Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

happyslacker

New Member
Името на домейна започваше с "1st" и беше .bg. Беше съставен от думи на английски.

Интересното беше, че основното послание беше не толкова услугите, които предлага (SEO и други), колкото възможността да получавате високи доходи без да емигрирате. Тоест търсят хора, които да им работят на (предполагаемо) високи заплати. Посланието беше на английски и се чудя за какво им е било да се харчат за скъп домейн (вероятно можеха да си купят .com - едва ли е бил регистриран точно такъв домейн като се има предвид колко дълъг беше).

Исках да посетя сайта, но името беше толкова дълго, че не успях да го запомня.

Ако рекламирате нещо с надписи по автобуси - не допускайте тяхната грешка - избирайте къси и запомнящи се домейни. Може и дълги само ако лесно се запомнят.
 
Бате, може и да се изненадаш, а може и да не се, но в някой велики маркетинг отдели работят големи греди. И не говоря за обикновения маркетинг експерт, а за баш шефа му - мениджъра или директора, или там както се пише. :)

За жалост съм вижда и по-големи неяснотии за моето крехко съзнание. Нещо, като продукт, който дори не може да го прочетеш. Или домейн, който е написан така, че реално правиш трафик на друг и подобни. Но има идея в това домейна е толкова дълъг. Ако си го видял в задръстване, на Икарус, който едва вдига повече от 50 км/ч, няма ли да се пробваш няколко пъти да го прочетеш, адже ба си го запомнил на 10тия път. :) Вярвам, че когато са го регистрирали и мислили са го карали прекалено креативно и това им е резултата. Някой от екипа е решил, че ако е трудно за запомняне и прочитане ще стане вирал. Е да, но шанса е малък. Някаква заигравка е в пъти по-добър вирал от това. ;)
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Къде мога да намеря списък на всички домейни .bg?
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Ами не знам, обаче, ако например уелската гара си има сайт и трябва да го кръсти на името, на гарата - ще стане сложно. Тъй де на мен например ми е трудно да запомня "Ланвайрпулгуингилгогеръхуърндробуллантисильогогогох". А предполагам с посланието ще е по-лесно. :)
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Да, май за същия става въпрос.

Домейна им е регистриран на името на българска фирма, а на сайта им пише името на фирма регистрирана в Лондон. Не са написали номера на регистрация на фирмата. Написали са адрес във Варна. Не пише къде е registered office на английската фирма.

Вероятно ЗЕТ не важи в този случай. Не знам дали нарушават законодателството на UK (забелязал съм, че фирмите регистрирани там си пишат името и номера във футъра на сайта - може да има правна причина за това).

Вижте английския им сайт: http://www.1stonlinesolutions.com/. Няма нищо общо с българския - responsive design, написали са си данните на фирмата както трябва, privacy policy и т.н.
 
Предполагам, че са тези, тъй като те доста активно настъпват. Не знам обаче дали от чужбина бутат насам или е някаква форма на франчайз, не съм запознат.
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

То си пише какви са и от къде са: http://www.1stonlinesolutions.com/#!/who-we-are/.

Един от Дания и един българин, които живеят в Лондон са собствениците.
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

е па поне да му сложат маргин:ауто :D
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Да, това че сайта им не е по средата на прозореца на браузъра е доста дразнещо (особено на широки монитори).

Иначе са сложили блокировка на Ctrl+U (view source) и менюто при десен бутон на мишката не работи.
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Иначе са сложили блокировка на Ctrl+U (view source) и менюто при десен бутон на мишката не работи.
То пък щото не можеш да видиш сорса :lol:
 
Re: От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

То пък щото не можеш да видиш сорса :lol:

Еее, ама си друго да си пренесеш стила на текста в някой блог с всички картинките. :) А и това да махаш <p> и <br />-та не си е работа. :) Хахахах. :)
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Иначе са сложили блокировка на Ctrl+U (view source) и менюто при десен бутон на мишката не работи.

