Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

webstil

Well-Known Member
Здравейте маняци, имам едно наказано сайтче, доста усилия и пари хвърлих, ама не ще да се оправя, макар че почти двойно увеличих входящите линкове. Сега се чудя една фирма ми предлага да ми помогне и да ми върне позициите срещу сумата от около 300-350лв. Но не знам дали ще се получи и дали наистина ема вариант да се възвърнат началните ми позиции. Вторият вариант е да си направя нов сайт, всичко от начало, с повечко съдържание, качествени линкове и т.н. Като същевременно си запазя и стария сайт, той все още се държи по една кл. дума на добро място, пък и все за нещо може да ми потрябва в бъдеще. Става въпрос за онлайн магазин. Не бързам, най-вероятно ще ми трябва чак след лятото, тоест имам доста време за развитие и оптимизация, преди да започнат продажбите. Вие как мислите?
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Сега се чудя една фирма ми предлага да ми помогне и да ми върне позициите срещу сумата от около 300-350лв. ?
А дава ли гаранции за това?
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Ами казват ми 20 % от сайтовете, с които са работили имат пълно възвръщане на позициите и 80% имат частично, което не ми звучи като кой знае каква гаранция. При положение, че имам време да се занимавам, да пиша статии и не бързам с резултати, мисля че нов сайт също е вариант. Не ме устройва частично да отида от 15-та на 3-та страница примерно..Струва ми се, че посещенията ще са си същите, още повече , че съм бил на 4-5 позиция на 1-ва страница..Иначе сайта ми има към 2000 бак. линка, от към 170 домейна, което не е невероятно много като количество.
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Съвета ми е да си направиш нов сайт и да работиш на чисто. Аз пробвах да извадя един сайт от пингвина, но усилията се оказаха напразни.
Сайтът преди наказанието имаше 20000-25000 уникални посетители на ден. Много добре се класираше за много ling tail думи.
След наказанието посетителите паднаха до около 1000, добавях нови линкове с разводнени анчори, артикъл директории с уникални статии и много други неща свърших.
Ефекта беше, че посетителите се вдигнаха до 2500 и не мърдат повече.
Преди три месеца ми писна и направих нов сайт.Сега новият сайт вече започна да изпреварва наказания и всеки ден виждам как се развива нагоре.
Дори и да успеят да го изкарат от Пингвина никога няма да си върне старите позиции.
Така мисля аз, а и от опит го казвам.
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Пробвай с малко социална еуфория около сайта - Facebook споделяния, Twitter ретуйтвания и т.н. Във Fiverr има доста гигове, които ги предлагат. Освен това малко промяна по сайта също дава добри резултати при мен. Някой нов абзац. Нова притурка, разместване на старите, смяна на мета описания и т.н. и т.н.

Ако нищо от изброените не дава резултат, може да започнеш нов проект. Поне аз така бих направил.
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Как ще си дадеш парите за нещо, което не се знае дали ще стане? Ако се навият първо да ти извадят сайта и тогава да платиш - да, в противен случай не бих се съгласил на такова нещо.
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Без да се сърдят колегите, ще ти кажа какво ми сподели един човек, с доста сериозен бизнес в БГ. Докато не е почнал сам да чете и да си прави нещата, само е давал пари на разни хора, дето му викали ми то няма гаранция след няколко месеца ще видим и т.н.
Не правят нищо смислено БГ фирмите за парите , които искат, това е неговото мнение. Каза , че направо щял да ги бие половината, като разбрал как са го лъгали в последствие....
Ти си прави изводите , дали искаш да наливаш в нещо ей така пари.

Кажи им ,че плащаш само при резултати, ако искат- да дйестват, ако не да се спасяват
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Как ще си дадеш парите за нещо, което не се знае дали ще стане? Ако се навият първо да ти извадят сайта и тогава да платиш - да, в противен случай не бих се съгласил на такова нещо.

