Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

AMOUN

Well-Known Member
Нещо ми падна дохода
то и посещенията на сайтовете поумряха малко но дохода падна доста около 30 %
да сте забелязали подобно нещо ?
аз го оправдавам с празниците ?
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

доста резки спадове и скокове има при мен,
иначе сумарно са нормални
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Има спадове - преди седмица/ две се радвах на някой друг 2-центов клик.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Споко догодина всичко ще се оправи.:D
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

И при мен е така, предполагам че всичко е свързано с празниците. Като минат вс ще се наредо постарому.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Да, и при мен има спад.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

по-спокоен съм вече...
викам досега изкарвах за ляб сириние и лютиница... сега останах без сириниету ...
ама явно само по празниците ще стискам дупарата :)
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Явно служителите са искали коледни премии и айдеее 30% от приходите на издателите ще ходят там ;)
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

по-спокоен съм вече...
викам досега изкарвах за ляб сириние и лютиница... сега останах без сириниету ...
ама явно само по празниците ще стискам дупарата :)

то пак е добре,да гледаме да не останем само на "циганска баница" - филийка,червен пипер и сол:wink:ако има и малко олио ще е добре

определено и при мен има спад...
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

При мен се сринаха направо...
Посещенията спаднаха за 2 дни, сега пак са горе, ама приходите намаляват...
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Целия декември ми е смотан на мене. Като сравня с миналогодишния декември съм с 300 % спад на доходите:evil:
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

При мен се засилиха с около 150% :)
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Абе от месец на месец става по зле!
Тук много си прав. Аз ту ги махам от яд, ту пак ги слагам. Ползвам рекламите предимно за експерименти (кога и при какви обстоятелства плаща повече/по-малко), защото е смешно да живееш със стотинки.
Причината за непрекъснатия пад е появата на все повече сайтове и най-вече авто-блогове/сайтове. Те дърпат пари наравно с нашите сайтове, само дето нямат нашите разходи (финансии и усилия). Ако няма критерии за качество, хем парите на рекламодателите отиват на вятъра, хем издателите изгладняват все повече, а паралелно с това все повече се увеличават системите за автоклик в Google (набелязал съм няколко от големите сайтове в мрежата). Единствените печелещи от това мега гига тера прецакване и за рекламодателите и за издателите е за посредниците. Те винаги са на печалба. Е, идва време когато ги зарязват заради тези им изпълнения, но до тогава са на ОГРОМНА печалба. Страдал съм и от двете страни (само в удобната позиция на посредника не съм бил) и определено не е приятно. Ако Google не предприеме по-сериозни мерки, скоро ще има death на Google AdSense/AdWords.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

От БГ адсенс пари едва ли ще изкараш за повече от ляб и сирине. Наблягайте на ЕН адсенса. По празниците просто полудява.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

30$ дневно не са малко - така че не бързам да отписвам бг адсенса
разбира се не може да се мери с кликовете на западните сайтове .. които ме смайват понякога :) но пък за сметка на това са редки
докато нашите клицат може да е тънко ама си натискат ...
след нова година съм запланувал да насоча усилия към енглиша ...
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Оплаквания и от чужбина има от AdSense, така че етвтиността на българските реклами и скъпостта на английските си е мит. Разлики има, но не чак такива каквито ги описват.
 
От: От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Оплаквания и от чужбина има от AdSense, така че етвтиността на българските реклами и скъпостта на английските си е мит. Разлики има, но не чак такива каквито ги описват.
Не искам да те убеждавам в противното, но разликата е в ДЕСЕТКИ пъти. Говоря за едни и същи ниши. А за ЦТР, просто няма сми да приказваме.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

на инглиш имам кликове между 30 и 110 цента ...
на бг имам между 0,5 и 10 цента ...
ОГРОМНА Е РАЗЛИКАТА :)
 

Горе