Да си купя ли Smartphone?

Да си купя ли Smartphone и ако "Да", то какъв?

  • Купи си Sony Ericsson Xperia Arc S!

    Votes: 1 2.8%
  • Купи си HTC Sensation!

    Votes: 8 22.2%
  • Купи си, но нито един от тези двата!

    Votes: 15 41.7%
  • Не си купувай, не ти трябва!

    Votes: 12 33.3%

  • Общо гласове
    36
От: Да си купя ли Smartphone?

madgooglebot Прекалено много маркетинг, подозрителни ми се струват :))
Аз си ползвам айфони откак съществуват, със закъснение 1 година - ако сега излезе модел, догодина, когато цените се стабилизират си го купувам.
Но започнаха да ми харесват HTC и Samsung. Другите изостават много :)
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Ако ще си купуваш - HTC Sensation ;)
 
От: Re: Да си купя ли Smartphone?

Въобще не съм почитател на този вид "телефони",които телефонът им е последната забравена функция.Ако имах сериозна работа в интернет и ми трябваше постоянно връзка(онлайн магазин или нещо друго) щях да си взема ipad.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Аз гласувах за HTC-то, но да си кажа честно бях повече за опцията "други". Просто не я избрах нея, защото видях, че чвно си се спрял на тези модели и ти трябва лек намек кой да си избереш от тях, а другите са просто опции, които да дадеш, за да видяш какво реално е истинското мнение на потребителите, видяли тази тема.

Мисля, че трябва да си сформираш добре критериите, на които искаш да отговаря този smartphone. Аз така бих направил, и по моите определено имам някои модели, които бих купил. Това гледай ти, другото е за аматьорите - пък да е с тъч, пък да има хубав дизайн, пък да е малък, пък да е гъзарски, пък да е еди къв си на цвят. Не са маловажни, но определено не говори за технически запознат човек, който да има идея реално какво може да прави с него.

За мен, ако ще си взимам тия дни смарфон, най-важното е свързано единствено и само с работата ми - мейли, скайп, други комуникатори, FB, Twitter, Google Plus и ей такива. Важното е да мога да си свърша малката работа, която имам, даже и да съм на път и по срещи някъде. Много е важно да имаш и връза с втоя компютър, поне според мен де. Това ще ти гарантира (ако се занимаваш с интернет маркетинг), че няма да останеш на голо ако си някъде. Все едно си с теб целия "офис". Помисли и върху това. Аз така започнах да мисля и определено сегашния ми телефон не издържа на 50% от критериите, което ме навежда на мисълта, че е време за смяна. :)
 
От: Да си купя ли Smartphone?

MjyyY.jpg
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Аз тоя си взех Samsung Galaxy S2 и съм много доволен. Преди и аз си казвах - телефона е за говорене и не ми трябва, но като видях какво е и какви неща могат да се правят с това чудо направо се преродих. Носиш си всичко с теб навсякъде, без да мъкнеш лаптопи и таблети и когато ти потрябва просто го ползваш :)
 
От: Да си купя ли Smartphone?

421285_286265014774290_135876933146433_729531_673395013_n.jpg
Позната в момента е с Iphone 4 закупен от Globul нов. Всеки ден батерията и пада до 18% за има няма 24 часа (Wifi е изключен, както и Bluetooth-а и само 3G мрежата работи). Аз съм с Iphone 2 (първия модел) и батерията ми кара по 4 дена с игра и Wifi. Защо така се случва не знам.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Аз те съветвам да си вземеш iPhone 4 или iPhone 4 S. Те са с операционна система iOS, която е по-добра от Android. При iOS приложенията са много по-качествено направени отколкото при Android. iOS е много по-лесен за употреба. Там всичко си е подредено и лесно можеш да намериш някоя по-особена настройка. Всичките приложения са в един App Store, a при Android са няколко, което прави намирането на едно приложение по-трудно. Някои Andriod-ски телефони може да имат по-високи характеристики, но това не означава, че приложенията няма да сечат. Това е така защото има много марки телефони и хардуерите им работят по различен начин ( говоря за тези телефони, които са с Android ), а Apple си е една марка и телефоните им са с една операционна система и приложенията са направени точно за iPhone. Oтрицателно нещо за iOS е, че не можеш да си сложиш Flash Player и можеш да гледаш видео само от YouTube. Apple не искат телефоните им да имат Flash Player, защото така можеш да хванеш някой вирус. Обаче Android има Flash Player и знам, че като си с него можеш да хванеш вирус. Друг проблем на iOS е, че Bluetooth-а може да се свързва само към друг iOS.

За да видите характеристиките на: Sony Ericsson Xperia arc S, HTC Sensation, iPhone 4 и iPhone 4 S кликнете на изображението.
Коментар от KPL87.jpg
 

Прикачени файлове

  • Коментар от KPL87.jpg
    Коментар от KPL87.jpg
    86.8 KB · Преглеждания: 10
Последно редактирано:
От: Да си купя ли Smartphone?