и аз това викам като отида на доктор
biggrin.gif
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Фирмата е от най-сериозните в БГ, като твърдят, че са изкарали над 100 сайта от пингвин..Иначе съм изчел доста по темата и съм направил много неща, както казва колегата bodyrock89 почти изцяло съм сменил текстовете, както и активно социал, имам и фб и г+ страница, доста нови статии в сайта и множество статии от други сайтове към моя. Знам защо съм получил наказанието и т.н., точно защото съм направил каквото мога и няма ефект се обръщам към фирма. Но по-скоро предвид факта, че може би ще имам време, съм готов да пусна втори сайт, както си трябва с новите правила, а този да си седи, може пък нещо да му стане и да тръгне..Кой знае в момента какво мисли Google :D
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Фирмата е от най-сериозните в БГ, като твърдят, че са изкарали над 100 сайта от пингвин.
Коя е тая фирма, много ми е интересно, няма такава фирма в България, увеличили са няколко пъти бройката :D
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Фирмата е от най-сериозните в БГ, като твърдят, че са изкарали над 100 сайта от пингвин..Иначе съм изчел доста по темата и съм направил много неща, както казва колегата bodyrock89 почти изцяло съм сменил текстовете, както и активно социал, имам и фб и г+ страница, доста нови статии в сайта и множество статии от други сайтове към моя. Знам защо съм получил наказанието и т.н., точно защото съм направил каквото мога и няма ефект се обръщам към фирма. Но по-скоро предвид факта, че може би ще имам време, съм готов да пусна втори сайт, както си трябва с новите правила, а този да си седи, може пък нещо да му стане и да тръгне..Кой знае в момента какво мисли Google :D
ТИ най-дбре си знаеш колко труд и ресурси си инвестирал в пингвинския сайт, но като че ли е по-добре да почнеш отначало. Като гледам как и други се опитват да изкарат жигосаните от пингвина сайтове и все на камък се удря предимно, то май е най-добре да си подкараш нова каруца:) Все пак вече си с утъпкан път с опит до челните места и знаеш къде си стъпил на криво.
Между другото, пингвинските сайтове стават ли за сателити на нови такива в същата ниша?
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Фирмата е от най-сериозните в БГ, като твърдят, че са изкарали над 100 сайта от пингвин..

Това го твърдят за привличане на клиенти. В противен случай щеше да се чуе тук при нас готините в предприемач :). Подобни постижения не биха останали незабелязани, някой щеше да ги препоръча, да се похвали и т.н. Отделно сумата ми се вижда малка, за да е сериозно предложението.
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

ТИ най-дбре си знаеш колко труд и ресурси си инвестирал в пингвинския сайт, но като че ли е по-добре да почнеш отначало. Като гледам как и други се опитват да изкарат жигосаните от пингвина сайтове и все на камък се удря предимно, то май е най-добре да си подкараш нова каруца:) Все пак вече си с утъпкан път с опит до челните места и знаеш къде си стъпил на криво.
Между другото, пингвинските сайтове стават ли за сателити на нови такива в същата ниша?

Да това е също интересен въпрос, защото ако стават за сателити това е още един не малък плюс. С два магазина, всеки с по 20-30 статии в блогове в себе си и с отделно два сайта блогове в wordpress.com звучи стабилна работа. Иначе не мисля, че е коректно да назовавам фирмата.. Иначе доста труд съм инвестирал вече, но като не виждам светло бъдеще..не ми се иска да дам още 300лв. и пак нищо...
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

В противен случай щеше да се чуе тук при нас готините в предприемач .

Как ги виждаш да се похвалят тук? Толкова храна ще отнесат, че свет ще им се извие :).
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Как ги виждаш да се похвалят тук? Толкова храна ще отнесат, че свет ще им се извие :).

За храната верно е :), но имах предвид доволен клиент, а не самата фирма. Нали знаеш колко сайта се въртят тук при нас - много, а колко четат темите още толкова.
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Как ги виждаш да се похвалят тук? Толкова храна ще отнесат, че свет ще им се извие :).
То това е нож с две остриета. Ако официалния представител умее да сърфира добре между хейта, ще извлече доста големи дивиденти, но си е рискова работа това и не всеки има ''чене'' за подобни техники:)
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Вече стана интересно да се разбере коя е тази сериозна фирма. Нашата гаранция е, че гладни при нас няма да останат. А може и да вържат някой и друг неориентиран и без тренирано "чене".
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Не оспорвам реномето на фирмата, може наистина да са много добри, но не ми се дават пари предварително като няма никакви гаранции...Пък и за подобно нещо винаги може да се случи ,така че от 100 сайта 99 да са оправени и 1- моят да не се получи :D
 
От: Да платя за изкарване от пингвин или да започна от начало?

Не оспорвам реномето на фирмата, може наистина да са много добри, но не ми се дават пари предварително като няма никакви гаранции...Пък и за подобно нещо винаги може да се случи ,така че от 100 сайта 99 да са оправени и 1- моят да не се получи :D

Дадоха ли ти пример поне с един оправен? Обикновено който и да питаш се много е "оправял" пък накрая друго се оказва. На думи е лесно, а доказателствата къде са?
 

Горе