Децата ви ,коя религия ще приемат?

От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

религията разделя, вярата обединява. Ако си се събрал с човек, който изповядва друга религия, вероятно ще сте решили този проблем преди да преминете към размножаване. На практика повечето християнски деца приемат насилствено религията на родителите си - всяко бебе като направи 1-2 годинки и айде при попа да го кръсти, а същите тези родители сигурно не са чели Библията и не знаят разликата между Стария и Новия завет.

Какво целиш с тази тема? Явно съм твърде закостенял в мисленете си и не откривам смисъла.

Смисъла няма просто си чешем езиците!Нали трябва понякога и да мислим!:D
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Смисъла няма просто си чешем езиците!Нали трябва понякога и да мислим!:D

:D супер е като идея, но не виждам много мислене в голяма част от писанията. Явно "онлайн предприемач" стремително започва да се превръща в синоним на "онлайн кибик".
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Доста народ се изпожени и все за западняци, източняци, северняци и южняци!Та как ще реагирате ,ако детето ви бъде притискано и приеме религията на другия родител? :(
Ако детето ми е притискано от религиозни подбуди, значи аз като родител съм също роб на това нецивилизовано общество. Винаги съм го мислил и в бъдеще вероятно ще е същото - релизиозният расизъм няма място в едно цивилизовано общество.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

А е много цивилизовано да слушаш чалга, а?
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Не е цивилизовано да смяташ, че всички са или трябва да са като теб. За съжаление от запад предимно такъв вятър духа, а уж говорят за цивилизованост и толерантност.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

А е много цивилизовано да слушаш чалга, а?
Боя се, че не разбрах какво общо има чалгата с настоящата тема?
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

:D супер е като идея, но не виждам много мислене в голяма част от писанията. Явно "онлайн предприемач" стремително започва да се превръща в синоним на "онлайн кибик".


Не си ли прекалено малък, че да се изказваш и да даваш мнения как е било преди и как е вмомента и как ще е, при положение, че си регистриран миналия месец? Пък дори и да си чел мнения преди без регистрация - много право нямаш да се изказваш, при положение, че не си бил член на комюнитито.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

:D супер е като идея, но не виждам много мислене в голяма част от писанията. Явно "онлайн предприемач" стремително започва да се превръща в синоним на "онлайн кибик".

ок специално за тебе и вместо теб ще помисля и ще разсъждавам!
та за какво да мислим.......
а да жениш се за еврейка и децата ти са евреи , и щом са евреи ще ги бомбандират,а защо кому какво са направили , а тях някой питали ги дали искат да ги бомбандират.А сега мнисли върху това?!

или да ти дам още примери с индия ,пакистан и други държави!

п.с забравих - по време на Хитлер са ги вкарвали в концлагерите и горели.Това ли всеки иска за децата си?
 
Последно редактирано:
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

На практика повечето християнски деца приемат насилствено религията на родителите си - всяко бебе като направи 1-2 годинки и айде при попа да го кръсти, а същите тези родители сигурно не са чели Библията и не знаят разликата между Стария и Новия завет.

Аз това съм го казал много отдавна, защото също съм "насилствено" покръстен още като бебе без да искат моето мнение.

Сега ако се откажа от Юдейското Лъжехристиянство наложено от Ромеите с Кръв в Дунавска България подобно на Мюсюлманството във Волжка България ще ме обявяват за ренегат и родоотстъпник.

Избора за принадлежност към определана религия трябва да е обвързан с навършването на пълнолетие
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Кофти тема, даласе. Кофти.
Абе ,блек Нигата, много ги разбираш нъщата от жъвотъ и раздаваш некви съвети? Караш го хард или си поредната форумна лимонка:mrgreen:
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Аз това съм го казал много отдавна, защото също съм "насилствено" покръстен още като бебе без да искат моето мнение.

Сега ако се откажа от Юдейското Лъжехристиянство наложено от Ромеите с Кръв в Дунавска България подобно на Мюсюлманството във Волжка България ще ме обявяват за ренегат и родоотстъпник.

Избора за принадлежност към определана религия трябва да е обвързан с навършването на пълнолетие

Ще се наложи малко да се отклоня от цитирания пост, но...с какви вестници замени ''щорите'' в обитаемото от Вас жилище?:)
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Не е цивилизовано да смяташ, че всички са или трябва да са като теб. За съжаление от запад предимно такъв вятър духа, а уж говорят за цивилизованост и толерантност.
Свръх индивидуализмът атомизира обществото и го прави слабо. Когато няма колективно мислене, а всеки дърпа на някъде, всички страдат. Типичен пример сме ние - много вожд, малко индианец. Не знам кой определя какво е "цивилизовано", ще ми дефинираш ли това понятие?

