеш сметките + наема + храната + непредвидени + да остава малко от горе.
 
От: Re: Да обсъдим работата в чужбина.

Кво значи мързелив? Да не иска да работи изобщо ли?

В чужбина живота така е уреден, че ако бачкаш каквото и да е (дори на минимална) можеш да живееш прилично = да си покриеш сметките + наема + храната + непредвидени + да остава малко от горе.

Ако е към мен въпроса - има хора просто не искат да работят и само си търсят оправдание, ходят няколко дни на работа после не им се ходи или не ги викат защото само скатават и ред други простотии.

Също не разбирам хора, които цял живот работят вънка нискоквалифициран труд - да в началото не си знаел език, нямаш образование, но 5 години да ми бачкаш метач на улици. Не е казано да станеш химик или физик или да бачкаш в НАСА, но най малкото може да изкараш някой курс или да се преквалифицираш, да научиш език а не само да ревеш колко е тежък живота.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Истината е много проста. Ако си кадърен и си имаш професия работа можеш да си намериш навсякаде. Всичко друго са оправдания и оплаквания. Гошо решил да отиде в Германия щото там чул че дават много пари. Гошо готов и лайната да им рие ама е готов и да се оплаква че го прави. Как пък един заболекар,лекар адвокат,IT или някоя друга професия не се оплака че му е тежко навън а все се оплакват тия дето нямат професия и търсят работа в обслужващия персонал и се борят за едно место с още 200 индиици и 300 ливанци.Е когато си неграмотен и на марс да отидеш по-грамотен няма да станеш.

П.С. Под грамотност неразбирайте да пишеш и четеш без да сричаш :D
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Малко извън темата, но направо съм шокиран за еднa седмица 700 хванати без книжка да шофират сигурен съм, че това никога не може да се случи например в Германия да карат толкова много неправоспособни хора :shock:
 
Re: От: Да обсъдим работата в чужбина.

Малко извън темата, но направо съм шокиран за еднa седмица 700 хванати без книжка да шофират сигурен съм, че това никога не може да се случи например в Германия да карат толкова много неправоспособни хора :shock:

Да. Няма. Там щеше да е предпоставка за оставка министри и правителство. :) И това е абсолютно сериозно, тук анархия, братче. :)
 
От: От: Да обсъдим работата в чужбина.

Малко извън темата, но направо съм шокиран за еднa седмица 700 хванати без книжка да шофират сигурен съм, че това никога не може да се случи например в Германия да карат толкова много неправоспособни хора :shock:

700 мангала * * * * * *
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Да в УК няма как да се случи защото нямат КАТ а полицаите изключително рядко спират коли за проверка

Ако колата има преглед - пътна такса и застраховка на името на правоспособен водач - реално няма никакъв шанс да те хванат без книжка
 
Re: От: Да обсъдим работата в чужбина.

Да в УК няма как да се случи защото нямат КАТ а полицаите изключително рядко спират коли за проверка

Ако колата има преглед - пътна такса и застраховка на името на правоспособен водач - реално няма никакъв шанс да те хванат без книжка

Да, но там хванат ли някой такъв ще го глобят много солено. И се съмнявам да продължи да си прави каквото си иска. :) Тук манго и кеш се е качил на главата на държавата и няма никакъв проблем.

Много неща не са както трябва, но и много други са по добре. Зависи вече кой какво си гледа и от коя страна е.

Специално за работата- не е както в някои фирми - колкото можеш и скатаване. Там определено гонят резултати и няма такова нещо да седиш и за мислиекак да вържеш до края на месеца. Да не говорим колко много хора правят часпром, защото просто нямат друг избор.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Емигрирал в България арменец ми каза преди време "България е Клондайк само че вие не го виждате. " . Та вече този арменец е един богат българин със сериозен бизнес ,а аз съм един прост програмист обиколил запада с неясни цели и финанси.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Емигрират хората, които не могат да се справят тук.

Отивайки в чужбина те на практика заявяват, че не могат да оцеляват и да се развиват в тежката българска обстановка.

В чужбина има своите минуси, но пък кой тук може да издържа семейство работейки неспециализиран и нископлатен труд?

Все по-често виждам напускащи хора и ми става тъжно. Тук има работа за целия китайски народ, но всеки иска наготово. А наготово и в чужбина не дават.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Напоследък повечето хора заминават главно за да възпитат децата си в чужбина. Защото им е писнало от селянията и лошото отношение.
 
От: Да обсъдим работата в чужбина.

Напоследък повечето хора заминават главно за да възпитат децата си в чужбина. Защото им е писнало от селянията и лошото отношение.

Теди който не може да си възпита децата в БГ със сигурност няма да може да ги възпита и в чужбина

По скоро мотивът е че децата могат да научат перфектно чуждия език - Това в БГ е почти невъзможно
 
От: От: Да обсъдим работата в чужбина.

По скоро мотивът е че децата могат да научат перфектно чуждия език - Това в БГ е почти невъзможно
По-олигофренски мотив не бях чувал.
 

Горе