Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

siko77

New Member
Здравейте Малки и Големи Предприемачи!

Напоследък в лични разговори, наблюдавам че всеки недоволства от големите "Брандове" на големите играчи на пазара и Всички които Играят Нечестно!

Идеята ми е следната: да съборим един голям сайт и посещенията от него да се насочат в наши сайтове
= да изберем 1 сайт и да го съборим
= след това 2-ри сайт и него да го шътнем от серпа и т.н

има супер много сайтове които грабят потребителите със странни схеми, но гугъл ги държи начело!
също така има много сайтове на големите фирми с много потребители на месец

Да речем че си изберем един сайт с 500 000 уникални, т.е този сайт има поне 1 500 000 месечни влизания и сигурно над 4 000 000 импресии
използваме все възможни черни техники и гугъл го банва
после всички тези посещения ще се разделят по други сайтове т.е нашите сайтове приятели

* Един такъв сайт които според мен не е полезен е zajenata.bg - които излиза на първа страница чрез zajenata.bg/******-search.html
всички знаем как сайтовете за обяви работиха преди, само че незнам как този не го е хванал гугъл.

Ако сте съгласни и искате анонимност, може да се регистрирате с ново име и да обсъждаме тук това което ви предлагам приятели.

* А я си представете са шътнем бг мамата - тя има близо 1 000 000 уникални потребители ... а този сайт отдавна си загуби смисъла

ДА ПОБЪРКАМЕ ГУГЪЛ И ГОЛЕМИТЕ САЙТОВЕ

  • * нека модераторите не трият темата, а ако я изтрият това е признак на страх от големите и означава че всички в този форум са ... как беше " На улицата ганкстер в къщи хамстер"
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

:lol:Уникална идея, записвам се
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

стар сайт много трудно ще го "събориш" :D то ако така ставало, досега да са го направили
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Бих ти дал червено, ама нещо не ми се получава... :) Що такава злоба и завист? Тежко детсво? :D
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

стар сайт много трудно ще го "събориш" :D то ако така ставало, досега да са го направили

защо НЕ, историята познава какви ли не случки в нета
а ние не сме малко а и възможностите и знанията как да го направим са големи ... поне гугъл на това ни е научил - как да съсипем един сайт

Нека първо да видим дали има интерес от предприемачите!
после - Въпросът е кои сайт да си изберем и шътнем в девета глуха - аз залагам на зажената
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Добре тези големи сайтове са се трудили по някакъв начин без значение дали е бил законен или не, те са на върха защото са успели и със сигурност поддържат тези позиции по някакъв начин. Ти искаш да се съсипе всичко това, защото според са загубили смисъла си? Лично мнение :)
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Получи червена точка, не за нещо друго а защото прогрес с дестркутивни методи не става.

Не ти иде на мозъчето, че ако шитнеш някой голям, то теб ще те шитнат от раз. Аз съм пазарен играч, играй с всички методи и се конкурира - а голям не става туко така, защото в БГ има много големи сайтове вложили много средства за да се конкурират - трябва ти дойде на акъла, че черното е много малко в случаят. Нямаш един голям и всички малки :)

А и за протокола големите брандове с мики маус работи няма паднат, а и веднага всички атаки биха отпаднали поради простата причини 10 години това е бил авторитетен сайт и от днес некви мики маус сайтове сипят шит, чичо ти Гошо на кои ще повярва :) А в БГ е толкова мизерно, че не си струва.
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

абе всеки гледа парата, в бизнеса няма личностни отношения,

направете си сметката какви нови посещения ще хванем и от 500 дневни може да скочим на 5 000 дневни

Успех на всички!
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

абе всеки гледа парата, в бизнеса няма личностни отношения,

направете си сметката какви нови посещения ще хванем и от 500 дневни може да скочим на 5 000 дневни

Успех на всички!

Доста са ти сбъркани понията за бизнес.

С тази си тема, доста бъркаш бизнеса на собствениците на предприемача.