На мен android ми харесва повече от iOS, а това че приложенията били по некачествено направени са глупости. Освен това iphone е много малък, не ми харесва телефон с толкова малък екран и не ми е удобен.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Аз съм с Iphone 4 и съм доволен... понеже го взех на далавера.. чакам сега да видим Samsung какво ще предложат в S3 и може да го сменя...
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Единственото нещо, което може да ми предизвика вниманието в един телефон са възможностите за правене на снимки и видеоклипове. Тая седмица като видях какво чудовище са извадили Nokia направо ми останаха очите в него. Става въпрос за 41-мегапикселовия им смартфон. Това нещо реших да го имам някой ден, колкото и да струва и да е грозно.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Единственото нещо, което може да ми предизвика вниманието в един телефон са възможностите за правене на снимки и видеоклипове. Тая седмица като видях какво чудовище са извадили Nokia направо ми останаха очите в него. Става въпрос за 41-мегапикселовия им смартфон. Това нещо реших да го имам някой ден, колкото и да струва и да е грозно.

Nokia пропаднаха, каквото и да правят при смартфоните затънаха здраво. Като искаш да снимаш и търсиш такова качество по-добре си вземи фотоапарат или видеокамера. Нито един телефон не може да снима като хубав фотоапарат, каквото и да му правят.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Аз пък много харесах този - Nokia Lumia 610, който показаха на мобилния конгрес в Барселона :)

Операционна система Windows Phone 7.5 Mango
3,7" LCD дисплей с WVGA резолюция
Памет му е 256МВ RAM
8GB за потребителски файлове
Камерата е 5МР с автоматичен фокус и LED светкавица и възможност за запис на VGA видео при кадрова честота 30fps.
Цена - около 189 евро, продажбите започват през второто тримесечие.
Като за нискобюджетен смартфон е перфектен и на визия и на техн. х-ки.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

И аз се оглеждам за телефон с Wi Fi, но трябва задължително да има тв тунер а камерите да записват видео с резолюция минимум 640 на 480 с 30 кадъра в секунда.

Nokia E 72 е това което търся но няма тв тунер и не ми върши работа.

Кажете някакви подобни телефони с пълна клавиатура и добри бутони за набиране на текст и разбира се с тв тунер. Без слайдове, тъчскринове и прочие простотии.

Трябва ми нещо желязно, противоударно и по възможност черно, като това

Повече от 300 лева за телефон не давам

PS

Освен продавалника кои са другите добри сайтове за продажба на мобилни телефони на добри цени било нови или употребявани ?
 
Re: От: Да си купя ли Smartphone?

Аз те съветвам да си вземеш iPhone 4 или iPhone 4 S. Те са с операционна система iOS, която е по-добра от Android. При iOS приложенията са много по-качествено направени отколкото при Android. iOS е много по-лесен за употреба. Там всичко си е подредено и лесно можеш да намериш някоя по-особена настройка. Всичките приложения са в един App Store, a при Android са няколко, което прави намирането на едно приложение по-трудно. Някои Andriod-ски телефони може да имат по-високи характеристики, но това не означава, че приложенията няма да сечат. Това е така защото има много марки телефони и хардуерите им работят по различен начин ( говоря за тези телефони, които са с Android ), а Apple си е една марка и телефоните им са с една операционна система и приложенията са направени точно за iPhone. Oтрицателно нещо за iOS е, че не можеш да си сложиш Flash Player и можеш да гледаш видео само от YouTube. Apple не искат телефоните им да имат Flash Player, защото така можеш да хванеш някой вирус. Обаче Android има Flash Player и знам, че като си с него можеш да хванеш вирус. Друг проблем на iOS е, че Bluetooth-а може да се свързва само към друг iOS.

За да видите характеристиките на: Sony Ericsson Xperia arc S, HTC Sensation, iPhone 4 и iPhone 4 S кликнете на изображението.

Не е истина колко много глупости каза на няколко реда:)
 
От: Да си купя ли Smartphone?

За мен телефон с клавиатура е пълна загуба на място. Клавиатурата, която излиза на екрана е с добър размер и може да се преправя по какви ли не начини, да сменяваш езици и т.н, а и ако половината телефон ти е от хардуерна квавиатура - това е за сметка на по-малкия дисплей. Освен това ми е по-неудобно да пиша на такива копчета, не знам какво им харесвате на тия телефони, аз такова никога не бих си взел.
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Smartphone - ДА! Андроид - ДА! Samsung Galaxy S2, HTC One S (след няколко месеца), Sony Ericsson Arc S - ДА!
 
От: Да си купя ли Smartphone?

Samsung Galaxy S2 - ОТЛИЧЕН СМАРТФОН :) Мани ги тия АЙФОНИ :)
 

Горе