Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Мда, кликванията са ми повече, приходите намаляха...
Казано с по-прости думи, крадат ви посетителите.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

на енг само е важно да намериш хубаво niche. Имам редовни кликове от 4$ напоследък.
Да не е някоя ниша с е пред ника ти:p ?
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Аз не но преди време ме баннаха по никаква причина от гугъл и без да съм кликал на рекламите!Направих си нов акаунта в адсенсе надявам се този път да няма такива спънки.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

При мен скочиха двойно приходите, но предполагам, че за всеки сайт е различно. Има една закономерност. Ако Google решат, че сайта ти ще прави по $2 на ден много трудно ще промениш това без значение колко са импресиите и колко са кликванията. Като стигнеш дневната горна граница веднага ти пускат най-евтините реклами и край. Ако няма много кликове ти пускат по-скъпи реклами и наваксваш.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

При мен скочиха двойно приходите, но предполагам, че за всеки сайт е различно. Има една закономерност. Ако Google решат, че сайта ти ще прави по $2 на ден много трудно ще промениш това без значение колко са импресиите и колко са кликванията. Като стигнеш дневната горна граница веднага ти пускат най-евтините реклами и край. Ако няма много кликове ти пускат по-скъпи реклами и наваксваш.

Излизат някакви богове тия от google a :)
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Не са богове, просто решават че определения сайт ще печели еди каква си сума и той печели точно толкова плюс минус няколко цента. Хитро е, не може да се отрече.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Не са богове, просто решават че определения сайт ще печели еди каква си сума и той печели точно толкова плюс минус няколко цента. Хитро е, не може да се отрече.
+1 от мен.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Не са богове, просто решават че определения сайт ще печели еди каква си сума и той печели точно толкова плюс минус няколко цента. Хитро е, не може да се отрече.
Това изобщо не е вярно, вторипътък. Всичко е до трафик и оптимизация на рекламните позиции. Няма какво да се заблуждаваме, в БГ кликовете са евтини, а ЦТР е в пъти по-нисък. Затова и в пъти да си увеличиш приходите, пак няма кой знае какъв ефект в реално изражение.

За адсенс на ЕН сайтове, мога лично да те уверя, че при подходящо разположение на рекламите, можеш да си увеличиш приода МНОГОКРАТНО. Не е лошо да зачетеш тази статия и най-важното - да експериментираш.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

От началото на декември посещенията се увеличиха - кликовете се увеличиха, а приходите намаляха! Мизерийка.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

мддаа
и при мен същото положение
но няма как да е имаче с 20-30 рекламодателя
30% от който рекламират гражданска отговорност
 
От: От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Това изобщо не е вярно, вторипътък. Всичко е до трафик и оптимизация на рекламните позиции.

Всичките фокуси ги знам и ги прилагам от години, а това което съм писал горе е резултат от преки наблюдения.
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

На мен покрай празниците се вдигна средната цена на клик в адсенс.
Сега след нова година почна да се нормализира.

Относно разполагането на рекламата, четох в нета( човека писал го, казва че е експериментирал много) най-доброто разположение е :
само 1 адсенс елемент, при това 336x280 разположен под хедъра и над съдържанието , друго което е установило въпросното лице, е че колкото по-постен е хедъра(няма шарении) толкова са по-голями приходите :)
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Няма интересни реклами или направо няма реклами.
Само аукрото, гражданската отговорност и онази онлайн игра -всичките от изтъркани по-изтъркани.
Никой не рекламира и на какво чакаме да кликат - на въздух.:)
btw Кулинарче, и по англ.сайтове е същото положението - едни и тоже се въртят.
 
От: От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

btw Кулинарче, и по англ.сайтове е същото положението - едни и тоже се въртят.
Bradче, искаш да ти показвам скриншот ли? Казвам ти че по Коледа и изобщо декември е лудница, а ти ако искаш вярвай. В какви ниши са ти ЕН сайтовете? По колко посещения правят?
 
От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

По празниците може да има временни повишения, но след това всичко си е сакатлък. Говоря не само за български трафик, а за смесен. Може би конкретни ниши имат наистина по-големи цени за реклама, но болшинството е яко SUX. За справка поразгледайте малко чуждестранни форуми (особено американски) и почетете коментари на администратори на сайтове ползващи AdSense.
И да, спад има около наполовина в приходите на ден от AdSense спрямо това от преди половин година. Изключаят само празниците и изборите, които отдавна минаха.
Между другото, тъй като и без това всичко за publisher-ите (поне за 99% от тях) с AdSense върви в пад, то ако тук има представител на някоя от благотворителните оргранизации в България (моля, без несериозни), могат да се свържат с мен за безплатно предостъпване на рекламно пространство за някоя добра кауза. Все пак като ще е на аванта, поне да е за някакво добро дело.
 
От: От: От: Да сте забелязали спад в приходите от адсенс последната седмица?

Bradче, искаш да ти показвам скриншот ли? Казвам ти че по Коледа и изобщо декември е лудница, а ти ако искаш вярвай. В какви ниши са ти ЕН сайтовете? По колко посещения правят?
Не си ми разбрал дълбоката мисъл.:)
Не се оплаквам от кликове или посещения, а че намаляват и англ.рекламодатели и рекламите не са особено интересни.
Като си вляза в 3 сайта примерно и поне по 2 рекл. се повтарят.
А в БГ сайтовете, в който и да вляза и почти едно и също виждам.
Сега гледам и в твоя сайт - 3-те реклами горе под хедъра се повтарят и в карето в дясно.
В моите сайтове е същото положението без значение тематиката и показвам в момента същите реклами, като при теб.
Едва ли само на мен и персонално ми показва - гражд.отговорност, дата на... и надписи върху чаши.
Забелязвам, че малко по малко и в англ.сайтове се получава същото.
Не е виновна Адс, а че ги няма рекламодателите - явно си е криза.
Не вярвам в която и да е програма да е по-различно положението.
 

Горе