Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?


  • Общо гласове
    47

LovechGuy

Active Member
Здравейте, колеги :)
Понеже промениха бая такси, реших да пусна нова анкета с цел да се ъпдейтне малко инфото.
Та аз съм към ЦКБ (виза електрон) от няколко години и не ми се разправя да я сменям. За момента горе-долу са Ок :)
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Ползвам ДСК(виза електрон) от няколко години. Имат много добри условия, Имам само 1 такса, която плащам и това е когато превеждам пари на някого, тогава ми взимат 1лв. До сега за друго пари не са ми взимали. Единствения им минус е, че са много бавни в клоновете...
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

И аз ползвам ДСК, виртуална и реална виза. Колегата е прав в клоновете са муднички ...
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

И аз съм към ДСК, но мисля да ги сменям. Когато ми изтече валидността на картата и трябваше да я сменям, бяха изгубили новата карта и ме разкарваха няколко пъти от един клон в друг, и оттогава нямам добро впечатление от обслужването им. Чудя се да дали да си открия сметка в Уникредит, гледам, че чрез банкоматите им освен да теглиш пари, можеш и да вкарваш в сметката, както и да нареждаш преводи към други сметки, независимо от работното време и без да е необходимо някой да те обслужва.
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Само Прокредит - уникална система за интернет банкиране - карти Виза и Виза Бизнес такса от 3 лв на месец и жасаш от всеки банкомат (ако има пари в картата :))
 
Само Прокредит - уникална система за интернет банкиране - карти Виза и Виза Бизнес такса от 3 лв на месец и жасаш от всеки банкомат (ако има пари в картата :))

3 лева поддръжка на месец ли? Не е ли множко. Какво включва това, защото в ПИБ и ДСК е 1.50 лева, а в ЦКБ все още левче. Все едно ги носят на гръб тези сметки и карти. :)
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

А-а-а, и аз съм с Прокредит, много съм доволен, ползвам ги от няколко години. Месечната такса е 1 лв., колегата по горе може би е с други условия или се е объркал.

07-01-14
1.00
Такса:Такса Месечна такса обслужване на карта;|FeeMNFCARD [****] 07.12.2013 - 07|.01.2014|с карта ХХХХ XXXX XXXX ****
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

е това е най яката карта https://www.bacb.bg/page/default.as...-BG/02products/00cards/11Product1/01Product1/ всичко друго е в г*за

Без такса за издаване;
Без такса за теглене на суми от всички банкомати в България;
Без такса за преиздаване при изтичане на валидността на картата;
Без такса за поддръжка на картата;
Без такса за плащане на стоки и услуги в търговски обекти в страната и в чужбина;
Без такса за плащания в интернет;
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Аз ползвам услугите на ПИБ и съм много доволен като цяло :)
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

И аз съм към ДСК, но мисля да ги сменям. Когато ми изтече валидността на картата и трябваше да я сменям, бяха изгубили новата карта и ме разкарваха няколко пъти от един клон в друг, и оттогава нямам добро впечатление от обслужването им. Чудя се да дали да си открия сметка в Уникредит, гледам, че чрез банкоматите им освен да теглиш пари, можеш и да вкарваш в сметката, както и да нареждаш преводи към други сметки, независимо от работното време и без да е необходимо някой да те обслужва.

Никога и на никой не бих препоръчал UniCredit Bulbank за физически лица. Врътки и такси ли дори за проверка на салдото по картата.
Ползвам ФИБанк и съм доволен. Малко се бавят преводите (до 5 работни дни след withdraw от PayPal, но съм доволен като цяло.
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

3 лева поддръжка на месец ли? Не е ли множко. Какво включва това, защото в ПИБ и ДСК е 1.50 лева, а в ЦКБ все още левче. Все едно ги носят на гръб тези сметки и карти. :)

При 3 лева на месец (говорим за картата - такса за сметката нямам) можеш да теглиш от който си искаш автомат колкото си искаш фри. При 1 лв на месец такса теглиш от банкоматите на Прокредит безплатно но от тези на други има такса и мисля че достига 1 лев (не съм убеден пре всички ли е толкова - не ползвам този "план"). И пак да повторя - уникално интернет банкиране - сигурна система с ПИН и ТАН кодове - момемнтално осчетоводяване и достъпно нареждане дори събота и неделя.
 