Кога ще я вкаратв в кофата бе Блинки :)
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Кой си ти бе?? Призовавам админите да проверят и да кажат кой е другия ник на пича
абе всеки гледа парата, в бизнеса няма личностни отношения,

направете си сметката какви нови посещения ще хванем и от 500 дневни може да скочим на 5 000 дневни

Успех на всички!
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Аз съм за .. но мога да помогна с някоя друга идеика какво може да направим ... мога да помагам само с мисли по тази конспирация защото нямам много скилове , но създаването на конспирация ми е на шест.
:)
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

* А я си представете са шътнем бг мамата

а даваш ли си сметка, че по петите ти ще хукнат една камара фанатизирани "мама- килъри" и ще те открият за по- малко от 36 часа crazy_mini.gif


Кой си ти бе?? Призовавам админите да проверят и да кажат кой е другия ник на пича

защо?
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Какво наистина е нужно да се "шитне" - запитай се кой създава "благоприятните" условия за предприемачество у нас ;)

А по мое мнение - за "шитване" са сайтовете на фармаФията, тровещи здрави хора...

Подобни теми не прилягат на форума ни.
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Какви гангстери, какви хамстери?

Колеги тази тема ми се струва много несериозна и смятам, че коша е подходящото място за нея.

Siko77 този форум не е хакерски или нещо подобно. Тук не говорим как да прецакаме някой.

Не малка част от уебмастерите отговорни за т.нар. големи сайтове посещават форума и твоя пост е един вид обида към тях.

Аз лично моля темата да бъде изтрита, защото не е адекватна. Тук се прави бизнес, а не мислим как да бръкнем в джоба на комшията...
 
От: От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Какви гангстери, какви хамстери?
Siko77 този форум не е хакерски или нещо подобно. Тук не говорим как да прецакаме някой.

... твоя пост е един вид обида към тях.

точно казано :)
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

защо НЕ, историята познава какви ли не случки в нета
а ние не сме малко а и възможностите и знанията как да го направим са големи ... поне гугъл на това ни е научил - как да съсипем един сайт

Нека първо да видим дали има интерес от предприемачите!
после - Въпросът е кои сайт да си изберем и шътнем в девета глуха - аз залагам на зажената

На първо място е неколегиално. Ако си по-добър, винаги ще си пред конкуренцията. Ако конкуренцията играе мръсно, това не означава, че и ти трябва да играеш така.

Плюс това съм на мнение, че действията имат бумеранг ефект. Тоест, когато правиш нещо мръсно на някого, винаги то ти се връща - рано или късно.

Освен това тези "големите" са вложили средства, труд и т.н., за да изградят това, което са направили. Ползват си техни техники, но все пак си е тяхна работа как ще "играят", стига да не правят мръсно на конкуренцията. Оттам нататък, всеки лъже по някакъв начин гугъл и това не го прави мръсен играч!

Как би се почувствал, ако влагаш години труд и куп пари и накрая се събере някаква групичка да ти шитне бизнеса по неколегиален начин, щот видиш ли не ги кефи, че не могат да те минат?

Относно сайта zajenata, не е трудно да се мине (евентуално), стига да имаш ресурс, време и т.н.
Въпрос на вложен труд, знания и стратегия. Сайта може да се измести и като си развиваш твоя като хората. Така е не само с него, но и с всички сайтове.
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Проблемът за мен не е кой как се класира в търсачките, мафията идва от продажбата на реклама. Навързани се сложно сайтове-рекламни агенции-телевизии-банки.
Ти като ги баннеш от Гугъл, те ще продължат да си наливат трафик от Фейсбук. И накрая броячите пак ще са същите.
Проблемът с мафията на големите е много по-комплексен и това дето го мислиш няма смисъл за мен.
 
От: Да се Съюзим - Срещу Големите Сайтове !

Темата и задникът трябва да бъдат затворени...
 

Горе