Голяма глупост е да твърдиш, че няма да се месиш в религиозните предпочитания на децата си. Значи няма да участваш в сформирането на светогледа им. Няма да празнувате заедно празниците на народа ти, защото повечето са религиозни. Или пък ако ги празнувате, няма да обясниш на детето си духовното значение на празника, а ще го възпитаваш в най-новата религия - да е потребител-консуматор. Ако не формираш собственото си дете, тогава какъв родител си? Щом детето ти е родено и отгледано от православни българи, няма как да стане мюсюлманче, будистче или каквото се сетиш.


Валдесчо, има много ясно.

Никс, типично разсъждение на комунист е твоето бате. Да вземат и на пълнолетие да си избират дали са българи или пък от какъв пол да са?
 
От: От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Никс, типично разсъждение на комунист е твоето бате. Да вземат и на пълнолетие да си избират дали са българи или пък от какъв пол да са?

Отсъствието на Избор което ти предлагаш е разсъждение на комунист.

Ние свободните хора от Бълг Арийската раса искаме и нашите деца и внуци да бъдат свободни в избора си.

Самият факт че някой друг пък бил той и мой родител ми е наложил своята гледна точка или своят избор без да се съобрази с мен означава че АЗ ще го отхвърпя по презункция дори и да е полезно за мен.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Щом детето ти е родено и отгледано от православни българи, няма как да стане мюсюлманче, будистче или каквото се сетиш.
Извинявай, но това е доста странна мисъл. По тази логика в света трябва да има само една религия, зороастризъм или каква то е била там първата религия. Или да почитаме Тангра, каквато е била религията на дедите ни. Щом тати е поп и аз ще бъда поп!
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ние българите сме православни, в по-голямата си част. Когато се родиш българин от православни родители, това е съдба. Човек може да избира личния си път на развитие, но се ражда някакъв - дете на своите родители и част от народа си. И моето разсъждение не е на комунист, стотици години наред нашите предци са кръстели децата си и са били християни. И те ли са били комунисти? :lol: Като пишеш политически мнения, поне бъди политически грамотен. Атеизмът е левичарство, т.е. всичко срещу което си. Българската вяра е само една и тя е православното християнство.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Извинявай, но това е доста странна мисъл. По тази логика в света трябва да има само една религия, зороастризъм или каква то е била там първата религия. Или да почитаме Тангра, каквато е била религията на дедите ни. Щом тати е поп и аз ще бъда поп!
Ако светът беше населен само от един народ, може би. Но всеки народ си има вярвания/религия. Дори християнството е различно при различните народи, а специално нашето е уникално, защото е съчетало в себе си старите вярвания. А Тангра не можеш да почиташ, защото в България от стотици години няма езичници, освен да си измислим наново "старата" религия, за която почти никой нищо не знае. Като си роден и отгледан от православни българи е нормално да си православен, ако беше роден от мюсюлмани, щеше да си мюсюлманин.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Ами ако и св княз Борис беше разсъждавал така: Тати вярва в Тангра и аз ще вярвам в него!
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Първо - стига с тоя Тангра, това е комунистическа измислица, за която няма доказателства.

Второ - това от кога сме християни е доста спорен въпрос, но със сигурност Кан Кубрат е бил християнин.
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Като пишеш политически мнения, поне бъди политически грамотен. Атеизмът е левичарство, т.е. всичко срещу което си. Българската вяра е само една и тя е православното християнство.

Тази вяра за която говориш не е Българска, тя е дошла насилствено от вън в резултат на което започва падението на "Първото" Българско царство отсам Дунава

Родителите мога и да не избирам, но Съдбата си е кова единствено и само АЗ.

Това че си направил или родил едно дете не те прави родител а само спермопреносител, родител се става след това нещо което не всеки го умее....

PS

И циганите правят по десетина чевета но едва ли могат да се нарекат техни родители
 
От: Децата ви ,коя религия ще приемат?

Абе ти и едно нямаш, така че съм повече родител от тебе. Щом не смяташ православието за българска вяра, ще ме светнеш ли коя е българската? Ама по-подробно - религиозни обреди и прочее.
 

Горе