Конкурс за: Дизайн на лого за онлайн магазин dreshnik.com

Андрей Ефтимов: Благодарим за предложенията!
Изцяло розовия вариант ни харесва. Пасва на сайта, линиите са прави, буквите печатни. Харесва ни изнасянето на "D". Като цяло без забележка. Останалите версии са ок, но държим на розовото (като цвят в логото):)
 
Андрей Ефтимов: Благодарим за предложенията!
Изцяло розовия вариант ни харесва. Пасва на сайта, линиите са прави, буквите печатни. Харесва ни изнасянето на "D". Като цяло без забележка. Останалите версии са ок, но държим на розовото (като цвят в логото):)
Разбира се. Направил съм черен и син цвят, за да е възможно да имате предвид как би изглеждало и в други цветове.
5.png

можете да видите още един вариант с розово, както и тук за фактура
 
Благодрим, Андрей Ефтимов!
В изцяло розово ни хареса. Само две уточнения: умишлено ли е премахната точката преди "com"-a и ни се струва, че шрифтът на "com"-a се различава, сякаш е сложен в последствие.
Визиите в черно и синьо като алтернатива са ок, D-то като профилна снимка малко се губи.
 
petya77: Благодарим за поредното страхотно предложение!
Харесва ни преминаването от тъмно към светло розово и подчертаването на "d"в синьо, при това като малка буква. Напомня малко за "b"-то в burda и го свързваме с визията на списание, каталог, а сайтът е точно това- каталог на различни стоки.
Харесва ни, че във всички предложения при вас до сега, разширението на сайта е много ясно разграничено визуално в логото.
 
Благодрим, Андрей Ефтимов!
В изцяло розово ни хареса. Само две уточнения: умишлено ли е премахната точката преди "com"-a и ни се струва, че шрифтът на "com"-a се различава, сякаш е сложен в последствие.
Визиите в черно и синьо като алтернатива са ок, D-то като профилна снимка малко се губи.
Да, различаваше се, просто бях се фокусирал в/у останалата част. Поправено е ТУК!
За D-то е вярно казаното, поправено е ТУК!
 
Логото, предложено от Websolut (I вариант + модификация): Благодарим за предложението! Допада ни цветово, шрифта, заоблените форми, наслагването на разширението върху основния надпис. Ще сме благодарни да го покажете върху визията на сайта, за да можем да преценим по-добре. В сайта всичко, и надписите включително са с много прави печатни форми и не сме сигурни дали ще пасне заоблеността на шрифта на общия външен вид.

Логото, предложено от Websolut (варианти III & IV): Благодарим за предложението! Съвсем различно предложение от първите варианти. Много ни допадат като цяло! Ако е възможно, покажете и тези два варианта върху визията на сайта.

Аз пък съм на мнение, че облите форми пасват повече;)
Малкото пространство в ширина трябва да бъде запълнено по някакъв начин за да не изглежда логото прекалено малко и поради тази причина за мен именно облите форми с очертания създават това визуално усещане.
На мен лично ми допада по-изчистен вариант с розов фон и розов надпис с бели очертания, но това си е и въпрос на вкусови предпочитания, ето примерен вариант, който представлява един вид хибрид от първите ми предложения:)

edb39de14f19ad11a258265a2c5fa0d5.jpeg
 
Последно редактирано:
Благодарим на stoineff, за предложение номер II! Шрифтът ни допада много, харесва ни смесването на големи букви с минималистичен дизайн, същевременно изчистено, семпло, подчертано. Ще го тестваме днес на общата визия.
 
Websolut, прав сте - облите форми ще паснат много добре! Изцяло подкрепяме тезата за запълване на пространството. Ако имате възможност, ще помолим за демонстрация без фон.
 
Websolut, прав сте - облите форми ще паснат много добре! Изцяло подкрепяме тезата за запълване на пространството. Ако имате възможност, ще помолим за демонстрация без фон.

Ето демонстрация без фон и от горе примерно как ще изглежда, ако леко се пипне дизайна и логото стои централно най-горе, а менютата се направят под него, според мен ще се подобри цялостната визия, но това си е мое виждане.
Идеята ми в логото е да запазя съчетанието DR с което предполагам клиентите са свикнали, като то е изцяло къстъм шрифт, разбира се има и лека заигравка със закачалка, D-то леко прилича пък на обувка, ако се абстрахираме от извивката разбира се;)
DR остава и като фивикон горе и долу в логото е уголемено и къстъм, в реклама може да се използва само съчетанието, към него може да се добавя и COM,RO...през средата както съм демонстрирал в едно от предложенията ми, което в съчетание с уникалния шрифт ще подчертае марката и ще се запомни по-лесно.
Това е в общи линии.

714f19856e0c6fd5e1cbfb373b4182d0.jpeg
 
Здравейте,това е моето предложение за Вашето ново лого. Дизайна е изчистен и запомнящ се ,като ( DR ) може да се използва за апликации и различен вид приложения,както и за съкратена форма на реклама за вашия сайт. Надявам се да ви хареса! Поздрави!

http://imgur.com/a/eIrjy
 

Горе