Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

coolice

Owner
Последно редактирано от модератор:
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Имаме ужасно голяма нужда от достоен конкурент на Гугъл.
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Не виждам как ще се случи в скоро време... :)
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Мда, поне още един достоен съперник няма да дойде зле, че да не се скапят кодърите от монопола - падни, стани... мани, мани :) Ама и чичко Гугьл си е много напреде... те да хукнат да бягат назад - пак скоро няма кой да ги стигне, нищо че много бързо се развиват нещата в тоя бранш. Монопол... не-монопол, те са длъжни да борят спама, няма как :)
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Гугъл си е Ок - не се заблуждавайте че ако някой го измести ще е по добре. За да измести някой Г. трябва да налее адски много пари, които след това трябва да избива от някъде.
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Точно това правят Microsoft. Наливат пари и ги губят. Става въпрос за милиарди долари чиста загуба, но са твърдо решени да стигнат Google без значение от цената. Bing вече държи 30% от пазара в САЩ, което трябва да ви говори, че нещата скоро ще станат сериозни и на международно ниво.
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Точно това правят Microsoft. Наливат пари и ги губят. Става въпрос за милиарди долари чиста загуба, но са твърдо решени да стигнат Google без значение от цената. Bing вече държи 30% от пазара в САЩ, което трябва да ви говори, че нещата скоро ще станат сериозни и на международно ниво.

Според мен загубването на пазарен дял на Г. не трябва да ви радва а напротив. Представете си следната ситуация догодина по това време трафика по стотината ви сайтове е паднал на половина и причината е че Г. е загубил 50% пазарен дял и на негово място са се намърдали БИНГ 30% Яху 10% и Някакви други с още 10% - и какво правиме тогава - Почваш да си ръчкаш по добре класираните сайтчета та да ги нагласиш и за останалите и си преебваш позициите при Г.
Доста хора реват против Майкрософт че били монополисти на пазара, а не се замислят че ако те не държаха 90% от пазара щеше да им се налага да научат как работят 10 операционни системи. Това е същото като да почнете да се радвате че китайския, индийския, пакистанския и още 10тина по екзотични езици са изместили английския и докато си се радвате изведнъж установявате че не може да комуникирате с половината свят.
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Пазара търпи ли вакум? Ми не! Пазарния дял на гугъл ще се заеме от други още на следващия ден. Те потребителите няма да изчезнат, просто ще сменят търсачката.

Представи си сега ти, че трафика е в следния вид - 33% гугъл, 33% яху, 33% бинг и 1% директ. Пука ли ми, че гугъл си размятква панди и филтри... НЕ. Както и да те резне свинята, пак си остава по-голямата част от трафика. А сега как е? Може ли гуглю да ти затрие сайтовете и живота за 1 секунда? Може?
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Явно не следиш добре мисълта ми. Ако си класиран със всичките си сайтове за всичките си думи във всички търсачки на първо място ще ти е все едно но това не е така защото голяма част сме оптимизирали за Г. и по определени думи въобще ни няма в другите търсачки. И когато Г загуби дял ще загубиш и ти а ще получат нов трафик сайтовете които са класирани в Яху и БИНГ - след което почваш да правиш какви ли не гимнастики да се появиш и там и накрая може и от Г. да изпаднеш.
 
От: Дигагностика на Гугъл Наказание (Penalty)

Имаме ужасно голяма нужда от достоен конкурент на Гугъл.
Аз редовно използвам Бинг като алтернатива. В средите на СЕО вече се забелязват накакви фенове на Бинг.
Пародията е че не можеш да ограничиш търсенето само до България защото още ни няма. Но Македония я има:)
 

Горе