Да създадем нов български видео портал

Amigo0o

Well-Known Member
Здравейте предприемачи. Искам да попитам, има ли колеги от форума, които имат желание, хъс и малко пари за създаването и разработването на нов български видео портал. Уникалният проект vbox7, които не прави никакви стъпки за социализиране и подобряване в положителни посоки от години насам, ме доведи на мисълта че е време да залязва. Вижте примерно французите, руснаците дори и румънците си имат собствен видео портал, които се развива и конкурира реално с Youtube. Мисля че ако има такъв български еквивалент, ще има интерес от българските потребители. Интересно ми е дали има съфорумници, които биха желали да се включат в създаването на нещо подобно. :)
 
От: Да създадем нов български видео портал

Здравейте предприемачи. Искам да попитам, има ли колеги от форума, които имат желание, хъс и малко пари за създаването и разработването на нов български видео портал. Уникалният проект vbox7, които не прави никакви стъпки за социализиране и подобряване в положителни посоки от години насам, ме доведи на мисълта че е време да залязва. Вижте примерно французите, руснаците дори и румънците си имат собствен видео портал, които се развива и конкурира реално с Youtube. Мисля че ако има такъв български еквивалент, ще има интерес от българските потребители. Интересно ми е дали има съфорумници, които биха желали да се включат в създаването на нещо подобно. :)

Ами то хубаво, обаче нали се сещаш, че това е супер мащабно, а и за да чукнеш вбокса долу си е доста сериозно намерение. :)
 
От: Да създадем нов български видео портал

Че вибокс се развива доста добре. Едно от последните неща които направи е, че популяризира бг музиката и даде хъс на всеки музикален продуцент да твори все по-качествени продукции като направиха новата секция "Топ 40 БГ Музика". За социализиране си има социални мрежи. Има бая сайтове които са като манджа с грозде - от всичко по-малко.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Е то има 100 видеопортала.... всичко опира до права, няма как да стане работата с МАЛКО пари и там другите желание хъс :)
 
От: Да създадем нов български видео портал

Ами то хубаво, обаче нали се сещаш, че това е супер мащабно, а и за да чукнеш вбокса долу си е доста сериозно намерение. :)

Сериозно но и към момента малко по-лесно начинание, при положение че всички овце са на едно място наречено Facebook. С една добра изработка и нещо наистина привличащо, би трябвало да се получи добър трансфер.

@2fast4you от 2006 до сега това им е подобрението, я погледни youtube, dailymotion, vimeo и т.н. Нашият изглежда като разграден двор с всякакви боклуци.

Вземете за пример videoclip.bg започнаха да навлизат добре, но с това прекопиране на сайта ще им е трудно да ги минат. Според мен българският уеб има нужда от един нов и по съвременен видео портал, на доста хора им е омръзнал този пропадащ сайт, но просто нямат друга алтернатива. Верно има youtube, но youtube си е до едно място и няма чак толкова български клипове.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Това е много мащабно и трябва голям екип от сериозни хора не може да стане току така.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Аз съм готов за нещо като умалено и профилирано vimeo в бг. вариант. Висококачествени авторски видоклипове. Проблемите са, че освен финанси ни трябват и експерти, които да правят видео, анамиции, ефекти и тн.. По - малко, но по качествени видеа.. с насоченост България.. гайди, Родопи, Шипка, патриотизъм.. и т. н.. секция с музика ... секции с видео новини - регионални ... и тн.. въпросът е, че трябва да се разработи сериозен проект... и да се кандидатства по някой от структурните фондове - регионално развитие, или развитие на човешките ресурси ... и така ...
 
От: Да създадем нов български видео портал

Вече има стартиран проект за авторски клипове - http://vlogbox.bg

Това е проект на няколко от по-известните влогъри. Предполагам скоро ще стартира напълно, за сега само регистрацията работи.

На хора свързани с проекта почнаха да им махат AVT значките от VBOX :D :D
 
От: Да създадем нов български видео портал

вбокс зарежда ли се от чужбина?

С хиляда зора, 5 минути зареждане на пълното съдържание на главната страница.
Бърз безжичен план на Върджин Медия, като с други Бг сайтове проблеми и пинг никакви.

Пс
Замунда също съм опитвал преди, помня не беше свъхръхскорост.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Amigo0o,
при развитие на идея, мога да участвам с инвестиция за процент.
Ако разбира се финансите са нужни, и търсите потенциален Инвеститор.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Може, ако:
няма чалга,
няма лица, които са под 18 год и ъплоудват,
100% български клипове
да се сключат договори с онлайн радиа за излъчване в минало време.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Имам подходящия домейн за брандиране, имам малко па(ри)чки, имам много свободно време през зимата и съм доста навътре със оптимизацията, навремето (2008, когато купих домейна) имах големи идеи и амбиции, ... само нямам големи познания по програмиране :)

Ако няко се интересува пишете...
 
От: Да създадем нов български видео портал

Радвам се за интереса, които проявяват някои хора за толкова кратко време след пускане на темата. Знам че това е мястото в българският интернет от където може да се зароди нещо п мащабно. Следя темата с интерес и се надявам за уместни включвания. За момента това е само идея, която може да се реализира от събирането няколко по сериозни човека. Почти всеки в този форум разбира от нещо, бизнес стратегия, SEO, програмиране, дизайн и т.н. Чувствайте се свободни да ми пишете ЛС-а и да се включвате в темата. :beer:

ПП: Няма място за страх, ако мислим за една мащабна идея, не са ни нужни още в началото няколко тира със сървъри и 10 чувала с пари.
 
От: Да създадем нов български видео портал

а този проект на кои колега е - http://vbox.bg/
 
От: Да създадем нов български видео портал

Не че нещо, ама май ще ви трябва 1 камион с хард дискове. Някъде бях чел колко хиляди терабайта в момента се хостват във Vbox7, но не помня къде, а за тубата не ми се мисли.
 
От: Да създадем нов български видео портал

Огромно е количеството трафик и информация за сторване

не съм сигурен дали си струва такова начинание без ясна представа и източник на възвръщаемост
 

Горе