Каква защита само са сложили леле.. :lol: Все едно не мога да натисна 2 пъти горе в менюто на браузера и source-а го виждам веднага.
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

При мен Ctrl+U работи.
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

В новата версия на Firefox трябва три пъти да щракнеш в менюто: Tools -> Web Developer -> Page Source. Няма го вече View -> Source.

Дълго се чудих докато го намеря - бях свикнал с Ctrl + U.
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Да, това че сайта им не е по средата на прозореца на браузъра е доста дразнещо (особено на широки монитори).


Иначе са сложили блокировка на Ctrl+U (view source) и менюто при десен бутон на мишката не работи.


Това за мен е най-тъпото нещо което може да направи един разработчик :d
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Не видях кой знае какво в source-а им :D :D
Иначе ми се струват иновативна компания, но никога няма да забравя един билборд в Пловдив за рекламна агенция (или маркетинг не съм точно сигурен), където slogan-а е "Никой бизнес не е по-голям от своята реклама" :)
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Не видях кой знае какво в source-а им :D :D
Иначе ми се струват иновативна компания, но никога няма да забравя един билборд в Пловдив за рекламна агенция (или маркетинг не съм точно сигурен), където slogan-а е "Никой бизнес не е по-голям от своята реклама" :)
Кривицки и Ко е компанията, и аз съм виждал техни реклами. Много е вярно :)
 
От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Тези пуснаха и тема във форума в неподходящ раздел.

Имат реклама върху капака на шахта до паметника на българо-съветската дружба във Варна (в задната част на паметника).

Там ходят да спортуват много младежи, които им са в целевата група. Някои от младежите се качват върху паметника, където пият бира, пушат цигари и изхвърлят боклуци в паметника (превърнали са го в голям кош за боклук, който задръства отводнителните тръби - има опасност това да разруши паметника, представете си какво ще стане ако тази грамада се разпадне и започне да се търкаля по склона). Не ви съветвам да влизате в паметника без осветление, защото на места има дупки в пода, липсват парапети.

Според мен истинската им дейност е трудов посредник, специализиран в нишата на IT специалистите. Тоест не предлагат директно работа в тяхната фирма (или предлагат, но съвсем ограничен брой работни места), а посредничат по някакъв начин на желаещите да си намерят работодател (не знам за чия сметка печелят - за сметка на работника, за сметка на работодателя или и от двата). Занимават се и с продажба на обучение.

http://www.1stonlinesolutions.bg/obuchenie-i-razvitie/ каза:
Точно затова разработихме уникални бизнес симулации, равняващи се на между 3 и 5 години пратически опит. Участниците в трейнинга са поставени в различни ситуации от истинския бизнес, като целта е да преживеят даден процес в различен контекст.

Звучи ми като "ще ти дадем да боядисаш оградата и ще си платиш за това".
 
От: От: Днес видях на един автобус изписан абсурдно дълъг домейн

Тези пуснаха и тема във форума в неподходящ раздел.

Имат реклама върху капака на шахта до паметника на българо-съветската дружба във Варна (в задната част на паметника).

Там ходят да спортуват много младежи, които им са в целевата група. Някои от младежите се качват върху паметника, където пият бира, пушат цигари и изхвърлят боклуци в паметника (превърнали са го в голям кош за боклук, който задръства отводнителните тръби - има опасност това да разруши паметника, представете си какво ще стане ако тази грамада се разпадне и започне да се търкаля по склона). Не ви съветвам да влизате в паметника без осветление, защото на места има дупки в пода, липсват парапети.

Според мен истинската им дейност е трудов посредник, специализиран в нишата на IT специалистите. Тоест не предлагат директно работа в тяхната фирма (или предлагат, но съвсем ограничен брой работни места), а посредничат по някакъв начин на желаещите да си намерят работодател (не знам за чия сметка печелят - за сметка на работника, за сметка на работодателя или и от двата). Занимават се и с продажба на обучение.



Звучи ми като "ще ти дадем да боядисаш оградата и ще си платиш за това".

Те, че оспамиха форума едно, но долу на гарата съм им виждал офиса, изглежда голям, т.е имат си и инхаус стафф с не малко хора.
 

Горе