От: От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

е това е най яката карта https://www.bacb.bg/page/default.as...-BG/02products/00cards/11Product1/01Product1/ всичко друго е в г*за

Без такса за издаване;
Без такса за теглене на суми от всички банкомати в България;
Без такса за преиздаване при изтичане на валидността на картата;
Без такса за поддръжка на картата;
Без такса за плащане на стоки и услуги в търговски обекти в страната и в чужбина;
Без такса за плащания в интернет;


Пълна шитня и просто НЕ Е ВЯРНО написаното (от теб и съответвно от тях).
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Аз съм на ОББ - големи са помияри - за всяка проверка на салдото по дебитната карта взимат по 30 ст. За прехвърляне от сметка на ОББ към друга сметка, пак на ОББ, взимат по 1 лв. За теглене от техни банкомати на сума към 300 лева, взимат такса към 5 лева. Имат годишна такса за поддръжка на картата - миналият път, когато ми подновяваха карта, дори ми казаха, че трябвало да си платя за някаква застраховка (сума от сорта на 50 лева ми се върти в главата), за да съм можела да я използвам - не разбрах точно за какво става дума, защото ги отрязах. Имат такси и за плащане на стоки и услуги в търговски обекти. Онлайн-банкирането им ставаше само на ИЕ и там някакви такси дереше май.

Сега се чудя между ДСК и Тексимбанк.
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Аз съм на ОББ - големи са помияри - за всяка проверка на салдото по дебитната карта взимат по 30 ст. За прехвърляне от сметка на ОББ към друга сметка, пак на ОББ, взимат по 1 лв. За теглене от техни банкомати на сума към 300 лева, взимат такса към 5 лева. Имат годишна такса за поддръжка на картата - миналият път, когато ми подновяваха карта, дори ми казаха, че трябвало да си платя за някаква застраховка (сума от сорта на 50 лева ми се върти в главата), за да съм можела да я използвам - не разбрах точно за какво става дума, защото ги отрязах. Имат такси и за плащане на стоки и услуги в търговски обекти. Онлайн-банкирането им ставаше само на ИЕ и там някакви такси дереше май.

Сега се чудя между ДСК и Тексимбанк.

Аз лично сега вторник си закривам сметката в ДСК, защото просто обслужването на клиниенти е УЖАСНО! Избрал съм си ЦКБ за новата ми сметка, там всичко ми се вижда най-изгодно.
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Аз лично сега вторник си закривам сметката в ДСК, защото просто обслужването на клиниенти е УЖАСНО! Избрал съм си ЦКБ за новата ми сметка, там всичко ми се вижда най-изгодно.

В смисъл? В самите банкови клонове ли е кофти обслужването? На мен ми трябва общо-взето карта с онлайн-банкиране, която да е с ниски такси за поддръжка и за теглене от пост-терминали и да няма някакви скрити такси. По принцип нямам кой знае каква работа в самите банкови клонове.
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

В смисъл? В самите банкови клонове ли е кофти обслужването? На мен ми трябва общо-взето карта с онлайн-банкиране, която да е с ниски такси за поддръжка и за теглене от пост-терминали и да няма някакви скрити такси. По принцип нямам кой знае каква работа в самите банкови клонове.

Принципно винаги има какво да се прави в клоновете (да вкарваш пари, да теглиш по-големите суми и т.н.) тогава ще чакаш с часове и никога няма добре настроен служител. Ползвам ги вече от над 10 години и никога не ме е обслужвал човек положително зареден, усмихнат. Аз лично много мразя да чакам и затова, ще ги сменям. Понеже не мога да отделям 1-2 часа да вися в клоновете им, особенно когато раздават пенсиите...
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Не знаех, че пенсиите ги раздават в банките, но това е все пак веднъж месечно сигурно. Мерси, вероятно ще проуча и други банки, но пък иначе колкото пъти съм попадала в ДСК в провинцията, са били много любезни и разбрани.
 
От: Дебитни разплащателни карти - Коя банка използвате ?

Не знаех, че пенсиите ги раздават в банките, но това е все пак веднъж месечно сигурно. Мерси, вероятно ще проуча и други банки, но пък иначе колкото пъти съм попадала в ДСК в провинцията, са били много любезни и разбрани.

Моя опит е само от София.
 

Горе